adrian.mares

Cum sa ne recunoastem pe soselele patriei

227 posts in this topic

pai daca adrian este de acord, il rugam pe midbight sa posteze asta ca salut oficial.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai adrian, atunci anunta-l pe midnight!

Share this post


Link to post
Share on other sites

e mai mult decat ok. asa sa ramana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Propun :

2 FLASH-URI SCURTE DACA VINE DIN FATA SI 2 AVRII DACA VINE DIN SPATE!!!

de ACORD?

Propun 2 flash-uri scurte si 2 avarii celui care vine din spate si ajunge in spatele unui VOLVO. E posibil sa nu-i vezi avariile celui din spate. Iar cel din fata, evident cu VOLOV, sa confirme cu 2 avarii. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Propun 2 flash-uri scurte si 2 avarii celui care vine din spate si ajunge in spatele unui VOLVO. E posibil sa nu-i vezi avariile celui din spate. Iar cel din fata, evident cu VOLOV, sa confirme cu 2 avarii. ;)

E ok! Hai sa ramana final si sa il posteze midnight ca salut oficial.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ceva legat de un colant rotund lipit pe interior cu sigla volvo (acea rotunda)si fundal alb-albastru si dedesubt inscriptionat Volvo Club Romania , cam de marimea bulinelor de la asiguratori ar fi destul de vizibile, si cred ca mai mult de 2 3 ron nu ar ajunge ca pret la o firma specializata, si distribuite prin poste membrilor ? e doar o parere ;-) MARIUS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O forma mai eleganta de salut si care nici nu deranjeaza ceilalti participanti in trafic ar fi trecerea de pe faza scurta pe pozitie (1-2 ori).

Asta asa...ca sa mai discutam...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

si eventual cand faci treaba sa si dai drumul la muzica tare, opresti aerul conditinat, scrumezi tigara, iti aranjezi freza, si iei ceva de pe bancheta din spate  ;D.

ii totusi destul de incomod sa lasi numai pe poz de 2 ori. la viteza mare nu ai sa poti face asta veci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

si chiar daca vei reusi sa comuti de doua ori nu prea cred ca pe timp de zi s-ar simti, iar pe timp de noapte ramii fara lumina. Nu vreau sa fiu toma necredinciosul dar cred ca este destul de greu sa gasesti o formula de salut, asta in primul rand si apoi daca va arunctai ochii pe diferitele subiecte legate de activitate de pe forum si offlinurile organizate in Bucuresti si in tara veti intelege ca, cu toate ca suntem vre-o 2000 de useri, putin sunt cei activi si din putinul acela pustini sunt cei care sunt chiar interesati de ai face cuiva semn. Iar la final as spune ca de principiu orice semn vizual atrage atentia si cel care se va simti va face si el la rindul sau un semn sa in conditiile in care in trafic se vor apropia unul de celalalt isi vor da seama ca semne facut au fost saluturi indiferent de tipul semnului.

Share this post


Link to post
Share on other sites

True...

Nu inteleg dc nu se face un nou topic si sa se voteze de ex ca si la zodii.

Parerea mea este totusi ca un blitz discret ii ok si pe timp de zi si noapte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ mao nui uita ca blitzul inca nu si-a trait zilele de semnal de avertizare ca in preajma e politie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai in felul acesta oamenii or sa fie mai precauti si mai atenti la trafic. Deci poti dormi linistit ca poate ai salvat cateva vieti fara sati dai seama  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

si ar mai trebui creat un topic unde sa intrebam: "cine a fost pe drumul X si mi-a facut cu blitzu' " :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai sa vezi atunci cum o sa incepem unii dinre noi sa cunoastem bucurestiu. si tara apoi.  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ceva legat de un colant rotund lipit pe interior cu sigla volvo (acea rotunda)si fundal alb-albastru si dedesubt inscriptionat Volvo Club Romania , cam de marimea bulinelor de la asiguratori ar fi destul de vizibile, si cred ca mai mult de 2 3 ron nu ar ajunge ca pret la o firma specializata, si distribuite prin poste membrilor ? e doar o parere ;-) MARIUS.

eu as fi de acord. bulinele ar putea avea o culoare mai deosebita/pronuntata/tipatoare pentru a putea fi vazuta mai usor.

p.s. colantul poate fi inclusiv dupa modelul avatarului meu! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu nici acum nu am sticker, mi-a trimis unul Alex Diconi dar se pare ca Posta Romana l-au ratacit ca nu a mai venit.

Are cineva unul in plus ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci pana la urma care e salutul?Ca eu taman m-am intors dintr-o cursa la suceava si am tot intalnit volvo-uri pe care le-am salutat(normal)si care cred ca mi-au cam umplut frigideru..(mor de foame acu, doar sa nu il deschid :P )

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu mi-am pus suportul de numere personalizat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

In trafic,la viteza mare,nu prea se distinge suportu ala...Eu inca nu l-am pus dar cred ca o sa ma ocup azi de el ca tot e frumos afara :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.