Midnight Caller

Intrunirea nationala 2008

234 posts in this topic

din fotografii nu prea rezulta ca ar fi locuit, in afara de vreo fantoma :P , sunt actuale fotografiile ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aflam maine de la "stapan" ce si cum, si in ce fel.... vine la intalnirea din Bucuresti sa discutam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frumoase poze , si locatia la fel. Spune-ne si pe unde ai mers,cum e drumul cam citi km. Eu stiu ca prin Aiud , dar poate mai exista o varianta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am gasit ceva ,Dar cine cunoaste mai bine zona ne poate spune pe unde e mai bun drumul,sa nu trebuiasca sa ne punem lanturi... ;D

in dreapta sus la locatii importante selectati cheile intregalde

http://www.hartaalbaiulia.ro/

Sau pe harta auto de pe net.e super  zic eu,poti configura o ruta exact ca pe gps

http://www.ro.map24.com/

Share this post


Link to post
Share on other sites

drumul nu este stralucit pe nici o parte...................cine merge pe Aiud, la curba de 90 de grade se ia indicatorul BURU ,dupa Aiud urmeaza satul Magina,apoi comuna Livezile,iar dupa 5-6 km pe partea stanga a drumului,inainte de intrarea in Valisoara se afla locatia noastra,............din Aiud sunt 15 km;pe cealalta parte:se merge peE61 iar la iesirea din Turda spre Alba-Iulia se ia indicatorul Campeni pe valea Ariesului,dupa aproximativ 15 km se ia stanga spre Aiud,traseul este:Mihai-Viteazu,Buru,Coltesti,Valisoara,cam 15 km ,pe aceasta ruta peisajul este superb,dar infrastructura lasa de dorit :..........aici se potriveste perfect vorba ,,ROMANIA este o tara frumoasa, dar pacat ca este locuita,, :slap:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragi compatriotzi,

    Avand in vedere si luand in considerare faptul ca Miercurea trecuta am fost cu Tommytza pana la castelul la care trebuia sa facem intrunirea, si (din pacate) am tras concluzia ca NU va fi gata pana in 13-14 Septembrie, va trebui DIN NOU sa schimbam locatia... Ne-am plimbat pana in Turda impreuna cu Electroelef, si din pacate nu am reusit sa gasim o pensiune care sa ne poata primi cu 30 de camere. De data trecuta stim ca NU e bine sa ne impartim in mai multe pensiuni la distanta una de alta, asa ca am incercat sa cautam prin alte parti si am gasit (gratie luiDanyx) un alt loc pitoresc unde sa ne putem depana amintirile :

    www.cheile-butii.ro

    Este un complex cu 3 cabane si o vila cu parcare comuna, in muntii RETEZAT, unde am putea sa ne simtim foarte bine si sa fim si aproape unul de altul. Danyx a fost acolo in concediu si mi-a povestit ca e foarte

frumoasa zona, el ne poate da mai multe detalii apropo de conditiile de cazare si o sa-l rog pe aceasta cale sa o si faca. Camerele le puteti vedea pe website, sunt si renovate si nerenovate, asa ca fiecare isi poate alege in functie de buget locul unde va sta.

    Ramane sa sunam sa intrebam cate camere sunt disponibile, sper sa fie suficiente, si va rog sa spuneti cat mai repede daca sunteti de acord sau va retrageti !!! In caz ca ramane aceasta locatie, va trebui platit un avans, si nu e placut sa alergam apoi unul dupa altul ca sa ne recuperam banutii !

    Multumesc si sa ne vedem cu bine !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok .....sa sunat la cheile butii si abia luni ne pot da un raspuns in ce priveste locurile disponibile ....persoana care se ocupa de rezervari este in concediu si luni vine la munca .

Avand in vedere faptul ca locatia desi superba este destul de departe si poate multi nu se incumeta la atata drum sau nu au atata timp de pierdut cu drumul ....s-a gasit si varianta a 2-a .

Locatia este CHEIA

Camere is destule ...42 camere duble ...42 camere single  plus un mare avantaj se pot face rezervari online si plata online...lucru care zic eu ne scuteste de multa bataie de cap , fiecare putand sa isi faca rezervare la ce tip de camera vrea .

Consider ca ar fi indicat ca pana duminica seara sa ne hotaram la  una din aceste 2 locatii .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mie "Cheia" mi se pare cam departe.... :(

Tocmai din aceasta acauza am decis doua locatii sa aveti de unde alege pana duminica seara .

Sa inteleg ca avem 1 punct pt. cheile butii ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cheile butii si pentru mine... Rog pe cei care NU pot sa ajunga sa se retraga din timp !

Multumesc !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca reusesc sa o conving pe prietena sa venim si noi. Se mai pot face  "inscrieri"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Desigur... As da ca o data limita 1 Septembrie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

dupa cum a spus budulan-care sta in Deva : "Mie "Cheia" mi se pare cam departe...."

Mie Cheile Butii mi se pare cam departe de Bucuresti  ;)

budulane, tu faci aproape 2 ore pina la Petrosani  :D

Bucuresti-Pitesti-Ramnicu Valcea-(Petrosani)-Cheile Butii =  cca 6 ore, cu norocul de a nu prinde vreun accident de TIR in defileul Jiului...

O sa vad ce destinatie se va alege si de catre ceilalti si voi comunica in timp util. Sint curios daca baietelul meu de 4 ani va sta(va avea rabdare) linistit atitea sute de km facuti in stilul traficului din romania. Ar fi trebuit o locatie convenabila (ca distanta) pentru majoritatea celor ce vor veni la intilnirea nationala - parerea mea. Insa timpul s-a scurtat groaznic si trebuie sa facem ceva pe ultima suta de metri, nu cred ca pentru o asa intalnire frumoasa se pot face "incropiri". Important e sa iasa frumos si bine. Unde va fi locatia aleasa, voi incerca sa ajung.

Asteptam sa auzim luni vesti noi.

:-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Anul trecut am facut si eu traseul pana acolo cu 2 copii unul de 4 si unul de 3 ;)

Daca reusesti sa pleci de vineri dimineatza e bine .....pe la pitesti o sa adoarma si se va trezi cand vei fi prin defileul jiului unde o sa fie incantat .....deci perioada in care nu va sta cuminte este bucuresti pitesti  :P

Si anul acesta daca va ramane locatia din retezat voi proceda la fel ...voi pleca de vineri dimineatza ...sau ....posibil sa ma duc de miercuri sa-i mai obosescc 1 pic pe copiipana la venirea voastra .

Cat despre locatie .....stiu ca e departe ....dar frumusetea locului , lipsa manelelor si a bucurestenilor , cat si posibilitatea de a gasi atatea camere la un loc fara a sta impartiti pe distante de Km....fac din aceasta locatie solutia cea mai buna pt scurtul timp ramas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

deci ce sa fie CHEIA sau CHEILE BUTII ? poate ar fi mai bine sa fa @MC un vot  :D ca doar e dEmOcRaTiE

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.