mao

youtube & more...

913 posts in this topic

Civilizatie.

Si la noi se dau la o parte. Problema e ca apoi se inghesuie care mai de care sa fuga dupa ambulanta, ca vezi doamne, ar avea cale libera. Bucurestenii stiu deja asta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai alearga degeaba prostul pt ca oricum la primul stop el nu mai are voie sa treaca pe rosu :)

Samsung Galaxy S on JellyBean

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai alearga degeaba prostul pt ca oricum la primul stop el nu mai are voie sa treaca pe rosu :smile:

Samsung Galaxy S on JellyBean

Corect ce zici. Mai sint cazuri in care trec astia "albastrii sau negrii" cu dubitele traditionale si mai vezi cite unul,doi fuga in spatele lor ,vezi doamne ca fac si ei parte din situatie.La primul stop rosu se linistesc .

Off! Obiceiuri de care unii nu se dezbara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se potolesc ei la primul stop , dar ce ranjet pe fata au , ca au fentat toata coada ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sau se potolesc de tot intr-o buna zi asa cum s-a potolit un prieten de-al meu. A vazut in retrovizoare ca vine ambulanta (el era in coloana pe drumul intre Brasov si Bucuresti) si o iesit din coloana la o secunda dupa ce a trecut ambulanta de el nestiind ca dupa ambulanta mai era unu care vroia sa fenteze coloana. Si bineinteles, un accident de toata frumusetea intre ei doi. Si in ziua de azi fac misto de el

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trei volvo-uri dintre care unul cu motor de Corvette si unul cu motor de Range Rover:

Edited by Andu G

Share this post


Link to post
Share on other sites

:laughing4: :laughing4: :laughing4: Cred ca facuse urda :D :D :D

Da' ce oale primea-n cap!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Romanu e dejtept mancatias "

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe Halberto Briliantul hal cunoasteti? ;D ;D ;D

Dar pe babi din nicolina? ;D ;D ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Andu G asculta atent la briliantu 00:25 cand spune "La mine gasesti ce vreti".

Priveste brilianta asta blonda. :smile:

Hungary or Hungry?

Edited by i love VOLVO

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Andu G asculta atent la briliantu 00:25 cand spune "La mine gasesti ce vreti".

Pai da! La el gasesti ce vreti sau la el găsiți ce vrei! Unde a greseste? :D :D :D

Priveste brilianta asta blonda. :D

Hungary or Hungry?

Frumoasa, nu? Legat de cealaltă problema, poate se rezolva cu un update la CEM ;D ;D ;D!!!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai da! La el gasesti ce vreti sau la el găsiți ce vrei! Unde a greseste? :D :D :D

Frumoasa, nu? Legat de cealaltă problema, poate se rezolva cu un update la CEM ;D ;D ;D!!!

Nu, nu, nu... e ars CEM-ul, trebuie altul, dupa ce simptome are :D

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parca e facut special sa nu auzi ca sa dai mai tare volumul. Chiar ma intrebam despre ce vorbeste ca nu intelegeam mai nimic. Merita vazut dar cu casti in urechi altfel nu are farmec. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aproape o luna de cand uploader-ul l-a postat pe youtube si deja are

17,483,403 vizualizari

.

This video made my day

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poate ca il stiti..poate ca nu.Dar e bine sa il re/vedem.

Poate la noi nu se conduce ca la ei dar nici gesturi din astea nu se vad pe la noi.

...Rusinica.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chiar ieri vorbeam cu ai mei despre exact asa ceva... Intr-adevar cel putin pe mine m-a inspirat acest filmulet, multumesc mult Dan !

La noi pe kisseleff o patise unul cu o masina, impingea la ea saracul. Oprit, pus avarii, inchis masina, ajutat omu' sa o traga pe banda 1. De scos din zapada la fel ajut. O mare problema la mentalitatea romanului este ca cel care ajuta asteapta ceva in schimb, iar cel ajutat ii e jena sa fie ajutat pt. ca crede ca trebuie sa dea ceva in schimb. Uite ca un pupic e de-ajuns cateodata :)

Traversatul la 20 de metri de trecere insa nu-l pot incuraja din pacate, avand in vedere cati cetateni de varsta a 3-a mi s-au aruncat pana acum in fata cand trecerea era la 2 pasi mai incolo.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Midnight Caller, Un om normal scoate un alt participant la trafic din sant fara sa aibe astepari ( poate voi primi un 10-20 de lei). E ceva omenesc sa acordam ajutor fie el cat de mic, indiferent ca e pieton sau e cu masina in trafic. Am oprit pe banda de urgenta pentru un uliu cazut la pamant. Am oprit cand am vazut un sofer de tir care avea pana, sa-l intreb daca are nevoie de ajutor sa schimbe roata, el singur fiind. Am oprit cand am vazut o femeie uitandu-se in gol nestiind cum sa schimbe roata de rezerva. Cu duba (fiat ducato) nu mai zic pe cati nu i-am scos din sant sau pe cati i-am tras dupa mine ca avea masinile stricate in drum. Si m-am simtit bine in sinea mea stiind ca am facut cuiva un bine. Si tot la fel de bine m-am simtit cand altii au oprit cand eu am avut probleme cu masina. Nu stiu daca este vreun astfel de topic deschis dar cred ca multi am avea ce invata. Nu conteaza marca masinii care o conduci, nu conteaza nationalitatea insa conteaza bunul simt dar si sa ne asumam putin raspunderea fata de cei din jur. PENTRU CA SUNTEN OAMENI.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now