alinbuga

"Spiritul Volvo"

   12 votes

  1. 1. Credeţi în ceva anume ce ar putea fi denumit "Spirit Volvo"?

    • Da
      7
    • Nu
      5

Please sign in or register to vote in this poll.

139 posts in this topic

Noţiunea „spirit Volvo” pare să fie oarecum similară cu noţiunea de Dumnezeu, adică o noţiune abstractă, menită să compenseze deficitele la capitolele logică şi coerenţă. Altfel spus, e o găselniţă cu care sunt educaţi, ademeniţi sau mustraţi utilizatorii, fără a li se da prea multe explicaţii. În fond şi la urma urmei, este o metodă pragmatică şi eficientă de economisire a timpului care permite, totodată, menţinerea unei atitudini aparent democratice.

Mai exact, decât să explici fiecăruia în parte de ce n-a procedat, nu s-a exprimat sau n-a gândit corect, e mult mai uşor să-i spui că actul lui se află în contradicţie cu spiritul Volvo şi gata… toată lumea e confuză, dar ruşinată să recunoască şi, în concluzie, lămurită!

Exemplu:

- N-ai dreptate!

- Pentru că de ce?

- Pentru că nu-i întru spiritu’ lu’ Volvo

- Ahaaa! Am înţeles, amu

Edited by HEIMÐALLR
Am şters fragmentul cu afront personal

Share this post


Link to post
Share on other sites

CLICK! ;D

(după cum vedeţi, pentru români nu există)

Ba exista ! Mergi la reprezentanta din Bucuresti si gasesti acolo revista Spirit ! In limba româna !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ba exista ! Mergi la reprezentanta din Bucuresti si gasesti acolo revista Spirit ! In limba româna !

Bravoooooo Marius ! i-ai tras-o !

:))))

i-ai tras-o in Spiritul Volvo !

=))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am 2 numere din revista :X :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragilor, nu fiti rai ca va sanctionez ;D;D;D

Unde este 'spiritul volvo' ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne-am lămurit şi ce e ăla "spirit Volvo", aşa că eu închid subiectul ăsta, până nu se încinge prea tare.

Dacă cineva crede că acest subiect are vreun rost cât-de-cât, n-are decât să-l deschidă.

Share this post


Link to post
Share on other sites

doctore mie imi place subiectul

l-am redeschis

vreau sa vad flacari pe nas de la minjii astia tineri

care e mai tare-n tastatura ;D ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

doctore mie imi place subiectul

l-am redeschis

vreau sa vad flacari pe nas de la minjii astia tineri

care e mai tare-n tastatura ;D ;D

MARE BOIER, MARE CARACTER !!!

Si...nu in ultimul rand ....MAAAAAARE CARCOTAS !!! :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acest topic ar fi trebuit sa fie primul deschis pe forum. Si niciodata inchis !

Multumesc dl. Nicu.

@ Heim draga, nu fii suparat ca am gasit revista Spirit ( editata de Volvo ) in romaneste. In mod normal ar trebui sa se gaseasca si la Cluj. Daca nu, promit ca iti aduc eu un exemplar cand ajung in cetatea Napoca.

Hai, sarbatori fericite la toata lumea, asa, in spirit... crestinesc !

Share this post


Link to post
Share on other sites

De unde ai ajuns la concluzia că aş fi supărat?!

Pot citi lejer şi în engleză... ;D

Totuşi, în link-ul pe care l-am pus, nu e menţionată limba română... să înţeleg că acel duh Volvo bântuie numai Bucureştiul? Mă surpinde să-şi aleagă tocmai un orăşel de care multă lume nici n-a auzit... ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai, asa credeam, cand am vazut ca ai inchis topicul...

Si sa stii ca nu te-a barfit nimeni la intalnirea de joi. Am avut mai multa treaba cu vizionarea domnitelor care executau dansuri celtice, precum si cu ospatul "regal".

Ne-a placut atat de mult, incat Alin a propus sa revenim imbracati in piei de animale, sa infulecam halci mari de carne, sa bem vedre de vin, apoi sa ne stergem degetele unsuroase de coapse :P . Iar plecarea acasa, târziu in noapte, cu torţe.

Ei... te bagi ?

Edited by mariusdaniel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt BUCUROS !!!

Sunt bucuros ca discutiile personale se poarta in PM , lasand astfel topicul pentru cei ce vor sa defineasca ,in modul lor, ....Spiritul Volvo !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai, asa credeam, cand am vazut ca ai inchis topicul...

Si sa stii ca nu te-a barfit nimeni la intalnirea de joi. Am avut mai multa treaba cu vizionarea domnitelor care executau dansuri celtice, precum si cu ospatul "regal".

Ne-a placut atat de mult, incat Alin a propus sa revenim imbracati in piei de animale, sa infulecam halci mari de carne, sa bem vedre de vin, apoi sa ne stergem degetele unsuroase de coapse :P . Iar plecarea acasa, târziu in noapte, cu torţe.

Ei... te bagi ?

Bineînţeles că nu! Aşa cum ai avut ocazia să citeşti şi pe privat, am lucruri pe care le consider mai importante... "Cea mai distracţie maximă" pentru mine e să stau pe forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daniel , asta Da subiect pentru Intalnirea Saptamanala , poate chiar ...o mica Intermediara , nu ?!!!

S-o facem publica , sa afle tara si poate si Suedia de ...SPIRITU VOLVO din Romania !

Ca restaurantul unde putem face asta a fost gasit in Bucuresti.....poate vine altcineva cu o locatie competitiva , dar numai dupa ce punem in aplicare planul la Excalibur !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne-am lămurit şi ce e ăla "spirit Volvo", aşa că eu închid subiectul ăsta, până nu se încinge prea tare.

Dacă cineva crede că acest subiect are vreun rost cât-de-cât, n-are decât să-l deschidă.

Si ca sa fiu si eu in acest "" Spirit VOLVO"",o sa te intreb mai doctore (pt. ca sunt foarte confuz,poate asa sunt mereu si nu-mi dau seama) de ce,si cu ce drept sa inchizi tu acest topic foarte interesant.De cand si cum ai devenit tu moderator,chiar si simplu,sa stergi si sa editezi mesaje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si ca sa fiu si eu in acest "" Spirit VOLVO"",o sa te intreb mai doctore (pt. ca sunt foarte confuz,poate asa sunt mereu si nu-mi dau seama) de ce,si cu ce drept sa inchizi tu acest topic foarte interesant.De cand si cum ai devenit tu moderator,chiar si simplu,sa stergi si sa editezi mesaje?

Îl închisesem pentru că era la un pas să ia foc... acuma, incendiul s-a mutat în PM-uri.

În ce priveşte statutul meu pe forum, nu e locul potrivit să abordăm acest subiect. Fă un subiect nou, în "probleme legate de forum", dacă tu consideri că e un aspect atât de important.

Edited by HEIMÐALLR

Share this post


Link to post
Share on other sites

tuturor va urez sarbatori fericite

incercati pina marti dimineata sa nu mai dezbateti problema asta care de fapt nu are o definitie clara

fiecare cum o simte

Share this post


Link to post
Share on other sites

[...] problema asta care de fapt nu are o definitie clara

fiecare cum o simte

Păi, vezi?

Fiecare încearcă să-l convingă pe celălalt că "Nu-i aşa, bre, că-i aşa... Tu nu crezi bine, eu cred bine!". Culmea e că e vorba de ceva inexistent, deci voi n-aveţi dreptate... ;D

Ş-atunci, nu era mai bine dacă rămânea închis?

Edited by HEIMÐALLR

Share this post


Link to post
Share on other sites

tre sa spuna fiecare cum o simte

nu sa incerce sa-l convinga pe altul ca e asa cum spun eu

Share this post


Link to post
Share on other sites

...

Totuşi, în link-ul pe care l-am pus, nu e menţionată limba română... să înţeleg că acel duh Volvo bântuie numai Bucureştiul? Mă surpinde să-şi aleagă tocmai un orăşel de care multă lume nici n-a auzit... ;D

Revista se gaseste si la reprezentanta din Brasov. :)

Daca nu ma insel e un topic pe undeva cu revista "Spirit", creat chiar de mine.

Sarbatori fericite, tuturor!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nenea BUGA,nenea BUGA...ce facu-si bre,cu intrebarea asta? Ti-ai creeat antipatii? Ai grija pe unde mergi ...spiritul VOLVO veghiaza...ne vedem joi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tre sa spuna fiecare cum o simte

nu sa incerce sa-l convinga pe altul ca e asa cum spun eu

Felicitari Nenea Feraru !

Scurt si la obiect , ca deobicei ! :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haideti la subiect, va rog...dragilor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ei... ?

Asta a fost tot? Nu mai are nimeni definiţii? ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.