paunionutz

Cateva idei puse in practica :D

177 posts in this topic

Merg in paralel si nu apare nici o eroare, plus ca luminile d curtoazie nu sunt monitorizate, ca sa-ti dea erori

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gata si semnalizarile :D. Urmeaza sa inscriptionez oglinzile si probabil le voi monta in weekend :D

post-259-0-63433100-1360790634_thumb.jpg

post-259-0-75504700-1360790642_thumb.jpg

post-259-0-62706400-1360790650_thumb.jpg

post-259-0-03007100-1360790660_thumb.jpg

post-259-0-39088400-1360790666_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frumos ,felicitari tie cat si lui Bogdan G...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sincer apreciez munca voastra si mai ales realizarile, insa stau si ma intreb ce-ar zice aia de la Volvo daca ar vedea aceste masini "Blitzate" "Xenonate" pe marshalier, etc etc... Oare un volvo nu este frumos asa cum este el cu acele curbe superbe, cu farurile si masca aceea impunatoare?? Sincer nu vad rostul, oricum scuze, nu am vrut sa jignesc!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu nu am facut nimic in afara de a reface circuitul electric stricat de Ionut .

Interiorul insa a iesit exceptional, Ionut baga poze cu interiorul leduit . :D

@Minulescu, este foarte discutabil, Volvo-urile noi au DRL cu led, au stopuri cu led ba chiar "televizor" in ceasurile de bord cu o grafica interesanta .

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chinezii astia care baga peste tot cu produsele lor :evil6: ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu nu am facut nimic in afara de a reface circuitul electric stricat de Ionut .

Interiorul insa a iesit exceptional, Ionut baga poze cu interiorul leduit . :D

@Minulescu, este foarte discutabil, Volvo-urile noi au DRL cu led, au stopuri cu led ba chiar "televizor" in ceasurile de bord cu o grafica interesanta .

@Bogdan G, eu nu am treaba, nu sunt aici sa critic, nu vreau sa spun ca nu este frumos ceea ce am vazut mai sus, insa mie imi place masina mea asa cum este Ea, daca nu-mi placea mergeam si-mi cumparam altceva, asta era ideea!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Minulescu - uneori unii posesori de Volvo (sau alte marci) incearca sa imbunatateasca cite ceva, daca se poate si fara sa strice. De exemplu, un xenon lumineaza clar peste un halogen dar daca este pus intr-un far original cu striatii face mai mult rau decit bine. Niste furtune de vacuum din silicon, LED-uri ce lumineaza mai modern si mai bine in loc de becuri (care ajuta chiar si alternatorul datorita consumului mai mic)...mici chestii care pot imbunatati masina stock. Uneori nu face placere fiecarui ochi - important e sa-i placa proprietarului. Eu nu mi-am facut nimic care sa placa audientei, ci MIE in primul rand.

Taberele vor fi mereu impartite - intre cei care vor sa pastreze aspectul/functionarea masinii stock versus cei care nu se multumesc, vor sa fie mai altfel.

Nu e nici o critica, sint doar pareri ale fiecaruia.

:thumright:

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ionut, parca ar da mai bine cu lumina alba si cateva repere de culoare rosie la ceasuri.Iar la ceasuri daca tot le dai jos ,poti pune folie fumurie pe sticla,(ca la CL ,cand pui contactul se aprin ceasurile) numai ca la tine pui o tenta mai slaba ,iar cand aprinzi pozitia iti lumineaza ceasurile.Singura problema este ca atunci cand mergi cu soarele in fata nu mai poti vedea clar.Sa nu mai spun daca ai ochelari de soare la ochi ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ceasurile de bord nu se pot face albe pt ca sunt turcoaz cadranele iar cand le iluminezi cu alb rece ies cum sunt la Ionut iar cu alb cald arata ceva mai bine dar nu exceptional .

Eu le-am avut rosii la V70 si chiar aratau bine .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oglinzile, ledurile la interior si ghost markerele

Share this post


Link to post
Share on other sites

Semanalizarea in oglinda te deranjeaza seara cand vrei sa te asiguri?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Star Trek frate, ce mai.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Semanalizarea in oglinda te deranjeaza seara cand vrei sa te asiguri?

Din cate am observat acum in parcare, nu este nici o problema, insa nu am plecat inca cu masina in trafic sa pot constata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am gasit...fara sa vreau proiectoare laser cu logo-ul marcii la 150 ron. Cine doreste....poate cumpara de aici. Nu fac reclama...stiu doar ca erau doritori. Am si eu in plan sa cumpar asa ceva. Daca stiti din alta parte mai ieftin...postati!!

http://caraudiomarket.ro/ro/navigatii-dedicate-audi-tt/2046-proiector-laser-cu-logo-marca-pentru-iluminat-sub-usa.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru mine unul e cam greu cu ebay-ul asta...desi vreau sa-mi fac curaj si sa "invat" cum sa cumpar.

ps: Daca stai sa te gandesti cat te mai costa taxele...transportul....deplasarea ta....cred ca tot acolo se ajunge.

Edited by zack

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am gasit...fara sa vreau proiectoare laser cu logo-ul marcii la 150 ron.

Dar cu volvo au? In poze apar alte marci, fara volvo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am camdat eu un 4 buc, dar dureaza vreo 10 zile pana ajung. Pretul o sa fie in jur de 120 lei setul de 2 buc cu 1 an garantie. Atentie ce cumparati a sunt de 3 feluri: 1. 3. si 5 wati. Cele de 1wat nu prea se vad nici noaptea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un prieten cu T5 a cumparat vreo 20 de seturi de prin Hong Kong. Aproape toate spoturile (deci sa zicem 35 din 40) erau asamblate aiurea adica o lentila din cele subtiri era pusa invers si logoul era neclar. Plus ca tubul in care se afla "optica" se misca liber in tubul metalic si se invart si arata aiurea dupa cativa km. Solutia a fost cu isoband sa "ingros" tubul din interior ca sa stea fix. La vreo 2 au fost si firele cositorite aiurea sau deloc...Ma rog la 12€ setul nu prea ma asteptam la cine stie ce...

Edited by Cristian Scutaru

Share this post


Link to post
Share on other sites

M-am apucat de faruri. Astept lupele sa ajunga :D

post-259-0-53889400-1371636227_thumb.jpg

post-259-0-79210300-1371636230_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa 3 ore de munca, unul este aproape gata

post-259-0-45924800-1371651372_thumb.jpg

post-259-0-51242100-1371651376_thumb.jpg

post-259-0-69133800-1371651379_thumb.jpg

post-259-0-26478100-1371651384_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frumos,Ionut pana la urma isi merita munca :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now