BogdanG

Intalnire saptamanala Bucuresti

3,174 posts in this topic

noah, vine cineva azi pana la poli??? sa nu vin degeaba ca nu am benzina de cheltuit...;))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da mai avem loc sau se lucreaza la parcare? pe de alta parte

cum mai e drumul in panta, se poate urca, stie cineva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vedem la Polivalenta

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu stiu daca si cine mai vine, ca suc rece nu avem de unde lua (sau , ma rog, se gaseste la terasa insa e ffffffff scump), si pt unii e departe. mai bine mutam intalnirea si oficial la penny pt ziua de vineri. :dontknow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu "servesc" maine, la Penny. Ygrec - poate ajungi si tu, sa vad cum suna 2.0 pe V50 ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites
nu stiu daca si cine mai vine, ca suc rece nu avem de unde lua (sau , ma rog, se gaseste la terasa insa e ffffffff scump), si pt unii e departe. mai bine mutam intalnirea si oficial la penny pt ziua de vineri. :dontknow:

Nu ştiu dacă luma venea pentru cico, şi nu sunt suficient de vechi, însă îmi aduc aminte de anul trecut că spiritul se manifesta altfel şi nu avea legătură cu poziţionarea geografica în capitală.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Propun o iesire pana la Drajna.

Cei mai vechi stiu despre ce este vorba. :headbang:

Edited by vlpvlp06
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Nu ştiu dacă lumea venea pentru cico, şi nu sunt suficient de vechi, însă îmi aduc aminte de anul trecut că spiritul se manifesta altfel şi nu avea legătură cu poziţionarea geografica în capitală."

Deh, pe atunci spiritul inca se mai numea VOLVO, acum se transforma in...spiritul Penny.

Cindva ne intilneam in fata Academiei Militare, din acelasi spirit. Acum, o simpla parcare de supermarket face cit mai multi prozeliti. Poate pentru ca are si...cico aproape.

Vlp: Drajna ? Alergari ?...Vise frumoase, apuse. Acum se merge la consum si la cico.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deh, criza asta, bat-oooo fantu' :P

Edited by agr350r

Share this post


Link to post
Share on other sites

as merge la drajna, ca avem mici, cico-uri reci si ieftine si bune, dar vorba lu' iuli... atentie la radare. sa merg cu t5-ul cu 130? ??? nu pot. daca se mai baga careva poate merem. da cine mai vine?

Edited by funkydj85

Share this post


Link to post
Share on other sites
Eu "servesc" maine, la Penny. Ygrec - poate ajungi si tu, sa vad cum suna 2.0 pe V50 ;).

Ne vedem mâine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Nu ştiu dacă lumea venea pentru cico, şi nu sunt suficient de vechi, însă îmi aduc aminte de anul trecut că spiritul se manifesta altfel şi nu avea legătură cu poziţionarea geografica în capitală."

Deh, pe atunci spiritul inca se mai numea VOLVO, acum se transforma in...spiritul Penny.

Cindva ne intilneam in fata Academiei Militare, din acelasi spirit. Acum, o simpla parcare de supermarket face cit mai multi prozeliti. Poate pentru ca are si...cico aproape.

Vlp: Drajna ? Alergari ?...Vise frumoase, apuse. Acum se merge la consum si la cico.

NU SINT APUSE !!! Inca mai traiesc !

M-a mai luat o data cu 244 pe radar (acolo, la drajna), da' cu 2 milioane s-a rezolvat ! Imi pare rau ca n-am putut sa-l fac sa-mi dea amenda cu proces verbal cu viteza, insa fara sa-mi suspende permisul...

N-a vrut el, asta e....deci pun in pericol in continuare plictiseala generala. (nu credeam ca prind efectiv mai mult e 238-239, insa "ete" , se poate ! si-a dracu' arata peste 260 pe bord.)

Daca vroiam sa vind masina (niciodata, niciodata) il lasam sa-mi ia carnetul !

Spiritul volvo e stricat de cei care vor masina, vor transport, vor lege, vor ceva. Spiritul vpiritul volvo consta in independenta inteligenta si bucurie, fara sa vrei nimic !

Daca Maverick , care nu are nevoie de detector de radar pentru ca merge legal, a mers inspre vinica cu 237 , ce sa mai zic : mergeti legal si bucurati-va de viata !

Si beti cico !

Edited by iulirx
2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spiritul volvo e stricat de cei care vor masina, vor transport, vor lege, vor ceva. Spiritul vpiritul volvo consta in independenta inteligenta si bucurie, fara sa vrei nimic !

Nu sunt sigur ca inteleg foarte exact ce vrei sa spui aici. Sa inteleg ca spiritul volvo inseamna sa mergi fara a tine cont de consum, de limita legala pe un sector de drum?

Toti vor ceva- unii sa consume mai putin, altii sa ajunga mai repede, altii vor alta marca. Poti sa-i condamni? fiecare se uita in buzunar si isi face niste planuri. Nu scrie nicaieri ca masinile volvo sunt doar pentru cei bogati.

Din punctul meu de vedere spiritul volvo este un mit. asta este ca si cu spiritul Craciunului- odata ce cresti se duce dracu spiritul...

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Astept sa ia foc topicul, si sa sara persoanele cu alte opinii calare pe mine. Asta tot in spiritul volvo.

Edited by funkydj85

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astept sa ia foc topicul, si sa sara persoanele cu alte opinii calare pe mine. Asta tot in spiritul volvo.

Nu ti-se pare ca asteptarile tale nu corespund cu subiectul in cauza ?

Mi-ar place ça asteptarile tale si nu numai , in acest topic ....si nu numai , sa fie de a cunoaste cat mai multi colegi , sa va intalniti , sa legati prietenii noi , sa-i ajutati pe cei nou veniti , atat la polivalenta , penny , intermediare si aproape spre obligatoriu la Nationale ..... dar vad ca in loc sa ai asteptari constructive ele devin "piromane"

Citesc si traiesc impresia ca s-a terminat toata berea , redbull-ul si voia buna in acest club . :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lasa Danyx-ule, ca mai sunt citiva stalpi (de Oameni) de pe care nu se sterge Spiritul Volvo...

Pacat doar ca, atit cei noi veniti cit si muuuulti dintre cei vechi nu mai apreciaza asta.

Cand s-a mai reparat o masina hat, departe, in noapte ? Sa lasi totul deoparte si sa alergi acolo cit mai repede, sa ajuti omul acela? Fara sa-ti pese...consumul ? Sau sa te certi cu nevasta ca nu intelege de ce trebuie sa fii tocmai tu cel care ajuta...?

Ahh, iar m-am bagat pe topicul asta...desi am promis ca nu o mai fac.

Mea culpa.

4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites
:)

post-695-0-42958300-1341638159_thumb.jpg

post-695-0-64843700-1341638170_thumb.jpg

post-695-0-94934600-1341638180_thumb.jpg

post-695-0-22261600-1341638191_thumb.jpg

post-695-0-45200800-1341638202_thumb.jpg

post-695-0-10578000-1341638213_thumb.jpg

post-695-0-36074100-1341638223_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehehe :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

L-ati prins pe Badila in fapt :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

..... dar vad ca in loc sa ai asteptari constructive ele devin "piromane"

Citesc si traiesc impresia ca s-a terminat toata berea , redbull-ul si voia buna in acest club . :(

Devin piromane deoarece asa este pe forum. zice unu ceva ii sar 10 in cap. este un forum liber, drept urmare fiecare isi exprima opinia.

La intalniri este mai simplu, totul se termina cu o masa impreuna, un cico/redbull/bere impreuna, eventual si ceva mestereli (cei cu masini mai noi nu au ce mesterii la ele, asa ca mai ramanem noi cei cu "troace" sa le bibilim).

Deci draga Danyx spiritul volvo inca exista , insa este acolo undeva bine ascuns.

Si draga Matrixxx, cui i s-a mai stricat troaca in miez de noapte pe undeva si n-a mers nimeni sa-l ajute? G-ul ne-a ajutat pe multi ,Vadim l-a ajutat pe Midnight , tu pe mine si Vlp, Vlp pe mine si invers, eu pe Badila, Badila pe mine, toti cei prezenti la intalnirea saptamanala pe Stefan cand si-a schimbat discurile, si tot asa. Dar astea nu se pot vedea de pe forum. Stim si intelegem ai serviciul pe care il ai (la fel si altii )si nu-ti permite sa ajungi sa vezi ca spiritul volvo inca exista.

Da, am volvo, ii ajut pe cei pe care pot , dar daca vreau sa merg la consum merg la consum, ca pana la urma sunt banii mei nu ai altcuiva, si daca am chef matur autostrada cu 220km/h, tot un volvo conduc in ambele cazuri, si sunt fericit .

Cine imi poate lua asta? Nimeni.

Promit sa nu mai scriu nici un post aprinzator.

Edited by funkydj85
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vine cineva azi la Poli? Am drum pe acolo si poate ma opresc si eu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

De doi ani, de cand vin eu, intrunirea s-a tinut in fiecare joi, fara exceptie.

Asa ca DA, se vine. De fiecare data.

Iar azi, mai mult decat oricand s-au anuntat mai multi si mai multe... ca de obicei.

Luati si banuti ca vine omul cu capacelele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

joia trecuta s-a tinut???

hai sa-ti spun eu, intamplator am ajuns eu , nea Buga si inca un baiat al carui nume nu l-am retinut(imi cer scuze pt asta). deci, nu exista "fara exceptie", ca au fost si exceptii. cel putin asta iarna numai eu stiu de cate ori am asteptat singur acolo.

Ajung si eu, dar mai pe la 7 ca am treaba la serviciu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
De doi ani, de cand vin eu, intrunirea s-a tinut in fiecare joi, fara exceptie.

Asa ca DA, se vine. De fiecare data.

Iar azi, mai mult decat oricand s-au anuntat mai multi si mai multe... ca de obicei.

Luati si banuti ca vine omul cu capacelele.

Cine?

Ce s-a anunţat?

Unde?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now