Roberto

Piese Volvo doar pentru forumisti

281 posts in this topic

salut, ma intereseaza o grila radiator, fara diagonala si emblema, pentru s 40 model 2008. s-a agatat nevasta-mea de carligul unuia si nu vreau sa o fac pe casco, celalalt nu are nimic...

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut, ma intereseaza o grila radiator, fara diagonala si emblema, pentru s 40 model 2008. s-a agatat nevasta-mea de carligul unuia si nu vreau sa o fac pe casco, celalalt nu are nimic...

Luni ma uit si iti spun !

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut, ma intereseaza o grila radiator, fara diagonala si emblema, pentru s 40 model 2008. s-a agatat nevasta-mea de carligul unuia si nu vreau sa o fac pe casco, celalalt nu are nimic...

Umm, e in jur de 1000 de lei :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Umm, e in jur de 1000 de lei :smile:)

mda... mersi mult pentru raspuns, cred ca merg la casco...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

Ma intereseaza pentru un S40 din 2007 plafoniera aceea cu 2 becuri si 2 butoane pentru locurile din spate.

Ma mai intereseaza si maneta semnalizator si un set de sigurante originale (imi trebuie in special de 5A).

Rog Raspuns pe privat.

Multumesc

Edited by blizzard

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

Ma intereseaza pentru un S40 din 2007 plafoniera aceea cu 2 becuri si 2 butoane pentru locurile din spate.

Ma mai intereseaza si maneta semnalizator si un set de sigurante originale (imi trebuie in special de 5A).

Rog Raspuns pe privat.

Multumesc

Poti sa imi dai o serie de sasiu ? De asemenea sa imi spui daca ai computer de bord si\sau functie Follow Me Home la maneta semnalizatorului.

Edited by Roberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

In curand o sa am ulei For Volvo Cars la pret bun :headbang:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si pe mine ma intereseaza ulei un mesaj cand aduci merci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebuie sa ajunga baxurile sapt asta sau cealalata, va anunt !

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut, ma intereseaza si pe mine te rog frumos pentru un S40 2007 1.6D cu VIN : YV1MS765282362323

urmatoarele :

kit distributie, orginal

pompa apa : original

lichid racire albastru, original volvo

daca aveti, si ulei Castrol EDGE Professional C1 (5W-30)

multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vine iaaaaaarna :hello2:

Antigel original Volvo la 1L - 30 de lei bidonul

Antigel original Volvo la 4L - 95 de lei bidonul

post-100-5084_thumb.jpg

post-100-8772_thumb.jpg

Edited by Roberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut.

Mă interesează o cantitate mică de vopsea, un chit de reparație, ceva de genul ăsta, pentru niște zgârieturi pe stâlp în urma unei deschideri forțate și pe partea din față a capotei.

Culoarea albastru sidef, cod YV1VS14F3YF441076

Poți oferi ceva?

Am mai gasit un cod, pe plăcuță, în stânga jos: 325 - 22, bănuiesc că e codul de culoare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut.

Mă interesează o cantitate mică de vopsea, un chit de reparație, ceva de genul ăsta, pentru niște zgârieturi pe stâlp în urma unei deschideri forțate și pe partea din față a capotei.

Culoarea albastru sidef, cod YV1VS14F3YF441076

Poți oferi ceva?

Am mai gasit un cod, pe plăcuță, în stânga jos: 325 - 22, bănuiesc că e codul de culoare.

Sa te ajut cu o informatie .In original inseamna ,Pacific Blue , vopsea metalizata pe baza de apa ,produsa de Standox ,plus lac normal.Comanda minima 100gr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am touch up repair kit daca vrei ! E pachetel Volvo care contine un tub de vopsea pe culoarea masinii + un tub de lac, cu capacele abrazive si instructiuni de folosire. Mi-am luat si eu pentru retusuri la ciupiturile facute de pietre si e chiar ok, dar trebuie sa ai mana :smile:.

Se poate aduce si vopsea daca doresti vopseaua.

Kit-ul de touch up e in jur de 50 de lei, dar doar luni cand incep serviciul iti pot spune sigur cat e si cand e livrabil.

post-100-0-27858100-1325681945_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

uleiul ala pentru volvocars de care ziceai mai demult, ce pret bun are?:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, incepand de astazi am ulei OEM Volvo cod 1161711 bidon de 1L la pretul de 60 de ron \ bidon.

Stoc limitat !

Pachet de 6L - 350 ron

post-100-0-48925800-1327056234_thumb.jpg

post-100-0-98796900-1327056418_thumb.jpg

Edited by Roberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

dar acea a3b3b4 ai?

Uleiul pentru motoarele Volvo e A1 sau A5\B5, primul fiind surclasat de A5\B5.

A3B3B4 e ce se gaseste prin toate magazinele, nu stiu sa existe ulei Volvo cu norma A3B3.

Am si ulei cu norma A3B3 dar nu e OE Volvo si nici pentru motoare Volvo.

Daca iti trebuie pentru D5 uleiul de mai sus OE e ce baga Volvo in reprez, cel vechi cu norma A1 fiind inlocuit de acesta.

Uleiul de mai sus e pentru toate motoarele VOLVO in 5 6 8 cilindri benzina sau 5 cil diesel.

Edited by Roberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu vroiam pentru un d5 din 2003 multumesc oricum.

Pai la D5-ul acela bagi ulei A1 (care nu il mai gasesti, foarte greu) sau noul A5\B5, nu A3B3B4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ceau, am si eu nevoie de o oglinda (numai sticla) partea stanga pt un volvo s80 model 2000 sau s60 ca sunt compatibile.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ceau, am si eu nevoie de o oglinda (numai sticla) partea stanga pt un volvo s80 model 2000 sau s60 ca sunt compatibile.

Da-mi te rog seria de caroserie (YV....) si spune-mi oglinzile cum sunt : - retractabile el, cu iluminare\fara

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.