Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

themircea

Tavite portbagaj, presuri / covorase auto, bandouri

365 posts in this topic

salut! covorase maro pt s80 gasesti oare?

(cauciuc) mersi anticipat!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

narcistip  - sorry! Importam de la 3 fabrici de covorase de cauciuc si nici una nu produce maro.

Negre, daca vrei, avem pe stoc.

Sau beige de mocheta putem sa-ti aducem.

Multumesc,

Mircea

Share this post


Link to post
Share on other sites

The Mircea: nu are nici o despicatura la V70. Incerc sa-ti fac poze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ciudat mircea,pt ca eu am in masina maro,nu inteleg de ce nu se fabrica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut.Un set de covorase din material textil pt s80 se gasesc si pt mine?Pe negru as dori.Multumesc frumos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

danutzzz  - sigur! Dar, te rog, citeste postul cu covorase de mocheta, alege materialul (OK, negru, dar ce mocheta?) , marginea (normala, surfilata, piele), culoarea marginii si daca vrei prinderi.

Te rog sa-mi scrii toate astea si sa-mi si dai un PM cu numarul de telefon.

Livrarea va fi in vreo doua saptamani.

Multumesc,

Mircea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Margine-optional se poate comanda margine tivita cu piele artificiala ( + 5 ron)

Pentru sistemele de fixare - 2.daca aveti sistemul de fixare in podea, puteti cere doar saibele de plastic de pe covorase, iar ca model as dori acel v8 elegant.

Asa ceva as dori.Imi puteti da si un pret pt ele?Daca ajung pana in 150 Ron , puteti da deja comanda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

danutzzz - Multumesc pentru comanda si pentru PM.

Cat despre pret, e simplu: 110 (V8) + 5 (margine piele) + 4*2 (saibele de plastic de pe covorasele din fata)

Mai avem cateva intrebari, dar te vor suna colegii mei.

Multumesc,

Mircea

Share this post


Link to post
Share on other sites

In sfarsit mi-au venit si mie covorasele.Iti multumesc mult Mircea pt profesionalismul de care ai dat dovada.Covorasele sunt perfecte , in afara de cel de la sofer care nu are acea despicatura la pedala de acceleratie , in rest vine bine si acela!ItI multumesc inca o data si daca voi mai avea nevoie poti fi sigur ca m-ai castigat de client!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

danutzzz - Iti multumesc ca ai cumparat de la noi si sper sa ne mai auzim!

Despre despicatura de langa acceleratie: La Volvo-ul tau, podeaua e "in doua planuri" acolo in stanga acceleratiei. La covorasele de cauciuc daca n-ar fi despicatura, ele n-ar putea urma intocmai forma podelei.

Spre deosebire de covorasele de cauciuc, astea de mocheta sunt mult mai moi si permit sa se aseze pe forma podelei, chiar fara a fi despicate.

Mai mult, covorasele de cauciuc au margine inaltata pe tot conturul, deci praful sau apa nu pot gasi cai de a ajunge la mocheta de baza. Cele de mocheta nu au marginea inaltata, asa ca daca ar fi fost si despicate acolo, mare parte din praful sau apa ce-ti pica de pe pantoful drept s-ar fi scurs prin despicatura, de acord?

Multumesc inca o data!

Mircea

Share this post


Link to post
Share on other sites

De acord , Mircea!Dupa cum ti-am spus si la telefon , sunt foarte multumit.Presurile vin bine.Poti fi sigur ca tot la tine voi apela si pt alte covorase.Multumesc inca o data!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

narcistip  - Sigur!

Tavita - 151 ron, covorasele 125 ron minus 10 ron ca-s in colet cu tavita. Livrarea gratuita prin curier rapid.

Ti-am trimis si mail la adresa pe care ai scris-o mai sus.

Coletul va pleca spre tine imediat ce primim datele de livrare si de facturare. Daca vrei sa plece azi, te rog sa ne suni la numerele din semnatura mea sau de pe site.

• date de facturare: persoana fizica (CNP si CI – aici puteti si “gresi†cate o cifra pe ici-colo, ca nu se uita nimeni...), firma (toate datele, inclusiv IBAN –aici trebuie corecte ca e vorba despre contabilitate)

• date de livrare: la serviciu sau acasa, unde poate gasi curierul mai usor pe cineva in timpul zilei

• neaparat un numar de telefon valabil

Multumesc,

Mircea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut. Ma intereseaza covorase interior din cauciuc (fata , spate si median daca exista) si tava pt porbagaj pentru Volvo 850 din 1994 sedan . Te rog sa-mi spui daca ai si cat costa cu livrare in Bucuresti  ? Multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

cristicul  - din pacate covorase de cauciuc pentru 850 nu putem aduce. Nici una dintre fabrici nu are acest model in catalog.

Tavita pentru portbagaj putem aduce, dar doar dupa concediu, undeva prin 15.08. 151 ron minus 10% sau curierat gratuit. Daca doresti, te rog da-mi un PM cu un numar de telefon si te sunam noi cand ajunge.

Multumesc,

Mircea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe 12.08.2009 plec in concediu asa ca vorbim dupa ce vin si eu din concediu . Vreau sigur tava doar data e problema . Pt viitor nu se intrevede nimic despre covorase din cauciuc ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

cristicul   - despre tavita, te rog sa ma anunti cand doresti.

Despre covorase - doar daca vei dori de mocheta putem sa-ti aducem speciale pentru 850. Cele 4 fabrici de covorase de cauciuc cu care lucram nu au in catalog covorase pentru 850. Imi pare rau!

Multumesc,

Mircea

Share this post


Link to post
Share on other sites

      Am si eu o intrebare: pentru Volvo 740 si 760 se gasesc covorase si tavite pentru portbagaj...??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

mihailcostin3 - Din pacate, pentru seria 700 nu sunt in cataloage nici tavite, nici covorase.

Imi pare rau!

Mircea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

Covorase de cauciuc pentru S40 (ambele generatii), V40, V50, S/V 70, C30, S60, S80 plus alte 400 de modele de masini  -stocuri permanente (sau aproape...  ;D )

Tavite pentru portbagaj pentru 22 de modele Volvo, plus inca 800 de modele de alte masini - la fel, stocuri disponibile pentru toate masinile mai frecvent intalnite.

Vedeti cataloagele pe www.rimimg.ro

Asta stiati deja...

Ce nu stiati este ca tocmai ni s-a aprobat un nou sistem de discount, care-l completeaza pe cel de pana acum.

Noi reduceri pentru forum si promotie impreuna cu COBI Romania www.cobiromania.ro (o alta divizie a noastra) – jucarii de construit COBI, pentru cei care doresc un cadou pentru copii!

Pe scurt, pana cum aveati curierat gratuit sau reduceri. Acum puteti alege sa primiti jucarii de valoare mult mai mare decat discounturile sau avantajele de pana acum.  Rezolvati si niste cadouri...

-la tavite sau bandouri– 10% reducere sau curierat gratuit sau primiti o jucarie Cobi de 100-115 piese, in valoare de aprox.32–33 ron !

-la covorase (cauciuc si mocheta)– suportam noi o parte din curierat si mai aveti de plata doar 15 ron, sau primiti la fiecare set de covorase o jucarie de construit Cobi de 60 de piese, in valoare de 20 ron.

-la covorase + tavita sau bandouri (pereche sa fie, chiar daca nu-s pentru aceeasi masina) – aveti 10 ron reducere la covorase si curierat gratuit sau alegeti jucarii Cobi in valoare de 50 ron !

-la mai multe tavite/bandouri pe livrare – reduceri intre 8 ron/buc si 15 ron/buc sau, la 5 tavite sau bandouri /livrare, aveti al 6-lea produs gratuit ; alternativa Cobi, in oricare varianta, puteti alege jucarii Cobi de valoare semnificativ mai mare decat suma discount + transport.

-la cotiere  - la fel ca la covorase

Daca alegeti varianta cu jucariile Cobi, costurile de curierat ce va raman sunt intre 20-24 ron (tot un partial, desigur... )

Daca doriti o alta jucarie, mai scumpa decat discountul respectiv, platiti doar diferenta, evident.

Weekend placut!

Mircea

post-1122-12877866005962_thumb.jpg

post-1122-12877866008799_thumb.jpg

post-1122-12877866005962_thumb.jpg

post-1122-12877866008799_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut Mircea!

Ma intereseaza un pret pentru o tavita de portbagaj pentru un V40 din 2000 si un pret tot pentru o tavita de portbagaj pentru un BMW 525d  (E61) touring din 2005-2006.

Te rog, daca poti sa pui o poza cu tavita pentru BMW, deoarece e pentru seful meu... :P

Si daca cineva a cumparat pentru V40, sunt curios sa vad o poza cu el.

Mersi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

m_robi1331 - Din pacate, chiar cu aceste doua masini nu am poze. Daca vrei, vezi te rog o gramada de poze cu alte masini aici pe topic si pe site-ul nostru.

Evident ca tavitele pentru masinile tale vor fi la fel, doar ca au exact forma, dimensiunile, conturul portbagjelor masinilor respective.

Ambele tavite de care intrebi sunt 151 ron, minus reducerile din postul anterior.

Multumesc,

Mircea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doresc tavita de portbagaj pt un Volvo 850 sedan din 1994 + o jucarie Cobi . Comand aici pe forum prin mesaj privat sau pe http://www.rimimg.ro ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

cristicul  - din pacate 850 nu-i pe stoc.

Tot din pacate, nu avem cum s-o mai adaugam la livrarea pe care o asteptam la jumatatea saptamanii viitoare. Mi-e teama ca ar dura cam 14-20 de zile, pana la urmatoarea livrare de la fabrica.

Daca nu-i cu suparare si daca poti astepta, te rog sa ne anunti in orice mod vrei tu. Important e sa scrii ca esti cristicul de pe volvo club si sa ne dai un numar de telefon unde sa te sunam cand ajunge tavita.

Multumesc,

Mircea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu e problema astept . Tel 0766649623 . Daca se poate dupa ce stiti sa imi spuneti si data aproximativa cand puteti sa o aduceti.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.