BogdanG

Intalnire saptamanala Bucuresti

3,174 posts in this topic

acum 1 sapt am fost si nu era nimeni ....asa ca nu mai bat juma de bucuresti si sa nu fie nimeni

Share this post


Link to post
Share on other sites

asa foto sa tot ai :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte agreabila intalnirea de azi. Eram ca la cenaclu, strânsi la un pahar de vorba.

Si iata si pozele de la fratiorul aparatului lui Ygrec :

Alin Buga si ValiU au tinut mortis sa dea din cap atunci cand i-am panoramat si iata ce-a iesit !

post-677-0-22489800-1342126317_thumb.jpg

post-677-0-84195100-1342126427_thumb.jpg

post-677-0-46119400-1342126473_thumb.jpg

post-677-0-93537200-1342126519_thumb.jpg

post-677-0-81037700-1342126525_thumb.jpg

Edited by mariusdaniel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Azi ajung ceva mai devreme. Cine mai apare pe la 17:30 ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

careva azi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

AZI???CINEVA???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nici eu... sorry !

Edited by mariusdaniel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vedem la Penny? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai da.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

la polivalenta mai vine cineva? sau ne mutam de tot la penny?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu ne vom muta niciodata "de tot la Penny". Joia ramâne intâlnirea saptamanala Volvo-Club Romania pentru toti bucurestenii (si nu numai, desigur). In rest, intalniri "sectoriale" se pot organiza zilnic, oriunde in orice coltisor al capitalei.

Nu vad niciun motiv serios sa mutam intalnirea de joi in ziua de vineri si tocmai in Bucurestii Noi. Acea intalnire din parcarea magazinului este foarte frumoasa, vesela si entuziasta, dar nu vad cum poate inlocui Polivalenta de joi. Chiar daca cei care merg la Penny sunt mai multi la numar.

Asadar maine, ne vedem la Polivalenta. Stiu cel putin sase persoane care si-au anuntat intentia de a veni acolo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru mine, intalnirea "sectoriala" este la Polivalenta. Dovada ca nu am ajuns niciodata acolo. Cam in orice zona m-a prins joia in Bucuresti, tot peste mana mi s-a parut sa ajung.

Parerea mea, personala, este ca nu conteaza care este "principala" sau "sectoriala". E bine ca sunt, si ca oamenii se simt bine la ele. Nu vad de ce s-ar renunta la oricare din ele, in favoarea alteia.

Edited by Mihaipg

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Parerea mea, personala, este ca nu conteaza care este "principala" sau "sectoriala". E bine ca sunt, si ca oamenii se simt bine la ele. Nu vad de ce s-ar renunta la oricare din ele, in favoarea alteia.

Ai pus punctul pe "i" Mihai ! Si eu as fi mândru sa aud ca se intalnesc iubitorii de Volvo in fiecare sector al Bucurestiului. De ce nu ?

Dar vreau sa avem si un loc accesibil pentru toata lumea, mai central. Iar Polivalenta e un astfel de loc. Daca se gaseste un alt loc mai bun decat acesta, nu am nimic impotriva sa ne relocam. Pana atunci insa... Exista Joi !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu vad niciun motiv serios sa mutam intalnirea de joi in ziua de vineri si tocmai in Bucurestii Noi. Acea intalnire din parcarea magazinului este foarte frumoasa, vesela si entuziasta, dar nu vad cum poate inlocui Polivalenta de joi. Chiar daca cei care merg la Penny sunt mai multi la numar.

Asadar maine, ne vedem la Polivalenta. Stiu cel putin sase persoane care si-au anuntat intentia de a veni acolo.

De vreo 3-4 saptamani aproximativ tot stim ca cel putin x persoane si-au anuntat intentia de a veni. Conform dex-ului intentia = calcul, gând, idee, plan, proiect, socoteală, propus, cuget, duh, propozit, săvârșit, socotință, (fam.) adica un termen foarte vag care nu defineste clar anumite obiective.

Tot de atunci de fapt si de drept ne-am intalnit cam 4 persoane (eu, pedala, vlp, necazu' , toti in mod frecvent) si sincer am cam epuizat subiectele de discutie generale, urmeaza sa intram in cele mai personale...

Asa cum pt tine cea de la penny este foarte departe, la fel si pentru altii cea de la polivalenta este foarte departe, deci mereu vor exista nemultumiti.

Dar cand dupa aproape 2 luni constati ca intr-o saptamanala oficiala vin aceeasi 4 membri , si intr-o sectoriala vin cel putin 10-15 persoane , incepi sa te gandesti ca polivalenta poate nu este cel mai potrivit loc la ora actuala pentru o intalnire asa importanta cum este saptamanala.

Si cum bunicu' sta stramb si gandeste drept a pus intrebarea fireasca in acest caz...

Eu vin si colo si colo ,chiar daca pentru a ajunge in ultima luna la penny, tot din vitan plec si fac o gramada pe drum pana acolo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiecare merge unde vrea si de cate ori vrea. Doar ca nu mi se pare firesc sa se lanseze periodic atacuri de genul " ce facem, mutam intalnirea de joi la Penny ?" E foarte bine si la Penny, am fost si eu de doua ori acolo, am vazut, lume buna, atmosfera frumoasa ( mai putin mirosul pestilential ), dar una e una si alta e alta. Ne vedem diseara la un suc/bere/apa si mai combatem acolo. :salut:

Share this post


Link to post
Share on other sites

a-ti luat foc...treceti pe ordinea de zi schimbat bucsi suport-alternator.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai tu fusi instigatorul cu intrebarea ta de 1mil euro....

aduc trusa de scule.

ce ne mai trebuie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

avem si scule, nu ne trebuie decat vointa

si apoi am intrebat si eu ,,,ce-am facut,,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca vin si eu astazi.

Trebuie sa rezolv ceva si cum scap am venit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apar si eu astazi.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now