mao

youtube & more...

913 posts in this topic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vad o eroare de afisaj? Pe eco la acceleratie nu se misca turometrul deloc :smile: Aaaa, scuze l-am vazut acu. E in dreapta. Merge. Accelereaza bine doar ca imi pare prea repede limitat la 218 km/h. Un 230 ar fi fost mai permisiv

Edited by nionut76

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mie îmi place V40 Cross Country T5 AWD... dacă o sa îmi mai cumpăr Volvo în viata asta, V40 CC este modelul care îmi place mult, asta daca nu apare ceva asemanator C30-ului...m-am urcat in V40 CC, cel din showroom-ul Primus si e ok mașina dar cam miroase a plastic în ea ... nu îmi place deloc display-ul, prefer vechiul bord, cel nou pare copiat după Honda...nici eu nu înțeleg de ce nu urca peste 218, dar e o viteza la care ajung foarte rar, nu merg cu mai mult de 160km/h (pe autostrăzi)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mie îmi place V40 Cross Country T5 AWD... dacă o sa îmi mai cumpăr Volvo în viata asta, V40 CC este modelul care îmi place mult, asta daca nu apare ceva asemanator C30-ului...m-am urcat in V40 CC, cel din showroom-ul Primus si e ok mașina dar cam miroase a plastic în ea ... nu îmi place deloc display-ul, prefer vechiul bord, cel nou pare copiat după Honda...nici eu nu înțeleg de ce nu urca peste 218, dar e o viteza la care ajung foarte rar, nu merg cu mai mult de 160km/h (pe autostrăzi)

Ai dreptate cu bordul. Desi pare hightech nu prea e asa incantator. Mi-ar fi placut un bord clasic dar care in functie de modul de condus sa-si schimbe iluminarea cum e la Astra OPC de ex ori la Jaguar...etc.

2 masini mi-as alege. megane RS si Opel astra OPC. Am vazut ieri un OPC 2012 in Buzau...superb. :) Edited by nionut76

Share this post


Link to post
Share on other sites

La prima vedere, cei cu KW multi au iesit primii, forta bruta.

Surpriza e Renault-ul in fata Opel-ului si WW in fata Fordului. Greutate poate?

Nu cred ca se pune problema de necunoasterea masinilor de catre participanti.

Sau...e iar marketing ?...

BMW - 235 KW

REN - 195 KW

OPEL-206 KW

WW - 173 KW

FORD- 184 KW

P.s. Oare copii nostri vor avea parte de o asa pista in romanica ?

Ah, care viitor - cel fara T5-uri sau masini electrice fara nici un urlet pe teava de esapament ?

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

La prima vedere, cei cu KW multi au iesit primii, forta bruta.

Surpriza e Renault-ul in fata Opel-ului si WW in fata Fordului. Greutate poate?

Nu cred ca se pune problema de necunoasterea masinilor de catre participanti.

Sau...e iar marketing ?...

BMW - 235 KW

REN - 195 KW

OPEL-206 KW

WW - 173 KW

FORD- 184 KW

P.s. Oare copii nostri vor avea parte de o asa pista in romanica ?

Ah, care viitor - cel fara T5-uri sau masini electrice fara nici un urlet pe teava de esapament ?

Pacat ca Volvo nu se implica si el in productia unui model sport. Sa fie ceva care sa aiba si urmasi pentru a fi dezvoltat in permanenta. Ori macar daca s-a apucat de facut electrice (vezi C30 Electric) sa fi scos in productia de masa si nu doar serie limitata de 250 modele dintre care si alea in mare parte vandute la corporatisti din Suedia. Ar trebui sa vina cu acel ceva compania asta. Sa auzim mai des numele ei rostit. Dar se multumesc cu un vechi renume de premium si cu masini banale. Nimic hard

Share this post


Link to post
Share on other sites

La prima vedere, cei cu KW multi au iesit primii, forta bruta.

Surpriza e Renault-ul in fata Opel-ului si WW in fata Fordului. Greutate poate?

Nu cred ca se pune problema de necunoasterea masinilor de catre participanti.

Sau...e iar marketing ?...

BMW - 235 KW

REN - 195 KW

OPEL-206 KW

WW - 173 KW

FORD- 184 KW

P.s. Oare copii nostri vor avea parte de o asa pista in romanica ?

Ah, care viitor - cel fara T5-uri sau masini electrice fara nici un urlet pe teava de esapament ?

Toate masinile din test sint masini de orice numai de drag race nu sint. Insa ciumecul le cumpara dupa timpii de quarter mile, de parca asta ar face cu ele.

Daca le-ar fi pus pe circuit intelegeam ceva, desi nici timpii de circuit nu reprezinta nimic daca sint proportionali cu puterea , insa macar ciumecul afla ce-l intereseaza : care e mai manevrabila si de ce.

Oricum sa iei o masina pentru ca a scos 1-2 secunde mai bine decit concurenta e de ris. Asta doar inseamna ca masina poate, dar poate daca are cine s-o conduca asa cum trebuie, iar ciumecul nu stie decit liniute !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toate masinile din test sint masini de orice numai de drag race nu sint. Insa ciumecul le cumpara dupa timpii de quarter mile, de parca asta ar face cu ele.

Daca le-ar fi pus pe circuit intelegeam ceva, desi nici timpii de circuit nu reprezinta nimic daca sint proportionali cu puterea , insa macar ciumecul afla ce-l intereseaza : care e mai manevrabila si de ce.

Oricum sa iei o masina pentru ca a scos 1-2 secunde mai bine decit concurenta e de ris. Asta doar inseamna ca masina poate, dar poate daca are cine s-o conduca asa cum trebuie, iar ciumecul nu stie decit liniute !

As fi fericit sa fiu posesorul oricarui model de acolo in afara Golf-ului. Prima alegere dpdv financiar cat si performante ar fi Megane RS apoi in ordine Seria1, Astra OPC si Focus RS. Focus-ul este o masina performanta dar design-ul modelului anterior era mult mai frumos si-l facea mai feroce decat cel actual. Am vazut un RS culoarea verde ...superb. Jante spitate, evacuarea dubla super tare. Ma uit la modelul nou si ca design nu are nimic frumos. Nici macar evacuarea acea pe mijloc nu-i reusita.

Cu testul da, ai dreptate. Eu prefer testul de circuit. Eu am pus un filmulet de maxim 2-3 minute cu cateva modele de referinta. Nu apare Audi RS3 care rupea tot acolo la 340 cp +quattro. Nu apare nici Seat-ul, nici Mazda MPS, nici Honda Type R-ul. Au luat si ei cateva masini si le-au testat intr-o linie dreapta pe un sfert de mila.

Volvo mi-ar fi placut sa dezvolte si el un model sportiv. Sa fie acel hot al brand-ului volvo. Pacat ca nu vor. Ne amagesc cu cateva modele dezvoltate de tunner-ul personal Polestar dar care niciodata nu se vor produce si mai spun si un pret de 200.000 euro masina. La banii aia intri intr-o clasa de supercar-uri la achizitie. Un nissan GTR face din orice pozitie polestarul C30 la 200.000 euro. Nici macar nu le pot compara. Iar GTR-ul este la mai putin de jumate din bani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ala verde era RS asta galben este ST. Nu se pot compara intre ele. Le am eu pe amindoua si sint masini complet diferite.

RS3-ul nu e din clasa , e prea scump, Type R e aspirat si nu face fata nici pe circuit nici pe sfert de mila.

Toate sint masini bune. Pe circuit tehnic Meganul iese pe primul loc urmat de focus rs si apoi de clasicele subaru si mitsubishi. (masini stoc). E ca e surprinzator ca 4x4 sint mai slabe decit cele FW ? Pina si st-ul care nu e masina de track days depaseste subaru si mitsubishi in curbe. Curios , nu , cum suspensia si sasiul bat tractiunea 4x4 ce odata era legenda.

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prea tare camera asta :)

Si C30 cu Gopro 2

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ceva incredibil de frumos , ...parerea mea click

Trebe quick time player :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Michael Jackson reincarnat? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cox

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now