DragosGD

Ce i-ai facut astazi masinii tale?

5,993 posts in this topic

Te dau cu Mitsu cand ne vedem, pana atunci o sa zburde bine de tot .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te dau cu Mitsu cand ne vedem, pana atunci o sa zburde bine de tot .

Felicitari! Asteptam update-uri. ;)

Dupa ceva timp mai lung, am iesit si eu cu ea in afara orasului la un drum mai decent.

M-au trecut transpiratile destul de bine la niste depasiri de care inainte habar nu aveam, pana am tinut-o vreo 2-3km in 4200rpm.

Asa si-a dat drumul... fantastic!

E inca acolo, ascunsa sub capota; ma asteapta. :thumright:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astazi am scimbat arcurile spate.

Masina sta ok de spate acum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

De azi 40-ul merge cu soft RBN, inca nu este finalul, sa vedem maine pe zi ce zice testerul .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si cat ai mai castigat din soft?

Baga niste poze cu ''mica bestie'' sa vada si ochiu' nostru :D

Sa o stapanesti sanatos si fara evenimente neplacute! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, chiar aşa, măi Bogdane, să ai noroc de noua achiziţie! Pot să mă mândresc că am fost printre primii care să o vadă în posesia ta, chiar dacă o ştiam din vedere dinainte... ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

In ultimele 2 zile i-am adaugat inca 1000 km la bord. Maine urmeaza o spalare.

ps: Sper sa-mi fac timp sa curat plafonul si sa cremuiesc si sa curat scaunele.

Edited by zack

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fara poze momentan, dupa ce termin toate modificarile o sa fie si poze . Valori de cuplu maine aflu si pot calcula si puterea .

Oricum e bestiala pt oras, adica numai legal nu poti merge cu dansa . :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Facusi si inchiderea si incarcarea !? :))

Galaxy S on IceCream Sandwich

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu am avut timp sa iau radiatorul de la Cristi, chiar l-a bagat in porbagaj si l-a plimbat tot orasul, degeaba, nu ne-am intersectat . :D

Centralizata nu stiu ce are, cred ca personalitate .

Edited by Bogdan G

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fara poze momentan, dupa ce termin toate modificarile o sa fie si poze . Valori de cuplu maine aflu si pot calcula si puterea .

Oricum e bestiala pt oras, adica numai legal nu poti merge cu dansa . :D

Super masinuta ta,mai ales ca e modelul facelift,si eu am cautat un t4 de prin 2001-2002 da nu tare am gasit la ce bani am cautat,oricum nu scot din plan un t4 de 200cp,asa de weekand.Astept poze..... :headbang:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogdan, o iei pe urmele lui Biri ? Succes ! :smile:

I-am schimbat si eu distributia.

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Păi, şi nu ne dai şi nouă nişte detalii despre distribuţia aia? Ce i-ai pus, cum era cea veche, cât a costat... ştii tu, chestii d-astea...
;D

Eu, azi, i-am cumpărat o pompă de servodirecţie (a treia pe care o va purta) şi alte nimicuri d-astea... ulei de servo... rahaturi... o să revin cu preţuri mai târziu, după ce-mi trec trepidaţiile...

Share this post


Link to post
Share on other sites

distributie + auxiliare = manopera + piese = 2860 ron (distributie oem)

Cureaua schimbata ziceai ca-i noua, fara crapaturi, oricum cu aspect de noua. Piesele schimbate mi-au fost returnate.

Operatia a durat de la 9:15 la 11:45.

In timpul asta fii-mea a mai facut si ea un drive test cu Andy.ro intr-un v40. Bine ca n-am luat-o la drive testul initial ( de simbata) caci aveam sanse mari sa ma intorc acasa cu un v 40. :smile:

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iulica asta cu Biri e direct sub centura, apreciez gestul si ca atare maine ma duc sa cumpar doua stingatoare . :D

Finalizat testele cu noul soft, nu e gata inca.

Maine montez radiatorul de AC, sper sa fie ok pt ca toamna e ca vara si turbatul asta incinge rau caroseria .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am primit tampoanele de la Alex, maine le schimb

Edited by VictorGheorghe

Share this post


Link to post
Share on other sites

I-am curatat plafonul, scaunele, stalpii(pe interior) si toata plasticaraia din interior. Acum e "alta viata".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pus ceasuri de bord cu leduri (model 2004) la S40, arata bestial .

Edited by Bogdan G

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce va mai aranjati masinile :|

Lasa, ca vine si vremea mea :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tras o spalatura zdravana si pus un Arbre Magique pine flavour :)

Sper maine sa am timp sa lipesc renii de la Adi.

Sent from Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

I-am curatat papucii si contactele de la incalzirea oglinzilor. Am inlocuit un papuc deoarece l-am rupt si i-am tras o spalatura de zile mari la motor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pus ceasuri de bord cu leduri (model 2004) la S40, arata bestial .

poze???poate imi dai ceva de lucru....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sambata am reusit sa-mi prind inapoi pragul de plastic pe dreapta, am schimbat un bec din lampa de gabarit de pe fata dreapta (din pacate cu unul clar si nu galben), am curatat motorul de praful adunat de pe drumurile patriei. Cu ocazia asta am constatat si ca ma lasa-n balta claxonul de pe partea soferului, actualmente scotand sunete de fiara ce-si ultima suflare :banghead:.

Am remontat scutul de plastic al baii de ulei (ca acusi vine iarna), am verificat/curatat mizeriile adunate pe la filtrul de polen, ulterior am spalat "badogul" cu sampon pe exterior, aspirat si sters pe interior; ce mai, o reala delectare pentru o zi de sambata.

Edited by AdiP
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am cumparat inca un filtru de motorina... asta nu e asa important, pe cat experienta achizitiei:

M-am dus la ora deschiderii, cred ca inca era fara cateva minute. Intru in magazinul unde stiu ca au pe stoc si cer vanzatorului de la care am cumparat si data trecuta "Filtru de motorina pentru Volvo 440... Mann as dori."

Se uita el in program si zice 20 de lei. Iau o fata mirata si zic "Cum dracu' ca acum 2 luni tot de aici am luat cu 15lei!?!"

Se mai uita odata in treacat si: "Ah, am gasit la 18lei".

...

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nenea, in 2 luni mai creste Euro, mai scad discount-urile, mai creste pretul de achizitie la importator... nu stiu de ce te agati de 5 lei :) Daca crestea de la 15 lei la 30, mai ziceam sa sari in sus, dar asa... Iti spun ca ma ocup cu asta si nu ar trebui sa te surprinda deloc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now