Andu G

Intrebari generale!

992 posts in this topic

Salut, ieri m-am apucat am vrut sa montez bluetooth Parrot pe masina...s80 2007, si am renuntat deoarece era nevoie de mufe adaptoare...iar cand incercam sa asamblez am gasit in spate la casetofon un fir gri..cum e cel din poza care era taiat si izolat cu banda neagra...urata lucrare oricum ce sigur nu era facuta de un meserias...dupaia am incercat sa vad unde duce...iar in partea la pasager am gasit ce se vede in poze...sa inteleg ca am bluetooth oem pe masina doar ca "fostul" a taiat telecomanda sperand ca daca o pune in alta masina o sa aibe bluetooth? Caut sa cumpar o telecomanda...aveti idee unde pot gasi doar telecomanda?pe ebay e doar una la fel cu emblema Lexus dar pe un site din America am gasit fara emblema...doar ca nu stiu, ce ziceti...o sa fie nevoie sa merg la reprezentanta sa sincronizeze ceva? Multumesc frumos

e7yhehe6.jpgva6ypaqu.jpgqazy6y9a.jpg

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iti atasez 2 poze din Vida cu tot kit-ul. Vezi ce anume lipseste de la tine si in partea dreapta ai PN de la toate piesele necesare

Telecomanda are PN 30775308 si la noi costa undeva la 350 de lei

post-259-0-41489500-1403433583_thumb.jpg

post-259-0-50020900-1403433588_thumb.jpg

Edited by paunionutz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mersi frumos ionutz.sa ai o zi faina!!!

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stiti cumva ce piesa este aceasta si ce rol are? Se poate sa curga ulei de la ea? Am vazut ca este si un furtun subtire pe ea...este umed acolo si pare sa curga de pe acolo...este pozitionata chiar deasuprape motor..codul scris pe piesa este :

Volvo ASSY 30743312-006 va multumesc.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Codul este pentru galeria de admisie, deci piesa care ai vazut-o vazut-o tu, face parte din galerie si nu este separata. Fa o poza mai bine, sa ne dam seama!

post-259-0-78897500-1403676270_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merg acum la mecanic si voi face poze...sper sa o rezolve azi.ms frumos.

Salut, ati spus ca la s60 2002 pentru a monta kit xennon , ca sa nu dea eroare in bord era faza cu gauritul sigurantei din bord sub volan...la s80 2007 merge tot asa?mersi frumos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din cate stiu eu, nu mai merge treaba aia, pentru ca nu mai are acelasi CEM si aceleasi sigurnte. Cauta instalatie CAN BUS PRO Terminator

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stie careva din ce an s-a pus xenon pe S/V 40?Mersi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din 2001.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

Se da XC60 MY10. Nu reusesc din manual (care se gaseste si aici ) sa imi dau seama care este siguranta pt becurile de pozitie.

Multumesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai nu cred ca mai are sigurante. Probabil ca LSM-ul se ocupa de tot! Ai faruri cu xenon? Dar care este problema masinii?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inseamna ca nu sunt eu chior si nu vedeam in manualul ala. Pai nu se mai aprind pozitiile de pe dreapta. Dupa cum stii, exista bec pt pozitii si in blocul de far si cea de forma dreptunghiulara si amandoua becurile nu mai merg si ma gandeam ca posibilitatea sa se arda amandoua o data, e destul de mica, de aceea m-am gandit la siguranta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca sunt legate in serie cele doua. Verifica totusi becurile (ambele), iar apoi cablajul. Citisem acum ceva timp despre aceasta problema pe un site de afara, ca era un fir intrerupt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca sunt legate in serie cele doua. Verifica totusi becurile (ambele), iar apoi cablajul. Citisem acum ceva timp despre aceasta problema pe un site de afara, ca era un fir intrerupt

Daca erau legate in serie , nu trebuiau sa fie alimentate cu 24v ? Ca nu cred ca puneau doua becuri de 6v..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pot sa te pun in legatura cu cel de la care l-am luat eu dar e cam 900ron insa ai siguranta ca e chinezarie buna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pot sa te pun in legatura cu cel de la care l-am luat eu dar e cam 900ron insa ai siguranta ca e chinezarie buna

Bai Alex, sunt o gramada pe forum care si-au cumparat Dice-uri de 100$ si merg si acum fara probleme. Cu 900 lei isi cumpara un Dice model vechi plus un Dice Pro si ii mai raman si bani de ciko :D :D :D!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu ce si-au luat ei, stiu ce mi-am luat eu la 100$ (care e acum la Dinoco ca nu mergea nici pe SV40 nici pe S80 dupa 2007). Eu am preferat sa dau mai mult si sa am pe cine sa urechez la 1km de casa daca nu merge.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, ce becuri recomandati ptr lumina apropiata xenon-ului. In prezent am osram nightbreaker 7 plus minus, nu mai stiu exact ce sunt. Si mi-as dori o lumina alb albastruie . Da bine cu gri-ul masinii :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poti sa-ti iei Osram CoolBlue, dar ai grija ca o lumina mai rece inseamna mai putina vizibilitate...

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am inteles ca in zona 3500 - 5000k se obtine cea mai buna iluminare in conditii atmosferice normale. Tot ce trece de 5000k, intr-adevar, sunt doar de efect pentru masina.

Edited by agr350r

Share this post


Link to post
Share on other sites
Am inteles ca in zona 3500 - 5000k se obtine cea mai buna iluminare in conditii atmosferice normale. Tot ce trece de 5000k, intr-adevar, sunt doar de efect pentru masina.

Este trecut pe ambalaj acest detaliu? Ma refer la cifre 3500-5000 k...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din cate imi aduc aminte cand am cumparat ru Osram Cool Blue(sau ceva de genul), parca erau trecute.Si ora de functionare, etc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este trecut pe ambalaj acest detaliu? Ma refer la cifre 3500-5000 k...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Asta nu stiu sa iti raspund :) ... dar daca te hotaresti ce sa cumperi, te rog sa ma anunti si pe mine, ma intereseaza sa le schimb si eu :)

Uite si o discutie intre colegi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now