Guest stirbat

Furturi oglinzi

476 posts in this topic

mergeti cu trenul sa-l vizitati ;)

Ai văzut ce face gropile pe banda întâi? hehehe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Care vreti sa veniti,veniti cu masinile si va dau eu o tura a orasului,cu viteze si cu strazi/gropi de tot felul ca pe oriunde.

@betty cred ca de fiecare data cand ai venit in Braila te-ai aflat la locul nepotrivit,in momentul nepotrivit :rolleyes:

Cand mai vii,let me know si te dau eu o tura a-la-Braila ;) pe oriunde si la orice ora vrei si dupa aceea sa faci comparatie intre traficul din Bucuresti si cel din Braila.

Ontopic:La mine in oras nu se fura(inca)oglinzi si antene ca in tara lui papura voda :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tocmai m-am intors de la Braila, pe forum nu intru in weekend :rolleyes: Mai vin de Craciun. De obicei merg pe Calarasi, care teoretic e cea mai buna strada. Si B-dul independentei e mai fara gropi. Oricum, aceeasi viteza ametitoare, numai ca mi-au lasat spatiu de crosetat, am mai depasit o coloana (spre rusinea mea), am mai taiat cate-o curba si-am scos o medie de viteza frumusica. A, si-am iesit cu nesimtire in Calarasi dupa ce m-am saturat de asteptat la mila lor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai nici eu nu am fost acasa in week-end :(

Poate s-o nimeri vreodata sa ne gasim.Sa te duc pe alte doua strazi care sunt bune de alergat si fara pic de groapa.Vezi ca daca vrei se poate ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

In Brasov nu sunt gropi mai deloc si se circula ok de cand cu sensurile giratorii.Mutati-va toti aici... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dano daca ne mutam la BV o sa inceapa sa se fure oglinzi si acolo :lol:

Am observat ma mai multa lume lipsa capacelelor Volvo de la jante, chiar si alea se fura ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

La ce preturi au si alea,eu unul sincer nu ma mir.Sau poate proprietarii le iau in casa noaptea sa nu ramana fara ele :lol:

Edited by vita_fresh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai oameni buni, aici se fura oglinzi, ce-i tot dati cu traficul... :blink:

Se fura oglinzi pentru a se creea cerere de oglinzi la mana a doua, tot furate.

Sa intram si noi in randul lumii, bmw, mert, vw, ford, etc

Ca sa revenim la trafic:

Peste tot e mai bine sau mai prost, avantajul mare e ca Braila (fiind exemplul disputat aici) are 0,5 km (glumeam :lol: ) de la un cap la altul pe care-i faci in cateva minute, in Bucuresti imbatranesti pana-l traversezi, distantele fiind mai mari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iar legatura cu topicul este... UNDE ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poate s-a trezit fără oglinda :lol:

Gus mai ai oglinda de Ford ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa dea D-zeu sa te tina cat mai mult...

Share this post


Link to post
Share on other sites

De azi am intrat si eu in selecta, vad :lol: , lume a volvo-urilor fara oglinzi.

Faimoasa volvo guard de 450 euro cip NU s-a declansat.

SA FIE PRIMITE! :lol:

Edited by Sepukku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na, belea! Ai CASCO, măcar?

Am...( :angry: )

Vaz ca mecanismul e in regula. A scos doar geamurile. Si bornele par a fi ok.

Edited by Sepukku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am...( :angry: )

Vaz ca mecanismul e in regula. A scos doar geamurile. Si bornele par a fi ok.

Chiar maine voiam sa ma duc sa platesc casco...

Am sa ma duc cu drag :lol:

Edited by Sepukku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vesti neincurajatoare: Un coleg de munca a ramas si el fara oglinzi la S60 sapt asta.

Vesti incurajatoare: Politistul de la furturi auto mi-a spus ca n-a mai auzit de oglinzi furate la volvo de mult.

Pe cine sa cred? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Societatea de asigurari nu accepta sa-ti plateasca oglinzile decat daca treci pe la politie? Si daca da, ti le schimba imediat sau asteapta 3 luni verdictul politiei? Stiu ca in cazul in care ti se fura masina, asigurarile asteapta 3 luni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca ai casco, spui ca a trecut unul pe liga tine si ti-a rupt oglinda....si gata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Societatea de asigurari nu accepta sa-ti plateasca oglinzile decat daca treci pe la politie? Si daca da, ti le schimba imediat sau asteapta 3 luni verdictul politiei? Stiu ca in cazul in care ti se fura masina, asigurarile asteapta 3 luni.

Treaba este in felul urmator. EU nu am oglinzi , nu pot circula fara ele. Am sunat la casco, mi=-au spus ca le trebuie dovada. M-am dus la dovada , care se elibereaza in 30 zile. Deci dupa 30 zile, ma pot duce la casco si acolo mai dureaza inca 20 zile sa-mi bage banii. Basca timpul petrecut pe la centrul de daune si programarea cu inspectorul de daune care nu stiu cat vor dura. Adaugam la asta timpul petrecut la service si disponibilitatea geamulurilor de oglinzi. Mai bine imi furau rotile...

Probabil daca am ghinion, am sa mai pot sa conduc in martie.

Se pare insa ca am trezit simpatie in ochii politistului care mi-a promis ca imi da dovada martea viitoare(dupa ce a vazut ca sunt angajat bugetar :), initial spunandu-mi ca ne vedem in 30 zile. ) si m-a sfatuit si sa insist la casco sa imi deschida dosarul mai repede. Legea este neclara, cica, dar cei de la asigurari n-ar trebui sa aiba nevoie de nimic de la politie ca sa-mi deschida dosarul.

Are dreptate iulirx: Mai bine spui ca ti le-au spart niste copii.

Edited by Sepukku

Share this post


Link to post
Share on other sites

as mai aduga un element nou la ce se fura : capacul de la carligul de remorcare. vineri era cand am parcat masina, azi cand am plecat nu mai era.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mda, si eu am plecat la serviciu cu si m-am intors fara, acum ceva timp.. dar eu, mergand, presupun ca iar l-am pierdut pe drum.. insa nu-i simt lipsa, pana la primavara am pus carligul - un element de siguranta in plus pe timp de iarna ;D

Impaca-te cu ideea ca e de la vreme: din cauza gerului plasticul s-a contractat diferit de metal si l-a luat viscolul.. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now