Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

themircea

Tavite portbagaj, presuri / covorase auto, bandouri

365 posts in this topic

Daca mai este de actualitate anuntul, ma intereseaza si pe mine pt un S 40 pana in 2003( este din 2003 al meu). Daca se poate si presuri ( tot pentru S 40). Multumesc. tel 0740258175

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut !

Mihai  - Asa cum am vorbit si la telefon, presurile sunt pe stoc, iar tavita va ajunge peste 9-10 zile. Te sun eu cand e aici, iar la tine va fi a doua zi. Scuze ca s-a terminat de pe stoc.

Multumesc,

Mircea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inca astept domnu' Mircea

N-am primit nimic si luni trebuia sa ajunga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

Roskat - pai, si de ce nu m-ai sunat cand ai vazut ca nu ajunge luni?! Coletul a plecat spre tine in data de 12.12. Teoretic, sambata trebuia sa-l primesti!

Hai ca sun acum la firma de curierat si imediat te sunt si pe tine.

Multumesc,

Mircea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

Roskat - pai, si de ce nu m-ai sunat cand ai vazut ca nu ajunge luni?! Coletul a plecat spre tine in data de 12.12. Teoretic, sambata trebuia sa-l primesti!

Hai ca sun acum la firma de curierat si imediat te sunt si pe tine.

Multumesc,

Mircea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Saluare Mircea, sunt Mihai. Astept o veste de la tine, ce mai sti de tavita, presurile din cate sunt exista. Astept o veste de la tine. Numai bine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domnul Mircea, ma numesc Marius si va multumesc mult pentru preluarea comenzii pentru covorase.

O zi buna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

Roskat - Ma bucur ca s-a rezolvat! Ma bucur ca iti place tavita si iti multumesc ca ai cumparat de la mine!

Ai vazut ca tavita era de luni la Bacau. Cat despre aceasta firma de curierat... nu fii prea optimist. Toti sunt la fel. Am mai lucrat cu alte doua firme inainte de ei si... la fel! Pur si simplu nu le pasa! De munca lor, de clienti, de nimic din ceea ce-i inconjoara.

Uneori am impresia ca singura cale de mai bine este un bilet de avion doar dus!

Mihai - Am vorbit si la telefon. Tavita ta a ajuns vineri dupa-amiaza. Luni pleaca spre tine, marti trebuie sa o primesti.

Ca sa evitam ca firma de curierat sa interpreteze din nou intr-un mod romanesc termenul de "curierat rapid", daca vezi ca pana marti la pranz nu primesti coletul, te rog suna-ma si-ti voi da numarul scrisorii de expeditie. Cu acest numar, poti "incuraja" firma de curierat sa-si faca datoria.

Maxer - Care "domnul"? Ma uitam in spate sa vad cu cine vorbesti...  :P:D

Iti multumesc pentru comanda! Luni pleaca spre tine, marti trebuie sa o primesti. Te rog, citeste ce-i scriam mai sus lui Mihai. N-are rost sa-i lasam in pace pe astia cu firma de curierat. Nu-i gratis, ci chiar dimpotriva - e scump. Si atunci putem avea pretentii ca serviciul lor sa fie de calitate!

Multumesc,

Mircea

0722.259258

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mircea, multumesc pentru presuri si tavita. Marti dupamasa le-am ridicat. Se potrivrsc perfect. Sarbatori Fericite si La Multi Ani. Mihai - Bistrita.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

Mihai - Iti multumesc ca esti clientul meu si ma bucur ca-ti plac tavita si presurile!

Iti stau la dispozitie si pe mai departe!

Tuturor colegilor de forum - Va doresc Craciun Fericit, sanatate si toate cele bune!

Mircea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha,ha, n-am putut sa ma abtin ,@ themircea & roskat: mircea ,de ce nu i-ai spus ca ale mele au ajuns din Timisoara la Campulung Moldovenesc,via Bucuresti, pe urma iar Bucuresti, ca in final sa ajunga la Campulung Muscel! :D, ce s-au mai plimbat tavitele ! :D:D:D

Avem curieri adevarati : :machinegun:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

zippy - Da, ai dreptate... Si stii ce-i cel mai suparator (din punctul meu de vedere...)? Ca, indirect, indivizii astia afecteaza si imaginea mea. Degeaba incercam noi sa fim cat mai prompti, ca ajunge coletul pe mana lor si-mi crapa tot mie obrazu' de rusine ca voi nu primiti la timp ce ati comandat.

Bun, respectand adevarul, doar ~2-3 colete din 100 sunt "cu cantec". Restul chiar ajung bine! Din pacate pentru firma de curierat, eu nu consider acceptabil nici macar 2-3% eroare si nici nu vad de ce as face-o...

Mircea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Curierii astia uneori se intampla sa nu aiba "cursa directa" spre locatia dorita decit dupa citeva zile...Deci , se practica luarea coletelor si plimbate prin mai multe orase, in functie de traseul lor - si de pierderile lor la transport, bineinteles  :D  Parerea mea.

Dar, bine ca ajung totusi...  ca de mici tot auzeam in jur nostru vorba:"lasa, putea sa fie si mai rau..."    :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru faza cu imaginea da-mi voie tot mie: deci dupa plimbarea prin toata tara (era vorba de tavita pentru sora mea) a ajuns cu bine la noi,dar dupa 1 luna pana s-a intors sora mea din tarile calde(vacanta) a ajuns la concluzia ca nu se potrivea,eu am comandat gresit, aici a intervenit mircea care a schimbat tavita si dupa 1 luna!!! deci, jos palaria pentru tine!!! multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Subscriu si eu Zippy.

Azi am pus bocancii, niste nailoane, geaca si sania (pline de zapada) in portbagaj si am zis: "Sa-i dea Dumnezeu sanatate celui care mi-a trimis tavita"  :D:D

Il recomand la toata lumea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

Matrixxx- Da, si pe mine chestia cu "las' ca se putea mai rau" sau "las' ca-i bine si asa" ma scoate din minti!  >:( Niciodata n-am acceptat-o si n-am inteles-o! Chiar daca n-am putut atinge perfectiunea, care e intangibila pentru muritori, intotdeauna am incercat sa ma apropii de ea cat am putut de mult... Mi-s eu mai nebun de felul meu...

zippy -Eu va multumesc (tie si surorii tale)! Daca, cumva, in timp ti se uzeaza presurile de interior, sa stii ca am si de-alea mai nou si m-as bucura sa apelezi tot la mine...

Roskat - Sanatate si voua, tuturor! Ma bucur ca ti-e de folos tavita.

In urma cu 10-15 ani, cand se aduceau masinile din Germania cu portbagajul curat-luna, noi toti ne miram ca Wow! Ce putin folosit si bine ingrijit e portbagajul... Pai d-aia e asa, ca ei pun tavite in portbagaj de cand e masina noua si le arunca inainte sa o vanda, ca sa impresioneze clientul cu o mocheta impecabila... Va dati seama ca si ei cara cu masinile (aproape ::) ) exact ce caram si noi, dar la noi inca nici acum nu prea stie lumea ca exista tavitele astea.

Tuturor colegilor de forum - Va doresc un An Nou Fericit, sanatate, prosperitate si numai bine!

Mircea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut Mircea.  Ai un pm de la mine! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

avx - asa cum am vorbit si la telefon, S60 si V40(1996-2003) - la fiecare dintre ele tavita portbagaj + presuri minus reducerile respective - azi pleaca coletul spre tine. Teoretic maine il primesti. Daca pana maine dupa-amiaza nu-i la tine, te rog anunta-ma ca sa-i "capacitam" un pic pe cei de la firma de curierat...

Multumesc,

Mircea

0256/275273

0722.259258

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ themircea  Conform planificarii, au sosit!  :D

TOATE  produsele se potrivesc PERFECT si tin sa-ti multumesc pe aceasta cale pentru seriozitatea modului in care iti tratezi clientii si tot odata pentru calitatea produselor  pe care le comercializezi !  ;)

RESPECT!  :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

avx - Iti multumesc ca ai cumparat de la mine si iti stau la dispozitie si pe mai departe!

Ma bucur ca-ti plac tavitele si presurile.

Mircea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

Tavi pentru portbagaj pentru toate modelele Volvo din 1988 pana azi si covorase auto pentru Volvo C30, S40 (I si II) , V40, V50, S70, V70 (I si II), S80, S60.

Cam toate sunt pe stoc in permanenta si toate sunt de prima echipare pe mare parte din piata vest-europeana.

Pe langa Volvo, inca ~800 de modele de masini.

Mircea

post-1122-12877855279633_thumb.jpg

post-1122-12877855279918_thumb.jpg

post-1122-12877855279633_thumb.jpg

post-1122-12877855279918_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

La inceputul primaverii speram sa putem aduce si covorase de mocheta speciale pe model de masina (originale).

Tot cam pe-atunci vom incerca sa avem si protectii de aluminiu sau inox pentru praguri - evident, tot speciale pe model de masina.

Pana atunci, covorase de cauciuc pentru ~300 de modele de masini si tavi pentru portbagaj pentru ~800 de modele.

Toate sunt de prima echipare in vest! Mai multe detalii, in posturile anterioare.

Duminica placuta!

Mircea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

Covorase de cauciuc speciale pe model de masina si tavi de protectie pentru portbagaj pentru (aproape) toate modelele Volvo si pentru inca ~800 de modele ale altor marci.

Pentru cele mai multe avem stoc permanent.

Toate produsele sunt de prima echipare in Vest.

Mircea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am si eu nevoie de o tava pt. un Opel Vectra din '92, modelul hatchback. Ai asa ceva?

Thanks!

PS - Te-am mai intrebat, dar nu mi-ai raspuns.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.