adrian.mares

Cum sa ne recunoastem pe soselele patriei

227 posts in this topic

Nu te vad bine dand cu avariile pe autobanda sau la viteza mai mare,si sa ai pe cineva in spate... 8) 

Cel mai simplu ar fi un salut cu mana...daca se uita cineva dupa volvo si soferul masini va remarca si gestul.Poate si un mic semnal sonor daca-l depasesti...Aaaa, si daca nu e atent si asculta manele... ;D...cine stie ce fel de salut primesti... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baieti,majoritatea stickerelor le-am vazut lipite pe luneta...problema este sa ne recunoastem inainte de impactul frontal!... ::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

propuneti cumva lipirea stickerelor pe frunte? nu de alta dar nu am inca unul si ma gandesc sa mi-l tatuez, mai simplu si mai economic in timp...............

Share this post


Link to post
Share on other sites

Subiectul asta imi aduce aminte de trabantisti. Ei si acum se saluta cu flash-uri. Va dati seama ca in afara localitatilor nu prea se tem de radar. Cam din '84 moda si salutul acesta a fost adoptat si de oltcitari (fost detinator). Atrasul atentiei cu flash e universal inteles ca salut. Cred ca o combinatie de flash+salut cu mana e mai mult decat suficient. Motociclistii se saluta decat cu mana, de exemplu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Devine f hilar subiectul  :D

Cred ca ar fi mai bine sa ramanem la flash-uri sau saluturi cu mana... sau amandoua combinate.

Super tare faza cu tatuajul  ::):D  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inventam un cantec din claxon, cum are si 69' Dodge Chargerul ( i love that car and Volvo too :D ) denumit General Lee  din filmul Dukes Of Hazard

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inventam un cantec din claxon, cum are si 69' Dodge Chargerul ( i love that car and Volvo too :D ) denumit General Lee  din filmul Dukes Of Hazard

:thumbsup2::occasion14:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Propun sa se ramana la un flash. De cand merg eu cu mashinutza mea pe strazi nu cred sa ma fi salutat cineva in vre-un fel...

Poate doar astia de au vazut ca s-a pus verde la semafor de 0.01 secunde si dau doua claxoane... de control .... ca poate dormim la volan... :D

Adevarat este si ca ... nu prea am fost eu pe la intalniri (deocamdata).

Share this post


Link to post
Share on other sites

O mana scoasa pe geam si facut semnul pacii (peace nu _!_ - cele 2 degetele ca la scoala) ar fi destul cred eu.

Stiam de motociclisti ca am si eu microbul in sange, de trabantisti la fel....ar fi super daca si noi cu volvo ne-am saluta.

I don't give a ... ca e volvo xc90 2008 sau primele volvo aparute.

cat despre sticker... ce sticker?  ??? vreau si eu

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Roskat....zi-mi adresa ta de corespondenta si iti trimit eu unul cu VOLVO CLUB-RO

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu zic ca ar trebui inchis acest subiect. Ramine la alegerea fiecaruia cum sa o faca.

eu cel putin ramin la salutul din mina si cin cap.

drive safe!

Share this post


Link to post
Share on other sites

adi are dreptate,sa nu uitam ca nu suntem trabantisti sau posesori de oltcit!!!,cat despre alte semne sa nu trecem de partea nemtestilor!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  ***OFF-TOPIC*** 

  Dragul meu predator, tu trebuie sa intelegi ca acest forum este o comunitate online NON-PROFIT, si tot ceea ce fac acesti membri pentru forum sau pentru ceilalti membri este STRICT BENEVOL. Nu este cazul sa aduci acuze de egoism cand poate cel cu S70 sau C70 nici macar nu ti-a citit intrebarea. Nu toata lumea are timp cat poate ai tu. Sau poate n-are scanner sau camera foto. Intrebarea asta ti-ai pus-o ?

    Ai trimis mesaje personale la cei cu S70 sau C70 de pe forum ? Exista optiune in forum de cautare dupa masina. Te-ai folosit de ea ?!

    Dupa ce epuizezi TOATE modurile de a lua legatura cu cineva care sa te poata ajuta, fara sa astepti "sa pice para malaiatza", atunci intr-adevar poti spune ca nu exista interes, dar in niciun caz rea vointa.

    Multumesc pentru intelegere.

*** ON TOPIC ***

    Propun si eu sa se ramana la unul-doua flash-uri scurte, si desi mie nu prea mi s-a raspuns, continui sa perseverez, in speranta ca ceilalti nu vor fi "atat de egoisti" incat sa nu-si "consume" becurile pentru a ma saluta inapoi  :)

    Va poop !

Share this post


Link to post
Share on other sites

predatore,daca doar dupa 7 mesaje ai tras aceasta concluzie - ca nu te ajuta nimeni...ce pot sa mai spun ? Rabdare?...Mai multa bunavointa?...Hmmm...Dupa cum spune si Masterul Alex, sa stii ca acest forum este plin de OAMENI care vor sa ajute, asa cum pot ei, asa cum le permite timpul, familia, copiii, politica,cozile la paine...

Sper sa fi si tu ajutat, ca sa realizezi unicitatea acestui forum construit in jurul pasiunii acestei frumoase marci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu imporyant pe strada este salutul, poate nu toti sunt membrii, dar multi sunt aderatori, eu sper sa ne ajutam atunci cand este cazul,: ca raspuns la o problema.... etc.......!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm,daca stau sa ma gandesc bine cel mai bine ar fi sa ne salutam toti posesotii de Volvo!....Dar cred ca va deveni o problema....trabantistii se salutau toti,pentru ca deveneau din ce in ce mai putini...in cazul nostru va deveni o problema...sunt de-a dreptul impresionat de cate Volvo-uri noi  am vazut doar la mine in oras!!!...Mamaaaa!!!;o sa ma doara mana si becu' de la faza!... ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problema e ca multi au Volvo "din greseala" ...

Adica probabil nu lea ajuns banii de passat.  ;D Ei nici nu observa alt Volvo ... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

@andras244

s-ar putea sa fie si din aia dar acuma treaba noastra ar fi sa-i atragem in randul celor care apreciaza si valorile Volvo

asta la modul ideal vorbind

Share this post


Link to post
Share on other sites

CUM FAC SI EU ROST DE UN AUTOCOLANT AL CLUBULUI?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problema e ca multi au Volvo "din greseala" ...

Adica probabil nu lea ajuns banii de passat.  ;D Ei nici nu observa alt Volvo ... :P

nu inteleg : volvo e mai ieftin ca un passat ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vor crede ca e radar si vor incetini. In felul asta mai si salvam un volvo de la accident ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vor crede ca e radar si vor incetini.

Eu zic, ca ...atata timp cat ma stiu intr-un volvo si sunt flash-uit de alt volvo , nu ai cum sa confunzi cu un radar , e clar salut .

Cand e vorba de radar nu o sa primesti flash-uri doar de ela volvo .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa stii ca eu am patit sa primesc flash de radar de la o singura masina din 10. Bine ca nu era Volvo ca poate il consideram salut.

Share this post


Link to post
Share on other sites

aveti grija cu Flash la radar...mai nou primesti amenda

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.