Midnight Caller

Din ciclul "Cat de bădăran poti fi" cu Volvo sau fara

708 posts in this topic

Uga Buga, pe cine esti revoltat? Sau esti suparat ca tu nu poti stramba semnele ca mine? ;D ;D ;D

Draga Andu , poti stramba ...ce poti stramba , dar............................. sa sfidezi lumea.....E DERANJANT ! E DERANJANT ca .......nu lasi pietonul sa mearga pe trotuar, singur lui loc pe unde se poate deplasa in siguranta ! Ce faci tu ? Il expui , il scoti pe strada cu copil, cu carucior, cu iubita, cu plase in maini , cu cadrul ce-l ajuta sa se deplaseze , cu carje , cu....... ! Este deranjanta parcarea ta pe coltul strazii si pentru ceilalti participanti la trafic (pune mana si gandeste...oare de ce ?!!!).

ESTI ....SFIDATOR ! si...pentru asta ...trebuie sa ma gandesc ce fac cu tine ! ce corectie sa iti aplic , caci ...daca nu stiai ...pot fi foarte violent !

.........................................................................................

MDA !

P R O P U N , public , VIOLENTA PRIN INDIFERENTA FATA DE TINE ( a fi IGNORAT pe forum timp de 30 zile)

PS: Cand am postat parerea mea , nu am stiut ca e vorba de tine .

4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Andu, mare pacat ca gandesti asa! Stau si ma intreb, daca aveai un Hummer, ce ai fi facut?

Acum am vazut si eu filmuletul B 20 ZGR care darama semnele... ce sa zic...mare infatuat si sfidator, daca toti am face asa, unde am ajunge. Pacat ca are Volvo... mai bine isi lua un Audi sau Mertan!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

stereotipiile astea...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oameni buni, aia e o TEAVA. Infipta intr-o bucata de asfalt. E ca si cum ar fi facut graffiti pe metrou. Fapta antisociala, infierabila, de neconceput intr-o societate multilateral dezvoltata ca a noastra... Andule, du-te si preda-te. Strici simbioza dintre trotuar si pietoni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miron, distrugerea se pedepseste conform codului penal art. 251, aliniat 1 cu inchisoare de la 3 luni la 2 ani sau cu amenda .

Dupa cum bine a intrebat Popicu, daca aveai Hummer ce faceai ?

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu pot decit sa fiu de acord cu alin, marius, heim si bogdan.

un comportament ca asta nu e normal, si cu atit mai mult, nu trebe "promovat". poate doar ca autocritica.

nici ca pe-o gluma n-o pot lua.

chiar nu ma asteptam la andu sa fie capabil de asa ceva...

(n-a omorit pe nimeni, insa gestul spune mai mult decit fapta in sine. sper din tot sufletul sa ma insel !)

Edited by iulirx
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai atunci reclamati-l voi. :smile: Din gura dam toti, "uite ce face x sau y". Mi se pare exagerata reactia, scris de 25, rosu, subliniat... Eu nu-l cunosc pe Andu personal, dar mi s-a parut (virtual) un tip civilizat, care se lasa (poate) cateodata purtat de val, cum mai sunt si eu. :smile:

La articolul ala cu "sfaturi" gen mers pe linia de tramvai, depasit coloana la semafor, putini s-au aratat indignati.

Edited by mironb

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu, cel putin, il inteleg pe alin . cind e ceva ce te loveste exact acolo unde te doare mai tare simti nevoia sa te revolti si sa arati ca nu esti de acord .

si eu am trecut prin asta pe acest forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ca Andu a strambat stalpul respectiv nu mi se pare o fapta antisociala atat de mare, insa faptul ca a si filmat si il mai pune si pe net, mi se pare lipsa de bun simt. Toti am facut (sau facem) fapte antisociale, dar macar nu ne laudam cu ele. Si eu parchez pe trotuar in fata blocului, unde pietonul poate trece (fiind doar pe jumatate de trotuar), insa daca mai are si 2 plase, va trebui sa o ia pe sosea, ca nu are loc (asa fiind parcate toate masinile.) Si eu am parcat pe coltul intersectiei si eu am trecut pe rosu, am mers cu viteza in oras si am aruncat chistoace pe geam, insa nu m-am laudat cu ele si mai ales nu le-am promovat.

Deci, hai sa fim un pic mai realisti si sa criticam faptul ca a filmat si nu ceea ce a facut

Edited by paunionutz
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

:offtopic: Uga Buga, esti praf ! Vad ca ai chef de raca ! Si cine sa te sustina decat nimeni altul BogdanG !

Fac ce vreau si cand am chef!

ps: tare asta cu '' P R O P U N , public , VIOLENTA PRIN INDIFERENTA FATA DE TINE ( a fi IGNORAT pe forum timp de 30 zile)''

Unde te crezi, la gradinita? :lol::D:lol:

ps2: ce corectie sa iti aplic , caci ...daca nu stiai ...pot fi foarte violent !

in cazul asta o sa trag chiulul de la Polivalenta si de la Penny :evil6::evil6::evil6:

URAT DIN PARTEA TA!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci, hai sa fim un pic mai realisti si sa criticam faptul ca a filmat si nu ceea ce a facut

Incredibila abordarea SUBIECTULUI ! Ce ne facem ? ...au filmat si nu aveau lumina destula!

Fac ce vreau si cand am chef!

Am mai spus-o si lui Matrixxx, faci ce vrei atata timp cat nu deranjezi pe altcineva. Spre exemplu, poti sa indoi cati stalpi vrei la tine in casa, in liniste !!!

Ce bine ca nu prea mai intru pe acest site!

P.S Bravo Aline.

Edited by DragosGD
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Incredibila abordarea SUBIECTULUI ! Ce ne facem ? ...au filmat si nu aveau lumina destula!

Am mai spus-o si lui Matrixxx, faci ce vrei atata timp cat nu deranjezi pe altcineva. Spre exemplu, poti sa indoi cati stalpi vrei la tine in casa, in liniste !!!

Ce bine ca nu prea mai intru pe acest site!

P.S Bravo Aline.

Si daca a indoit stalpul acela, pe cine a deranjat? Ai tu de suferit? Sau Alin Buga, Matrix sau Iulirx? Am impresia ca am nimerit pe un forum bisericesc si toti membrii sunt usi de biserica.

Cand are societatea mai mult de suferit? Cand indoaie Andu un stalp sa parcheze masina, sau cand se intrec cate unii cu BMW-uri M3 sa vada care e mai smecher sau care a masina mai puternica? Voi cand mergeti cu viteza peste limita legala, cand treceti pe galben/rosu nu vi se pare ca sunteti un pericol pentru societate, sau cand vorbiti la telefon, sau cand faceti diferite modificari neortodoxe la masini, din n motive.

Eu nu zic ca e ok ceea ce a facut Andu (repet), dar totusi hai sa fim realisti, ca nu e cazul sa-l punem la colt sa dam cu pietre in el. Hai sa calculam cate porcarii a facut fiecare dintre noi si daca am fost noi un pericol pentru societate si apoi sa cantarim si sa vedem daca facem parte cu totii din ciclul "cat de taran poti fi"

Share this post


Link to post
Share on other sites
Si daca a indoit stalpul acela, pe cine a deranjat? Ai tu de suferit? Sau Alin Buga, Matrix sau Iulirx? Am impresia ca am nimerit pe un forum bisericesc si toti membrii sunt usi de biserica.

Termenul "civilizatie" iti spune ceva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si daca a indoit stalpul acela, pe cine a deranjat? Ai tu de suferit? Sau Alin Buga, Matrix sau Iulirx? Am impresia ca am nimerit pe un forum bisericesc si toti membrii sunt usi de biserica.

Cred ca asa gandesc si alde Boc, Basescu , si multi altii d'acolo de sus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

danyx, ma dezamagesti ! din nou !

andu a facut un lucru mult mai grav decit accidentul tau. mult mai grav decit a depasi viteza legala.

ca implicatii materiale e nesemnificativ.

A PREMEDITAT ce a facut. si, vorba lui buga, NE-A SFIDAT ! PE NOI, TOTI !

pina acum , cel putin eu nu-mi aduc aminte , nimeni de pe acest forum n-a POSTAT ceva asemanator.

daca te referi la faptul ca ma laud ca merg tare , ai dreptate ! insa nu se incadreaza la rubrica asta. poate la alta.

el nu poate fi scuzat de "infractiune din culpa" pentru ca n-a fost din culpa !

eu, in continuare, SPER ca gestul asta NU-L REPREZINTA pe andu. cred ca este un om civilizat, cu scaparea de fata .

a aprinde un chibrit , in sine, nu este ceva grav. a-l aprinde sa vezi daca sint gazele deschise, e prostie !

ce e mai grav ?

copilul da drumul la apa si-ti distruge casa, sau faptul ca iti fura 1 leu ?

n-o luati ca motiv de cearta, ci ca motiv de meditatie.

cel putin io , ma tot dau de ceasul mortii cu spiritul volvo. asta e spirit volvo ?

NU !

Edited by iulirx
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poate daca si-ar cere scuze fata de membrii forumului ar avea un pic de clementa din partea noastra. Oricum, actul in sine este incalificabil, o insulta de la un capat la altul. Cand te vei maturiza o sa-ti dai seama ca fapta ta nu este demna deloc, nici pentru noi nici pentru pietoni. Daca ai SUV nu inseamna ca esti stapanul soselelor sau a trotuarelor. Daca videoclipul nu era "privat" sigur erai pe "cocalari". Chiar vrei sa fii acolo? Eu vreau sa cred ca NU!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce a facut AnduG, nu este cu siguranta in spiritul Volvo. in schimb, aceste replici, mai precis cele care au infierat gestul, DA ! Probabil ca pe alte cluburi auto ar fi primit aplauze. In alta ordine de idei, sau, in acelasi spirit, propun sa-l scutim de alte "aprecieri". Mie unul, mi-e simpatic, chiar si asa si sper sa nu fie suparat pe mine ca am fost primul care am "dat". Andu draga, reinventeaza-te, prietenii care te-au criticat iti vor, in fond, binele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

io chiar am sa apelez la el sa-mi "mute" niste "limitari". GLUMESC !

hai, mai bine , sa mergem pe cheia, fara sa deranjam pe nimeni, sa ne SIMTIM BINE !

hai sa bem un suc de struguri....ca , oricum, a fost DOAR o greseala, nu ?

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va salut!

Postez acum pentru toti cititorii acestui topic !

Reactia mea este normala, din punctul meu de vedere !

De ce ? Pentru ca traiesc in Romania , o tara in care societatea se degradeaza pe zi ce trece .

Ce fac pentru o societate NORMALA ?

Intervin ori de cate ori observ ceva aiurea , intervin pentru ca cel ce sfideaza Societatea Normala sa stie ca ceea ce a facut nu e normal , sa-l fac sa constientizeze ca daca toti am face ca el ...ar fi haos !

O fac in carciumi , atunci cand serviciile sunt jalnice (ospatarul sfidandu-ne),si...cel mai simplu, in cazul asta, este sa-i dai spaga 2 lei pentru o servire de 2 lei si sa-i atragi atentia ca suma primita este pe masura serviciilor prestate .

O fac pe strada cand un sofer arunca (de multe ori fara sa-si dea seama - caci... i-a intrat in reflex) chistocul sau cine stie ce ambalaj .

O fac chiar si cand un echipaj al politiei ocupa ,stationand fara motiv, prima banda .

O fac atunci cand CINEVA SFIDEAZA BUNUL SIMT !

O fac cand "smecheria " este inlocuita cu GOLANIA .

Niciunul dintre cei avertizati nu a fost violent, nici macar verbal, caci....a inteles ca gestul/actiunea lui este deplasat/a .

Va invit sa luati atitudine ori de cate ori aveti ocazia , pentru a traii intr-o societate normala!!!

A T E N T I E !!! .....Tonul face muzica !

Edited by alinbuga
2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pacat ca Andu sfideaza ceea ce incercam sa corectam. Pana la urma este treaba lui si se va autoexclude singur din comunitatile civilizate... :sad3:

Edited by HEIMÐALLR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va salut!

Postez acum pentru toti cititorii acestui topic !

Reactia mea este normala, din punctul meu de vedere !

De ce ? Pentru ca traiesc in Romania , o tara in care societatea se degradeaza pe zi ce trece .

Ce fac pentru o societate NORMALA ?

Intervin ori de cate ori observ ceva aiurea , intervin pentru ca cel ce sfideaza Societatea Normala sa stie ca ceea ce a facut nu e normal , sa-l fac sa constientizeze ca daca toti am face ca el ...ar fi haos !

O fac in carciumi , atunci cand serviciile sunt jalnice (ospatarul sfidandu-ne),si...cel mai simplu, in cazul asta, este sa-i dai spaga 2 lei pentru o servire de 2 lei si sa-i atragi atentia ca suma primita este pe masura serviciilor prestate .

O fac pe strada cand un sofer arunca (de multe ori fara sa-si dea seama - caci... i-a intrat in reflex) chistocul sau cine stie ce ambalaj .

O fac chiar si cand un echipaj al politiei ocupa ,stationand fara motiv, prima banda .

O fac atunci cand CINEVA SFIDEAZA BUNUL SIMT !

O fac cand "smecheria " este inlocuita cu GOLANIA .

Niciunul dintre cei avertizati nu a fost violent, nici macar verbal, caci....a inteles ca gestul/actiunea lui este deplasat/a .

Va invit sa luati atitudine ori de cate ori aveti ocazia , pentru a traii intr-o societate normala!!!

A T E N T I E !!! .....Tonul face muzica !

BRAVO !!!!

desi nu te iubesc, te iubesc !

andu nu se va exclude, cel putin, pentru faptul ca nu e un prost.

Edited by iulirx
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va salut!

Postez acum pentru toti cititorii acestui topic !

Reactia mea este normala, din punctul meu de vedere !

De ce ? Pentru ca traiesc in Romania , o tara in care societatea se degradeaza pe zi ce trece .

Ce fac pentru o societate NORMALA ?

Intervin ori de cate ori observ ceva aiurea , intervin pentru ca cel ce sfideaza Societatea Normala sa stie ca ceea ce a facut nu e normal , sa-l fac sa constientizeze ca daca toti am face ca el ...ar fi haos !

O fac in carciumi , atunci cand serviciile sunt jalnice (ospatarul sfidandu-ne),si...cel mai simplu, in cazul asta, este sa-i dai spaga 2 lei pentru o servire de 2 lei si sa-i atragi atentia ca suma primita este pe masura serviciilor prestate .

O fac pe strada cand un sofer arunca (de multe ori fara sa-si dea seama - caci... i-a intrat in reflex) chistocul sau cine stie ce ambalaj .

O fac chiar si cand un echipaj al politiei ocupa ,stationand fara motiv, prima banda .

O fac atunci cand CINEVA SFIDEAZA BUNUL SIMT !

O fac cand "smecheria " este inlocuita cu GOLANIA .

Niciunul dintre cei avertizati nu a fost violent, nici macar verbal, caci....a inteles ca gestul/actiunea lui este deplasat/a .

Va invit sa luati atitudine ori de cate ori aveti ocazia , pentru a traii intr-o societate normala!!!

A T E N T I E !!! .....Tonul face muzica !

Eu de multe ori sunt sfidator si vreau sa fiu sfidator, pentru ca asa m-a adus societatea asta NORMALA. Si acum sa discutam de normal:

Normal este parchezi in parcare amenajata nu pe trotuarul pietonilor, insa cand nu ai parcare si nici loc pe strada ai 2 variante. Ori iei masina in casa, ori o lasi pe unde poti

Normal este sa mergi pe banda ta, nu pe linia de tramvai sau contrasens, insa cand nu ai infrastructura si faci un kilometru in 45 de minute, mergi pe unde poti

Normal este ca atunci cand dai intr-o groapa la 80 km/h, sa vina politistul sa te intrebe daca te poate ajuta, nu sa te ameninte ca-ti da amenda daca nu eliberezi partea carosabila

Normal este atunci cand ninge Primariile sa deszapezeasca, nu sa oblige tot poporul sa-si ia anvelope de iarna

Normal este ca pretul taxelor si accizelor sa fie mai mic decat pretul carburantului

Am ajuns sa vorbim despre o societate NORMALA, care nu exista?

Share this post


Link to post
Share on other sites

acum nu-mi mai este jena sa vin la intilnirea de la polivalenta. am sa mai vin.

mi-era frica de certuri. pot fi ! sintem de aceeasi parte a baricadei !

asta e societatea normala, cu oameni normali, cu fapte normale.

noi vrem , aici- prin acest forum- sa facem societatea asta mai apropiata de o societate mai buna. sau asa sper eu.

ce a facut andu nu e normal. in schimb el poate veni la starea normala. pentru ca , eu cred, el este un om normal, care mai greseste.

eu il chem pe el si pe alin la o discutie face-to-face sa ne facem placerea de a ne dovedi ca ne putem privi in ochi, fara ranchiuna !

Edited by iulirx
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

@paunionutz Cred ca deviem de la problema. Societatea NORMALA noi o putem face, dar cu astfel de cazuri de sfidare niciodata n-o sa fie NORMALA.

Ceea ce se incearca aici este o mica picatura de apa dulce intr-un mare ocean al nesimtirii. Aici nu intelegi, daca toti mergem pe ideea ca ce rau e aici, nimeni n-o sa faca ce trebuie facut, noi suntem singurii care putem schimba ceva, dar cu atitudinea asta.....nu se va schimba nimic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca nu era filmul sa puteti spune "uau, ce urat", mai aveati cum sa va luati de Andu? Puteam sa povestesc eu sau altul ce si cum, era tot in categoria chistoace aruncate pe geam, smecheri care depasesc coloana, rromulani care-si parcheaza X5-ul pe trecerea de pietoni... Totul e o chestiune de perceptie, v-a indignat faptul ca ati vazut ce a facut unu' cu Volvo pe Youtube, daca era un tigan cu X5 in loc sunt convins ca nu intervenea nimeni. La fel cum toti ne dam cu fundu' de pamant si ne inrosim de indignare pe forum cand maresc astia impozitele, pretul la benzina/motorina, comaseaza alegerile... Romanii sunt buni la vorbe, la infierat proletar, la fapte mai putin spre deloc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now