Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

themircea

Tavite portbagaj, presuri / covorase auto, bandouri

365 posts in this topic

jhon81 - Mi-e teama ca nu pentru ca, evident, nici una dintre fabrici nu are matrita. Sorry!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

vita_fresh2008  - cele traditionale, cum vezi in pozele de mai sus de pe topic, vor veni in vreo 7 zile, desigur, daca fabrica ne va onora complet comanda. La ultima livrare, dupa cum ai citit mai sus, nu au avut sa ne dea S40/V50.

Intre timp, insa, am inceput sa mai lucram cu inca o fabrica de covorase de cauciuc. De la acestia deja avem S40/V50 pe negru si beige.

In 1-2 zile vom incerca sa facem poze cu detalii de finisare si specificul acestor produse si le voi posta. Pur si simplu nu am avut timp pentru poze...

Ceau!

Mircea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

vita_fresh2008  - cele traditionale, cum vezi in pozele de mai sus de pe topic, vor veni in vreo 7 zile, desigur, daca fabrica ne va onora complet comanda. La ultima livrare, dupa cum ai citit mai sus, nu au avut sa ne dea S40/V50.

Intre timp, insa, am inceput sa mai lucram cu inca o fabrica de covorase de cauciuc. De la acestia deja avem S40/V50 pe negru si beige.

In 1-2 zile vom incerca sa facem poze cu detalii de finisare si specificul acestor produse si le voi posta. Pur si simplu nu am avut timp pentru poze...

Ceau!

Mircea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

vita_fresh2008  - la inceputul saptamanii primim si din cele "traditionale". 125 ron.

Totusi, pentru masini care nu se regasesc in cataloagele altor fabrici, sau petru cazul ca le preferi pe cele de mai jos, ai informatiile cerute. Cele de la fabrica asta vin si cu sisteme de fixare pe fata.

Noi standard aducem din cele cu heelpad de cauciuc, dar in poza de mai jos sunt cele cu heelpad de mocheta (diverse culori).

Pretul pentru materialul Special I negru si gri - 150 ron ; special II beige - 160 ron.

Daca vrei cu heelpad de mocheta sunt cu vreo 2.5-3 euro mai scumpe.

Scuze pentru engleza aproximativa din fisierul de mai jos, dar ei sunt cehi si fac si ei ce pot. Sorry, n-am avut vreme sa corectez, dar vei pricepe tu...

Ceau!

Mircea

post-1122-1287787449601_thumb.jpg

post-1122-12877874497537_thumb.jpg

post-1122-1287787449601_thumb.jpg

post-1122-12877874497537_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

jhon81  - imi pare rau, dar 960 nu e in catalogul de covorase.

Mircea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ms de presuri, am uitat sa iti spun ca au venit.

Cand am bani comand si eu un set  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

vita_fresh2008  - sigur! Cum doresti!

jhon81 - E de fapt aceeasi masina. In ultimul an de fabricatie (98, cred), i-au schimbat numele in S90/V90 si apoi l-au scos de tot.

Tavita pentru portbagaj, daca vei dori, este in catalog, dar covorase din pacate nu.

Imi pare rau!

Roberto - Iti multumesc! Oricand doresti!

Si ce-a zis "beneficiarul"? Ii plac tavita si covorasele?

Weekend placut!

Mircea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Roberto - Iti multumesc! Oricand doresti!

Si ce-a zis "beneficiarul"? Ii plac tavita si covorasele?

Weekend placut!

Mircea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumiri de la Razvan pentru seria 1 BMW, sint perfecte, zice el

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

Roberto - Ma bucur si iti stau la dispozitie si pe mai departe!

vitalie  - Te rog, transmite-i multumirile noastre.

Iti multumesc ca ne-ai recomandat si prietenilor tai!

Ceau!

Mircea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Comanda ferma ptr un set covorase cauciuc Skoda Octavia Tour 2009.Sc Nimbus,binenteles cu facturica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!Pt. VLV 850 exista pe stoc?Si daca ai se poate o poza si pret?Mersi anticipat!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

capi_1977  - Scuze, dar ce sa existe pentru 850?

Anyway, le iau pe rand. Ca un raspuns global, pentru 850 nu avem nimic pe stoc, ca-s masini destul de rare.

Tavite pentru portbagaj putem aduce, dar trebuie sa-mi spui daca e sedan sau combi. 151 ron.

Covorase de cauciuc nu sunt in catalogul nici uneia dintre fabrici.

Covorase de mocheta putem aduce. 100-120 ron.

Bandouri si cotiere nu sunt in catalog pentru 850.

Prin posturile anterioare e si sistemul de reduceri.

Ceau!

Mircea

Share this post


Link to post
Share on other sites

        Da scuze Mircea,m-am grabit,nu stiu de ce  ???credeam ca deja stii ceea ce vreau :D,as vrea totusi o poza cu presurile din mocheta caci despre ele era vorba si spune-mi te rog daca au acea bordura care sa tina mizeria in interiorul lor.Ar putea sa fie la fel ca cele pentru S\V 70 din '98 nu sunt sigur dar se poate verifica.Merci inca o data!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

capi_1977   - nu, covorasele de mocheta nu au margine inaltata.

Poze nu putem face pentru ca se aduc doar pe comanda si vin sigilate de la fabrica. Nu ni se pare civilizat, atata vreme cat cineva le-a comandat si a asteptat dupa ele, sa le desfacem doi ca sa le facem poza.

Daca vrei de cauciuc (astea au margine inaltata), avem pe stoc de S70/V70 97-2000 si putem sa le facem poza.

Ceau!

Mircea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut Mircea!Da m-ar interesa cele de S\V 70 si te rog sa pui poze cu ele(eventual pe gri).Daca le vad ma decid mai usor si cand ajung in TM te sun sa le iau ;).Multumesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

capi_1977  - Daca ai drum in TM, mai bine vii direct si le probezi in masina.

Cand am cateva minute le voi face si poza. De cauciuc gri nu exista de la producatorii "traditionali".

Putem aduce de la fabrica cu detaliile postate mai sus ( 12.02.2010).

Produs nou!

Covorasele apartinand acestei categorii se configureaza de catre client si se produc doar pe baza de comanda, conform specificatiilor dorite.

Termenul de livrare este de 2-4 saptamani.

La preluarea comenzii, inainte de lansarea in fabricatie, se emite o factura proforma si trebuie achitat prin transfer bancar un avans de minim 25% din valoarea comenzii.

Toate covorasele sunt speciale pe model de masina si sunt aproape 700 de modele de masini in catalog.

Sunt covorase produse din cel mai bun velur (mocheta) din industria auto: tuft PA 6.6 montat la presiune de 210 Bar si temperatura de 160 grade Celsius pe suport de cauciuc. Strat suplimentar de cauciuc SBR de 4 – 6 mm grosime cu rol impermeabil si insonorizant.

Aceasta asigura cele mai bune proprietati de durabilitate si protectie.

Materialele nu au miros.

Covorasele au spatele de cauciuc anti-alunecare (tip solzi de peste) si vin echipate cu sisteme de fixare cel putin la covorasul soferului.

Marginile sunt tivite cu piele artificiala (Nubuck) in culoarea covorasului sau rosie.

Se pot comanda la set de 4 bucati pentru toata masina sau doar cele doua covorase din fata.

Culori disponibile: negru, gri, beige.

Designuri disponibile: doua cu amprente presate (tip V si Z) si unul normal, fara amprente (tip H).

Orice combinatie design-culoare e posibila, evident.

Preturi retail (indiferent de culoare si design/amprenta):

• Toate cele 4 covorase – 310 ron

• Doar cele doua pentru locurile din fata – 210 ron

• Pentru camioane si pentru masini cu mai mult de 5 locuri – urmeaza...

Ceau!

post-1122-12877875980797_thumb.jpg

post-1122-12877875982504_thumb.jpg

post-1122-12877875987142_thumb.jpg

post-1122-12877875987465_thumb.jpg

post-1122-12877875980797_thumb.jpg

post-1122-12877875982504_thumb.jpg

post-1122-12877875987142_thumb.jpg

post-1122-12877875987465_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

    Da Mircea trec prin Tm relativ des insa fara masina,cu cea de serviciu.Astept poze cu cele de cauciuc pt. S\V 70 '97-'00.Merci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

Ceva covorase pentru s40/V50 ai pe stoc?

Daca sunt as vrea si eu sa comand.

Pe mail, telefonic sau aici pe forum(PM)?

Multam mult!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

badgogo   - sunt pe stoc. 125 ron +15 ron un partial din curierat.

Daca doresti si tavita pentru portbagaj, ai inca 10 ron reducere si curierat gratuit.

Comanda o poti face cum doresti tu, cu rugamintea sa scrii/spui nick-name-ul de forum, datele de facturare(tot ce cere legea), datele de livrare (unde stii ca te gaseste usor curierul) si un numar de telefon.

Ceau!

Mircea

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.