Guest stirbat

Furturi oglinzi

476 posts in this topic

Mda, si eu am plecat la serviciu cu si m-am intors fara, acum ceva timp.. dar eu, mergand, presupun ca iar l-am pierdut pe drum.. insa nu-i simt lipsa, pana la primavara am pus carligul - un element de siguranta in plus pe timp de iarna ;D

Impaca-te cu ideea ca e de la vreme: din cauza gerului plasticul s-a contractat diferit de metal si l-a luat viscolul.. :lol:

Ai mare dreptate. daca nu ma insel la frig plasticul se si volatilizeaza. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Noroc ca nu se poate sparge immo la S60 ca altfel rămâneați și fără mașini laugh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mda, si eu am plecat la serviciu cu si m-am intors fara, acum ceva timp.. dar eu, mergand, presupun ca iar l-am pierdut pe drum.. insa nu-i simt lipsa, pana la primavara am pus carligul - un element de siguranta in plus pe timp de iarna ;D

Impaca-te cu ideea ca e de la vreme: din cauza gerului plasticul s-a contractat diferit de metal si l-a luat viscolul.. :lol:

Sa intelegem ca ai pus carlig de remorcare "ca un element de siguranta" ? Mie, sincer, mi se pare cinic !

Crezi ca vrea cineva sa intre in tine intentionat ?

Daca se dovedeste ca este o practica des intalnita, ar merita sa fie sanctionata de Codul Rutier circulatia cu aceste carlige in lipsa remorcii atasate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Noroc ca nu se poate sparge immo la S60 ca altfel rămâneați și fără mașini laugh.gif

Cred ca un hot adevarat si motivat fura orice masina.

"Crezi ca vrea cineva sa intre in tine intentionat ?" Nu ma intereseaza intentiile "cinevaului", sunt sigura ca nu vreau s-ajung in service pt ca cinevaul e cascat, adormit, n-are cauciucuri de iarna. Oricare ar fi motivele lui, in niciun caz nu e vina mea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa intelegem ca ai pus carlig de remorcare "ca un element de siguranta" ? Mie, sincer, mi se pare cinic !

Crezi ca vrea cineva sa intre in tine intentionat ?

Daca se dovedeste ca este o practica des intalnita, ar merita sa fie sanctionata de Codul Rutier circulatia cu aceste carlige in lipsa remorcii atasate.

Nu l-am "pus" eu pentru asta, era din fabrica, iar in lipsa capacului am montat la loc partea detasabila ca sa evit coroziunea si din motive estetice; l-am pus ca NU mai am capac, iar despre alte intamplari posibile si potentiale beneficii pasive(!) era o mica paranteza, intentionat/neintentionat nu ma intereseaza - conteaza rezultatul, dar sincer nu stiu de unde ai tras tu concluzia ca intentionat..

Nu-ti doresc sa vezi tu cinism la niste asiguratori cand nu primesti nici o despagubire dupa ce te loveste in spate cineva in timp ce stationezi..

E un plus care ar putea fi in favoarea ta in cazuri in care n-ai nici o vina, ce-i rau? daca ai SIPS sau airbag in timp ce sunt atatia cu masini fara asta insemana ca esti cinic sau ca te astepti sa intre cineva in tine?.. eu n-as pune etichete asa usor!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vecine pot spune ca nu esti primul care ramane fara "caciula " pe nuca, este 5 lei un capac, ete colea .

Share this post


Link to post
Share on other sites

:lol: intr-adevar nu sunt primul, zi-i lui Ursu48 sa-si puna d-ala ca el s-a plans. Eu nu! ;)

Nu de caciula era vorba.. Bogdane, ma mir ca nu stii cum e cu carligele detasabile de Volvo.. :blink:

Edited by Andreos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt intresat de niste numere de telefon de "oameni" care vand oglinzi si inscriptioneaza.

Da..mi le-au furat iar. Ieri la pranz le pusesem dupa o epopee de 3 sapt cu asigurarile si faimoasa dovada de la politie...

Daca cunoasteti dati va rog pe pm sau aici.

Edited by Sepukku

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.antifurt-oglinzi.ro/

Nu e reclama, pur si simplu fac treaba buna.

Sepukkule din pacate se fura si oglinzile de Volvo, iti recomand sa reiei epopeea dupa care sa le inscriptionezi si sa le pui si antifurt, se fura si sablate angry.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.antifurt-oglinzi.ro/

Nu e reclama, pur si simplu fac treaba buna.

Sepukkule din pacate se fura si oglinzile de Volvo, iti recomand sa reiei epopeea dupa care sa le inscriptionezi si sa le pui si antifurt, se fura si sablate angry.gif

Ms Bogdane. Am sa fac intocmai. Doar sa le gasesc mai intai. Refuz sa derulez iar procesul cu CASCO.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu prea ai de ales, sunt destul de scumpe noi iar sh nu gasesti .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu prea ai de ales, sunt destul de scumpe noi iar sh nu gasesti .

Se potrivesc cumva cele de s40 la c30?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare la toata lumea,

Se pare ca azi noapte mi-au cazut oglizile (ambele) in parcare (sectorul 1) si le-a gasit cineva si le-a luat. Gasitorulului ii ofer "recompensa".

Dar pana sa il recompensez cum se cuvine pe gasitor, va rog daca ma puteti ajuta cu un sfat cum sa fac rost de niste inlocuitoare pe termen scurt, adica pana rezolv cu politia si cu casco.

Multumesc anticipat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare la toata lumea,

Se pare ca azi noapte mi-au cazut oglizile (ambele) in parcare (sectorul 1) si le-a gasit cineva si le-a luat. Gasitorulului ii ofer "recompensa".

Dar pana sa il recompensez cum se cuvine pe gasitor, va rog daca ma puteti ajuta cu un sfat cum sa fac rost de niste inlocuitoare pe termen scurt, adica pana rezolv cu politia si cu casco.

Multumesc anticipat

inearca la colegii : necazul, ionut_lup si sandro pentru piese din dezmembrari.

e la moda sa se piarda oglinzile de s60/80/c30/s40 in ultima vreme. mie mi-au cazut de cca 2 ori intr-o luna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ar fi minunat sa nu cumparati oglinzi de la ciorditori.

Nu trebuie sa ajutam fenomenul sa ia amploare altfel, o sa cumparam lunar oglinzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

stati linistiti ca nu cumpar nimic decat pe cale oficiala chiar daca iese ceva mai scump dar scopul clar este de a nu-i incuraja pe cei care le fura.

am gasit o solutie ieftina cu un geam-oglinda taiat pe niste dimensiuni aproximative pe care il lipesc cu banda adeziva :). suna complet aiurea si nu in spiritul Volvo dar sper sa nu dureze mai mult de o saptamana pana reusesc sa iau unele noi.

Spre surpriza mea mi-au eliberat pe loc dovada la politie pentru Casco cu toate ca prietenii ma avertizasera ca poate dura si o luna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pune o poza cu oglinda(ce a mai ramas din ea,din pacate.rama,carcasa)sa te putem sfatui.In mare parte cred ca merg,dar si la S40 sunt 2 modele.

Edited by vita_fresh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cam multe incidente în ultima vreme. Să punem o momeală, daca se ingroaşă gluma. Evident, detaliile s-ar discuta la întâlnire.

Poate "muşcă", să vezi atunci distracţie :excl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

la politie mi s-a spus ca sunt mana in mana cu taximetristii. au gasit de curand 6 perechi de oglinzi la un taximetrist si 12 la altul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu daca ma credeti dar acum cativa ani intre universitate si romana era parcat un mercedes s class si ambele oglinzi erau imbracate cu niste cutii din tabla foarte groasa gen carcasa si cate un lacat pe masura ! Asta da antifurt !!! Atasez o poza similara, doar ca cele de pe mercedes nu erau asa finisate ca aceasta :D :D :D

Edited by Andu G

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu o mai uit descuiata si nu locuiesc intr-un cartier tocmai prietenos !!! Cand aveam megane 2 am uitat de 2 ori geamul deschis si nimic suspect, mai era si vara !

Cine e atât de idiot încât nici nu se uită dacă maşina s-a închis, după ce a apăsat pe "lock", merită cu vârf şi îndesat...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu va suparati pe mine, da' ce mama naibii de oras e Bucuresti? Cand ajungi sa-ti pui lacat pe oglinzile de la masina, trebuie sa te intrebi serios daca locuiesti unde trebuie.:unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am un prieten cu un BMW seria 3 si dupa ce i-a furat sticlele de cateva ori, le-a inscriptionat si a pus antifurturi. Drept urmare la cateva zile i-a rupt oglinzile cu totul. Eu i-am dat o idee pe care a pus-o in practica si de o jumatate de an nu a mai avut probleme. A luat sticle pe care le-a rupt/spart si le-a pus pe masina. Nu le-a mai furat nimeni si nu este nici prea deranjant :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta e tare ! Eu nu am avut si sper sa nu am neplacerea sa '' pierd oglinzile " , daca e sa cada macar sa ramana prinse in cablul de la incalzire :D :D :D

Se fura orice si nu numai in Bucuresti , de la simplele capacele de ventile pana la masini !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now