BogdanG

Intalnire saptamanala Bucuresti

3,174 posts in this topic

Nu mai dati voi vina pe intalnirea de la Penny spunand ca d'aia nu mai vine lumea pe la Polivalenta. Eu am propus intalnirea VINERI si doar catorva membri, tocmai pentru a nu exista discutiile de "cateva" pagini incoace.Cine vrea sa ajunga, ajunge la amandoua . Nu a fost nici pe departe ideea de a "omori" saptamanala de la Polivalenta, a fost doar o idee de a se vedea si membri care stau in cealalta parte a orasului (si, drept dovada, sunt destul de multi). N-as mai vrea sa reamintesc faptul ca multi bat orasul dintr-un capat in celalalt al Bucurestiului ( in conditiile in care scapa la 18.00 de la munca si fac pana la Poli de la 45 min. in sus) pentru a-si vedea colegii si "dragii prieteni" de pe forum, iar cand ajung acolo, lumea deja se pregateste sa plece la o ciorba la Drajna sau pe cine-mai-stie unde, iar "nefericitul" ramane cu ochii in soare (sau la luna) ca nu a fost harnic sa ajunga mai devreme sa stea la o vorba cu toata lumea. Si asta o spun din proprie experienta. Repet, nu a fost o ambitie a nimanui aceasta "sectoriala" de VINERI de la Penny, pur si simplu a devenit mai populara, altfel nu-mi explic de ce se ajunge, frecvent, sa fim peste 10 masini la aceasta "sectoriala" atat de disputata si blamata (mai ales).

Pentru @mariusdaniel: Prezenta Domniei Voastre la Penny de cateva ori s-a datorat "racolarii de catre unii sau altii" sau ati venit de bunavoie, ca nu sunt lamurit? Folosesti cuvinte cam "tari", dragule! Si, da, iti dau dreptate, "Fiecare merge unde vrea si unde poate."

Va pupa cu drag si mai lasati rautatile deoparte,

Claudiu Scurei a.k.a. claudiupuiu.

L.E. Cred ca ar fi momentul sa creeze cineva un topic cu "Intalnirea sectoriala de la Penny - Bucurestii Noi" pentru a ramane saptamanala de joi de la Polivalenta libera de comentarii acide. Cine vrea sa faca prezenta saptamanala, sa o faca pe topicul potrivit.

Edited by claudiupuiu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un soldat american, înainte de a pleca pe front, s-a dus la bibliotecă şi a cerut o carte. Era o carte de poezii. A citit cartea care a avut un impact foarte mare asupra sa. Dar ce l-a impresionat mai mult decât cartea erau comentariile pe care cineva le scrisese pe marginile paginilor. Cartea fusese donată bibliotecii de către persoana care scrisese comentariile. Aşa că numele şi adresa ei erau scrise pe carte.

Plecat pe front, a decis să-i scrie acestei doamne. I-a spus cât de mult l-a impresionat cartea şi ce impact au avut comentariile pe care ea le scrisese pe marginile cărţii. Şi ea i-a scris înapoi. Aşa au început să corespondeze şi, cu cât îşi scriau, relaţia lor devenea din ce în ce mai puternică.

Într-una din scrisori, el i-a scris şi a rugat-o să-i trimită o fotografie. Ea i-a spus că dacă se simte apropiat de ea şi dacă dragostea lui este adevărată, nu va conta cum arată. Aşa că nu i-a trimis nicio fotografie.

Când s-a terminat războiul şi el s-a întors în SUA, şi-au dat întâlnire în New York , în Grand Central Station. Ca să se recunoască, ea l-a rugat să ţină cartea în mână, iar ea va avea un trandafir.

Aşa că în acea zi, într-un loc imens, un soldat venit de pe front, cu o carte în mână caută o femeie cu un trandafir în mână. Vă daţi seama ce aşteptări avea? Era pe punctul de a-şi găsi sufletul pereche, femeia pe care o iubea dar pe care nu o văzuse niciodată.

Aşteptând, a văzut o fată superbă, îmbrăcată într-o rochie verde, care-l privea atent. Ea s-a îndreptat către el si... era minunată. Era dincolo de orice imaginaţie. Iar el s-a uitat şi a văzut că ea nu avea niciun trandafir. Lângă el s-a oprit o doamnă în vârstă. Avea un trandafir în mână.

Vă puteţi imagina? Tânăra superbă şi doamna care nu arăta foarte bine, dar cu un trandafir în mână. Şi nu era frumoasă, chiar destul de urâta şi îmbătrânită. Voi ce aţi fi ales? Persoanei cu trandafirul îi ştia sufletul de care se îndrăgostise. Aşa că s-a îndreptat spre doamna urâtă cu trandafirul, în timp ce tânăra frumoasă s-a oprit la câţiva paşi de el, l-a privit şi l-a întrebat:

"- Vii cu mine soldat?"

Iar inima lui era sfâşiată. Decizii. Alegeri. S-a gândit un minut. În timp ce tânără se îndepărta de el, lucrurile corecte l-au determinat să aleagă: şi-a conţinut drumul către persoana în vârstă care ţinea trandafirul în mână, s-a apropiat de ea şi i-a zis:

"- Bună ziua", şi a invitat-o la cină.

Iar aceasta i-a spus:

"- Fiule, nu ştiu ce se întâmplă aici, dar tânăra îmbrăcată în verde care tocmai a trecut pe lângă tine, m-a rugat să ţin în mână acest trandafir şi mi-a spus că, dacă vei veni la mine, să-ţi spun că te aşteaptă la restaurant."

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frumoasa poveste cu deznodamant neasteptat, dar, inca astept raspunsul tau clar si la obiect. Pentru utopie si SF, etajul 1, va rog! (cautati bancul). Ca nu de alta, dar m-au mancat suficient nervii pana acu!

Edited by claudiupuiu
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strajuiti de luna plina, sper sa facem cea mai inteleapta alegere...

Share this post


Link to post
Share on other sites

HA,HA, tot ocolesti,,, Unde-i SPIRITUL VOLVO? Da drumu' la subiect!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Claudiu, tu ai facut deja alegerea. Spiritul volvo e urit si imbatrinit, anacronic as putea spune. Asta e, poate data viitoare n-o sa mai fii singur.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci, intram pe deductie si aici ma pierzi, ca de, ma aduci la nivelul tau si ma bati cu experienta (vorba glumei). Nu mai sunt pasionat, voi fi doar obesedat ( de masina mea si de adevaratii prieteni), lucru ce nu se va putea spune despre tine, ca esti alunecos si nu vei avea vreodata curajul sa-ti spui punctul de vedere in fata oricui, preferand sa faci tot felul de tertipuri din spatele tastaturii. Stiu ca sunt mult prea inferior tie, asa ca voi ceda (prietenii stiu de ce). Si-asa nu am prea fost de folos "mintilor luminate" de p'aci.

So long " my friends"! You know who you are!

Ultimul post!

IuliRX, daca vei citi postul meu ala lung (de mai sus, daca vei avea rabdare sa citesti TOT) poate vei intelege, desi, ma indoiesc ca la varsta matale nu cunosti situatia. Dar e drept, poate de la matale se vede altfel! Nu-ti port pica, te inteleg! Asa s-a vazut si la mine la inceput! Si nu-ti face griji, nu voi fi singur, ca stiu sa scriu corect gramatical (cel putin, asta cred!) !

Edited by claudiupuiu

Share this post


Link to post
Share on other sites

..ma bag si eu ca musca: n-as fi venit niciodata la Polivalenta, din diverse motive. Sunt insa multumit ca pot sa-i cunosc pe ceilalti la Penny, vinerea. Si probabil ca mine sunt mai multi, in cartier. Bogdan avea dreptate: nu poti sa te pui in calea evolutiei (evenimentelor) de dragul istoriei.

Ne vedem vineri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doctore, aici e problema, ca de ce se strang 10 masini vineri ( iete d'aia, ca sunt din zona) si nu se strang la vestita Polivalenta, joi, cand nu mai vine nimeni ca e departe si lumea pleaca la ciorba fara sa mai discute cu nimeni din timp, in timp ce alti prosti fac cuie pe soare, vant, ploaie, furtuna si alte obisnuinte ale naturii, chiar daca vin sau nu si membrii Volvo-Club din PLOIESTI ( cu atat mai mult plecarea e mai vanjoasa). Toata lumea stie sa se planga, nimeni nu accepta realitatea, ca e mai usor! WTF?

Edited by claudiupuiu

Share this post


Link to post
Share on other sites

....10 masini plus inca una! Saptamana asta vreau si eu sa vin, asta daca nu mai intervine ceva! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

In momentul asta va rog cat se poate de politicos sa VA OPRITI si sa dati dovada de maturitate, ignorand unul altuia iesirile de la ore tarzii in noapte (cu mai multe sau mai putine siuatii financiare neterminate, alcolemii ridicate, intamplari neuitate sau ORICE ALTE MOTIVE PERSONALE).

Topicul legat de intrunirile sectoriale este NOU, PROASPAT, si este AICI :

Multumesc pentru intelegere si de la acest mesaj in jos, tot ce nu are legatura cu INTRUNIREA SAPTAMANALA de LA POLIVALENTA va fi STERS fara drept de apel. Rog colegii de la moderare sa ma ajute in acest sens, ca eu dispar in Nirvana ;D

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astazi a e ultima joi de toamna. Se anunta temperaturi placute, asa ca va invit la intalnirea de la Polivalenta, incepand cu ora 18:00.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu o sa am niste treaba in zona si am sa dau o fuga si pe la Polivalenta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am sa ajung si eu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ajuns cineva ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

MariusDaniel, eu, Vlp si Vali (FunkyDj). Pe ploaie - care s-a oprit totusi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesant este ca ploaia a contenit exact doua ore si jumatate cât am stat noi acolo. Ba chiar luna plina a incercat timid sa iasa dintre nori, strajuind, parca, aceasta frumoasa întâlnire. Sa fie un semn ? ::)

Edited by mariusdaniel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este doar energia pozitiva ce se naste inca din spiritul Volvo, a celor care mai cred in el.

"un bob de credinta sa ai si misti muntii din loc" - parca asa era :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

salutare si la multi ani romani maine pregatesc o fasole cu ciolan in otopeni va astept str arges 25 tel 0722385363

Share this post


Link to post
Share on other sites

salutare si la multi ani romani maine pregatesc o fasole cu ciolan in otopeni va astept str arges 25 tel 0722385363

Salut Mariuse! Oare daca ne-om strange 20-30 persoane crezi ca va ajunge fasolea pentru toti? :hello: :hello: :hello:

Share this post


Link to post
Share on other sites

salutare si la multi ani romani maine pregatesc o fasole cu ciolan in otopeni va astept str arges 25 tel 0722385363

Multumim pentru invitatie !! Pentru mine astazi este o zi de "munca" normala :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frumoasa initiativa lui marius6! Daca eram in Bucuresti veneam cu siguranta. S-a "intamplat" ceva ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now