BogdanG

Accident cu noul S60

48 posts in this topic

A trecut o luna si jumatate de cand primul S60 new a fost "dat in gard", vad ca nimeni nu a pus acest accident pe forum desi a fost destul de violent si de prostesc .

Intrebare pt Godfather :

Nu cumva din cauza acestui accident vanzarile noului S60 merg prost?

Totusi masina se prezinta bine dupa accident, de ce nu ajuta asta la vanzari ?

http://www.0-100.ro/2010/09/01/jurnalistul-mihai-morcovescu-ranit-usor-intr-un-accident-cu-volvo-s60-intr-un-eveniment-de-presa/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cineva a avut dreptate cand a pomenit de GEELY.Din fata pare sa se apropie. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mie mi se pare ca masina s-a comportat bine, iar Morcovescu sa invete sa conduca daca se considera jurnalist auto. Bietul S60 :( Singurul care e penibil in stirea aia e jurnalistul lui peste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

La asta ma gandeam si eu cand am citit stirea si vad ca nu sunt singurul,pacat de masina :sad3: Trebuia sa fie si in asta un incepator,ca in toate de altfel 8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Halal sofer, mai e si "formator de opinie"

Din cate am inteles, nu numai la volvo, jurnalistii lui peste fac praf masini la greu.

Se uita prea mult la Top Gear  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am apucat sa citesc si comentariile la stire. Ala trebuia sa plateasca reparatiile ca sa-i iasa impresiile de sofer din cap.

@Godfather: nu mai dati masinile pe mainile oricarui $*&^%$

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pacat de masina, si mai pacat de firma..... o fac de ras diversi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

pacat de masina,asa ar trebui, sa plateasca tot ......................un idiot!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cand organizezi un test-drive in curtea unei foste fabrici (sau ce-o fi acolo), lasand la volan toti impresionistii cu aere de jurnalisti auto, normal ca iese prost. Si se pare ca nici nu era nisip pe jos.

Asta e un test-drive: http://www.youtube.com/watch?v=o_PLhJ0XwZg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cand o sa avem un Estoril in Romania, promit ca o sa il inchiriem 2 saptamani ! :) Chiar daca e localizat unde se agata harta'n cui.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Avem jurnalisti care se uita mult la top gear si probabil ca meseria de jurnalist auto ar fi similara si cu a conduce bine o masina.Mai bine o conducea Titi si impresiile le punea pe hirtie jurnalistul ca si copilot.PACAT de masina.Se poate vinde second hand? ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Puteati sa gasiti o bucata de asfalt, nu o pista cu dale de beton marginite de ziduri. De exemplu o pista de aeroport sau o parcare de supermarket. Nu trebuia sa fie circuit de Formula 1. Si data viitoare, la ce soferi sunt ziaristii auto, n-ar strica sa puneti si niste saltele pe margine.  :D Sa mai atenueze socul aterizarilor fortate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Accidente se mai întâmplă si prin alte parti, totusi masina este reparabila si nimeni nu a patit nimic si asta este cel mai important .  

@Dexter locatia este scoala de pilotaj Titi Aur, cand o avea Volvo scoala de pilotaj in Otopeni o sa fie acolo .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta merita toti tampitii care considera ca un simplu drive test este o posibilitate de verificare a reactiilor unei masini in situatii critice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tot nu inteleg de ce maestrul Titi Aur era in dreapta jurnalistului. El trebuia sa fie la volan.

Asta sa le fie invatatura de minte pentru alte teste de acest fel. Jurnalistii auto muncesc cu pixul si cu hartia, iar cu volanul sunt ca oricare alt cetatean.

Concluzia pentru importator :  nu mai dati masinile pe mâna jurnalistilor pentru asa ceva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

prin amabilitatea lui andy.ro am facut si eu un drive test cu noul s60 d5 automat.

pot spune ca e o masina mai sigura , mai stabila , mai incapatoare.

desi nu sint un impatimit al sistemelor de ajutor ale soferului, cruise controlul adaptiv m-a impresionat.

masina asta are multe de dat ...

(cruise controlul adaptiv, asa cum functioneaza el pe noul s60, poate deveni un mod excelent de a o invata pe fii-mea cum se iau curbele, comportamentul in trafic, si multe altele. poate deveni un alt mod de a invata sa conduci. inca o data : e excelent)

Share this post


Link to post
Share on other sites

In concluzie este o maÈ™ină mai greu de dat de gard DAR unii o pot da in gard ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

In concluzie este o maÈ™ină mai greu de dat de gard DAR unii o pot da in gard ;D

pai da, sistemele te ajuta, dar nu te conduc :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Urmele de pe roata arata ca masina a derapat destul de rau si nu a mai urmat traseul impus de roti, destul de mult. Sunt curios la ce viteza s-a intamplat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now