BogdanG

Intalnire saptamanala Bucuresti

3,174 posts in this topic

au mai aparut intarziati??? ca abea am ajuns si eu acasa, si as trage o fuga pana in parc..

Share this post


Link to post
Share on other sites

"crivatzule", hai fa o incercare si maine la Penny, vezi cum ti se pare atmosfera ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Incepand cu ora 18:00-18:30, la fel ca la Polivalenta incepe sa se adune lumea....

Seminte NOT allowed ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vin si eu maine, mort si copt .

Fara samanta si fara DICE :D

Vin cu Launch-ul .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Diseara apare cineva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din pacate la cata lume se anunta in seara asta cred ca ai sa bati drumul degeaba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu vin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

vin si eu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am intrat la meci la HCM ca e prea frig afara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai da....ca intalnirile se tin in sala, doar nu era sa stea lumea afara in parcare, care pe deasupra nici macar nu este luminata. Eram in zona si am zis "hai ma!, sa urc dealu` ca poate e cineva"

cand colo...erau 2 jandarmi si atat. Orele 19:30

Bafta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bunicu a stat alaturi de nepotii lui pretuiti- funkydj, vlp, dan(colegu' de pe 123 care da flash-uri in trafic...)si mushashi...s-au fumat o tigara, doua, noua, apoi ne-am dus ca niste somnoroase pasarele cam pe la19.15 fiecare in a sa zare.

Nepoate Dinoco da si tu un telefon de acum in colo.

zi placuta va doresc si la "dincolo" sa va intalnesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@funky, te-am sunat pe un nr pe care-l aveai pe forum, dar mi-a dat reject ; revenind cu un apel o tanara colega si draguta care mi-a transmis ca ai alt numar de telefon de cand ai schimbat departamentul. Numai ca m-a sunat pe la 8 si un pic cand a terminat sedinta si eram deja pe la Policolor. Daca stiam ca vine si Bunicu il sunam. :hello:

Share this post


Link to post
Share on other sites

nepoate tu nu sti ca eu vin si acolo si dincolo...

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Diseara cine apare?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Incerc sa ajung si eu pe la 18.00

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am fost aseara. Am fost doar 3...iar aproape de plecare, pentru vreo 10 minute am ajuns la fabuloasa cifra de 4. Din toti bucurestenii ce umpleau altadata parcarea, pe soare, vant, ploaie sau frig...

Si mi-a fost tare dor de acele zile de odinioara...cum bateam prin lapovita drumul pina la Mihailesti si inapoi vreo 10 masini...de Fabaria si de Drajna...de parcarea din fata Academiei Militare care, de fiecare data cind trec pe acolo imi trezeste un sentiment de nostalgie...

Tare dor...

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din pacate nu am mai ajuns nici eu de doua saptamani, dar macar ieri, am fost in oras cu un volvist de-al nostru. Eram cam departe de Polivalenta, asa ca am renuntat sa trecem pe acolo. Joia viitoare vin, ca nu am altceva de facut. In plus, se anunta o incalzire semnificativa a vremii. Poate mai venim cu un bar-tea :P ambulant ca iarna trecuta! Maurice, ce zici ? ::)

P.S. : Vreau sa repetam minunata intalnire de anul trecut de sfarsit de an din Cismigiu. Cred ca atunci am fost mai multi decat la ultima Nationala...Aliiiin !?

Edited by mariusdaniel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doresc sa ajung atat la Polivalenta cat si la Penny dar acum cunoscand "realitatile cotidiene", diferenta dintre cele 2 intalniri ar fi ca vinerea, celor care sunt din alta zona decat vestul si nordul capitalei, le-ar fi imposibil sa ajunga la penny, fara o mare proba de nervi. Precum si ca e ~dificil de ajuns din nord-vest catre polivalenta.

Eu zic sa stabiliti un teren neutru, fara ziua de vineri in program.

:occasion14:

Edited by Adi2727
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt 100% deacord cu tine DAR trebuie tinut cont de faptul ca in NW capitalei sunt cei mai multi forumisti care participa la intalniri iar pe o raza de 2km suntem 5 care participam la intalniri si inca 5 care nu participa, daca marim putin raza deja mai apar inca 5 iar la 7km raza deja sunt cam toti cei care vin frecvent .

Cu parere de rau trebuie sa-i reamintesc lui Matrix cine a deschis acest topic si cine a tinut mortis sa existe intalnirea de la Polivalenta desi gurile rele nu vroiau sa se intalneasca decat la 2 saptamani sau o luna . Mai trebuie spus ca Matrix a fost cel care nu a mai putut ajunge la Polivalenta din motive reale (muncea la ora aia) DAR in acelasi timp tot el este cel care urla in gura mare ca s-a destramat intalnirea de la Polivalenta, pai cum vine asta bre? Tu nu mai participi dar ceilalti trebuie sa participe ? Lumea se schimba, nevoile se schimba, marcile posesorilor se schimba, este normal ca o intalnire intr-o anumita locatie sa dispara la fel cum este normal ca si interesul sa dispara .

Ideea cu intalnirea de la Penny nu-mi apartine, a fost ideea lui Claudiu Scurei, a fost o idee pe care nu am impartasit-o la inceput dupa care din motive personale a trebuit sa o impartasesc, Penny se afla la fix 150m de mine (in linie dreapta) iar pana acolo fac 3 min, iar cu 2 copii mici acasa pot sta relaxat pana suna telefonul. Trebuie sa recunosc, nu am zgarda foarte lunga .

Edited by Bogdan G

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiecare merge unde vrea si unde poate. Nimeni nu trebuie blamat pentru ca se intalneste cu prietenii din club.

Ce sa mai inteleaga Adi2727 din toate astea ? El vrea sa vina la intalniri si sa ne cunoasca, nu sa fie racolat de unii sau de altii.

Acum sa recunoastem ca supermarket-uri cu parcari generoase se gasesc in toate cartierele bucurestene. Cum ar fi daca fiecare ar propune vecinilor de cartier o intalnire aproape de casa ? Poate ca ar fi bine si comod. Dar nu ar mai fi atat de intens. S-ar dilua placerea intalnirilor.

Poate ne gandim si la asa ceva si cu o intalnire pentru toti bucurestenii la intervale mai mari.

L.E. : Orice, dar nu-mi luati joia...

Edited by mariusdaniel

Share this post


Link to post
Share on other sites

traiasca deci vinerea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now