DragosGD

Ce i-ai facut astazi masinii tale?

5,993 posts in this topic

Un inceput timid .

post-178-0-60154500-1361480167_thumb.jpg

Maine mai schimbam cateva leduri, astazi numai 8 . :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai pus leduri albe la consola? Sau sunt cele originale si asa se vede in poza?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Un inceput timid .

post-178-0-60154500-1361480167_thumb.jpg

Maine mai schimbam cateva leduri, astazi numai 8 . :D

Nice

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ionut, e de la poza, am schimbat doar cele 8 leduri care ilumineaza ecranul de la ICM .

Dar evident ca am ramas fara leduri rosii, le-am consumat pe toate la tine .

Edited by Bogdan G

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ionut, e de la poza, am schimbat doar cele 8 leduri care ilumineaza ecranul de la ICM .

Dar evident ca am ramas fara leduri rosii, le-am consumat pe toate la tine .

Nu ai pune si tu o poza cu masina ... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I-am cumparat 4 cauciucuri de vara noi noute Barum Bravuris 2 205/50 R17 93V Extra Load. Abia astept sa i le pun.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am desfacut consola de clima (se dezlipise un led) si cu ocazia asta am curatat si mini ventilatorul din ea, care avea un bazait/huruit deranjant (parca am desfacut sacul de la aspirator, asa era in el :))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa iei și balamaua de la G și revii aici după ce o montezi :)

Samsung Galaxy S on JellyBean

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa iei și balamaua de la G și revii aici după ce o montezi :smile:

Samsung Galaxy S on JellyBean

Luni seara o montez, cu lanterna :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Schimbat la Cobai30 capac distributie + fulie masa dubla, scapat ca prin urechile acului pt ca "tablele" din "bimasica" au spart capacul distributiei, au sarit peste curea fara sa o taie si s-au asezat frumusel sub distributie .

I love 1.6 HDI . :headbang:

Share this post


Link to post
Share on other sites

toate "problemele "1,6 HDI-ului

le patesti(rezolvi )

pe rand :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

La mine au fost toate odata . :P

Mai trebuie sa se duca turbina si sa se rupa lantul din chiulasa si le-am bifat pe toate :evil6:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dar dupa dormi linistit :)

turbina pe garrett am luat ultimdata la 2400 lei nou fara piesa la schimb

Share this post


Link to post
Share on other sites
La mine au fost toate odata . :P

Mai trebuie sa se duca turbina si sa se rupa lantul din chiulasa si le-am bifat pe toate :evil6:

Ai grija ce iti doresti!!! :D:)

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Schimbat la Cobai30 capac distributie + fulie masa dubla, scapat ca prin urechile acului pt ca "tablele" din "bimasica" au spart capacul distributiei, au sarit peste curea fara sa o taie si s-au asezat frumusel sub distributie .

I love 1.6 HDI . :headbang:

Wow cand s-a intamplat ?

Mare noroc ai avut. Cand i-am schimbat distributia la a mea mi-a aratat fulia "bimasica" si era in stare buna. Avea un inceput de oxidare pe inelul mic dar era ok mai duce mult si bine. Mi-a aratat si una rupta cum arata. E 1000 ron una noua...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Turbo, ce vrei nene, cercetarea costa . :D

@Oli, e cam mult 2400 lei pt ca la 1000 lei o fac pe asta veche iar daca pica oricum ii pun una mai mare, dar la ce joc inexistent are in ax nu prea are cum sa pice prea curand .

@Bogdan, nu stiu cand s-a intamplat, eu am sesizat doar ca batea si am schimbat-o, nu stiu la ce oxidare te referi tu pt ca toate sunt ruginite dupa 4 ani iar una rupta doar joaca (fuleaza) asta e simptoma si face zgomot la ralanti.

O fulie noua este 300 lei modelul bimasic iar modelul imbunatatit pus numai pe PSA dupa 2007 este cu masa simpla . Eu am pus acest model si pot spune ca nu este nici o diferenta in afara de bani, adica una cu masa dubla incepe de la 300 lei pana pe la 600 lei iar una buna cu masa simpla este 175 lei dar gasesti si la 120 lei .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am mai schimbat inca 40 de leduri .

post-178-0-60775100-1361739815_thumb.jpg

Pt Ramonelu-Marmorelu cu dedicatie am iluminat cu albastru cursorul .

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

A iesit superrrrrrr....dar ledurile alea bleu de la sageti sunt criminale. Dau un contrast deosebit cu restu.l consolei :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

bogdane...si daca iti zic ca sunt prea multe culori...ma bati?:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Normal ca sunt multe, albastrul e pt Ramon, finalul o sa fie rosu & alb .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am mai schimbat inca 40 de leduri .

post-178-0-60775100-1361739815_thumb.jpg

Pt Ramonelu-Marmorelu cu dedicatie am iluminat cu albastru cursorul .

Bogdan, te stiam cu mai mult bun gust - si cu siguranta ai mai mult ! E o sorcova, ce dracu....

Probabil experimentezi. Rosu cu alb nu merge. Incearca culori reci cu alb. Desi nu vad de ce ar trebui sa fie mai mult de alb. Alb e suficient. Eventual sa se poata schimba culoarea in totalitate. De exemplu culoarea sa se schimbe , in functie de intensitatea luminii exterioare , de la verde intens in lumina puternica la alb rece la lumina exterioara zero. E doar o idee.

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta cred ca e putin mai complicat - ar trebui pe langa leduri care sa schimbe culoarea si ceva gen potentiometru - asa are in schimb V40 la luminile din plafon din fata - un potentiometru din care setezi culoarea luminii ambientale de habitaclu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@IuliRX, exact asta fac, experimentez, oricum rosu + alb este ok, numai rosu nu merge pt ca anumite zone ale climei trebuie iluminate cu alb (reglajul rece cald care este colorat albastru+ rosu).

Cat de curand o sa fie tot alb si cu asta basta, ecranul insa va ramane rosu si probabil claviatura de la radio .

Se poate face si RGB dar este mult de munca si nu am timpul necesar, oricum se poate schimba nuanta in functie de intensitatea muzicii sau la alegere apasand pe telecomanda controlerului RGB, in functie de lumina ambientala este greu de facut dar nu imposibil .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa cum am promis ieri, astazi am montat la lumina lanternei, in ploaie, balamaua de la usita rezervorului :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
;D Ceva dejte rupte pana ai scos usita din balamaua veche ?! I know I had :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now