Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

themircea

Tavite portbagaj, presuri / covorase auto, bandouri

365 posts in this topic

Salut!

cristicul  - OK! 850 sedan va fi pe urmatoarea comanda catre fabrica.

Probabil ca va fi aici inainte de sfarsitul lunii.

Oricum, te sunam cand a ajuns ca sa ne dai datele de facturare si de livrare.

Multumesc,

Mircea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut Mircea!

Am mai discutat data trecuta si se pare ca maine, dupa ce imi raspunzi la niste intrebari o sa fac o comanda ferma.

Ceea ce este sigur deocamdata:

2000 Volvo V40 - tavita portbagaj - 1 buc.

2006 BMW 525D Touring(combi) - tavita portbagaj - 1  buc.

2007 Ford Focus II Tournier(combi) - tavita portbagaj - 1 buc.

2008 VW Polo cu 5 usi - tavita portbagaj - 1 buc.

Pentru BMW si Ford ma intereseaza si cate un set(fata/spate) de covorase de cauciuc, dar vrea sa te intreb, daca au marginile mai inalte pentru ca vine iarna si stii ce se intampla cand se topeste zapada de pe bocanci si nu ai covorase corespunzatoare... :D

Daca ai pentru astea doua masini te rog sa imi dai o oferta de pret.

Alta intrebara - daca factura pentru covorase se face pe firma, preturile sunt acelasi? - imi trebuie o singura factura pentru toate.

Te rog sa imi raspunz cat mai repede daca ai produsele pe stoc, iar daca nu le ai in cat timp le poti aduce.

Noapte buna,

Robert

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

Cristicul - ieri a ajuns tavita pentru 850. Te sunam mai tarziu pentru datele de facturare.

m_robi1331 -

1. V40 -da, 5E61 touring -da, Focus II combi -da, Polo -da.

2. Covorase cauciuc - da pentru ambele. 120 fiecare.

3. margini covorase: vezi, te rog, poze atat pe acest topic cat si pe site-urile noastre (unul dintre ele in semnatura) . Marginea are 1 cm inaltime.

4. Factura, vrei-nu vrei, facem oricum, pe firma sau pe persoana fizica. Evident ca preturile de pe acest topic si de pe site-ul nostru sunt cu tot cu TVA.

5. stoc - am raspuns deja la 1. si 2.

6. REDUCERI (vezi si in postul din 05.sept): la 4 tavite pe colet mai scazi inca 15 ron / buc, iar de la cele doua seturi de covorase scazi cate 10 ron pentru ca sunt in colet cu tavitele. Curieratul e gratuit.

7. Reduceri in varianta COBI - jucarii in valoare totala de 150 ron de pe cobiromania.ro

Multumesc,

Mircea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

Mersi pentu promptitudine.

As dori sa comand acele 4 bucati de tavite pentru V40, 525, Focus si Polo si covorase de cauiuc - cate un set pentru Focus si BMW.

Pe PM iti trimit datele de facturare si adresa de livrare.

Ma gandesc ca plata se face ramburs, cash la curierat.

In cate zile crezi ca vor ajunge?

Mersi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

m_robi1331  - ieri au plecat coletele. Azi ar trebui sa ajunga la tine la serviciu.

Multumesc,

Mircea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am primit tavita de portbagaj si se potriveste perfect . Si jucaria este interesanta . Multumesc .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

Ieri am primit tavitele si covorasele.

Se potrivesc perfect si arata bine, sunt foarte multumit.

O sa atasez in zilele astea si o poza cu tavita de portbagaj in V40, poate mai este cineva interesat.

Mersi si numai bine!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

cristicul si m_robi1331- Va multumesc ca ati cumparat de la noi si va stau la dispozitie si pe viitor. Ma bucur ca va plac tavitele si, respectiv, covorasele.

cristicul - Cat despre jucarie, da, ai dreptate. Am si eu un mic "product testing manager" si...  :D

De fapt, noi am inceput sa importam Cobi dupa ce i-am luat lui de 2-3 ori din Vest si am vazut ca la noi nu exista.

Duminica placuta!

Mircea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru un s60 2006 un set de covorase ai ? Au buza ca sa nu se scurga apa din ele ? Au si gaurile de prindere exact ca ce originale din textil  ? La ce pret ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

wam  - vezi, te rog, pe pagina anterioara, ultimul post, o poza cu covorasele de S60-S80.

Marginea are 1 cm inaltime.

Acolo vezi si gaurile.

Pretul este 125 ron, plus 15 ron un partial din curierat.

Daca doresti si tavita pentru portbagaj, ai inca 10 ron reducere la covorase si curierat gratuit.

Multumesc!

Mircea

Share this post


Link to post
Share on other sites

As vrea sa vad si eu niste poze cu covorasele pentru S40 (modelul vechi). Fie de la vanzator, fie de la cineva care a cumparat deja. Trebuie neaparat sa imi iau, dar vreau sa ma asigur ca sunt ce trebuie.

Thanks,

V.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vladut, apeleaza cu incredere!  ;)

Am luat pt mine si pt frate-meu de la Mircea si suntem super multumiti! Poze la ora asta ...cam greu... ;D

All the best!  :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

avx ... te pupa tata ... fa si tu niste poze la presurile tale de pe V pls ...

Nu e graba, pana pe 15 cand iau salariu oricum nu am ce face ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

avx  - Multumesc pentru recomandare si  ma bucur ca va plac covorasele.

BiriV  - Vezi, te rog pe pagina 8, ultimul post de jos- sunt poze cu covorasele de S60-S80.

Cele pentru alte modele Volvo au aceeasi structura (material, finisare, intaritura la calcaiul soferului, margini inaltate etc), doar ca au, evident, forma si dimensiunile podelei masinii respective.

Vezi si pe site-urile noastre poze de detaliu cu covorase.

Oricum, in limita timpului, voi incerca azi sa fac o poza unui set de covorase de S40/V40 (I) si o voi posta.

Multumesc!

Mircea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc. Am primit marfa. Foarte frumoase si foarte multumit. Apreciez promptitudinea si seriozitatea. Succes in continuare. S-ar putea sa revin cu niste comenzi mult mai serioase

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

wam  - Iti multumesc pentru ca ai cumparat de la noi si pentru vorbele bune.

Iti stam la dispozitie si pe viitor!

Duminica placuta!

Mircea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

BiriV - Scuze pentru intarziere, dar realmente nu am avut timp sa fac poze...

Mai jos e poza covoraselor de S40/V40 pana in 02.2004.

Ceau!

Mircea

post-1122-12877868559189_thumb.jpg

post-1122-12877868559189_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@themircea ce pret mai au covorasele si tavita de portbagaj pentru V40/2001. Poate ma bag cu BiriV la pachet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

Volvo460  - tot atat...  ;D

Tavita pentru portbagaj: 151 ron ; covorasele de cauciuc S40/V40 - 125 ron.

Bun, de aici mai scazi reducerile, in functie de produs si de componenta comenzii - vezi mai jos.

Reduceri pentru forum si promotie impreuna cu COBI Romania www.cobiromania.ro (o alta divizie a noastra) – jucarii de construit COBI, pentru cei care doresc un cadou pentru copii!

Pe scurt, pana cum aveati curierat gratuit sau reduceri. Acum puteti alege sa primiti jucarii de valoare mult mai mare decat discounturile sau avantajele de pana acum.  Rezolvati si niste cadouri...

- la tavite sau bandouri– 10% reducere sau curierat gratuit sau primiti o jucarie Cobi de 100-115 piese, in valoare de aprox.32–33 ron !

- la covorase (cauciuc si mocheta)– suportam noi o parte din curierat si mai aveti de plata doar 15 ron, sau primiti la fiecare set de covorase o jucarie de construit Cobi de 60 de piese, in valoare de 20 ron.

- la covorase + tavita sau bandouri (pereche sa fie, chiar daca nu-s pentru aceeasi masina) – aveti 10 ron reducere la covorase si curierat gratuit sau alegeti jucarii Cobi in valoare de 50 ron !

- la mai multe tavite/bandouri pe livrare – reduceri intre 8 ron/buc si 15 ron/buc sau, la 5 tavite sau bandouri /livrare, aveti al 6-lea produs gratuit ; alternativa Cobi, in oricare varianta, puteti alege jucarii Cobi de valoare semnificativ mai mare decat suma discount + transport.

- la cotiere  - 10% reducere sau curierat gratuit.

Daca alegeti varianta cu jucariile Cobi, costurile de curierat ce va raman sunt intre 20-24 ron (tot un partial, desigur... )

Daca doriti o alta jucarie, mai scumpa decat discountul respectiv, platiti doar diferenta, evident.

Weekend placut!

Mircea

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut dn. mircea

  -te rog sa mi trimiti si mie o oferta de pret ptr. set covorashe cauciuc ptr volvo S40 -2007 si tava porbagaj.(impreuna si separat- oferta pret).destinatia loc. buzau.

                                  1  in cat timp ajung???

                                  2  din ce este facuta tavitza???(sunt mai multe culori???)

                                  3  exista protectie de cauciuc si ptr (cocoasha )dintre preshurile spate???

                                                      - cu multumiri anticipate-

                                                                        -astept raspuns pe forum si pe : sorin.gorgan@yahoo.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

virusorin  - S40 dupa 2004 - Covorase cauciuc 125 ron ; tavita portbagaj 151 ron;

Detalii despre reduceri in functie de produs si combinatii de produse pe livrare, precum si despre curierat - vezi in postul anterior...

1.24 de ore de comanda

2.vezi primul post din topic, randul 8 si urmatoarele,  pentru detalii despre material. Doar negre.

3.In vest nici o fabrica nu vrea sa produca asa ceva. Toti zic ca ar arata urat si ca la ei nimeni nu cere atata cauciuc in masina.

Am gasit o solutie cu un covoras de mocheta cu spate cauciucat (poti alege culoarea de baza a masinii) sau un covoras de cauciuc, din acelasi material ca si celelalte 4, dar pe acesta trebuie sa-l reglezi la lungimea tunelului median al masinii tale.

Multumesc!

Mircea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut...

Ma interesau covorasele pt S40 II 2004...sunt pe stoc?Daca da vreau sa le comand...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

blueazimut  - Da, sunt pe stoc.

Te rog, PM, SMS, tel, fax, mail cu nick-name-ul de forum si urmatoarele date pentru facturare si livrare:

• date de facturare: persoana fizica (CNP si CI – aici puteti si “gresi†sau inventa cate o cifra pe ici-colo, ca nu are importanta...), firma (toate datele, inclusiv IBAN –aici trebuie corecte ca e vorba despre contabilitate)

• date de livrare: la serviciu sau acasa, unde poate gasi curierul mai usor pe cineva in timpul zilei

• neaparat un numar de telefon valabil

Multumesc!

Mircea

Share this post


Link to post
Share on other sites

salutare....

o sa faca sotia comanda de covorashe de cauciuc si tavitza....azi cred....

problema este ca eu ajung la craciun acasa sa le probez asha ca am rugamintea ca in caz de vre o greseala de model sa putem sa rezolvam atunci schimbandu le....comanda va fi ptr BUZAU numele de GORGAN..ptr volvo S40 2007.

                                          multumesc si bafta.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.