Andu G

Intrebari generale!

992 posts in this topic

Asa o sa le Montez Alex ! Mersi. Acum vad ca am literele inspre dreapta :confused2: , renunt sa ii mai dau F5 paginii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut baietii. Se schimba greu bratele si capetele de bara ? M-as apuca sambata de masina sotiei (roverul ala misto :slap: ) si nu sunt sigur pe mine. Daca sa zicem ca as reusi sa le schimb trebuie sa o duc la service sa-i centreze rotile? Adica sa nu " manance" din cauciucuri. ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut baietii. Se schimba greu bratele si capetele de bara ? M-as apuca sambata de masina sotiei (roverul ala misto :slap: ) si nu sunt sigur pe mine. Daca sa zicem ca as reusi sa le schimb trebuie sa o duc la service sa-i centreze rotile? Adica sa nu " manance" din cauciucuri. ....

La volvo se schimba relativ decent.Si da...trebuie dusa la geometrie.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi puteti recomanda un produscu care sa lipeasca plastic de aluminiu si sa reziste la temperatura motorului?

Vreau sa lipesc piesa din mijloc de cea din dreapta

Multumesc

post-3416-13955028238398_thumb.jpgpost-3416-13955028494782_thumb.jpg

iPad using Tapatalk

Edited by VictorGheorghe
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi puteti recomanda un produscu care sa lipeasca plastic de aluminiu si sa reziste la temperatura motorului?

Vreau sa lipesc piesa din mijloc de cea din dreapta

Multumesc

Victore, ca sa fii sigur de o treaba, le prinzi cu suruburi! Eu asa as face!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu cred ca merge cu suruburi, dar mai intreb si in alta parte

iPad using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi place capacul, de unde se poate cumpara?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Imi place capacul, de unde se poate cumpara?

http://atechmotor.com/

Eu de aici l-am comandat

iPad using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stie cineva unde mai gasesc produse IPD prin Europa, in afara de europeantuning.nl ?

Merci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stie cineva unde mai gasesc produse IPD prin Europa, in afara de europeantuning.nl ?

Merci

Daca gasesti, inainte sa dai comanda, anunta-ma te rog si pe mine! Vreau si eu cateva pop-nituri! :hello: :hello: :hello:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adi - nu exista... Mai trist e ca unele produse daca le cumperi din State au transportul mai ieftin decit cele din Olanda :confused2:

Exemplu: o banala tabla pentru reglaj came...greutatea ei - infima (maxim 150 grame).

Pretul din State: 21,75 $

Pretul din Olanda: 24 euro

Ambele sint oricum enorme.

Transport din State: 38 $ !

Transport din Olanda: 37 euro !!!

La fel - dezgustator.

Regula: mai bine iei ceva intr-adevar greu, care sa merite investitia.

Ex: set discuri de frana pe fata EBC (se compara greutatea cu ...tabla aia de came ?) Pret transport 54 euro !!

Mi-e sila deja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

La mine, transportul e 49$ din State (fara vama) si 19.89EU transport din Olanda.

Numai ca, se mai adauga si TVA.

Astfel, imi da 419lei achizitie din Europa si 340lei achizitie din State (fara vama)..

...Nu ar fi un capat de tara dar ma intrebam daca exista alternative.

Edited by Adi2727

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca se strang mai multi pentru o comanda IPD (parca exista un topic mai vechi) am si eu ceva de luat de acolo, iar prețul transportului se împarte ... la ultima comanda IPD facuta de Vadimut nu am platit taxe vamale

Edited by VictorGheorghe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sau transport prin biserica dar dureaza mai mult .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai haideti sa facem comanda comuna si impartim costurile, exact cum am facut si cu Vadim.

Sent from SGS3 on JellyBean 4.3

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pai haideti sa facem comanda comuna si impartim costurile, exact cum am facut si cu Vadim.

Sent from SGS3 on JellyBean 4.3

Ok, dezarhiveaza vechiul topic si puneun termen limita pentru lista. :)

iPad using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uitati respectiv.Nu era arhivat,nefiind in Bursa :D

Acum stabiliti termenul si cine se va ocupa de primirea si impartirea comenzii.Ideal ar fi sa fie cineva din capitala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stie cineva de ce se ia vopseaua de pe masina? Am spalat-o aspirat-o astazi de la A la Z si cand am sters-o imi ramanea culoarea masini pe carpa sau pe servetele din alea de bucatarie. Inafara de capota cam de peste tot se ia mai ales de pe plafon. Nu e nici vopsita proaspat nici nu am dat pe ea cu solutii. Stie cineva ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

E vopsea fara lac

asa face si al meu (inca )

:)

capota poate a fost revopsita

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Good morning people. Acum circa o luna am inlocuit saxofonul plus toba intermediara (piese noi). Bun, intre saxofon si galeria de evacuare am montat o garnitura noua, care nu avea azbest sau orice fel de material maleabil pe nici una din fete. Asa ca i-am trantit pe una din fete o garnitura facuta de mine din clingherit. De zilele trecute a inceput sa rasufle si sa duduie fix la imbinare de ma apuca toti @&^#, fiind o adevarata placere sa ma reapuc de scos toata tevaraia. Am cumparat ce nu trebuia, nu a venit setul complet de garnituri? Cea veche era facuta intocmai ca si o garnitura de chiulasa, dintr-un material X sa zic, cu toate gaurile imbricate in table. Sa caut un alt model, ceva gen : https://www.google.ro/search?q=garnitura+saxofon&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=77VQU4CsDMT_PJqOgbAC&ved=0CAYQ_AUoAQ&biw=1829&bih=948#facrc=_&imgdii=_&imgrc=owFdkUHfZbDb_M%253A%3BR31kTIjBEJi6aM%3Bhttp%253A%252F%252Fimages9.okr.ro%252Fserve%252Fauctions.v7%252F2013%252Fmar%252F16%252F9e49a76bbf35dbf35cc72c256f93c3f1-6054413-700_700.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.okazii.ro%252Fmotor-auto%252Fgarnitura-chiulasa%252Fvand-garnitura-saxofon-dacia-supernova-nova-si-1310--a126586229%3B700%3B525? Foarte multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

Dacă îmi amintest bine când am avut scos motorul (acum vreo 4 ani...) eu am înlocuit-o cu ceva similar:

Volvo_3531326.JPG

Nu am pus nimic pe lângă, așa era și cea dinainte.

Poză cu garnitura veche:

h_1397806098_2105350_7e21904b34.jpg

Se vede în colțul din stânga sus, o parte din ea.

Nu am avut nici o problemă în cei 3 ani cât am mai folosit mașina în fiecare zi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Good morning people. Acum circa o luna am inlocuit saxofonul plus toba intermediara (piese noi). Bun, intre saxofon si galeria de evacuare am montat o garnitura noua, care nu avea azbest sau orice fel de material maleabil pe nici una din fete.

Salut,

Nu trebuia sa pui clingherit, trebuia sa lasi garnitura/tabla simpla. Cumva flansa galeriei de evacuare nu era perfect plana si pierdeai gaze pe acolo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now