mao

youtube & more...

913 posts in this topic

ha...nu mi-a iesit, au luat deja anuntul de pe site, era un plug de zapada facut artizanal pe un sasiu de snowmobil...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ieri, 1 Dec, veneam de la Risnov spre piriul rece . Eu merg un pic mai sportiv si am depasit o mica coloana de 3 masini formata dintr-o dacie, un logan si,ultimul un bmw care astepta si el in spatele lor.

Eu aveam in jur de 80 km/h , coloana avea vreo 60. Asta se intimpla in zona de dinaintea serpentinelor, pe bucatile cu drum drept. Dupa ce am depasit si m-am dus inca vreo 2-3 minute am ajuns din spate o alta coloana formata din 8-9 masini, formata in spatele unui utilaj de dezapezire care mergea cam cu 20 km/h. Nu se putea depasi pentru ca deja eram pe serpentine si , efectiv nu exista vizibilitate si spatiu pentru depasiri. Din spate apare bmw-ul pe care-l depasisem cu citeva minute mai devreme . Venea tare, cam cu 60-70 km/h, si dadea flashuri . Cum eu eram ultimul in coloana m-am repliat cit se poate pe partea dreapta a drumului sa-i fac loc nebunului. A intrat in depasire fara nici un fel de vizibilitate, ne-a depasit pe toti , inclusiv utilajul pe parcursul a 2 curbe la 110 grade, in acest timp el n-ar fi avut nici loc nici timp sa se replieze daca din fata ar fi aparut vreo masina. Asta nu numai ca a trecut la 1mm de moarte, insa ne-a pus si pe noi in situatia de a fi implicati intr-un accident cu victime, ca sa nu mai spun de cel care ar fi putut veni din fata...

Inainte de intrarea in Predeal er a oprit intr-un cap de pod vis-a-vis de spital (sanatoriu). Era un om la 35-40 de ani, singur in masina. El nu patise nimic si nici altcineva. Am oprit sa vorbesc cu el, sa-l intreb ce s-a intimplat. Pierduse controlul masinii in linie dreapta frinind intr-o zona umbrita in spatele unei alte minicoloane . Era tare suparat ca lumea nu se da la o parte cind cineva da flashuri. Se grabea sa se intilneasca cu un client caruia ar fi dorit sa-i vinda masina...

M-a frapat convingerea lui ca el nu a gresit , ci lumea care nu se da din fata lui. Probabil e doar o coincidenta ca avea bmw, insa efectiv nu credeam ca cineva poate judeca in acest fel. Era roman, nu parea cocalar, vorbea in fraze si avea cuvintele cu el, parea om cultivat, masina era bine intretinuta (inaintea capului de pod) nu prezenta cruciulite, cd-uri, etc. si avea numere de BV.

L-ai enervat ca l-ai depasit si asta l-a iritat si a vrut sa-ti arate ce poate bemveul lui cu tractiune spate pe un carosabil cu ,conditii de iarna .Adica omu s- a dus soarta si a zis ca oricum o vinde ce mai conteza cui ,clientului sau dezmembrari ,remat.Si -a meritat soarta ,asa se intampala cu cei care se dau soferi care au mintea in flashuri si se dau pe drumuri de iarna cu umbra si nu stiu ce se intampla cu carosabilul la anumite temperaturi umbre cocoase si apoi tractiuni spate.

Scuze de off topic dar n-am putut sa ma abtin.

SA NU ITI SPELI NICIODATA MASINA ASA

Edited by adrian mangalia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cea mai rapida spalatorie, din cate am vazut pana acum:))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu voi lasa usa descuiata, poate, poate s-o face un salon de masaj ;D ;D ;D!!!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

A fost un 440 :confused2:

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu daca a mai fost dar ...........ne reprezinta .

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, a mai fost dar e tare de tot. Cel putin ala cu caciula ma distreaza de numa' cu accentul lui de Cluj. Asa-i ca ala cu caciula seamana putin (din ce am vazut din poze) cu Andu?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Asa-i ca ala cu caciula seamana putin (din ce am vazut din poze) cu Andu?

Nu seamana! Dar o sa-mi fac o poza cu o caciula cu mot ;D ;D ;D!!!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

E vechi dar tare :lol:

0.20 , asta e nota !?! 1 punct este din oficiu, cum 0.20 ?!? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E vechi dar tare :lol:

De unde, tie-ti place ca zice de tine la 0' si 22" ;D ;D ;D!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai avut o zi proasta? Asculta refrenul ... hai hepi uai hepi uai hai iu ai nai ..... :headbang::laughing6:

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cutremurator .

Share this post


Link to post
Share on other sites

................................da, cutremurator ! Oare calaii acelor copii unde sunt, ce fac ?..... nu mai conteaza, dar oare azi nu e la fel ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si azi e la fel. Batuti, chinuiti, infometati. Am o cunostinta ce mi-a povestit voalat citeva practici dintr-un adapost pentru copii strazii - am rugat-o sa nu-mi mai povesteasca niciodata ca ajung sigur la puscarie dupa ce fac o razie acolo...Atita vreme cit vor exista oameni capabili de asemenea comportamente fata de niste COPII, vor exista si aceste centre ale.......puneti voi o "metafora" aici.

P.s. va cine sa credeti ca sint COPII ce nu stiu ce inseamna bucuria unui banal pom de Craciun ? Sau sa stringa in palme cel mai mic cadou posibil, un fruct, o eugenie...un globulet...etc.

Toate zilele sint la fel. Ca intr-un blestem ce nu se va sfarsi - moartea ajunge sa fie e o binefacere, o evadare.

In rest, ce sa mai zic...Sarbatori fericite...ca si-asa ne plangem ca avem mari probleme.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now