Guest budulan

Service Szeghed - Cand o sa vedem si la noi asa ceva?

44 posts in this topic

Salut! poti sa-mi trimiti te rog o adresa de mail?

Eu nu inteleg nimic din hieroglifele alea...in afara de e-mail.

Nici eu, insa asta intreba colegul :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hovány Autóplanet Kft

in atn d-lui ÚJHELYI György

6727 Szeged, Algyői Út 38

tel: +36 62 425 481 Fax: +36 62 556 302

e-mail: ujhelyi.gyorgy@szeged.dealernet.hu

Hieroglifele descifrate:

Hovány Autó Planet Kft

în atn d-lui Újhelyi György

6727 Szeged, Algyői út 38

tel: +36 62 425 481 Fax: +36 62 556 302

e-mail: ujhelyi.gyorgy@szeged.dealernet.hu

Între timp m-am uitat pe site-ul lor, adresa acum este 6727 Szeged Algyői út 40 iar adresa de email este ujhelyi.gyorgy@hovany.hu, numerele de telefon și fax au rămas aceași.

Aveți și aici datele de contact:

http://volvocars.cla...unkatarsak.html

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumim ! Poate ii va mai fi cuiva de folos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nici eu, insa asta intreba colegul :D

De fapt a dorit adresa de mail lui Budulean, sunt incepator. N-am vazut daca este quote pentru navigatie RTI cu Igo sau ceva de genul?

De fapt a dorit adresa de mail lui Budulean, sunt incepator. N-am vazut daca este quote pentru navigatie RTI cu Igo sau ceva de genul?

Si daca vreti va ajut cu tradusul Hu->RO si invers.

Share this post


Link to post
Share on other sites

De aproximativ un an de zile (27k km) umblu cu masina care trage dreapta. Mi-a fost inlocuit ambreiajul si trebuia facuta o aliniere de subcadru + geometrie.

Am fost la 3 service-uri in Mures, degeaba. Am mers si la Cluj la reprezentanata, unde mi-au luat banii insa lucrarea nu au executat-o cu succes.

In final am ajuns si la Szeged, unde am ramas uimit de profesionalismul baietilor. Nu numai ca mi-au centrat subcadrul si mi-a facut directia ci si mi-au atras atentia ca am probleme la flansele amortizoarelor din fata si ca la amortizoarele din spate picura ulei. Amortizoare Sachs inlocuite acum 2 ani si jumatate ( apr. 65000 km).

Surpriza placuta a fost cand la final mi-au spus ca imi acorda un discount de 30% la manopera deoarece masina e veche (2002).

Recomand.

Ps: in sala de asteptare ai cafea si suc din partea casei

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
De aproximativ un an de zile (27k km) umblu cu masina care trage dreapta. Mi-a fost inlocuit ambreiajul si trebuia facuta o aliniere de subcadru + geometrie.

Am fost la 3 service-uri in Mures, degeaba. Am mers si la Cluj la reprezentanata, unde mi-au luat banii insa lucrarea nu au executat-o cu succes.

In final am ajuns si la Szeged, unde am ramas uimit de profesionalismul baietilor. Nu numai ca mi-au centrat subcadrul si mi-a facut directia ci si mi-au atras atentia ca am probleme la flansele amortizoarelor din fata si ca la amortizoarele din spate picura ulei. Amortizoare Sachs inlocuite acum 2 ani si jumatate ( apr. 65000 km).

Surpriza placuta a fost cand la final mi-au spus ca imi acorda un discount de 30% la manopera deoarece masina e veche (2002).

Recomand.

Ps: in sala de asteptare ai cafea si suc din partea casei

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Poze.61538ac18af04737448d32f76ed8a87b.jpga9c62f49a20eb418a3cfe879b3e2b550.jpg

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte interesant!

Dupa ce am incercat, fara succes, sa apelez la serviciile de service Volvo din Timisoara (preturi de porc) si Cluj (la ambele discutiile s-au oprit cand le-am cerut sa-mi faca programarea), le-am scris si celor din Szeged, doar am citit numai de bine aici - de unde si surpriza ca, dupa ce le-am trimis si VIN-ul, nu mi-au mai raspuns nimic (mailul "de intampinare" pe 1 mai, VIN-ul pe 4 mai, le-am mai trimis un email si pe 16 mai sa-i intreb daca au primit VIN-ul - la ora aia aveam deja programarea pentru SwedeTech). 

Eu NU pot sa recomand asa un service, chiar daca au sucuri!

Asa ca, din punctul meu de vedere, si raspunzand la intrebarea din titlul topicului, noi avem deja asa ceva :)

Edited by catacore
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/6/2018 at 9:37 PM, kecs said:

...

Surpriza placuta a fost cand la final mi-au spus ca imi acorda un discount de 30% la manopera deoarece masina e veche (2002).

...

Exista un program la Volvo - valabil la nivel de Volvo peste tot - cu discount de 40% la piese la masinile mai vechi de 6 ani parca. Valabil la orice dealer autorizat Volvo. 

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cand am facut distributia la Cluj (Floresti) nu am beneficiat de nici un discount. Nici la manopera, nici la piese :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasol, 

Imi pare rau - uite aici promotia de la importatorul Volvo - semn ca se aplica la toti dealerii Volvo: https://my.volvocars.ro/volvo-service-4plus Si se aplica la masini si de la 4 ani vechime in sus pare-se. 

Si evident 6 ani: https://my.volvocars.ro/volvo-service-6plus

Plus ceva asistenta gratuita 1 an. 

 

Edited by maverick
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se pare ca cei de la Cluj nu fac parte din acest program. Cel putin in linkurile trimise de tine nu figureaza.

Oricum nu mai am de gand sa dau pe la ei. Inainte sa fac distributia la ei i-am intrebat daca imi ofera garantia OEM (adica 160.000 km sau 10 ani), si la telefon mi-au confirmat acest lucru. Dupa ce au efectuat lucrarea am aflat cu stupoare ca am garantie de 160.000 km dar perioada de garantie este de doar 1 (un) an, nu zece. No comment.

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, kecs said:

Se pare ca cei de la Cluj nu fac parte din acest program. Cel putin in linkurile trimise de tine nu figureaza.

Oricum nu mai am de gand sa dau pe la ei. Inainte sa fac distributia la ei i-am intrebat daca imi ofera garantia OEM (adica 160.000 km sau 10 ani), si la telefon mi-au confirmat acest lucru. Dupa ce au efectuat lucrarea am aflat cu stupoare ca am garantie de 160.000 km dar perioada de garantie este de doar 1 (un) an, nu zece. No comment.

Asta e interesant - deoarece este promotie Volvo toti dealerii ar trebui sa poata oferi asta ca este back to back cu Volvo. In fine. 

Vizavi de garantie nu stiu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  

``Exista un program la Volvo - valabil la nivel de Volvo peste tot - cu discount de 40% la piese la masinile mai vechi de 6 ani parca``

Mav,  si la masinile de... 22 ani se aplica programul asta ?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Florin, cred ca la noi singurul discount e pt platforma către Remat :))))

Sent from my ONE A2003 using Tapatalk

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se aplica la toate, Florin. Eu beneficiez mereu in ultimii doi ani de acest discount.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cert este ca la Cluj nu se (-a) aplica(t).

 

tapatalk_jpeg_1528314412478.jpeg

Edited by kecs
uitasem sa sterg datele personale

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, mariusdaniel said:

Se aplica la toate, Florin. Eu beneficiez mereu in ultimii doi ani de acest discount.

 

10 hours ago, kecs said:

Cert este ca la Cluj nu se (-a) aplica(t).

S-or mai fi schimbat lucruri in ultimii 4 ani, zic.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 hours ago, Matrixxx said:

  

``Exista un program la Volvo - valabil la nivel de Volvo peste tot - cu discount de 40% la piese la masinile mai vechi de 6 ani parca``

Mav,  si la masinile de... 22 ani se aplica programul asta ?

 

Tinand cont ca este mai veche de 6 ani, ar trebui. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu saptamana trecuta am cerut oferta de piese + manopera pentru 2 masini(una mai noua de 6 ani,una mai veche de 6 ani). Nu am regasit diferente(discount) intre cele 2 oferte.

Cred ca este un fel de Back FraieriDay.

Sent from my iPhone using Tapatalk

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now