Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

themircea

Tavite portbagaj, presuri / covorase auto, bandouri

365 posts in this topic

Ete si poza.Poate il ajuta pe Mircea sa rezolve problema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au ajuns, multumit, toate bune.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si io,sunt exacte,multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

claudiu  - In primul rand, iti multumesc ca ai cumparat de la noi.

Cei 75%, insa, sunt absolut inacceptabili pentru noi, care suntem bolnavi de "cultul" calitatii.

Prin urmare, te rog ca indiferent daca citesti sau daca esti de acord cu "dizertatia" de mai jos, daca ai cea mai mica indoiala, sa ni le trimiti inapoi si-ti restituim integral banii.

Volvo S60/S80/V70 sunt toate pe aceeasi platforma.

Podeaua, care la o caroserie autoportanta face parte din structura de rezistenta, este asadar aceeasi. Este exact situatia, e.g., de la Golf V hatchback, Variant si Jetta sau Astra H GTC / hatchback / sedan / caravan.

Evident ca si covorasele pentru interior sunt aceleasi.

La aceste modele de Volvo, in stanga pedalei de acceleratie, daca pui mana pe podea vei vedea ca e in doua planuri. Altfel spus, mergand in lungimea masinii, o parte din podea are alta inclinatie decat ce este la cativa cm mai in stanga.

Daca n-ar fi fost acolo acea crestatura, cauciucul n-ar fi stat nicicum bine pentru ca n-ar fi urmat forma podelei.

Iti dai seama ca Volvo nu le-ar fi dat OK-ul pentru matrita daca n-ar fi fost in regula. In Vest, fara acest aviz, ca producator esti inexistent.

La S60/S80 am pipait si eu podeaua..., dar un V70 n-am avut onoarea sa "pipai". Avand in vedere platforma comuna, nu cred ca V70 n-are acea denivelare pe podea.

Cat priveste poza, este si pe una din paginile anterioare poza cu S60/S80.

In poza postata de tine, e evident ca un covoras de mocheta poate "ignora" acea denivelare a podelei, de-aia nu are crestatura. Cel de cauciuc are alta tinuta si, crede-ma, ar fi stat aiurea fara crestatura.

Catalin - Ma bucur sa te mai "aud".

Cred ca ale tale erau de mocheta, nu? Pe alea nu scrie nimic, pentru ca e mai scump.

Si ale tale sunt crestate pentru ca fabrica a vrut sa respecte ad literam matrita avizata.

Vis-a vis de lungimea de sub pedale, de vreo 5-6 ani, din cauza statisticii accidentelor in care covorasele au avut ceva de-a face, in UE exista niste "Safety regulations" care spun ceva de genul urmator: "covorasul de la sofer este interzis sa depaseasca in lungime pozitia in care pedalele ating podeaua la apasare maxima".

Se pare ca unora li s-au agatat covorasele de pedale si d-aia au facut buf.

Ei bine, acum nu se mai pot agata de pedale.

Vitalie - ma mir ca au intarziat atata. Au plecat de la noi in 26.01. Teoretic, in 27.01 ar fi trebuit sa le ai. Daca ne sunai, iti dadeam detaliile coletului si ale firmei de curierat si-i puteai trage de urechi.

Vitalie si ffffff - Va multumesc, amandurora, pentru ca ati cumparat de la noi si sper sa ne mai auzim!

Ma bucur ca va plac!

Ceau!

Mircea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc de explicatie Mircea,insa,nu vreau sa ti le trimit inapoi,pt. ca nu ma deranjeaza acea crestatura,am scris si mai sus.Poate ca la s60/80,o fi acea denivelare de care zici tu,la mine nu este.

Sunt OK 100%(daca era nevoie sa ma corectez),si atata tot,nu am pus poza pt un feedback negativ  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

claudiu  - nu-i vorba despre poza sau despre procent...  ;D

Atata doar ca noi suntem mai tampitei de felul nostru si chiar tinem neaparat ca voi sa fiti multumiti!

Mai mult, cand vine vorba despre calitate, nu am vandut niciodata nimic care sa nu ne satisfaca in primul rand pe noi, si pentru ale carui caracteristici sa nu putem baga mana in foc.

La noi nu exista "merge si asa"!

Probabil asta e si motivul pentru care dupa 20 de ani de afaceri inca nu avem Masseratti si vila pe Coasta de Azur...  ::)  ;)

Ceau!

Mircea

Share this post


Link to post
Share on other sites

salutare, Mircea.

Am vazut pe site-ul vostru asta : "Presuri auto personalizate". Se poate comanda asa ceva ?

Cu respect.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probabil asta e si motivul pentru care dupa 20 de ani de afaceri inca nu avem Masseratti si vila pe Coasta de Azur...  ::)  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna ziua

Set covorase si/sau presuri pentru 440 sunt?

Ma intereseaza personalizate (cu Volvo scris pe ele) si eventual alte culori decat gri/negru.

Merci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

Matrixxx  - Toate sunt personalizate, in acceptiunea de "special pe marca/model/an/etc".

Daca te referi la sensul "brodat cu tot felul de inscriptii", nu mai aducem pentru ca am muscat-o deja, mai ales ca noi nu luam avans la comanda, mergand doar pe omenie.

O precizare isi are locul aici:  ma refer mai jos la covorasele de mocheta.

Un roman, in sensul peiorativ al termenului, din romania (cu r mic), ne-a comandat cu ceva vreme in urma covorase inscriptionate cu numele prietenei.

Dupa cum stiti, covorasele textile sunt produse in Cehia.

Ei bine, in doua saptamani, pana s-au produs covorasele, individu' si-a schimbat prietena si nu a mai vrut sa ia covorasele... No comment!

Sigle sau denumiri protejate de copyright nu se pot inscriptiona decat pentru reprezentante, si acolo cu o gramada de documente doveditoare.

Pentru alte forumuri inscriptionam sigle ale clubului respectiv.

Daca Midnight Caller ne da aprobare si, poate, si un Jpeg cu sigla Volvo Club, putem introduce acea broderie si sa o putem inscriptiona pentru toti colegii de forum care vor covorase de mocheta.

Midnight Caller - mda... Welcome to the club...  :-\

Scuze de off-topic, dar sper sa nu ne vada adminul sau moderatorii...  ;D

Aproape ca nu e zi in care cineva sau ceva, de la guvernati pana la omul de pe strada, sa nu imi demonstreze ca in romania (din nou cu r mic) cinstea e un pacat, respectul si politetea sunt slabiciuni, a te gandi la cei din jur e o tampenie.

Stau si ma intreb: voi, cei care sunteti un pic mai tinerei si care aveti ceva in cap, de ce mai stati pe aici?

Romania (e primul cuvant din fraza, d'aia pun majuscula), trebuie vizitata cate 2-3 zile pe an, ca sa va amintiti de ce ati plecat, dar atat!

In veci nu o sa fie mai bine. Motivele va sunt clare si le vedeti si voi, zilnic...

Back on topic: te rog, ai cumva, si daca da, poti sa-mi dai o sigla a forumului pentru cei de aici care doresc covorase de mocheta pe care sa scrie ceva?

Oricum, asa cum scriam mai sus, in afara de sigla forumului nu vrem sa luam comenzi pentru vreo alta inscriptionare.

Adi 2727  - din pacate, 440 nu e in catalogul nici uneia dintre fabricile cu care lucram. Scuze!

Ceau!

Mircea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scuze de off-topic, dar sper sa nu ne vada adminul sau moderatorii...  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ptr un ford Focus break din 2001, tavita ptr. portbagaj,cat?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

Midnight Caller  - Multumesc!

Oricare sigla vrei tu...

Ce pot eu sa-ti promit este ca nu va fi folosita decat pentru inscriptionarea covoraselor de mocheta comandate de membrii acestui forum.

Te rog, insa, sa nu aiba logo-ul Volvo ca ala-i realmente ilegal de folosit.

fffff - 151 ron, minus 10% sau curierat gratuit.

Ceau!

Mircea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ptr Focus vreau si eu o bucata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@themircea, doresc si eu un set de covorase din cauciuc, (negre) pentru V-ul din semnatura (v40/2001)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

fffff   - inca o data, multumesc!

Maine pleaca spre tine.

nnd   - sunt pe stoc. 125 ron, plus 15 ron un partial din curierat.

Daca doresti si tavita pentru portbagaj ai curierat gratuit si inca 10 ron reducere la covorase.

Volvo460  - ca mai sus...  ;)

Ceau!

Mircea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai revin cu o cerere, pt BMW seria 1, 2005, covorase daca sint pe stoc si ce pret, multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

@themircea, au ajuns covorasele. Multumesc pentru promptitudine. Ceva probleme la cele din spate, nu sunt chiar formatul care trebuie si nu se potrivesc la sistemul de prindere, cele din fata sunt exact ce trebuie. Multam inca odata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

vitalie - Sunt pe stoc. 120 ron.

Iti multumesc ca apelezi inca o data la noi!

Volvo460 - Teoretic, ar trebui sa se poata muta sistemele de fixare de pe spate. La majoritatea masinilor sunt infiletate in mocheta de pe podea, dar nu stiu cum e la S40/V40. Tot referitor la covorasele de spate: diferentele de forma sunt semnificative sau e chestie scuzabila, mai degraba de detaliu?

De ce te intreb: stii politica noastra ca daca ai vreo indoiala, just whistle si-ti capeti banii inapoi, da?

Weekend placut!

Mircea

Share this post


Link to post
Share on other sites

@themircea- Nu se pune problema sa ti le mai dau inapoi, le-ai vazut pentru ultima data  ;D.

Diferentele de forma nu sunt exagerate. 

In ce priveste sistemul de prindere.. nu am incercat sa vad daca se muta si nici nu am sa incerc decocamdata. 

Isi fac treaba foarte bine asa cum sunt. Data viitoare tot d'astea imi iau,  :D sunt cele mai apropiate de "adevar" din cate am incercat.

Multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, mai vreau pt BMV seria 1, 2005 un set de covorase cauciuc, pt detalii de facturare sunati la 0740016866, Razvan.

Multumesc inca o data.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

Volvo460  - Iti multumesc si iti stam la dispozitie si pe viitor!

vitalie  - OK! Azi il sunam pe Razvan si tot azi pleaca spre el.

Multumesc!

Mircea

Share this post


Link to post
Share on other sites

pt volvo 960 ai presurile din interior,in forma de tavite?fara portbagaj.In caz de ai,zi-mi si pret.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

jhon81  - imi pare rau, dar 960 nu e in catalogul de covorase.

Mircea

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.