Matrixxx

Intalnire VOLVO Slovenia - 2012

75 posts in this topic

@IULIRX azi am fost la metro si am cumparat 2 steguri ce se pun la parbriz

aveau un stand intreg cu steagul Romaniei sub ce forma vrei

daca vrei sa ti le dau in slovenia fa bine si treci pe la HD

Edited by feraru3333

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trec pe la tine sa te iau cu tot cu steag !

Oricum stiam ca vii si tu ! Sper ca nu te deranjeaza sa mergi cu nevasta...

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu vin

sunt in alta parte

dar poti sa le iei pe fete

ce o sa te faci 3 muieri in masina :o:P::)

dintre care numa una conduce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai vine cineva in Slovenia sau nu ? Nici o miscare, nici o decizie ?

Pina acum sintem doar 2 masini - ce vor merge 100% acolo : eu si Iuli... Asa am mers si la Slanic, doar 2 masini...

Nu vreti sa fim mai multi ?...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai merge si "je" cu atelajul din dotare.

Luni am masina programata pe la service si daca n-am vreo surpriza cu aprovizionarea arcurilor spate comandate, ne vedem acolo. Mai am un amortizor de schimbat ca s-a intalnit cu o bordura si sunt gata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am "bagat" cererea de concediu 1-4 iunie. C-o fi una, c-o fi alta, bucurosi le-om duce toate...

De data asta merg chiar de-ar fi sa-mi pierd serviciul. Sper sa nu....

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai sint 2 zile - nu mai doreste nimeni sa mearga ?...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bucuresti - Pitesti - Rm Vilcea - Sibiu - Hunedoara - Hateg - Caransebes - Lugoj - Timisoara - Cenad (iesire din tara) - Mako - Szeged - Budapesta - Zagreb - Vinica = 1300 km (670 in tara, 630 de la Mako pina la Vinica )

Ne trebe 9-10 ore Bucuresti - Cenad si inca 7-8 ore Cenad- Vinica, deci, in total 16-18 ore pina acolo cu tot cu opriri din loc in loc.

Daca plecam din Bucuresti vineri la 2:00 noaptea, ajungem acolo pe la 18:00-20:00 vineri seara, numa' bine pentru o bere, doua, maxim 10.

Hunedoara - Hateg - Caransebes - Lugoj - Timisoara = drum bun , vorbit cu Feraru (Daca nu e bun, sa fugi tare Nicule....) :smile:

iesirea pe la cenad e mai aproape de autostrada si e mai libera de tiruri = vorbit tot cu Feraru ( Daca ne blocheaza tirurile, Nicule, trebe sa emigrezi) :)

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

de pe google: "Bucureşti-Caransebeş-Lugoj-Cenad-Frontiera cu Ungaria, în topul şoselelor morţii din România". Super tare :evil6:

Share this post


Link to post
Share on other sites

dau o omleta si o cafea vineri dimineata

+ 2 steaguri de masina cu tricoloru

Share this post


Link to post
Share on other sites

@iulirx: Nu ca as vrea sa fiu carcotas, stiu ca am fost cu Smart-ul acolo, dar eu la intoarcere am condus non-stop (o singura ora pauza la un Mac in Deva) si am facut 19h pe drum... Luat prin Ungaria...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@iulirx: Nu ca as vrea sa fiu carcotas, stiu ca am fost cu Smart-ul acolo, dar eu la intoarcere am condus non-stop (o singura ora pauza la un Mac in Deva) si am facut 19h pe drum... Luat prin Ungaria...

Mai Alex-utzule tu ai mers la consum. :D

Din pacate nu pot sa te contrazic ca am mintea scurta si nu mai stiu cat am facut la intoarcere (cu rulota cu tot) dar parca mai putin de atat.

La dus am facut 2 zile.

Share this post


Link to post
Share on other sites

de pe google: "Bucureşti-Caransebeş-Lugoj-Cenad-Frontiera cu Ungaria, în topul şoselelor morţii din România". Super tare evil6.gif

Matrixxx, cel mai periculos loc din lume, pentru oricine, e PATUL ! Acolo mor 98% din oameni !

Si cum noi n-avem de gind sa mergem cu patul, sintem salvati ! :smile:

Lasa ca merg io in fata ca de mic mi se spunea Mika Heinekken ! :smile:

Edited by iulirx
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

la intoarcere -de la VERONA-am facut 14 ore cu 2 pauze prin H

tu cred ca ai gresit drumul :P :P <_<

cafeaua si omleta va asteapta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nicule, el s-a dus pina in capitala ! Inca 5 ore ! Si-a avut si vintul din fata ! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din partea mea, sa aveti drum bun, fara greve de tractoristi si fara ploaie acolo. Si sa ne tineti la curent de la fata locului cu desfasurarea evenimentului.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va ploua acolo - conform mai multor site-uri. Vremea e schimbatoare insa, data trecuta am ajuns pe o ploaie incredibila, se inundase autostrada, ce mai...Si apoi a fost super, soare si voie buna.

Iuli - stii ca nu ma sperie nici un drum - am dat doar asa, un search - cautind starea drumurilor si m-a "izbit" stirea aia :beertogether:

Si sper ca nu ne afecteaza inca o stire:

SITUATIA DRUMURILOR NATIONALE. Miercuri 30 mai 2012 ora 18:40. Drumuri nationale cu circulatia intrerupta:DN 6 (Caransebes). Pozitii kilometrice: 448+120-458+740. Cauza : Finalizare lucrari.

Masuri de remediere si variante ocolitoare:

In perioada 10.05.2012 - 31.05.2012 circulatia pe Varianta de Ocolire a Municipiului Caransebes va fi inchisa, traficul rutier se va desfasura pe urmatoarele rute:

- Pentru relatia Timisoara - Bucuresti si retur: DN6, km. 458+740 - Str. Timisorii - Str. N. Balcescu - Str. Horia - Str. Libertatii - Calea Severinului - DN6, km. 448+120;

- Pentru relatia Hateg - Timisoara si retur: DN 68, km. 3+500 - Str. Ardealului - Str. M. Viteazu - Str. Libertatii - Str. Tribunalului - Str. N. Balcescu - Str. calea Timisorii - DN 6,km. 457+700;

-Pentru relatia Bucuresti - Hateg si retur: DN 6, km. 448+120 - Calea Severinului - Str. M. Viteazu - Str. Ardealului - DN 68, km. 3+500.

===============

DN 6 (Domasnea) .Alunecare teren Varianta Ocolire Domasnea. Datorita ploilor din ultima perioada s-a produs alunecarea taluzului de rambleu, circulatia pe Varianta Ocolitoare Domasnea fiind inchisa. Circulatia in zona se desfasoara pe DN 6-km 409-412+600.

Asa, ca o paranteza privind traseul ales. :evil6:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Putem alege si varianta Brasov-Sibiu - Deva- Arad. (ocolim drumul Rm. Vilcea - Sibiu unde e pericol de alunecari de teren si caderi de pietre cind ploua, insa de la Deva la Arad sintem pe traseul tirurilor, inclusiv in Nadlac la vama).

Mai avem si varianta Brasov-Sibiu - Hunedoara - Lugoj - Timisoara - Cenad (Scapam de valea Oltului si de tiruri)

Ideea e sa ne uitam in ultimul moment, inainte sa plecam, pe starea drumurilor si alegem atunci ce ne convine mai mult.

Eu merg pe oriunde alegi !

Daca o sa ploua , drumul o sa fie greu, insa eu am sofer (Ali) - a reusit si el sa-si ia liber de la servici. Eu o sa ma ocup de degustari :),

si, pina la Feraru, o sa fiu imun la ploaie !

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu ar trebui sa plec astazi dupa pranz.

Masina-i in service in asteptarea arcurilor, o iau si merg dupa rulota, aranjez alea alea pe acolo, imi fac bagajul dupa care ar trebui sa plec.

Deci in mod normal pe la 3-4 ar trebui sa pot pleca.

Traseul e prin Craiova-Timisoara si de aici ne mai gandim, as lua-o pe autostrada prin Budapesta spre Zagreb ca-i mai liber si linistit drumul.

E mai frumos (peisaj) in schimb prin Baja, Osijek, Novska si Zagreb.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bei tu m-ai frecat la radiche sa vin - si acuma mi-l iei si pe nea nicu sa merg singur ca prostu in masina pana in Croatia?

Hai hai!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now