Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

themircea

Tavite portbagaj, presuri / covorase auto, bandouri

365 posts in this topic

Salut!

Catalin - • date de facturare: persoana fizica (CNP si CI), firma (toate datele, inclusiv IBAN)

• date de livrare: la serviciu sau acasa, unde poate gasi curierul mai usor pe cineva in timpul zilei

• neaparat un numar de telefon valabil

Multumesc,

Mircea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sosite si arata super. Nu am apucat sa le pun ca am masina ramasa in provincie, dar din cate se vad alea sint. Au gauri pentru butonii din podea, cauciuc calitativ. Acu' imi pare rau ca m-am grabit, dar nu stiam de astea. Mi-am mai luat un set din Sellgros si le-am taiat sa incapa cit de cit. Astea sunt chiar meseriase.

@Themircea: Pt un Hyundai Accent din 2005 ai ceva? Acu vrea toata lumea ....

Renault Megane din 2006? Break?

Mazda B2500 double cab din 2003 ?

Merci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

Catalin - Iti multumesc ca ai cumparat de la noi si ma bucur ca-ti plac covorasele!  :D

Covorase pentru Accent 2000-2006 primim la sfarsitul saptamanii acesteia - 120 ron.

Megane II - sunt pe stoc - 120 ron

Mazda BT2500 nu-i in catalog, dar s-o luam babeste: BT2500 e predecesorul lui BT50 2007-, da?

Din cate stiu eu, modificarile au fost la nivel de face-lift, de fapt. Prin urmare, s-ar putea sa se potriveasca presurile de Mazda BT50 generatia actuala. Din alea avem pe stoc. 115 ron. Daca vrei, pot sa le fac o poza si sa le masor si poate verifica prietenul cu Mazda.

Multumesc,

Mircea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut Mircea!

Se poate niste preturi pt. covorase din cauciuc si tavita portbagaj - volvo s80 din 2001?

Multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru themircea:

Primit covorasele, imi plac (desi atunci cind voi intra in masina cu pantofii plini de noroi imi voi blestema zilele - sper sa se curete cu BioCarpet sau ceva asemanator...)

Un singur lucru vreau sa te intreb: la comanda mea lipseste covorasul "median" de pe spate.

Asta era scris in mesajul meu catre tine:

"Asta e. Covorasele si Cel de pe Tunelul median."

Ce s-a intimplat, de ce nu l-am primit ?!...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

ioustare - Covorase sunt pe stoc - 125 ron ; Tavita din pacate s-a terminat pentru S80 1999-2006. Primim din nou in ~2 saptamani. 151 ron.

Daca le iei pe ambele ai inca 10 ron reducere la covorase si curierat gratuit.

Matrixxx - Evident ca se curata... ;D Iti multumesc ca ai cumparat de la noi si iti stau la dispozitie si pe viitor.

Cat despre covorasul median din spate, nu l-ai primit pentru ca dobitocu' de mine a uitat sa-l treaca pe comanda ta...  ::)

Am adus de la fabrica, dar nefiind scris la tine nu l-am trimis...

Dupa bunul principiu ca cine greseste plateste, azi ti-l trimitem si, evident, platim noi curieratul.

Te sun mai tarziu ca sa stii ca pleaca.

Multumesc,

Mircea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iti multumesc.

O zi frumoasa !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut Mircea,

In cazul asta, astept sa vina si tavita sa le cuplez la transport pe amandoua. Da-mi un semn cand soseste.

Multumesc si o zi buna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

ioustare  - da-mi te rog un PM cu nr. de telefon si te sun cand ajunge.

Weekend placut!

Mircea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru un S40 din ''98 o tavita pentru portbagaj doresc si eu, datele de contact le trimit PM. Nu am rezolvat problema rotii de rezerva (155/80/15) dar comand tavita, a venit vara :sunny: si trebuie, mare, nisip,multe jucarii pentru gasca mea ;) se aduna in portbagaj :toothy2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

Ma intereseaza un set complet pentru un S40 2002 (daca ai putea sa pui si niste poze exacte ar fi perfect).

Am cate 2 suporti de prindere deja in podea pentru fiecare pres, deci ar trebui sa aiba gauri de prindere.

Este obligatoriu ca si culoarea sa fie Bej (de asta ma intereseaza poze).

Ma intereseaza atat cauciuc cat si textil, ca sa pot face o comparatie.

Evident, si preturile vor decide.

Multumesc,

Vlad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

ioustare  - Multumesc! Te anunt imediat ce primim tavita pentru S80-ul tau.

BAK-S40 - Da, este pe soc tavita pentru S40 96-2003. 151 ron, minus 10% sau curierat gratuit (avantaj client ~23 ron). Covorase de cauciuc nu doresti?

Cat despre roata, nu mai tin minte : despre ce era vorba?

BiriV   - Scuze! N-avem poze cu S40.  Poate pune niste fotografii unul dintre colegii de forum care a cumparat.

Oricum, te rog sa-ti folosesti ochiul mintii: toate tavitele si covorasele sunt speciale pe model de masina, marca, an, caroserie, dotari etc.

Vezi poze pe acest topic si pe site-urile noastre. Material, finisare, executie - toate sunt la fel. Ce difera este forma si dimensiunile  -acestea fiind specifice fiecarei masini.

Cat despre culori: tavitele pentru portbagaj si covorasele de cauciuc sunt negre, precum sunt toate din pozele disponibile.

Beige putem sa aducem doar covorase de mocheta. Vezi, te rog, cu o pagina mai sus postul #66 cu detalii si poze pentru covorase textile.

Preturile sunt disponibile peste tot pe acest topic, dar si in cataloagele de pe site-ul nostru.

Tavita - 151 ron, covorase cauciuc S40 - 125 ron, covorase mocheta  - in functie de configuratia pe care ti-o alegi.

Reduceri pentru forum:

-la tavite sau bandouri– 10% reducere sau curierat gratuit (avantaj client ~ 25 ron)

-la covorase (cauciuc si mocheta)  – aveti de plata 15 ron (un partial din costurile de curierat). Tot 15 ron ramane si daca sunt mai multe seturi pe livrare (practic aveti livrare gratuita pentru celelalte)

-la covorase + tavita sau bandouri (pereche sa fie, chiar daca nu-s pentru aceeasi masina) – aveti 10 ron reducere la covorase si curierat gratuit

-la doua tavite/bandouri pe livrare – 8 ron reducere pe bucata si curierat gratuit ; la 3 – 10 ron / buc ; la 4 – 15 ron / buc ; la 5 tavite sau bandouri /livrare aveti al 6-lea produs gratuit.

Multumesc,

Mircea

Share this post


Link to post
Share on other sites

themircea, sint si multumit si putin suparat. Ca multumiri:

- Cele 4 covorase mi-au ajuns repede.

- Culoarea e ok, materialul e ok.

Ca minusuri:

- Covorasul de la sofer nu are forma ok, ca originalul, poate am inteles eu gresit ca sint croite pentru 850, dupa forma par ca se potrivesc pe mai multe modele - gen Universale. O sa pun poza cu cele originale si cu cele primite. Cele de pe spate sint 90% ca originalele, doar ca sint mai scurte in lungime (nu ajung cit ar trebui sub scaunul din fata)

Repet, poate am inteles eu gresit - tot respectul pentru tine care te-ai tinut de cuvint si mi le-ai trimis.

Ai atasata chitanta pentru covoras median si o poza despre forma originala a covoraselor, ale mele nu sint cu cauciuc-ca in poza, ci doar din mocheta, cauciucata pe dedesubt.

Numai bine !

post-495-12877862669103_thumb.jpg

post-495-12877862670027_thumb.jpg

post-495-12877862669103_thumb.jpg

post-495-12877862670027_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si la mine cel de la sofer este mult mai scurt fata de cel original sau fata de cel din dreapta. Are o decupatura sub pedalier care nu are nici o logica. Nu este nevoie de acea taietura si trebuie sa fie mai lung. Dar asta este... Oricum seamana mult cu cele originale si nu se compara cu unele universale taiate cu foarfeca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

Matrixxx - Paaai, scuze, dar in urma cu 9 zile ai zis ca-ti plac. Am vorbit si la telefon, cand era vorba despre covorasul central, si ai zis ca esti multumit. Sau ma insel eu? Atunci nu-ti pareau a fi ca si cand ar fi universale?  :-\  Pe bune ca nu pricep...

Cat despre forma, nu, nu ai inteles gresit: toate covorasele sunt facute pe matrite aprobate de producatorii masinilor. Nu sunt universale!

Cum poate fi universal un covoras cu taietura aia in diagonala la covorasele din fata?! In afara de cateva modele de Volvo, eu nu stiu vreo masina cu asa forma de podea... Mai mult, inteleg ca cel din dreapta si cele din spate stau bine, nu? Cum ar putea fi set de 3 covorase de 850 si un covoras universal? :P

Pe ambalaj scria ca-s pentru 850? Din cate imi amintesc eu, da.

Covorasele de cauciuc din poza ta sunt pentru 850? Ai putea sa le compari cu covorasele tale de mocheta?

Rezolvarea este foarte simpla: te rog, trimite-mi o poza cu nepotrivirea covorasului soferului, ca eu nu am unde sa gasesc un 850 sa probez.

Apoi: 1. daca vrei, poti sa le faci colet si sa ni le trimiti inapoi. In momentul cand au ajuns aici iti facem factura de storno si iti viram integal banii in cont.

   2.trimitem pozele respective la fabrica. Ei vor verifica despre ce-i vorba, daca-i cazul vor schimba matrita si, daca la urmatoarea intalnire cu Volvo se aproba, iti facem pe cheltuiala noastra alt covoras la sofer.

Te rog sa ne anunti decizia ta. In oricare dintre variante iti stam la dispozitie.

Catalin - despre lungimea covorasului de la sofer: iti dai seama ca nu i-ar fi durut pe producatori sa faca la sofer covorasul la fel de lung ca in dreapta, dar de vreo 4-5 ani exista niste regulamente europene (in paranteza fie spus, s-au inspirat de la americani...), care interzic ca presul de sofer sa depaseasca locul in care pedalele ating podeaua in pozitia de apasare maxima. Se pare ca au fost accidente datorate agatarii pedalelor in covorase si s-a luat aceasta masura. Mai exista producatori care fie mai au stocuri, fie nu-i intereseaza sa vanda in piata de prima echipare din vestul Europei.

Fabricile de unde luam noi au decis sa respecte legea, mai ales ca pentru ei piata de prima echipare e baza...

Lungimea, pe care ai vazut-o dealtfel si masurata in poza de pe pagina anterioara, este cea maxima acceptata.

Cat despre despicatura aia, doar la acest model exista asa ceva... Se pare ca sunt inclinatii diferite ale podelei in acel loc si altfel covorasul ar fi stat aiurea. Despre asta nu pot sa bag mana in foc, ca n-am S80/V70/XC70 ca sa verific, dar daca te uiti tu la podea cred ca vei gasi logica.

Pe de alta parte, hai sa gandim altfel: de ce ar fi ales producatorul sa-si mareasca costurile de productie complicand matrita? Mai mult, de ce nu le-a dat Volvo cu matrita in cap daca n-ar fi fost buna?

Astept raspunsul tau. Chiar sunt curios ce-i cu limba aia de pe dreapta. Oricum, asa cum bine stii, poti oricand sa ne anunti si sa ni le trimiti inapoi.

Ca idee, pe bune ca stim ce vindem si avem absoluta incredere in produsele pe care le vindem. De aia ne si permitem, cunoscand piata, sa fim mandri de acestea si sa oferim acesta garantie absoluta de money-back. 

Nu cred ca exista critici mai chitibusari si mai necrutatori decat noi. Am avea de unde sa aducem covorase si tavite la preturi cu pana la 5 euro mai jos, si care sa semene destul de mult cu produsele noastre, dar preferam sa-i lasam pe altii sa vanda de-alea si sa se imbogateasca. Noi vindem doar lucruri pentru care putem sta cu capul sus la orice ora!

Multumesc,

Mircea

Share this post


Link to post
Share on other sites

themircea, Nu am zis ca nu-mi plac - din contra, sint cele mai aproape de forma originala a covoraselor. Vroiam doar sa se potriveasca 100%, stii doar ca romanul e plin de pretentii  :D

Departe de mine gindul de a nu ma declara multumit fata de tot ce ai facut tu. Deci, inca o data, multumesc.

O zi frumoasa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

Matrixxx - Dar nu-i vorba despre pretentii!  ;D

Este ceva perfect normal si noi tot pe asta insistam: cand romanul va invata ca trebuie sa primeasca valoare pentru banii pe care-i da si sa primeasca respect si onestitate pentru votul pe care-l da, abia atunci vom avea o sansa.

Mai mult, cand romanul va invata ca sub orice lege se ascunde de fapt bunul simt, si ca politetea, cinstea si respectul nu sunt dovezi de slabiciune si de prostie, abia atunci putem spera la mai bine.

Pana atunci, din suflet va recomand tuturor un bilet de avion numai dus...

Si, revenind on topic ca sa nu ne vada vreun global moderator  ;) , te rog spune-mi unde nu-ti place covorasul de la sofer si vom incerca sa-l facem sa fie 100%. Pe bune ca avem nevoie de ajutorul vostru pentru a incerca sa tindem spre perfectiune. Daca poti sa faci niste poze, te rog trimite-mi-le pe office@rimimg.ro si de-acolo noi le vom da FW catre fabrica.

Multumesc inca o data!

Mircea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pt a ajuta la descurcarea firelor...iata ce am eu original in 850....cred ca sunt ca cele comercializate de Mircea... :-*

post-232-1287786276085_thumb.jpg

post-232-1287786276161_thumb.jpg

post-232-12877862762275_thumb.jpg

post-232-12877862763141_thumb.jpg

post-232-12877862763811_thumb.jpg

post-232-12877862764426_thumb.jpg

post-232-12877862765168_thumb.jpg

post-232-12877862765788_thumb.jpg

post-232-12877862766462_thumb.jpg

post-232-1287786276085_thumb.jpg

post-232-1287786276161_thumb.jpg

post-232-12877862762275_thumb.jpg

post-232-12877862763141_thumb.jpg

post-232-12877862763811_thumb.jpg

post-232-12877862764426_thumb.jpg

post-232-12877862765168_thumb.jpg

post-232-12877862765788_thumb.jpg

post-232-12877862766462_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

opus - Vezi tu? Asta inteleg eu prin forum! Multumesc mult pentru ajutor, pentru ca te-ai gandit si pentru poze!

Ca si forma, cele din pozele tale sunt precum cele pe care le vindem noi.

Ca si dimensiuni sunt practic identice cu cele din pozele pentru S80/V70 de pe pagina anterioara. Interesant e ca au si despicatura cea "ingrata" din dreapta. Poate ti-ai dat tu seama pentru ce e despicat covorasul si ne luminezi, atat pe Catalin, cat si pe mine. Eu banuiesc ca acolo podeaua e "in doua ape", dar nu mi-am bagat nasul intr-un 850 sau S80 ca sa vad.

Pe bune, e prima data cand vad asa ceva: covorase care pe spate sunt cauciuc cu crampoane si pe fata sunt mocheta. Teribil de interesant! Si combina avantajele amandurora. Au americanii idei destepte in materie de confort...

Multumesc inca o data!

Mircea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acum am verificat, taietura este necesara pt ca asa cum ai presupus, podeaua are o denivelare si acea taietura e necesara pt ca presul sa se muleze perfect pe acesta......ca doar e volvo !! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

opus - Multumesc inca o data! Am bagat la cap!

Mircea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce a pus Opus pt 850 sint diferite de cele pt S80, V70. Am sa incerc sa fac poze si sa-ti arat. LA V 70 nu are acea despicatura, difera si cele din spate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

Catalin   - Evident ca-s pentru 850... :P

Si din nou, evident ca sunt usor diferite...  ;D Totusi, vad ca pastreaza o idee generala de forma la trecerea de la o generatie la alta.

Sa inteleg ca la tine nu este podeaua usor denivelata in stanga acceleratiei?

Mircea

post-1122-1287786305317_thumb.jpg

post-1122-12877863056274_thumb.jpg

post-1122-1287786305317_thumb.jpg

post-1122-12877863056274_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.