Roberto

Piese Volvo doar pentru forumisti

281 posts in this topic

salut roberto,ma intereseaza distributia la volvo v40 diesel an fabricatie 1999,si eventual ce uleiul,filtrul de ulei,.te rog poti sa-mi faci o oferta de preturi.

Care motor ? 1.9 TD sau 1.9 DI ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

ma intereseaza si pe mine

- pivot inferior stanga

- bielete directie stanga si dreapta

- telescoape fata (2 buc)

- informativ, daca poti sa-mi spui un pret pentru un far dreapta cu tot cu motorasul de la stergatorul de far(sunt impreuna)

Cotetul cu probleme: S60 T5 an fabricatie 2002 YV1RS53K222111726

Multam`!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

ma intereseaza si pe mine

- pivot inferior stanga

- bielete directie stanga si dreapta

- telescoape fata (2 buc)

- informativ, daca poti sa-mi spui un pret pentru un far dreapta cu tot cu motorasul de la stergatorul de far(sunt impreuna)

Cotetul cu probleme: S60 T5 an fabricatie 2002 YV1RS53K222111726

Multam`!

Bielete directie :

- 85 Lemforder

- 78 Scantech Sweden

- 65 Optimal

- 110 Delphi

- 105 Moog

Pivoti :

- 140 Delphi

- 160 TRW

Amortizoare:

- 330 Monroe pe ulei

- 470 Sachs Supertouring

- 450 Boge gaz

- 485 Monroe Reflex gaz

La faruri nu stiu cum e cu motorasul ala, eu nu il vad :mad:. In principiu faruri am de la 580 lei in sus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

asta-i farul. motorasul e corp comun cu farul.

post-469-043257900 1289331629_thumb.jpg

Edited by baubau

Share this post


Link to post
Share on other sites

Datorita faptului ca mai nou lucrez la un magazin de piese auto, acum, pe langa Ebay am posibilitatea sa procur absolut orice piesa auto, OEM sau pe producator ( Aftermarket ).

Oferta e doar pentru membrii clubului, membrii activi sa zic asa.

Trimit prin posta, fancurier ( depinde de piesa ), iar cu plata facem ca si cu Ebay prin banca inainte, de aceea membrii care ma cunosc si au incredere bine, ceilalti...nu ma complic. Prin ramburs nu trimit ca nu are rost, nu merita, comisioane mari, multe hartii de facut, etc.

Puteti posta aici cereri de preturi si raspund in fiecare zi cat de repede pot, in special intre orele 9 - 17.

Roberto

Salutare!Am un volvo S40/1,6D/2007 si am probleme cu, consumul.Presimtirea mea este ca e debitmetru.Da-mi si mie niste preturi te rog la debitmetre.Multumesc!marele.blond@yahoo.com

Edited by onisim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Care motor ? 1.9 TD sau 1.9 DI ?

scuze ca nu am dat toate amanuntele,motor 1,6 diesel,serie caroserie YVIVW7313XF315078,ma intereseaza deasemenea kitul pentru accesori,filtru aer,pompa apa,pompa cu rezervorul de lichid pentru parbriz.multumesc anticipat.

Edited by fludracula64

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare!Am un volvo S40/1,6D/2007 si am probleme cu, consumul.Presimtirea mea este ca e debitmetru.Da-mi si mie niste preturi te rog la debitmetre.Multumesc!marele.blond@yahoo.com

Ai PM

Share this post


Link to post
Share on other sites

scuze ca nu am dat toate amanuntele,motor 1,6 diesel,serie caroserie YVIVW7313XF315078,ma intereseaza deasemenea kitul pentru accesori,filtru aer,pompa apa,pompa cu rezervorul de lichid pentru parbriz.multumesc anticipat.

V40 din '99 1.6 diesel ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

sall daca gresesc cu ceva,dupa seria caroseriei cred ca poti afla mai bine,si as vrea sa stiu si eu pentru eventual alte oferte daca va mai fi nevoie.multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scuza-ma ca intervin dar cred ca nu stii ce agregat ai sub capota.Pe modelul asta nu a fost pus nici un motor de 1.6 diesel.Fa o documentare ;) Probabil e 1.9 DI motorul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Conform VIN mașina este MY 1999, are motor D4192T2 si cutie M5D, adică tradus in romana inseamna : 1.9 diesel (1.9D conform Volvo) cu pompa rotativa (VE) Bosch de tip EDC 15.5 .

PS> halal traducere am mai făcut și eu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai fa traducerea in romana noastra :lol:

sall,atunci inseamna ca ce am scris in talonul care cu care a fost adusa in aceasta inteligibila limba[suedeza] eu am inteles totul.Nu am nici un catalog sau altceva de unde sa pot afla mai multe.va multumesc, am aflat lucruri noi care ar trebui sa ma bucure nu?Dar ce fac cu piesele care as vrea sa le schimb,trebuie sa le demontez si pe urma sa citesc eventual codul de pe ele,nu? as dori sa pot sa ma edific ce e sub capota spuneti-mi cum.

Edited by fludracula64

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebuie doar sa fii sigur ca motorul nu a fost schimbat, daca este cel original atunci stie Roberto sa-ti gaseasca piesele de care ai nevoie .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Roberto,un pret pentru niste stergatore pentru a mea si pentru o Mazda 3 2008?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Roberto,un pret pentru niste stergatore pentru a mea si pentru o Mazda 3 2008?

Ti-am dat PM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

Ma poti ajuta si pe mine cu niste preturi peru role(distributie + accesorii)?

Merci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

Ma poti ajuta si pe mine cu niste preturi peru role(distributie + accesorii)?

Merci.

Ce cod motor ai ? An, kw sau cp ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

SALL,ANUL DE FAB.1998.PROMIT CA AZI DAU CARCASA DE PLAST.JOS SA CAUT SERIA MOTOR.

Edited by fludracula64

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce cod motor ai ? An, kw sau cp ?

B5204T;an 1995;capacitate 1984 cm;putere 155kw/210cp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

B5204T;an 1995;capacitate 1984 cm;putere 155kw/210cp.

Da-mi te rog VIN-ul ca dupa un anume nr de sasiu exista cateva diferente la piese ( curele, role ) !

Share this post


Link to post
Share on other sites

sall,pe eticheta de pe caroserie scrie;241-51797010, YV1VW7313XF315078, eh*96/27*0007*09 cam asta e tot.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.