BogdanG

Intalnire saptamanala Bucuresti

3,174 posts in this topic

Pai Florin sa stii ca Spiritul a aparut si pe acolo :) Am maturat dupa noi mucurile de tigara,am strans in saci de gunoi consumatiile,am schimbat un lichid de frana,o usita de rezervor,s-au facut si diagnoze... daca mai tii tu minte,inainte de spiritul de la Polivalenta a mai existat un spirit la academia militara... si oriunde ne mai organizam intrunirile.

Tind sa cred ca e totusi acelasi Spirit ;)

Te pup.

Galaxy S on IceCream Sandwich

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai Florin sa stii ca Spiritul a aparut si pe acolo :smile: Am maturat dupa noi mucurile de tigara,am strans in saci de gunoi consumatiile,am schimbat un lichid de frana,o usita de rezervor,s-au facut si diagnoze... daca mai tii tu minte,inainte de spiritul de la Polivalenta a mai existat un spirit la academia militara... si oriunde ne mai organizam intrunirile.

Tind sa cred ca e totusi acelasi Spirit ;)

Te pup.

Galaxy S on IceCream Sandwich

As fi extrem de dezamagit daca spiritul volvo s-ar reduce la doar cele expuse mai sus. Insa, probabil, ma insel eu si era doar o gluma.

Va urez oricum intilniri placute !

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca-mi permiteti (si chiar daca nu). Oameni buni - ce atata asociatie/ forum (al meu, al lui, al lor,al nostru), spirit/ nu spirit, Polivalenta/ Penny etc. In loc de o adunatura de oameni cu o pasiune comuna, care se sfatuiesc, isi dau cu parerea, se imprietenesc, se ajuta, se mai si contrazic/ cearta, voi faceti tabere si va luptati. Aici este cu tabara lu' Penny vs tabara lu' Polivalenta. Faceti transee joia si vinerea, si aruncati cu cugetari adanci dintr-o parte in cealalta. Voi nu va dati seama ca este penibil?

Ca membru de cateva luni, cu o activitate cat de cat sustinuta, acest forum reprezinta pentru mine:

Cand am o problema cu masina, gasesc aici oameni sau informatii care sa ma ajute

Cand am posibilitatea, ajut la randul meu. Imi aduc si eu contributia cum pot, in speranta ca asa ma revansez pentru punctul anterior. Dar nu "platesc" cu prezente la intalniri organizate "de sus".

Bonus - mai rasfoiesc din cand in cand, mai aflu cate ceva, mai admir o poza, ma mai hlizesc la cate o chestie desteapta sau ma ingrozesc la cate o mojicie sau un display de orgoliu cretin.

Mare plus - intalnesc oameni de calitate, cu care imi face placere sa vorbesc din cand in cand, si vad exemple de solidaritate dezinteresata care ma impresioneaza. Si din cand in cand, daca am avut dispozitia sau timpul necesar, mi-a facut placere sa ma si intalnesc cu acesti oameni. Cei de care imi place that is.

Cei care prefera sa socializeze si face to face, au dreptul sa se intalneasca unde vrea muschiu' lor si sa infaptuiasca acesta socializare. Dar nuuu - vreti punct fix, poansonat eventual in asfalt, si vreti sa va impungeti in fiecare saptamana (joia si vinerea) pe tema asta. Si cine vrea alt loc decat vreti voi, este baaad, este anti-spirit, nu este destul de pasionat, nu este batran si intelept, nu a impartit cu voi cheia de tzspe si vaselina de pe planetare, nu a fost primul aici, nu stie ce-i aia sau ailalta genialitate de cugetare la care ati ajuns din copilarie (cand aveati masinute de fier volvo). Beah! Nu vreti voi sa va intalniti cand vreti si cum vreti, in locul in care va face placere, cu cine va face placere, si sa lasati si pe ceilalti sa faca acelasi lucru?

Edited by Mihaipg
3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polivalenta devenise traditie si imi placea foarte mult ... dar trebuie sa recunosc faptul ca lumea e in continua schimbare

si ca totul are o durata in timp limitata ... asa e si cu locurile unde ne adunam (pentru ca sa neee ... strangem :hello2: ), asa ca

am sa vin si la Penny cand pot, desi locul e, ca sa zic asa, cam impropriu cu santierul ala, fara copaci sau macar o peluza cu

iarba si flori ...; e de mancare si bautura , chiar ieftin, si se pare ca asta-i ceva important ... oricum, baietii si fetele sunt la fel

de simpatici si ma simt bine oriunde ne vedem,

CpNmTboooo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joia e intalnire de 850-uri :headbang:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joia e intalnire de 850-uri :headbang:

Nu primiti altele? :rolleyes2: ... gasca neneeee ... :3some: ... pai ce, vreti sa intre-n traditie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polivalenta devenise traditie si imi placea foarte mult ...

Cu atat mai mult - daca tu si cercul tau de prieteni preferati acel loc, acolo ar trebui sa mergeti. Sau nu se pot face intalniri decat peste un numar minim de participanti? Trebuie demonstrata "sforta" volvistilor? Eventual cu bandane si pancarte? Tot ce am vrut sa sugerez este - nu mai impuneti reguli aiurea si nu mai va luptati pentru tampenii. Joia, vinerea, lunea, Polivalenta, Penny, Cocarlati, in 2, in 10, in 50. Daca va face placere, asta faceti, si fara constrangeri de "traditii" si "cutume". Este frumos ca membrii se intalnesc si in afara acestui forum, ca se ajuta, ca schimba pareri/ cunostinte life. Mie, unul, imi place treaba asta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mihai, cred nu ai inteles prea bine despre ce e vorba. Polivalenta a fost si este inca locul oficial de intalnire pentru toti cei din Bucuresti. In fiecare joi. Nimeni nu e obligat, vine cine doreste si daca ii face placere. Motivul pentru care se vine la Polivalenta nu este sucul ieftin, ci placerea de a te vedea cu alti posesori de Volvo, de a te uita sub capote, de a dezbate subiecte de interes comun. In plus, mai pe seara, uneori se mai merge si la o terasa, se bea un ceai, o bere fara alcool, un suc.Ce e rau in a pastra o traditie ? Uita-te la cluburile engleze si vei vedea acolo traditii seculare.

Intalnirea de vineri din parcarea Penny este una sectoriala, pentru cei din zona respectiva a orasului. Asta nu inseamna ca nu pot veni de oriunde, tot asa cum la Poilvalenta vin si din alte localitati. Nimeni nu are nimic impotriva, ba chiar e foarte frumos ca posesorii de Volvo din Bucuresti se intalnesc si se simt bine impreuna, oriunde ar face-o.

Asadar, daca ti se pare ca e vreun "razboi", ti se pare ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ba am inteles foarte bine Marius. Si daca te-ai uita numai pe topicul asta (ca sa nu mai zic de altele), mai ales joia si vinerea, ai intelege si tu. Asta daca vrei ...

Exact motivele pe care le-ai enumerat tu mai sus sunt cele pentru care se vad volvistii peste tot, si motivul pentru care m-am dus si eu la intalniri de cateva ori. Polivalenta este mult prea departe, joia este mult prea "in timpul saptamanii", si in plus oamenii pe care am vrut sa ii intalnesc erau in zona asta... Crede-ma - economisesc la motorina de cand cu Volvo, si pot sa duc si un adaos comercial mai mare...

Intalniri "sectoriale", "loc oficial de intalnire", traditie seculara de club englez... Despre ce vorbim aici? Si totusi - cine opreste pe cineva sa se vada cu cine vrea acolo unde vrea? Sa pastreze ce traditie vrea el?

PS - cei care nu vin la "oficial" sunt spusi lu' tovarasaaa! :smile:.

Edited by Mihaipg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ideea e , din cate inteleg eu ca era frumos dar s-a stricat . Pacat imi placeau si mie joile la Polivalenta .

Dar cum motorina , ...timpul , ....sucul etc. is mai scumpe , .....s-au orientat catre penny .... in viitor o sa fie mai practic cu o videoconferinta :D ....confortul de acasa , si berea de la frigider va castiga contra drumului pana la un loc de intalnire ;)

P.S. unde esti tu , Tommytza cu propunerile de Drajna , ...sauna , ....etc. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

De groaza sunteti :))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maine ceva, cineva...

Dau o prajitura sa ud noua achizitie...a sotiei

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mercedes VANEO ? ;D

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neah....Vito :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu ! De data asta ajung, mort, copt, oricum. Eu fac cinste cu Dice-ul, daca sunt doritori.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hai bre ca mai devreme eram intrat de pe tel. si pe Tapatalk nu apar detalii la user,de aia am intrebat ce si cum :P

Nenea Maurice vrem poze ceva cu noutatea :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

S60 DRIVe, Powershift, Red Flamenco, Summum, etc, etc

Poze, maine pe lumina

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt cu gâtul in pioneze, zici ca am inghitit lame de ras... :cry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

O aduc ca am cerut invoire...

Sunt cu gâtul in pioneze, zici ca am inghitit lame de ras... :cry:

Fara spuma de ras ????

post-137-0-92216200-1352362308_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hai Marius lasa scuzele, ia un Strepsils/Septolete :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma tratez de aseara. Nu promit, dar incerc sa fiu si eu prezent.

Frumoasa masina. S-o stapaniti sanatosi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci numai eu si cu Maurice ? Come'on people :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vin si eu. Dar nu prea pot vorbi, am gâtul in pioneze. Are cineva un strepsils?

Edited by mariusdaniel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now