Heimdallr

Motivele pentru care nu veţi merge la Naţională?

   27 votes

  1. 1. Ce vă împiedică să participaţi la Naţională?

    • Costurile mari
    • Locaţia (distanţa până acolo, relieful, clima, flora şi fauna etc.)
    • Perioada (concediu, delegaţie, clima etc.)
    • Aspecte familiale (copii mici, soţia nu vrea, am persoane vârstnice în îngrijire etc.)
    • Mă feresc să cunosc anumite persoane de pe forum
    • Nu-mi place acest gen de evenimente
      0
    • Nu-mi plac activităţile care se organizează
    • Condiţia tehnică a maşinii
    • Alte motive

Please sign in or register to vote in this poll.

161 posts in this topic

Din pacate, nu se mai scrie nimic folositor de ceva timp...Flame si galceava... Rezultatul votului ? Neconcludent pentru nimeni. Desi au fost citeva postari BUNE si LA OBIECT, din prea multa risipa de vorbe grele acest topic se va inchide in curind.

Incepand cu topicele viitoare despre Intilnirea Nationala, la rubrica votare/propuneri locatie vor posta doar participantii la cel putin o Nationala. Cum trebuia si acum...

Prea multa democratie si libera exprimare vad ca strica...

De inchis ok, dar treaba asta cu prezenta la nationala, ... nu da bine deloc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu trebuie sa "dea bine".

Nu e nimic neclar. Cine a participat macar o data are drept la votare, propunere. Cine nu, asteapta rezultatul, isi face calcule economice, sufletesti sau de alta natura si daca doreste plateste avansul.

Abia apoi poate posta alaturi de ceilalti, sa comenteze sau sa propuna diverse.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Exista posibilitatea ca pe un anumit topic sa scrie lumea doar cu acordul moderatorilor ?

Daca da, atunci topicul despre nationala asa ar trebui sa fie. Si orice alt topic care are legatura cu nationala.

Asa cum pe un topic de vinzare masini, nici macar initiatorul nu poate scrie decit in anumite conditii, asa si pe topicul nationalei ar trebui sa fie.

Un membru nou n-ar trebui sa se simta ofensat, nici cei care , din motive obiective, n-au putut sa vina pina acum la o nationala.

E doar o propunere a celor care vor sa faca ceva, bine sau prost. N-are rost sa ii contram FARA ARGUMENTE SOLIDE.

Chestii de genul : mie nu-mi place, e prea departe,h-abar n-aveti sa faceti o intrunire, de ce acolo si nu in alta parte, io vin cu copiii, io sint prea tinar/batrin, nu ma lasa x sau y, vreau lux, vreau ieftin, vreau io ceva ce voi nu-mi puteti da, etc sint timpenii pe un acest fel de topic. In alta parte sint lucruri bune, aici sint pur si simplu TIMPENII.

DACA CINEVA TE INVITA UNDEVA te duci sau nu : NU INCEPI SA ZICI CA NU-TI PLACE !!! E chestie de BUN SIMT !

O sa ajungem exact in situatia in care ii spunem proprietarului forumului cum trebuie el sa faca cu forumul. E o nesimtire ! Si democratia e buna acolo unde e buna, NU pe proprietate privata !

O intrebare pentru Heim ( si pentru toti ceilalti care l-au felicitat pentru creerea acestui topic) : credeai ca vei elibera topicul "nationala 2014" creind acest topic ?

Sau a fost (desi nu cred) o simpla iesire in scena ?

Ca sa nu existe situatii incordate propun sa se stearga complet acest topic. definitiv. Altfel o sa creez eu 2 topicuri pe forumul volvo : " vreau sa-mi iau audi sau bmw, voi ce-mi recomandati ?" si " de ce sa NU cumparam volvo". N-ar fi mai rele decit acest topic.

Edited by Matrixxx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe inchidere, nu pot sa nu remarc ca s-a transat un aspect important cu ajutorul topicului. Total neasteptat.

L-am luat si l-am recitit de cateva ori si am vazut ceva cu totul nou, fapt imbucurator pentru viitor.

@Iuli

Imi place ca acum cateva posturi vedeai aspecte pozitive ale discutiei iar acum te pisi pe toti cei care si-au exprimat opinia fara sa incalce nici un regulament.

Apropos: Mult mai civilizat discursul "nesimtitilor".

4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adi, nu se pisa nimeni pe nimic. Nici macar pe gard. Sunt propuneri la fel ca cele ale oricarui alt membru.

Ai fi reactionat la fel daca ai fi incercat sa organiezi ceva, ai fi pus suflet, si ar veni unul si altul cu tot felul de motive puerile sa-ti darame castelul din carti de joc la care ai muncit toata ziua.

Nu intereseaza pe nimeni motivele PERSONALE pentru care NU veniti la intrunire fratilor. Intereseaza doar lucrurile cu care puteti ajuta la o desfasurare mai buna.

A avut si topicul asta partea lui buna totusi, de-aia l-am si apreciat pe Heim initial, si am scris si eu aici (Intre timp si topicul asta s-a transformat in vendete personale)

Topicul asta ii ajuta pe organizatori sa vada daca exista intr-adevar motive REALE pentru care sa aduca modificari intrunirii. Pana acum in afara de "programul artistic" si disparitia mesei festive, restul sunt doar chestii personale (prea departe de X, prea din scurt pentru Y, perioada proastra pentru Z).

Parerea mea.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iulirx, spui ca este egoism din partea celor care zic ca este departe locatia. Dar asta vine din partea unui om care sta muult mai aproape de locatie decat mine de exemplu. As vrea si eu o nationala facuta prin apropierea mea si sa va fac pe toti egoisti ca nu veniti datorita distantelor. Adica nu-i ciudat? Faci un om egoist ca spune ca e departe dar tu esti deja la jumatatea distantei dintre el si locatie

Edited by nionut76
4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adi, nu se pisa nimeni pe nimic. Nici macar pe gard. Sunt propuneri la fel ca cele ale oricarui alt membru.

Ai fi reactionat la fel daca ai fi incercat sa organiezi ceva, ai fi pus suflet, si ar veni unul si altul cu tot felul de motive puerile sa-ti darame castelul din carti de joc la care ai muncit toata ziua.

Nu intereseaza pe nimeni motivele PERSONALE pentru care NU veniti la intrunire fratilor. Intereseaza doar lucrurile cu care puteti ajuta la o desfasurare mai buna.

A avut si topicul asta partea lui buna totusi, de-aia l-am si apreciat pe Heim initial, si am scris si eu aici (Intre timp si topicul asta s-a transformat in vendete personale)

Topicul asta ii ajuta pe organizatori sa vada daca exista intr-adevar motive REALE pentru care sa aduca modificari intrunirii. Pana acum in afara de "programul artistic" si disparitia mesei festive, restul sunt doar chestii personale (prea departe de X, prea din scurt pentru Y, perioada proastra pentru Z).

Parerea mea.

Man, era clar pentru toata lumea ca topicul e ca si inchis, ce era de scris, s-a scris. De ce s-a simtit dator sa vina cu ornamentul din varful tortului?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din pacate, nu se mai scrie nimic folositor de ceva timp...Flame si galceava... Rezultatul votului ? Neconcludent pentru nimeni. Desi au fost citeva postari BUNE si LA OBIECT, din prea multa risipa de vorbe grele acest topic se va inchide in curind.

Incepand cu topicele viitoare despre Intilnirea Nationala, la rubrica votare/propuneri locatie vor posta doar participantii la cel putin o Nationala. Cum trebuia si acum...

Prea multa democratie si libera exprimare vad ca strica...

Heim vs Forum = 1-0. Felicitari !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din ceea ce a fost scris mai sus referitor la dreptul de exprimare, vot ...inteleg ca si viitoarele nationale se vor desfasura in aceleasi zone si cu aceleasi persoane. Nimeni nou ori care nu a participat nu va avea dreptul sa-si spuna parerea chiar daca motivul principal al lipsei de la aceasta intrunire este ca aceasta intrunire NU ARE VREO LEGATURA cu VOLVO. Un motiv mai puternic si care sa dea de gandit organizatorilor nu stiu daca exista. Atat timp cat nici cei care organizeaza aceasta intalnire nu stiu exact ce vor e greu sa aduci lumea la astfel de intruniri. Adica ba e nationala volvo, ba e intalnirea forumului volvo club, ba e o revedere anuala intre forumistii volvo club, ba e o intalnire intre niste oameni care candva au participat la asa zisele intalniri nationale. Eu zic ca trebuie lasat liber dreptul de exprimare. Cand toate conditiile sunt acoperite si lumea mai carcoteste atunci e de inteles. Dar pana acolo e cale lunga

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by nionut76
2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Munte e si la Brasov si la Sighetu Marmatiei.

Nu mutam intrunirea mai aproape de un membru care n-a venit niciodata la vreo intrunire si nici nu e nimeni siguri ca o sa vina, ca sa punem alti 20 de membri sa bata trei sferturi de tara. Capisci ? Hotararile se iau spre binele MAJORITATII, nu individual. Cu alte cuvinte nu se plimba intrunirea dupa tine, ci tu dupa intrunire.

Si pentru informarea ta personala, Iulirx a fost pana in Slovenia, Matrixxx a fost pana in Slovenia, si nu a mieunat niciunul din ei sa mute intrunirea in Ungaria ca e mai aproape de Romania. Asadar au tot dreptul sa ia hotarari, chiar daca iti sunt defavorabile.

Daca ai fi fost macar la O intrunire, fie ea nationala sau internationala, cuvantul tau ar fi avut alta greutate.

Si cu riscul de a ma repeta, nici la intrunirea INTERNATIONALA VOLVO, nu m-a dat nimeni afara din camping ca am venit cu Smartul. Ah, si vezi ca in camping erau si altii care n-aveau nicio legatura cu intrunirea VOLVO, si nu i-a dat nimeni afara.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tot nu ati inteles mare lucru, degeaba ca tot explica unul altul DE CE s-a ajuns aici...

1) Pe topicul Nationalei nu se mai lasa liber deptul la exprimare decit dupa indeplinirea conditiilor expuse in primul topic infipt.

Anii trecuti s-au votat locatii unde se atirna harta in cui de catre unii datorita carora a atirnat votul in favoarea acelor locatii SI NU AU VENIT. Asa ca tot aia batrani si prosti de pe forum s-au dus pina acolo, ca nah - democratia era in floare. Atunci nu a mai fost mare distanta si banii cheltuiti.

2) De fiecare data pe topicul Nationalei se scriu pagini intregi de comentarii fara rost de catre cei care ORICUM nu vor veni vreodata la Nationala.

3) Anul asta topicul votarii Nationalei nu a prezentat interes. S-au propus 2 locatii amarite, nu a venit NIMENI cu altceva mai bun cita vreme va tot rugam : haideti, oameni buni, votati sau propuneti alte locatii...Cei din zone apropiate se puteau duce intr-o excursie pina acolo. S-a lasat LA LIBER votarea si locatia - insa topicul dedicat Nationalei a prezentat mult mai putin interes decit topicul La Bizaaaa, de exemplu. De aceea s-a ales aceasta locatie - din lipsa voastra de interes. S-a mers, s-a negociat si acolo va fi anul asta. La anul - vom vedea. Fiecare Nationala are punctele bune si proaste.

4) Aici, cu acest topic/poll initiat ma asteptam sa vad niste votari numeroase, de la voi astia, nemultumiti etern. Degeaba insa - ati tras voi concluzii, care de care mai "adevarate". Cu cit il las deschis, cu atit se umple de refulari si frustrari interne. Bravo, felicitari, faceti numai bine.

Si cu asta basta. Forumul a ajuns cum a ajuns din cauza TUTUROR.

Acest topic se inchide. Ca dovada ca apreciez ce s-a scris BINE si la obiect (atit putin cit a fost) nu il voi sterge.

5 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.