Ramon

Weekend la Nea' Stefan (22-24 Octombrie)

93 posts in this topic

Vad ca nu sa deschis inca topic nou, asa ca o sa o fac eu.

Astazi sa discutat la intrunire, de o iesire in gasca la Busteni, in weedendul 23-25 Octombrie.

Din ce sa discutat, locatia va fi aceeasi de anul trecut (pentru cei care au mai fost)

Asa ca asteptam candidatii sa se inscrie pe lista.

Eu prezent.  ;D

P.S.: Nu am continuat discutia pe topicul deja existent, deoarece in titlu avea trecuta data 20-22 Noembrie, si sa nu se creeze confuzii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prezent si eu  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zic si eu prezent.

Corectez data...e vorba de 22,23,24 octombrie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Corectez data...e vorba de 22,23,24 octombrie.

Corect, acesta este intervalul conform calendarului pe octombrie, asa ca e bine ca un moderator, sau Ramon ( daca poate ), sa corecteze titlul !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zic si eu prezent, dar pastrez si propunerea de aseara cu Poiana Brasov. Cu traseu mai lung, dar mai frumos, pe A1, Câmpulung Muscel, Culoarul Rucar-Bran, Râsnov, Poiana Brasov. Acolo exista multe optiuni de cazare si masa. Eu il cunosc pe Dl. Viorel de la Coliba Haiducilor. Are si un complex de cazare "Casa Viorel", cu circa 30 de camere duble si apartamente. Nivelul e de patru stele. Se poate aranja un separeu ( o camera ) la Coliba Haiducilor pentru una sau doua seri. Micul dejun e inclus in cazarea de la Casa Viorel. Alaturi e si "Casa lui Dracula", un hotel deosebit, cu multe chestii interesante de vazut, saloane amenajate in stil medieval, are si centru SPA. La CasaViorel se poate face echitatie ( au si ponei pentru copii, daca e cineva doritor sa vina cu copiii ). La Bran se poate merge la Castel sau la film ( cinema 4 D - senzatii unice), iar nu departe, spre Simon, e o pastravarie minunata ( Mama cozonacilor, e adevarata, nu ca aia de la lacul Bicaz, iti alegi tu pastravii din lac ).

Acum, cum doriti, bine ca avem de unde alege...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pentru busteni cost cazare este 50 roni / camera fara altceva inclus , domnu mariusdaniel daca tot cunosti acolo pune si un pret ca poate pentru unii este important in alegerea locatiei

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok. o sa sun la "Casa Viorel" sa vad ce pret pot sa obtin, dar pentru un eventual discount ar trebui sa stiu cam cate camere se pot ocupa. Chiar si asa, voi face rost de pretul standard, fara discount si tot e ceva care poate sta la baza unei alegeri. Putintica rabdare...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pentru busteni cost cazare este 50 roni / camera fara altceva inclus , domnu mariusdaniel daca tot cunosti acolo pune si un pret ca poate pentru unii este important in alegerea locatiei

O fi mai sefule 50 de roni,dar hai sa fim seriosi,degeaba ne simtim bine cand suntem impreuna afara la gratar,la un pahar,sau ce vrei tu,daca in momentul cand intru in camera sa fac un dus,sau sa ma culc,ma simt ca un rahat.

Eu as vrea sa vin,dar acolo nu.Daca se hotareste o alta locatie,mai de bun simt,vin cu draga inima.Nu am pretentii sa merg la hotel de 5*,dar nici nu vreau sa vin cu fimea acasa cu mucii la nas,cum sa intamplat anul trecut ,si chiar acum la nationala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aaaaaa, la o Coliba Haiducilor (Casa Viorel) parca m-as baga si eu...daca ma primiti

Best,

H

Share this post


Link to post
Share on other sites

Godfather...te primim dar numai daca vii cu Volvo!... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si, evident,poti sa il iei si pe andy cu tine...sa mai bem si sa fumam pipa pacii!

Share this post


Link to post
Share on other sites

O fi mai sefule 50 de roni,dar hai sa fim seriosi,degeaba ne simtim bine cand suntem impreuna afara la gratar,la un pahar,sau ce vrei tu,daca in momentul cand intru in camera sa fac un dus,sau sa ma culc,ma simt ca un rahat.

Eu as vrea sa vin,dar acolo nu.Daca se hotareste o alta locatie,mai de bun simt,vin cu draga inima.Nu am pretentii sa merg la hotel de 5*,dar nici nu vreau sa vin cu fimea acasa cu mucii la nas,cum sa intamplat anul trecut ,si chiar acum la nationala.

ce pot sa spun este ca pe mine personal nu ma intereseaza locatia daca imi permit ca bani sa vin , vin daca nu asta e domnu claudiu ....daca ai impresia ca vreun hotel , pensiune o sa ti dea drumu la caldura in oct sa transpiri in camera .....cred ca te inseli . daca caut ce ai scris acu 1 an nu cred ca coincide cu ce scrii acum

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai ajuns acasa bre.Sunt si pensiuni unde se da drumu' la caldura cand este necesar si vine propietarul sa faca focul la semineu.Asta se intampla la Zarnesti la o Viluta cu 16 camere si cu tot ce are nevoie un om frigidere,microunde,lcd sistem 5.1 curatenie,apa calda si caldura

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai ajuns acasa bre.Sunt si pensiuni unde se da drumu' la caldura cand este necesar si vine propietarul sa faca focul la semineu.Asta se intampla la Zarnesti la o Viluta cu 16 camere si cu tot ce are nevoie un om frigidere,microunde,lcd sistem 5.1 curatenie,apa calda si caldura

si acolo da drumu la caldura da stii cum e cand o casa nu e incalzita cateva luni ......

Share this post


Link to post
Share on other sites

@tommytza in 5 ani sunt la al doilea Volvo. Cu ce masina crezi c-as putea sa vin ? :)

Best,

H

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai ajuns acasa bre.Sunt si pensiuni unde se da drumu' la caldura cand este necesar si vine propietarul sa faca focul la semineu.Asta se intampla la Zarnesti la o Viluta cu 16 camere si cu tot ce are nevoie un om frigidere,microunde,lcd sistem 5.1 curatenie,apa calda si caldura

si acolo da drumu la caldura da stii cum e cand o casa nu e incalzita cateva luni ......

Tu stii la ce ma refer,dar poate nu vrei sa platesti mai mult pt. confortul tau personal,sau defapt,nu poti intelege situatia in care vii cu un copil dupa tine. Faptul ca preferi sa mergi la o casa batraneasca,vopsita si pus o mocheta pe jos,o consideri pensiune,in care sa-ti  petreci un wekwnd la munte,in care teoretic te duci sa te relaxezi de rutina si stresul zilnic din bucuresti,duceti-va fratilor.

Si nu pot sa-nteleg de ce la sfarsitul lui octombrie?este frig,nu avem nici zapada,probabil ploi si noroaie, ??? ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Godfather poate reusesti sa vii cu un S60 de la Test Drive.  >:D >:D>:D

@ All Imi cer scuze pentru eroarea facuta in ceea ce priveste data (calendarul PC-ului este pe stilul america - incepe cu ziua de duminica si se termina cu sambata). Rog un moderator sa remedieze gresala. Multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sfarsitul lui octombrie e cel mai frumos pe munte, inca e soare si noaptea nu-i chiar asa de frig. In plus, toate culorile alea din copaci...

Claudiu dragule, sint o gramada de oameni care prefera sa dea cit mai putini bani pe cazare/masa dar sa iasa din orasul lor gri si sa seta impreuna cu prietenii la o palinca si un gratar. Stiu cum e sa ai copil mic - de aceea nu-l iau cu mine decit atunci cind sint sigur de conditiile...propice pentru el. Se mai supara sotia ca o las singura...sau nu vine ea chiar...dar asta e.

  Iar la 50 de roni Camera...nu se poate altfel. Deci, cine vrea vine acolo, cine nu, nu...Se pot face chiar 2 intermediare in toamna asta, cei cu pretentii si posibilitati se vor duce la o locatie de 3/4 stele iar ceilalti vor veni la Busteni.  Mai frumos e ca unii vor vrea sa vina la amindoua...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta e >:(.Ma  enervez foarte tare,ca as vrea sa vin,dar acolo,sau in alt loc de genu,nu pot  si nu vreau sa vin.

Sper totusi ca poate va razganditi ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

claudiu : poti sa stai cu ei la gratar si palinca si te culci undeva aproape (la o distanta care nu presupune folosirea masinii) la conditii mai bune. exista acolo destule vile ok, doar ai vazut. si sint la 2 pasi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am primit raspuns de la Casa Viorel din Poiana Brasov.

Inainte de a va da pretul, vreau sa mentionez ca eu chiar am stat acolo in mai multe randuri si conditiile (cazare, mic dejun, alte servicii ) sunt excelente.

Asadar, pentru a fi foarte exact, voi cita in intregime atat cererea mea, cat si raspunsul primit prin e-mail :

1.- Cererea

" Buna ziua,Reprezint un grup de prieteni si dorim sa petrecem un sfarsit de saptamana la Casa Viorel, in perioada 22-24 octombrie 2010.In acest moment nu cunosc numarul exact de camere necesare ( undeva intre 5 si 10, posibil si peste ). Personal, am mai stat in cateva randuri si apreciez profesionalismul cu care va dedicati turistilor. Doresc o oferta de pret pe e-mail : enterconsult@xnet.ro.Va multumesc."

2.- Raspunsul

"Stimate domn,

Va oferim camera dubla superioara la pretul de 60 euro/noapte ( reducerea a fost facuta de la pretul de receptie pentru weekend de 80 euro )

Pretul include tva, taxa de statiune si mic dejun.

Va rog confirmati rezervarea cat mai repede deoarece graficul nostru de rezervari este aglomerat in acea perioada.

Va multumesc. Departament Rezervari, Linda Nica"

Este, desigur, o diferenta mare de pret intre oferta lui Gusti si asta. Parerea mea este ca merita banii.

Ramane sa ne decidem unde mergem. Oricare ar fi decizia, eu voi fi alaturi de prieteni.

O zi frumoasa,

Marius

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok, cine doreste sa mearga la conditiile excelente de-acolo si isi permite, foarte bine. Cine nu, se bucura intre prieteni la un gratar, la o palinca, la o vorba in curtea pensiunii din Busteni. Eu unul cred ca voi merge la Busteni. Lista poate continua, sa stie Gusti pe cine se...bazeaza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu ma alatur majoritatii(aleg Busteni).

La  60 de euro este cam multicel pentru mine. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now