Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

themircea

Tavite portbagaj, presuri / covorase auto, bandouri

365 posts in this topic

as avea si eu nevoie de o tavita pentru bestia mea, insa doar daca ai aceasta culoare - neagra nu vreau. Astept raspuns.

post-495-12877856529933_thumb.jpg

post-495-12877856529933_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

muadDib - Sorry, da' ceva nu-i in ordine! Incerc (si reusesc) sa raspund in ~24 de ore mesajelor. Exceptie cazul cand nu sunt in tara, dar si atunci raspund imediat ce ma intorc.

M-am uitat pe tot topicul si pe toate PM-urile si cred ca am orbul gainii: nu vad nici o intrebare de-a ta despre Vectra A... Scuze!

Anyway, Din pacate, Vectra A nu-i catalog, dar cu ajutorul unui prieten am gasit intre atatea sute de tavite, una care se potriveste 95%, dar nu e perfecta pentru simplu motiv ca nu-i pentru aceasta masina...  :-[ Dimensiunile generale de gabarit sunt aceleasi, doar ondulatiile de pe langa amortizoare nu sunt urmarite intocmai. Evident, in cazul asta nici pretul nu va fi cel normal. Ca idee, ne intereseaza ca tu sa fii cat se poate de multumit si sa castigam un client pentru viitor.

Matrixxx - Imi pare rau, dar doar negre se produc. Scuze!

Daca vei dori totusi neagra, pot sa-ti aduc in ~10-14 zile (pe stoc n-avem pentru 850).

Multumesc,

Mircea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai sa imi dai pret. Vectra respectiva e fosta mea masina (din mileniul trecut :D) pe care i-am dat-o lu taicamiu, si cam baga toate prostiile in portbagaj :)

Vrei sa iti dau dimensiuni, poze, etc.?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cerere:

se cere tavita portbagaj S40, 1.9D 2001 livrare la Bucuresti.

Oferta:

trebuie sa includa transportul si cat se poate de repede ;)

Astept.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

muadDib - ai toate informatiile pe PM.

KPAX  - Mamaaa, ce oficial esti!  ::)

Da, avem pe stoc tavita de S40 din prima generatie. 151 ron, minus 10% sau curierat gratuit.

Daca ne suni sau PM sau SMS cu datele de livrare, facturare si un numar de telefon, maine pleaca spre tine.

Covorase pentru S40 -ul tau, nu "se cer"?  :P Ai vazut ca ai 10 ron in jos daca le punem in acelasi colet cu tavita? (125-10)

Multumesc,

Mircea

Share this post


Link to post
Share on other sites

@themircea - oficial prin natura muncii ;D

covorashe nu se cer deoarece sunt cele originale. iar tava e mai mult ca un accesoriu ca sa nu-mi sboare prin portbagaj toate lucrurile care le am. in PM iti dau toate datele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

KPAX - OK!  Azi pleaca spre tine.

Multumesc,

Mircea

Share this post


Link to post
Share on other sites

pt un V40 2004 sunt? ???

cat costa+taxe curier?

cat dureaza?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

claudiu2525  - Sigur ca sunt!  ;D

Tavita pentru portbagaj 151 ron, covorase de cauciuc 125 ron.

Daca le iei pe ambele, ai inca 10 ron reducere la covorase si curierat gratuit.

V40 s-a fabricat pana in 02.2004. Tu zici ca al tau e din 2004, da? Totusi, nu-i V50, nu? Sorry ca insist, dar iti dai seama ca difera si tavitele si presurile. Avem si pentru v50, oricum...  ::)

Multumesc,

Mircea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte bune presurile de interior. Se pliaza perfect pe formele masinii, au un design frumos, si, cel mai important, nu miros a cauciuc.  Eu am cumparat deja 2 seturi si azi am sunat si pentru al 3-lea. Oameni foarte seriosi si foarte prompti. Recomand cu incredere!

Share this post


Link to post
Share on other sites

cu intarziere ,cei drept,trebuie sa recunosc ,ca se potriveste perfect tavita,in v40.n-am crezut,dar chiar se potriveste.recomand cu incredere :headbang:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

danny_r_boy   - Iti multumesc ca ai cumparat de la noi si iti stam la dispozitie si pe mai departe!

Multumesc si pentru vorbele bune si pentru recomandare!  ;D

claudiu2525   - Ma bucur ca-ti place! De potrivit, asa se potrivesc toate cele ~800 de modele de tavite, in respectivele masini.

Cat priveste utilitatea, vei vedea ca nu vei mai accepta sa ai masina fara tavita in portbagaj si sper sa ne contactezi si pentru urmatoarea ta masina...  ::)

Iti multumesc pentru recomandare si pentru ca esti clientul nostru!

Multumesc,

Mircea

Share this post


Link to post
Share on other sites

mi-as lua si la XC,dar sunt intr-o criza acuta de bani; :'( ,insa,pana la urma,o sa-mi iau si pentru el,la mom. potrivit ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

claudiu2525  - OK! Oricand doresti iti stam la dispozitie!

Multumesc,

Mircea

www.covoraseauto.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

In cele din urma am reusit sa definitivam oferta pentru covorasele textile (de mocheta) . Asa cum va spuneam mai demult, vom aduce doar cele mai bune materiale din oferta producatorului. Ei au si ieftinaturi de-alea cu mocheta subtire, dar noi nu vom aduce! Din cate spune fabricantul, pe-alea le cumpara doar reprezentantele...

 

• Spatele covoraselor este cauciucat, antialunecare.

• Mocheta e groasa, deasa si de calitate excelenta.

• La calcaiul soferului este dublat si intarit materialul.

• Toate sunt speciale pe model de masina (originale) si sunt vreo 800 de modele de masini in catalog.

Margine - Covorasele vin standard cu marginea tivita cu material textil (in culoarea mochetei sau alta culoare),

                    - optional se poate comanda margine tivita cu piele artificiala ( + 5 ron) sau cusuta in diferite culori (+4 ron)

Pentru sistemele de fixare (doua modele) exista multe optiuni: 1. poate nu doriti deloc - spatele covoraselor este foarte aspru si nu are cum sa alunece pe mocheta de baza a masinii;  2.daca aveti sistemul de fixare in podea, puteti cere doar saibele de plastic de pe covorase - pe modelul dorit. (2 ron/buc). 3.Daca nu aveti nici sistemul de fixare in podea, setul complet (surubul ce intra in mocheta + saibele de pe covoras) costa 4 ron/ buc. Se pot pune cate una sau doua pe covorasele din fata, in functie de preferinte. O singura prindere e absolut suficienta pentru siguranta...

Preturile sunt unitare. Depind doar de material si de numarul de locuri al masinii (5 locuri, 6-7 locuri, 8-9 locuri).

Vom aduce doua clase de materiale:

• Carrera si Caliber  - pentru masini cu 5 locuri – 100 ron ; pentru masini cu 6-7 locuri – 121 ron 

• V8 Elegant – pentru masini cu 5 locuri – 110 ron ; pentru masini cu 6-7 locuri – 137 ron

Covorase de mocheta nu vom aduce pe stoc, datorita diversitatii mari a optiunilor. Nici macar producatorul nu tine stocuri. Durata de livrare va fi intre 14-21 zile.

Si la acestea, ca si la cele de cauciuc, va raman 15 ron de plata - un partial din costurile de curierat. Vedeti si sistemul de discounturi si transport.

Mai nou aducem si covorase pentru tunelul median din spate (locul din mijloc). 25x50 cm  - varianta cu margine normala este la 20 ron.

Mai jos aveti si cateva poze.

post-1122-12877861456765_thumb.jpg

post-1122-12877861459195_thumb.jpg

post-1122-12877861460419_thumb.gif

post-1122-12877861456765_thumb.jpg

post-1122-12877861459195_thumb.jpg

post-1122-12877861460419_thumb.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Recomand si eu.

Sunt f utile si se aseaza f bine in porbagaj. Parca sunt de acolo.

Promtitudine.....  f f f f buna.

Daca ar fi toti romanii asa......  am fi departe.

Multa bafta la vanzari.... (am cumparat doua si cred ca mai cumpar 4 pt prieteni :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mircea, doresc si eu :

1)covorasele Carrera Beige pentru al meu 850, sau alta marca insa sa fie bej, sau TAN-cum spun americanii.

2)covorasul pentru tunelul median - doar daca este in aceeasi culoare precum covorasele.

Sa-mi spui unde iti trimit datele mele - pentru expediere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

ValiU - Iti multumesc pentru vorbele bune si pentru ca esti clientul nostru! Iti multumesc si ca ne-ai recomandat prietenilor tai. E cel mai mare ajutor si cea mai cinstita reclama posibila! Multumesc!

Matrixxx - Mai nou, nu-i inca in poza cu materiale, fabrica are si V8 beige. O sa-ti placa...  ;D

Cat despre tan - ala-i mai spre maroniu. Beige-ul e mai deschis un pic. Oricum, daca ai interior maro, e singura culoare care ar da bine.

La covorase, vezi te rog si ce margine doresti.

Prinderi: nu punem una pe baza covorasului de la sofer, in mijloc? Daca-i simti nevoia, infigi surubelul in mocheta de pe podea si gata. Daca nu, nu.

Covorasul pentru tunelul median este din acelasi material si aceeasi culoare, evident...  :D

Comanda poti s-o trimiti aici pe PM sau pe mail-ul de pe site-ul din semnatura mea. Daca o trimiti acolo, te rog scrie ca esti Matrixxx de pe Volvo-club ca altfel ai mei colegi n-au de unde sa stie si o sa te puna sa platesti integral curieratul.

Tavita de portbagaj pentru 850 nu vrei? Ai avea si reduceri si, oricum, te-ai felicita in fiecare zi pentru ca ti-ai luat tavita...  ;D

Multumesc,

Mircea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, vreau si eu niste preturi pentru covorase de cauciuc:Volvo XC70 din 2003 si o Toyota Land Cruiser 90, 3,0 TD, din 2001, 7 locuri. Merci

Share this post


Link to post
Share on other sites

@themircea, 100% ai mai postat pretul unu covoras pentru portbagaj prin acest topic dar sper ca nu e cu suparare daca intreb si eu iarasi :

Pentru un S40 model 2005, adica modelul nou, cat e un covoras pentru portbagaj ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

Matrixxx - Multumesc! Te voi anunta cand ajung.

Catalin - XC70 e pe platforma de V70, da? Ar trebui sa fie covorasele de V70. Ai mai jos o poza cu cote. Vrei, te rog, sa verifici?

Pret: 125 ron.

Land Cruiser-ul nu este in catalog, din pacate.

Roberto - Nu-i problema! De-aia sunt aici!  ;D

Tavitele de portbagaj pentru masini cu portbagaj mediu si mare sunt 151 ron. Cele pentru masini cu portbagaj mic si foarte mic sunt 134 ron. Exista vreo 6-7 exceptii cu pret mai mare, dar sunt masini foarte-foarte rare.

Prin urmare, la S40 nou, tava pentru portbagaj costa 151 ron. De aici, pentru forum scazi 10% sau ai curierat gratuit. E pe stoc. Daca vrei, luni poate pleca spre tine.

Duminica placuta!

Mircea

post-1122-12877861487659_thumb.jpg

post-1122-12877861487659_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

XC70 este acelasi cu V70. Masurile sint pe-acolo.

Zi-mi ce-ti trebuie sa le comand.

Merci, C

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.