Guest stirbat

Furturi oglinzi

476 posts in this topic

Ursule, îmi pare rău pentru ghinionul tău.

Sticlă de oglindă găseÅŸti ori la Midnight Caller (nu te baza doar pe catalogul de pe site) ori din dezmembrări. Contactează-l pe Sandro sau pe IonuÅ£ Lup, dacă vrei second. ToÅ£i sunt băieÅ£i de treabă ÅŸi foarte prompÅ£i. Eu am cumpărat de la toÅ£i câte ceva.  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ba doctore si noi am cumparat de le ei,inaintea ta! :P :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Păi, tocmai de-aia... de când aÅ£i cumpărat voi, se puteau schimba lucrurile... eu, fiind client mai recent, pot să vă informez în legătură cu situaÅ£ia actuală... hehehe ... sunt serioÅŸi ÅŸi prompÅ£i, în continuare...  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ursule mai mergi bre la biserica, volvo cu oglinzi furate nu am mai vazut/auzit, sunt curios cui le vand :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ursule, schimba locatia, e o zona predispusa la asa ceva, indiferent de marca.

Oricum, imi pare rau de eveniment!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce locatie sa schimbe saracu, i-au furat oglinzile din fata casei.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da in ce zona sta? La tine s-ar intampla asa ceva? Probabilitatea este mult mai mica. Nu zic ca nu s-ar putea intampla, dar sansele sunt mult mai mici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ursu sta in Berceni.

La mine nu se poate intampla pt ca am gard de 3m, 2 camere de supraveghere plus iluminare curte cu senzor de prezenta, noaptea daca ai intrat in curte  se face zi iar la mine in curte nici pisica nu prea are pe unde sa intre ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ursu sta in Berceni.

La mine nu se poate intampla pt ca am gard de 3m, 2 camere de supraveghere plus iluminare curte cu senzor de prezenta, noaptea daca ai intrat in curte  se face zi iar la mine in curte nici pisica nu prea are pe unde sa intre ;D

:smile: se stie..electronica asta ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nici macar matza saraca ;D

Oricum masinile stau incuiate peste noapte, deh am o fobie cu ciordeala doar stau in Chitila .

Share this post


Link to post
Share on other sites

ce sa zic nu ma mira. am anticipat situatia asta de anul trecut.

http://www.volvo-club.ro/forum/index.php/topic,3651.msg69191.html#msg69191

eu mi le-am facut la un baiat de pe forum bmw. 100ron cu tot cu nituri antifurt . arata ca dracu dar daca astia sunt oamenii... si cand te gandesti ca pe parts for volvo cu tot cu transport le iei cu 3 mil noi, ei prefera sa ia furaciuni la 1-1,5 mil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ce sa zic nu ma mira. am anticipat situatia asta de anul trecut.

http://www.volvo-club.ro/forum/index.php/topic,3651.msg69191.html#msg69191

eu mi le-am facut la un baiat de pe forum bmw. 100ron cu tot cu nituri antifurt . arata ca dracu dar daca astia sunt oamenii... si cand te gandesti ca pe parts for volvo cu tot cu transport le iei cu 3 mil noi, ei prefera sa ia furaciuni la 1-1,5 mil.

saptamana trecuta mi le-au mai furat odata, de data asta le-am gasit la ionut_lup. le-am inscriptionat tura asta sa vedem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

saptamana trecuta mi le-au mai furat odata, de data asta le-am gasit la ionut_lup. le-am inscriptionat tura asta sa vedem.

Mai bine ai pune si niste nituri, daca este tiganie cel putin sa fie pana la capat. Chestia asta cu furatul oglinzilor din ce am observat este mai mult sport bucurestean decat sport national. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ursu48 , nu dispera !!! si lui Gusti i-au frat oglinda de pe stanga ! asa ca .... baietii isi fac stoc si dupa vreo 2-3 luni ies cu ele pe piata !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ursu48 , nu dispera !!! si lui Gusti i-au frat oglinda de pe stanga ! asa ca .... baietii isi fac stoc si dupa vreo 2-3 luni ies cu ele pe piata !

nu fac "baietii" stoc, aia fura la comanda!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mda... Se fura pentru ca exista cerere.

Pacat ca si cei cu Volvo au ajuns sa isi fure caciula intre ei. :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adevarul este ca s-a umplut Bucurestiul de Volvo-uri DAR nu sunt asa de multe ca BMWurile si oglinzile sunt chiar aberant de scumpe comparativ cu una de BMW, cred ca NDB are dreptate, la noi a devenit sport national, nici macar nu mai conteaza marca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vedeti,de aia ma bucur eu ca stau la provincie,nu tu treaba cu furatul oglinzilor,cu locuri de parcare,zgarieturi in parcare,aglomeratie etc.Asta cu furatul oglinzilor clar e sport national la voi,pana ajunge la mine poate mai dureaza.Am un prieten cu audi pe care l-am atentionat pe seama oglinzilor,mai sta si in Rahova ::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

de astazi ma numar printre cei patiti. Mi le-au luat pe amandoua, azi noapte. masina parcata pe Bd. Liviu Rebreanu, la intuneric intre 2 rable abandonate de gospodarii basinosi trecuti de cele 90 de primaveri.

Am casco fara fransiza, deci nu ar fi problema de bani cat este de deranj.

pt. ca oglinzile de S60 sunt in trend, se pare, in ultima perioada - presupun ca este vorba de aceiasi ciorditori. Hai sa-i prindem, sa-i castram sau sa-i tinem legati de portiera, in lipsa oglinzilor sa ne zica ei daca vine ceva din spate sau daca e bordura prea aproape cand parcam B):D

Aveti grija unde parcati masinutele

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ursule, schimba locatia, e o zona predispusa la asa ceva, indiferent de marca.

Oricum, imi pare rau de eveniment!

popicule, sa nu uitam ca eu am ramas fara ele de 2 ori in 3 saptamani.............si stim in ce zona stam. poate ne lipim si le parcam la bogdan in curte !!! :lol::lol::lol::D:D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vita_fresh

Hai ca m-ai distrat cu descrierea ta despre viata roz la Braila. Locuri de parcare? Situatia e aproape la fel ca si la Bucuresti. Trafic ok? :lol: Cat iti ia sa iesi in Calarasi de pe vreo straduta, eventual daca mai faci si stanga? Brailenii tin la prioritatea lor, n-o dau sub nicio forma. Chiar daca e f aglomerat. Apoi drumurile. Exista vreo strada cat de cat ok? Recunoaste, schimbi mai des amortizoarele decat uleiul? Exista braileni care sa atinga ametitoarea viteza de 50 km/h? Si daca tot n-o ating macar sa tina dreapta? Poate ca locuiesti pe la hexagoane, b-dul Independetei de n-ai probleme cu furturile. In Viziru III, unde am stat la ai mei mi-e sincer frica sa las masina in fata blocului. Sa nu spun de Vidin sau Chercea. Iti zic eu, bucurestenii sunt super intelegatori si simtiti cand vine vorba de condus.

"pt. ca oglinzile de S60 sunt in trend, se pare, in ultima perioada - presupun ca este vorba de aceiasi ciorditori." Vad ca se cam ingroasa gluma. In ultima vreme ma uit prima daca la oglinzi cand ma apropii de masina >:(

Edited by betty

Share this post


Link to post
Share on other sites

@WAM cred ca mai am loc de 2 masini, momentan am numai 6 masini in curte :lol:

Ce este dubios este ca fura de orice Volvo, si S60 cu sau fara facelift si de S40, ma intreb daca au nevoie de ele sau le fura din obisnuinta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@WAM cred ca mai am loc de 2 masini, momentan am numai 6 masini in curte :lol:

Ce este dubios este ca fura de orice Volvo, si S60 cu sau fara facelift si de S40, ma intreb daca au nevoie de ele sau le fura din obisnuinta.

pai prima data le-au luat pe alea de la facelift cu tot cu un motor ( ca unul l-au rupt), iar acum mi-au saltat oglinda de pe stanga - model 2004 , deci se cauta tot. da ce draq or face cu asemenea cantitati, ca suntem atatia care au ramas fara. poate merg la export ???? :lol::lol::lol: eu unul m-am saturat. ma batea gandul sa vand masina din motivul asta. si cu casco si tot ai de alergat de te saturi. deja am 2 saptamani de cand stau cu masina in garaj

Grija la felul cum tastezi ....te rog !

Edited by Danyx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca un barbat adevarat ti-a smanglit oglinzile,si sti la ce le foloseste:sa se barbiereasca.Pe viitor incearca sa le sablezi scriind nr pe ele asa s-ar putea sa-si taie gatul ca nu o sa mai vada bine cand so barbieri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca un barbat adevarat ti-a smanglit oglinzile,si sti la ce le foloseste:sa se barbiereasca.Pe viitor incearca sa le sablezi scriind nr pe ele asa s-ar putea sa-si taie gatul ca nu o sa mai vada bine cand so barbieri.

pai asta e, ca au furat doar pe stanga. ele erau marcate amandoua, dar boul a vazut dupa ce a distrus tot, si la dreapta nu s-a mai dus

PS: danyx, scuze,o sa fiu mai atent. incercam sa nu scriu cuvantul "in clar" ca sa nu vorbesc 'chiar' urat. ca daca as putea sa ma descarc si sa zic tot ce imi vine in cap la adresa ciorditorilor, ar trebui sa fie o arie cu atentionare "interzis minorilor". ar fi vorba de multra carne si "a lot of sex"

Edited by wam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now