alinbuga

"Spiritul Volvo"

   12 votes

  1. 1. Credeţi în ceva anume ce ar putea fi denumit "Spirit Volvo"?

    • Da
      7
    • Nu
      5

Please sign in or register to vote in this poll.

139 posts in this topic

Pai ş-atunci unghe-i uoftica ? ;D Hai să sărim peste momentele jenante de genul ăsta şi să ne întoarcem la ale noastre...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Unde-s multi putera creste ( distractie, paranghelie, etc ) ;D;D;D

Ne poti spune un nume, ceva, legat de replica asta: ''dar sunt destui alţii din ale căror spuse reiese clar dispreţul faţă de restul ţării... nu-mi cere exemple, că atunci chiar iese flame...'' ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

... încă nu mi-am dat seama unde e spiritul, mai exact... în acţiuni sau în blamarea lor... dar cu pumnu-n-piept ne batem, că-l avem pe spiritul Volvo în inimă!

E bine ca il cauti , inseamna ca vrei sa il gasesti , ai putea incerca sa ajungi la o Nationala , si ai sa vezi cat de ....SPIRITual vei fi cand inlantuiti cu totii vom canta , indifent de voce , sau zona geografica , "Cantec pt. prieteni"

cool.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se canta si "meniaito " si chiar cu o voce incredibila , in timp ce toti danseaza .

Iar legat de prezenta ta de anul trecut , stiu doar ca alti colegi de-ai tai se distrau in concediu iar tu ai fost ala de-a luat "leapsa" grin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spiritul Volvo stie si dansul pinguinului? :blink:

Exista o oarecare diferenta intre cei din provincie si capitala. Parerea mea e ca banii contribuie la aceasta diferenta pentru ca voi aveti noi nu prea, de aceea sunteti mai multi(deh, va pemiteti Volvo), cu T5/D5 si cheltuiti cate un 340 pe saptamana pe mancare si bautura in localul ala cu preturi mari si meniu dubios. Invidie o se existe intotdeauna!! Get over it!!

Intentionez sa vin luna viitoare la o intalnire, dupa ce(sper sa) imi iau niste roti. Sa vad cine sparge seminte cu mine si bea cola cu 5 lei cat sa umple un D5.

[..] Rebelu, Nelu, Avx, Vitafresh, Neli, Adi2727, Feraru, MuadDib si toti ceilalti prieteni din tara ( selectia e din memorie si pur exemplificativa) ca sa nu mai vorbesc de Behu, Irina_f si ... Raula :D .

De ce Behu este incadrat cu femeile ? :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doctore problema e la tine nu la noi, nu exista Bucurestiul si restul tarii, asta e numai in mintea ta .

Suntem foarte diferiti cei care venim la intalnirile de la Bucuresti, multi sunt din alte localitati si il pot enumera pe Vita_fresh & Bubulina care au venit de mai multe ori desi sunt din Braila, la fel si IuliRX a venit de multe ori si e din Ploiesti, Rebelu tocmai de la Suceava si el de mai multe ori si sa nu uitam membrii mai noi ca Radoo care e din Bucovina de loc (cum ii place lui sa zica) si Sonia (turdeanca de-a mea), ei toti s-au simtit foarte bine printre noi astia de la Bucuresti .

Doctore problemele sunt la tine, tu te consideri provincial, tu despici firul in 4 si tot tu cauti cearta si bagi zizanie

PS> eu ma consider in continuare turdean desi stau in Bucuresti, dragostea mare este tot orasul ala prafuit pe numele lui Turda, in schimb nu-mi place Clujul absolut deloc, chiar evit sa merg la CJ cand sunt in Turda .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Exista o oarecare diferenta intre cei din provincie si capitala. Parerea mea e ca banii contribuie la aceasta diferenta pentru ca voi aveti noi nu prea, de aceea sunteti mai multi(deh, va pemiteti Volvo), cu T5/D5 si cheltuiti cate un 340 pe saptamana pe mancare si bautura in localul ala cu preturi mari si meniu dubios. Invidie o se existe intotdeauna!! Get over it!!

Intentionez sa vin luna viitoare la o intalnire, dupa ce(sper sa) imi iau niste roti. Sa vad cine sparge seminte cu mine si bea cola cu 5 lei cat sa umple un D5.

Te inteleg pentru ca si eu am crezut candva la fel. Unul din lucrurile pe care am vrut sa-l fac cand m-am mutat in Bucuresti din Timisoara a fost sa-i vad pe volvistii din Bucuresti. Ma mutasem de o luna, nu aveam masina, am venit pe jos la Polivalenta, nimeni nu m-a privit de sus si totul a fost ok (defapt vroiam sa vad daca sunt primit in "spiritul" Volvo :lol:). Gandeste-te ca erau masini la care nici nu imi permiteam sa visez si cu toate astea am venit cu metroul si m-am simtit bine.

Heimdallr, daca sunt 4 "volvae" pe strada ta, te-ai gandit sa lasi macar un sticker sau ceva de genul asta in geam, cu volvo-club.ro?

off topic: si daca iti pastrezi XC70-ul pentru ca "faci sex cu el", inseamna ca Beetle-ul meu e inca virgin. :P:lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lau acuma zi pe bune, ti-ar fii placut o plimbare cu Phaeton W12, in spiritul Volvo evident tongue.gif

@Adrian, pai 340 RON este o nota mica, au fost si nota de 900RON + 200 RON spaga grin.gif

Spiritul Volvo se masoara si in note de plata, de fapt in cat de des nu ies notele de plata si cum ne ardem intre noi la nota, vad ca tendinta asta a disparut si ma bucur .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heim,nu te agita prea tare..nu prea are cum sa existe "Spiritul Volvo" pe la tine pe acolo..si zic asta uitandu-ma in parcarea Palatului Victoria unde jumatate din masini au numere de CJ..sunt locatarii sunt veniti de la Cluj la pachet cu Mr. Boc..si ardelenii astia prefera Merzanul ultimul racnet (masina nemteasca), evident cumparat din salariul de bugetar in timp de criza...sincer,m-as bucura foarte mult daca s-ar intoarce la Cluj toti..:))

Bogdan..Sunt nascut si crescut la Abrud si dupa 30 de ani de Bucuresti ma simt la fel de roman ca si in Oltenia,Moldova,Banat,Ardeal.....orgoliile astea regionaliste sunt paguboase si inutile...deci iti dau dreptate!..:))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha deci de aia esti tu asa capos mai Tomytza, si tu esti pui de moț. tongue.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lau acuma zi pe bune, ti-ar fii placut o plimbare cu Phaeton W12, in spiritul Volvo evident tongue.gif

@Adrian, pai 340 RON este o nota mica, au fost si nota de 900RON + 200 RON spaga grin.gif

Spiritul Volvo se masoara si in note de plata, de fapt in cat de des nu ies notele de plata si cum ne ardem intre noi la nota, vad ca tendinta asta a disparut si ma bucur .

Trebuie sa amintim ca si joi am fost pe plus :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spiritul Volvo...

Pentru mine Volvo a fost doar o masina.Asa a inceput totul.Nu stiam nimic despre volvo..dar am invatat.Am intrat pe forumul asta,in cautare de cunostinte despre masina mea.Am gasit o comunitate.Cu timpul...mergand la intalniri...mi-a devenit o familie.Cu bune si cu rele,ca oricare alta.Cred ca...aproximativ un an...a fost ok,dupa care...ceva s-a rupt.Parte vina mea(asta stiu sigur),parte....Dumnezeu stie ce!Am incetat sa mai vin la intalniri...sa mai postez pe forum..chiar sa il mai si citesc...(oricum nu am fost o pierdere pt comunitate :D ).Acum..m-am reapucat iar de forum si constat..ca nu mai e aceiasi caldura cum era odinioara.Sau poate mi se pare mie...cine stie,voi vedea citind in continuare.

Dar pentru mine spiritul volvo inseamna...o vorba buna spusa de un volvist ,cand...disperat la propriu,dupa ce mi-am luat masina din service si nu mergea de nici o culoare,m-a convins sanu dau cu ea intrun gard, si necontand ca e ploaie afara,ca e intuneric.. m-a chemat la el si am stat 6 ore cu el in ploaie...in intuneric...in frig(era toamna tarziu)belindu-ne degetele, arzand pachete intregi de tigari doar ca sa imi fac eu masina sa mearga!Acel om a racit pentru mine..si-a stricat o seara cu familia...si-a sacrificat timpul lui..a facut toate astea...pentru un coleg de forum!Si nu a vrut nimic in schimb!Asta e spiritul volvo...cel putin pentru mine! Sa stai intro parcare..sa spargi seminte...sa bei cola..sa mergi cu masina undeva...astea se pot face atat cu volvo..cat si cu logan.

Dar sa stai cu o persoana pana la 12 noaptea in intuneric in ploaie..fara sa iti fie nici prieten..nici ruda,ci doar un simplu coleg de forum...ASTA e spiritul Volvo.

Voi puteti sa il huliti,sa il blamati,dar pentru mine BogdanG(caci despre el este vorba) este cel mai bun exemplu de ce ar trebui sa insemne spiritul volvo.

Nenea Bogdan...jos palaria!

Share this post


Link to post
Share on other sites

In acelasi spirit , ilamintesc si eu pe "kitronel" care era sa isi ia un copac pe cocoasa , si asta la propriu , care a stat in ploaie si a rupt cu brandullui antrenat la sala , acel copac , ca eu sa pot scoate masina de pe acea strada , care mi-a imprumutat cel mai de suflet lucru din casa , si anume FESUL, pe care nici acum nu l-am inapoiat .

De asemenea in acelasi spirit va regasesc si pe voi cei care m-ati ajutat cu masina , si o faceti in continuare , dar despre aceasta multumire voi detalia cel mai bine la final cand totul va fi terminat iar implicarea voastra se va putea vedea la polivalenta , Nationala sau pe soselele Romaniei .

Si ca sa inchei , nu o mai aruncati de gard cu spiritul sau duhul volvo , ....ideea este de acest spirit al OAMENILOR de pe acest forum / club.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intrebare : mai exista pe un forum auto un topic "donatii"? intreb pt ca si asta inseamna acest hulit (de unii

dintre noi - slava celui de sus ca nu sunt prea numerosi) spirit Volvo .... ; citind postarile incrancenate despre

subiect, nu pot sa nu imi spun - doamne, da carcotasi mai sunt romanasii nostri ... asa-i tara, cum sunt

locuitorii ..... frumoasa, da pacat ca-i locuita argue.gif

@Heimy - mie imi face placere sa am stiker Volvo -Club, nu e "porcarie" cum crezi; pe de alta parte,

-off topic- unde e umorul tau? si io am pe strada doua Volo-uri, apropitarii lor nici nu ma baga in seama -

paguba-n ciuperci, da-mi zic, ori sunt oameni ocupati, ori ... etc. ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

[url= Draga Heim, nu ai inteles nimic din cele ce-ti scriam noi : masina ta e in regula, e in nota generala a tuturor masinilor cu un anumit numar de ani si de km. parcursi, problema esti tu, ca nu o intelegi si pe ea.

Si te mai plangi ca uneori are tendinte femdom...se razbuna si ea, ca prea o critici :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca au fost fraudate voturile ;D;D;D

Hai că am făcut ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Heimy : din lac in put - " .... că sunt, probabil, serioşi şi n-au timp de prostii ... " - pai ce sa-i faci,

unii, ca noi volvistii de pe forum, se tin de prostii .... sa inteleg ca ai vorbit in numele lor, adica a acelor

domni/doamne cu preocupari serioase?

si inca : cine huleste bre donatiile? cred ca e o figura trista, acra, dezamagita de viata, ....

Edited by alexpopeystar68

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Daann chiar imi pare rau ca te-am pierdut si pe tine, oricum lumea se mai schimba si interesul dispare usor, usor.

Vad ca lumea ia prea in serios topicul asta, multi nu inteleg nici acum care a fost scopul si ce a vrut Alin sa sublinieze, ca rezumat spun doar atat: cum haina nu face pe om nici masina nu-l reprezinta .

Share this post


Link to post
Share on other sites

d-asta n-am fost placut surprins de initierea unui astfel de topic : pentru ca incercati sa definiti ceva ce nu poate fi definit.

toata lumea isi da cu parerea, insa nimeni nu poate defini nimic.

am vazut , cu parere de rau, cum insistati sa atasati defectele omenesti cu acest spirit, cum spuneti ca acest spirit nu exista (si asta cu foarte multa insistenta), cum considerati ca actiunile unora reprezinta acest spirit, si multe alte timpenii.

a da posibilitatea oamenilor sa se faca de ris, nu e deloc un act barbatesc si nici moral.

a considera ca a scrie in cafenea , unde sint permise circotelile, inseamna ca putem scrie orice despre orice e doar o idee de prost gust. cafeneaua e facuta pentru a socializa cu bun simt, nu pentru a face misto de ce ne vine noua pe chelie.

e un lucru URIT sa cauti sa dezbini prin terfelirea putinelor lucruri care ne leaga.

in principiu acest loc e facut pentru a inchega prietenii, nu pentru a distruge.

parca e vre-un secret ca toti avem defecte, ca volvo nu e nici cea mai buna masina, nici cea mai rea, ca fiecare din noi avem zile mai bune sau mai rele, ca gresim, etc...

de ce trebuie sa punem pe tapet cu obstinatie toate astea ? asta ne reprezinta ?

o comunitate se remarca prin ce face bun.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte corect, dar impresia pe care mi-o lasă posesoru de Volvo de pe forum este ca are o mașină mai buna ca BMWul iar dacă are D5 are impresia ca are cel putin M3 . Pe mine asta ma deranjaza ca mereu aud la întâlniri jigniri aduse mărcii BMW iar aceasta marca face mașini cam cu 10 clase mai sus iar posesoru de Volvo de pe acest forum este posesor de Volvo SH la mana a 2-a sau a 3-a si cand se suie intr-un BMW cu internet intreaba ce e ala ca Volvo abia in 2011 a descoperit MMIul de la AUDI .

Hai sa ne vedem in lungul nasului si sa ne carpim in liniste masinile noaste scumpe (cand au fost noi) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Daann chiar imi pare rau ca te-am pierdut si pe tine, oricum lumea se mai schimba si interesul dispare usor, usor.

Vad ca lumea ia prea in serios topicul asta, multi nu inteleg nici acum care a fost scopul si ce a vrut Alin sa sublinieze, ca rezumat spun doar atat: cum haina nu face pe om nici masina nu-l reprezinta .

Corect , foarte corect Bogdan !

ai pus punctul pe " i"

BUGA , Alin BUGA

Edited by alinbuga

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.