Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

themircea

Tavite portbagaj, presuri / covorase auto, bandouri

365 posts in this topic

salut si la multi ani....

am ajuns acasa si sunt fff multumit de covorase si de tavita de la volvo....

am insa o alta intrebare....de matiz gasim?????(covorase)????ca nu gasesc sa se potrivesaca nimik....

multam si bafta....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut Mircea a ajuns si la mine tavita marti dar nu am apucat sa o pun in portbagaj. In rest ce sa zic prompt ca de obicei. Tine-o tot asa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

virusorin  - Ma bucur ca iti plac tavita si covorasele!

Cat despre Matiz: sigur ca da. Avem si pentru el. Tavita 134 ron, covorase 115 ron. Reducerile le stii deja : minus 10 ron la covorase daca sunt in colet cu tavita si curierat gratuit.

Daca sunt covorasele singure (fara tavita) mai ai de plata inca 15 ron, un partial de curierat.

NDB1177  - Iti multumesc ca ai cumparat inca o data de la noi si sper sa ne mai auzim si pe viitor!

Multumesc!

Mircea

Share this post


Link to post
Share on other sites

salutare!

-te rog frumos trimite mi ptr matiz setul complet de covorase si tavita pe adresa str stadionului bl 20 a ap 18-buzau.

rugamintea este sa  ajunga cel devreme luni 11 ianuarie ca pana atunci sunt la munte.

stiu ca sunteti seriosi si promti si vreau sa fiu acasa. ;)

multumesc si bafta in afaceri

ptr confirmare putem sa ne auzim la 0745 180600.

                              cu stima: sorin gorgan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

virusorin  - Scuze, dar eu abia acum (V h18.47) am intrat pe forum, asa ca o sa plece Luni spre tine si le primesti Marti. Sper ca-i OK.

Weekend placut!

Mircea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ati primit presuri pt S40\V50 ?

Cererea mea ramane valabila !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

Roberto - nu inca, din pacate. Asteptam in vreo saptamana.

Avem numarul tau si te voi/vom suna imediat ce apar.

Multumesc!

Mircea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

Roberto - nu inca, din pacate. Asteptam in vreo saptamana.

Avem numarul tau si te voi/vom suna imediat ce apar.

Multumesc!

Mircea

Share this post


Link to post
Share on other sites

-multam ptr. presulete si tavita.....au ajuns si sunt ok....ca de obicei ;)

                                    bafta si sa auzim de bine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

Roberto  - Marti iar primim covorase, pentru a 3-a oara in acest an, dar nici de data asta fabrica nu ne-a confirmat S40/V50. Vin o gramada de alte modele de Volvo, dar taman asta nu-i.

In mod cu totul neoficial, si profitand de faptul ca nu ne "aude" nimeni  ;D : stii ca Volvo S40/V50 si C30 au aceeasi platforma tehnica, da?

Portbagajele sunt total diferite, evident, dar podeaua din interior e identica in cele mai mici amanunte.

Evident ca si covorasele sunt identice (S40/V50 cu C30), dar producatorul are stante cu cele doua nume de masini pentru ca asa a cerut Volvo.

Prin urmare, daca poti face abstractie ca pe ele nu va scrie S40/V50, ci C30, putem sa-ti trimitem si maine.

Vezi poza mai jos.

Daca le vrei, te rog sa suni Luni dimineata la numerele de mai jos, si imediat pleaca spre tine.

virusorin  - Iti multumesc pentru ca ai cumparat inca o data de la noi!

Sper sa ne auzim si pentru urmatoarele tale masini!  :D

Multumesc!

Mircea

post-1122-12877873086452_thumb.jpg

post-1122-12877873086452_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

am o intrebare : niste plase de portbagaj care sa tina bagajele pe loc atunci cind frinezi sau accelerezi mai tare, exista ?

la a mea ,in portbagaj, n-am vazut nici o clema de care sa ma leg cu o asemenea plasa.

are cineva vreo idee cum as putea face sa montez (+ cumpar) asa ceva ?

s60 d5 2008

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ridica putin mocheta, este posibil sa fie sub mocheta, in general in colturile portbagajului. Pentru a le folosi trebuie sa crestezi mocheta, de fapt e pretaiata. Daca ai ancore, iti recomand de la Metro chinga subtire cu rac (in genul celor cu care se ancoreaza marfa la TIr); treci chinga peste bagaje, stringi cu clichetul si nu mai pleaca nicaieri. Eu folosesc de ani buni sistemul si sint f multumit.

am o intrebare : niste plase de portbagaj care sa tina bagajele pe loc atunci cind frinezi sau accelerezi mai tare, exista ?

la a mea ,in portbagaj, n-am vazut nici o clema de care sa ma leg cu o asemenea plasa.

are cineva vreo idee cum as putea face sa montez (+ cumpar) asa ceva ?

s60 d5 2008

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

Roberto  - Marti iar primim covorase, pentru a 3-a oara in acest an, dar nici de data asta fabrica nu ne-a confirmat S40/V50. Vin o gramada de alte modele de Volvo, dar taman asta nu-i.

In mod cu totul neoficial, si profitand de faptul ca nu ne "aude" nimeni  ;D : stii ca Volvo S40/V50 si C30 au aceeasi platforma tehnica, da?

Portbagajele sunt total diferite, evident, dar podeaua din interior e identica in cele mai mici amanunte.

Evident ca si covorasele sunt identice (S40/V50 cu C30), dar producatorul are stante cu cele doua nume de masini pentru ca asa a cerut Volvo.

Prin urmare, daca poti face abstractie ca pe ele nu va scrie S40/V50, ci C30, putem sa-ti trimitem si maine.

Vezi poza mai jos.

Daca le vrei, te rog sa suni Luni dimineata la numerele de mai jos, si imediat pleaca spre tine.

virusorin  - Iti multumesc pentru ca ai cumparat inca o data de la noi!

Sper sa ne auzim si pentru urmatoarele tale masini!  :D

Multumesc!

Mircea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai primit presuri de xc70 ???

Inca le astept.Daca vine primavara,nu o sa mai am nevoie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu intreb,ptr. un V70 din 2003 presuri si tavita spate?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@themircea : multam fain. au venit covorasele si tavita...le-am pus si's perfecte!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Revin cu cererea pt s60, valabila si astept

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

iulirx  - plase elastice nu aducem pentru ca suntem absolut impotriva lor ca utilitate si eficienta.

Noi recomandam tuturor o cutiuta de plastic (genul celor pliante din hypermaketuri).

Am detaliat tot rationamentul undeva mai sus pe forum.

Roberto - despre S40/V50 - sigur. Te sunam cand ajung.

Despre "+C70 2006+" - nu inteleg...

claudiu  - Da, au ajuns chiar azi. Pe cei ai caror numere de telefon le avem, ii sunam. Tu ai spus sa te anunt aici. Iaca, te anunt...  ;D

Pentru facturare si livrare:

• date de facturare: persoana fizica (CNP si CI – aici puteti si “gresi†sau inventa cate o cifra pe ici-colo, ca nu are importanta...), firma (toate datele, inclusiv IBAN –aici trebuie corecte ca e vorba despre contabilitate)

• date de livrare: la serviciu sau acasa, unde poate gasi curierul mai usor pe cineva in timpul zilei

• neaparat un numar de telefon valabil

fffff   - sunt pe stoc.

Tavita 151 ron ; covorase 125 ron ; Daca le iei pe ambele ai inca 10 ron reducere la covorase si curierat gratuit.

LucAndrei  - iti multumesc ca ai cumparat de la noi si ma bucur ca-ti plac tavita si covorasele!

Iti stam la dispozitie si pe viitor!

vitalie - au ajuns. Probabil ca te-au si sunat colegii mei pentru datele de facturare.

Ceau!

Mircea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poti sa-mi spui te rog ce culori sunt?

Cred ca datele mele le mai aveti,pt. ca am mai luat o tavita de v40.(Paraschiv Claudiu)

In cazul in care nu le mai aveti,ti le mai dau odata

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,vreau sa comand presuri si tavita portbagaj,datele le-am trimis pe mail-ul tau.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

claudiu  - O sa-i rog pe colegii de la facturare sa verifice daca avem datele.

Cat despre culori, doar negru. A! sa nu uit: si negru.  ;D:D

fffff - ne-am si auzit deja. Maine pleaca spre tine.

Multumesc!

Mircea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc Mircea.

Sunt doar 75% ok,pt ca cel de la sofer nu prea seamana in partea de la pedale,si mai scrie pe ele  ca sunt de s80/s60.Este o greseala din partea voastra sau asa sunt,si gata?

O sa revin cu o poza cand ajung acasa.

Oricum,sunt binevenite si asa,ca m-am saturat de ala original,acum pe timpul asta rece,si murdar,in care l-am avut mai mult inghetat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am fost sunat pt facturare marti, dar nici acum nu au ajuns la mine.Stau si ma intreb daca curierul e cauza sau poate inca nu le-ati trimis?

Sper sa ajunga pina maine, pt ca plec pentru citeva zile.

Multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Claudiu: asa cum am scris cind le-am luat si eu, cel de la sofer nu este cel care trebuie, mai ales in partea de sus. Este un pic mai scurt si are o crestatura aiurea sub pedale, care n-are nicio treaba. Restul sint ok. Pe ale mele nu scrie nimic, nici macar S60 :D. Asa ca fi multumit cu ele, oricum se potrivesc mult mai bine decat orice covoras decupat cu foarfeca. Sa le porti sanatos!

Multumesc Mircea.

Sunt doar 75% ok,pt ca cel de la sofer nu prea seamana in partea de la pedale,si mai scrie pe ele  ca sunt de s80/s60.Este o greseala din partea voastra sau asa sunt,si gata?

O sa revin cu o poza cand ajung acasa.

Oricum,sunt binevenite si asa,ca m-am saturat de ala original,acum pe timpul asta rece,si murdar,in care l-am avut mai mult inghetat

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Claudiu: asa cum am scris cind le-am luat si eu, cel de la sofer nu este cel care trebuie, mai ales in partea de sus. Este un pic mai scurt si are o crestatura aiurea sub pedale, care n-are nicio treaba. Restul sint ok. Pe ale mele nu scrie nimic, nici macar S60 :D. Asa ca fi multumit cu ele, oricum se potrivesc mult mai bine decat orice covoras decupat cu foarfeca. Sa le porti sanatos!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.