Matrixxx

Intalnire VOLVO Slovenia - 2012

75 posts in this topic

Dupa cum am primit mail de la prietenul beastmaster (SLO):

"My friend, the Summer Brick Break this year comes on 1.2.3.june, as always it will be in kamp Kolpa in Vinica,

Im looking forward to seeing you and all our new and old friends !"

va intreb, cine doreste sa mearga anul acesta - in functie de cite masini ne stringem voi putea fi (mai) motivat sa merg si al 4-lea an la rand. Anul acesta nu mai pot lua pe nimeni in masina pina acolo - locurile sint ocupate :downtown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

As fi tentat sa merg si eu anul acesta,dat fiind ca nu am fost niciodata.Ramame de vazut cat sunt de ocupat in perioada respectiva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa nu fie cu suparare

dar astia de 4 ani tot in ACELASI CAMPING FAC INTRUNIREA?

oare de ce nu mai schimba si ei locatia-asa cum facem noi?

sau nu au timp de discutii inutile si sterile,si se intilnesc de dragul de a se intilni -impreuna cu masinile lor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, e mai simplu pentru toti - inclusiv pentru cei care vin "de-afara". In acelasi loc, primul weekend din iunie. Anual, cit timp se va tine. Cu cortul, fara figuri si fite.

Noi avem votari, postari, cearta, orgolii si peste toate se inclina balanta locatiei intr-un loc unde culmea, cei care voteaza nu vin !

Dar astea-s probleme romanesti. Aici vorbim de ceva muuuult mai simplu.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ca sa nu ramaneti fara "back-up" (a se citi gratare, fripturi, mici, carnati si incalzitorul pentru fasolea lui Feraru, bere, adeziv, cabluri de tensiune, etc) as merge si eu, la fel ca anul trecut cu rulota.

Sper sa nu se intample ceva neprevazut, din pacate am cam multe variabile la mijloc..

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cort mai mare :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, e mai simplu pentru toti - inclusiv pentru cei care vin "de-afara". In acelasi loc, primul weekend din iunie. Anual, cit timp se va tine. Cu cortul, fara figuri si fite.

Noi avem votari, postari, cearta, orgolii si peste toate se inclina balanta locatiei intr-un loc unde culmea, cei care voteaza nu vin !

Dar astea-s probleme romanesti. Aici vorbim de ceva muuuult mai simplu.

In afara de cort,ce alte variante de cazare mai sunt disponibile?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doar cort - si cine are rulota vine cu ea.

Flower Power feeling :thumbsup2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pot sa incerc eu sa gasesc ceva cazare - doar e posibil sa fiu si eu pe acolo. Am ceva prieteni in SLO si pot incerca. Insa am nevoie sa fie confirmata venirea cu numar de persoane si nopti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu am mai stat la cort de un sfert de veac ( chiar asa )... ma tenteaza, dar depind ( inca) de variabila pentru care am lipsit din peisaj o vreme. Raman in stand by...

Share this post


Link to post
Share on other sites

La mine e 75 la suta rezolvata treaba. Ceva pe la servici de pasat catre altcineva si mai ramane sa mai bag un drum cu rulota pe la mare sau aiurea sa vad daca tine carligul. Daca nu tine am bagat-o pe maneca, la cate i-au facut acum in service sper sa nu se mai desfaca suruburile. Altfel mai ramane decat sudura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

La masa pentru bere si o sueta gasim.

La nani din pacate nu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Matrixxx, sunt ceva casute, pentru cei care nu au cort ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu aveau casute.

http://www.kamp-kolpa.si/INDEX2EN.HTM

Mai era un camping mai mare langa asta, Katra dar nici la ala nu am vazut casute.

http://en.camping.info/slovenia/dolenjska-bela-krajina-coast-and-karst/camping-katra-16512

Din pacate nici unul si nici celalalt nu sunt asociate la ACSI (asociatia campingurilor si tot ce tine de ele) ca sa aflu mai multe.

Daca sunteti siguri ca vreti sa mergeti cu siguranta ca poate afla Matrix de la Beo despre vreun motel/hotel in zona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca exista si alte variante decat cortul,parca as merge si eu,dar la cort zic pas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din cite imi aduc aminte era un orasel la vreo 10-15 km mai sus , unde era un hotel, pe unde am facut un drive-test la un xc60...

Share this post


Link to post
Share on other sites

In pricipiu voi veni si eu. :hello:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci, o lista - macar in... "principiu" :

-Matrixxx

-Maurice

-Vlpvlp06

.....

Slabut, pina acum.

Cum doriti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Numai maine nu-i poimanie.

Cum ramane?

Mergem, nu mergem? nu de altceva da la mine-i complicat, invoire de la nevasta de la soacra, de la scoala, de la sercici, etc, etc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai dragule, nu vezi ca inca astept oameni hotariti sa mearga ? Si nu scrie nimeni nimic ? Nici Nationala noastra nu mai trezeste interesul...si noi vrem sa doreasca cineva sa mearga in...Slovenia ?

Eu merg, dupa cum am spus - DAR macar sa fim si noi citeva masini...asa singur nu ma duc pina acolo - cine stie ce se poate intimpla pe drum si e bine sa fim mai multi, nu? Stiu ce e acolo si ce gasesc, dar tot as merge.

Mai astept, poate se mai gindeste cineva sa mearga - mie oricum imi place sa conduc mult, MAI ALES in afara acestei mioritice tari :iroc:.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am vorbit si cu Vali (Spranta) si ar dori sa mearga si el cu prietena si cu inca o pereche.

Cine mai doreste, cine mai pofteste ?...

Cit priveste traseul - sa nu mai aud de sarbi. Data trecuta mi-am rupt un rulment din cauza grevei lor pe autostrada, fiind nevoiti sa mergem pe niste coclauri, noaptea, prin gropi acoperite de apa ploii...Maurice a stat cu rulota de i s-a acrit tot din cauza grevei lor...

Asa ca - dus/intors pe la unguri. (+ rovigneta de rigoare...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I'm in !

Eu vin cu sotia, deci am 2 locuri libere (ambele sint la geam, in dreptul aripilor :smile: )

N-am cort, asta e nasol...

N-am nici steag si nici nu stiu de unde pot cumpara asa ceva...

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now