Midnight Caller

Intrunirea nationala 2008

234 posts in this topic

Din pacate, inca nu am aflat daca voi fi liber (sau in tara) in weekendul ala, asa ca, intrebarea mea e: daca nu ma trec pe lista si voi putea veni, crezi ca se va gasi atunci o camera cu pat dublu, in plus?...Nu vreau sa va incurc, sa ma trec pe lista si sa nu pot veni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Danyx.....my friend,poti sa o stergi cu "succesuri" si pe Daniela Simulescu..regreta foarte mult dar e nasa mare in week-endul ala...:)

Amedeo Pastita

Viorel Iordache

Alex Baloi

Daniel Oncescu

Gabi

George Marcu

Florin Negru

Calin-Robert Toma

Alexandru Stefan-Voicu

Cristi

Marian Iordache

Bogdan Gutu

Marius Cumpanasoiu

Calin Cruceanu

Soncodi Florin

Ion Danut

Veress Gyorgy

Dan Riti

Iulian Neagu

Florentin Manea

Claudiu Antal

Claudiu Antal - Parintii

Dragan Vasile Gabriel

Gabriel Pintilie

Sergiu Tocaru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din pacate, inca nu am aflat daca voi fi liber (sau in tara) in weekendul ala, asa ca, intrebarea mea e: daca nu ma trec pe lista si voi putea veni, crezi ca se va gasi atunci o camera cu pat dublu, in plus?...Nu vreau sa va incurc, sa ma trec pe lista si sa nu pot veni...

Camere vor fi libere ....deci daca cumva esti liber si vrei sa petreci cu noi .....esti asteptat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Camere vor fi libere ....deci daca cumva esti liber si vrei sa petreci cu noi .....esti asteptat.

Merci fain pentru raspunsul tau prompt! In ce priveste camerele, intr-adevar mi-ai dat o veste buna! :) Daca vi putea veni, sper sa gasesc una cu pat dublu...Drept urmare, cu anumite rezerve (despre vare deja v-am scris), puteti sa ma luati si pe mine in consideratie, insa deocamdata cu titlu informativ. Imi doresc enorm sa vin, dar sa vedem ce o sa fie pana atunci....Cum se ajunge la Valisoara? (chiar daca pot veni cu GPS-ul, e mai bine sa auzi si sfaturile unora care, probabil ca stiu drumul mai bine...).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aloooo... care Valisoara ?! Cheile BUTII e noua locatie !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aloooo... care Valisoara ?! Cheile BUTII e noua locatie !!!

Aha. Acu' m-ai lamurit, fiindca gasisem amandoua locatii si din graba, nu am vazut care a ramas pana la urma cea finala. :) Asadar, cum ajung acolo?...

Share this post


Link to post
Share on other sites

VArianta cea mai  libera si cam cu 60 Km mai lunga , pt un bucurestean, este slatina sau alexandria -caracal-craiova-Tg Jiu -Petrosani

Share this post


Link to post
Share on other sites

:D In caracal erau "minunile" alea ? Poate ca voi trece pe-acolo  :D

de pilda ceasul din gara: pe o parte orele sunt notate cu cifre arabe, iar pe cealalta parte, cu cifre romane, ca asa vrea sa-l vad si eu

sau fabrica de paine se afla pe strada Foametei  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

primit e-mail :

"imi pare rau ca nu pot sa merg la intalnirea din luna septembrie .pastita amedeo      sa ma stergeti dupa lista. "

post-313-12877849578211_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu de ce incep sa ma simt ca in povestea aia cu "10 negri mititei"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am prezis ca vom fi cel mult 20 de masinutze la Nationala. Eu propun ca de la anul sa nu mai facem intalnirea, din toata tarisoara asta si din atitia membrii abia ne stringem o mina de oameni...mare pacat...

  Asta e... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ar fi mai mare pacat sa nu o mai faceti.

Cred ca-s multi care ar vrea sa vina dar nu pot. Eu de exemplu in 13 am o nunta, altfel as fi venit si crede-ma ca-mi pare rau ca nu vin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai de ce sa o mai facem, sa ne mai zbatem cu gasit cazari, mincari, trasee, etc. cind ne stringem doar o mina de oameni ?  Anul viitor daca nu se inscriu macar 100 de la inceput, nu are rost sa continuam cu iluzii, oricum vor renunta destui pe parcurs-cind se va apropia data "adunarii"...

Cel mai mult exemplu e cel de-acum - abia ne-am strins cu chiu-cu vai aproape 25 de masini si in 3-4 zile au inceput renuntarile... Mie mi-a "venit" ieri o cintare (ca cu asta ma ocup) pe 13 si am zis ca nu o pot onora, renuntind la 500 de euro. Cool, nu ? ... Deja imi cam vine sa ma razgindesc putin...

Deci, sa revenim. Daca la anul viitor nu avem cu 3 luni inainte de termen 100 de inscrisi, propun sa nu se mai faca aceasta intilnire nationala. Asta e farmecul la aceste nationale, sa ne vedem cit mai multi, de peste tot, ca altfel facem regionale cu poze multe si le postam pe forum si ne bucuram.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma asteptam la schimbarile astea si nu am licitat pana acum pt. a nu ma incadra in marea majoritate a "renuntarilor". Pana la proba contrarie ajung si eu. Singur daca nu reuseste sotia sa faca rost de cateva zile libere.

Imi doresc din tot sufletul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si .....stati sa vedeeti dupa ce va trece intalnirea si dupa ce se vor posta pozele, cum vor incepe multi sa intrebe cand va fi urmatoarea intalnire ca vor si ei , si ca la anul sigur nu o vor rata ;....asta pana la anu'  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Las' ca o sa fim ...suficienti! ;)  O sa fim putini...da' BUNI!! Si mie mi-e extrem de greu,crede-ma,nu cred ca cineva poate intelege,dar am zis ca ORICE ar fi,ma duc sa cunosc macar ALTI oameni 8)

Ma gandesc ca daca vom fi mai putini , va fi ceva mai intim si nu asa "protocolar"... si crede-ma...presimt ca va fi bine :occasion14:,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru o "nationala" de genul acesta  "VOLVO FOR LIFE" se poate traduce astfel: "DACA VREI, POTI!" ;)

BTW, Matrixeee si mie mi-a venit o cantare pe 13.09 dar am "pasat-o" unor prieteni...in definitiv, noi facem banul si o sa fie o toamna lungaaaaa.......  :D

Abia astept sa ne intalnim prieteni! :thumbsup2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vezi Matrixxx de ce nu am sarit in secunda 2 sa ma inscriu si eu pe lista?!...Asa cum v-am mai spus, nu vreau sa va incurc, fiindca stiu ce inseamna organizarea unei astfel de intruniri, cat efort necesita si cat de mare e dezamagirea cand incepe perioada renuntarilor...Imi doresc din tot sufletul sa vin si asa cum v-am mai scris, daca o sa fiu in tara atunci, o sa va treziti cu mine acolo si sper sa gasesc o camera in plus, chiar daca nu o sa am rezervarea facuta din timp....:) Pe de alta parte, cine va reusi sa vina, inseamna ca chiar iubeste aceasta masinuta si chiar o respecta asa cum trebuie! :) In plus, n-ar fi rau sa va ganditi la un fel de recompensa pentru cei care reusesc sa vina, ceva de genul "membru de onoare al clubului", "membru de incredere", "volvoist de incredere", "membru de baza", sau medalii gen "participant la forumul national Volvo", etc....Cred eu ca in felul asta in mod sigur or sa fie si altii care isi vor dori o astfel de distinctie si se vor agita mai mult, pe viitor, ca sa participe...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

          Pentru cei ramasi in cursa ''intalnirilor nationale'' va doresc distractie placuta, cred ca sunt OK 20 de masini, ''putine dar bune''.

Sa nu-i judecam pe cei care s-au retras , fiindca fiecare isi doreste sa ajunga la intalnire dar fiecare isi are problemele lui.  ""APROPO CU BANII OAMENILOR CARE SUSTIN CONCERTE'' sau ma rog ce fac ei sa renunti la 500 euro e ok, daca erau 5000 ce faceati??.  Poate ca acei oameni au alte probleme nu ''materile'' care sunt mai importante, poate tb sa-i intelegem si pe ei.

Eu nu m-am bagat de la inceput fiindca stiam ca nu o sa pot ajunge.

Numai bine, si DITRACTIE MAXIMA VOLVO ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

myS40, nu a spus nimeni ca nu-i intelege pe cei care au renuntat - din diverse motive. Mi-am exprimat doar tristetea de a vedea la inceput o lista saracacioasa de intilnire Nationala iar apoi, de cite ori intru pe forum, o vad subtiindu-se...Asta a fost tot.

bye the way - pentru mine sa stii ca inca reprezinta ceva 500 de euro, mai puneam 200 si imi faceam distributia la Szeghed. A fost doar o paranteza - nu  cred ca trebuia sa o subliniezi mai tare decit trebuia, nu ?

  :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Las' anul acesta ne multumim cu ce avem .....

DAR

avand in vedere ca anul acesta a "cazut" intalnirea la acel Castel (pila lui tomitza ) , banuiesc ca pt. 2009 ar fi ok locatia . In cazul asta , daca stim locatia si nu mai trebuie sa pierdem luni de zile cu votul , susnt de acord cu ideea lui matrixx ca pana in mai 2009 daca nu avem cel putin 100 de forumisti inscrisi sa renuntam si sa mai asteptam .... un an , sau cat va fi nevoie .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vad ca Danyx nu m-a trecut pe lista...tinand cont de faptul ca nu m-am inscris pentru cazare ci doar pentru masa festiva (sunt din zona si am loc de cazare "asigurat"), asa ca prieteni, inca 2 persoane, un caine husky si un VOLVO vor fi la intalnirea anuala din Cheile Butii. Si apropo, daca sunt si iubitori de munte intre cei prezenti si vor 1-2 trasee prin zona le pot fi cu placere ghid...rugamintea este sa vina echipati cu minimul necesar unei drumetii (bocanci, rucsac de tura si ceva hainute mai groase)

Va astept cu drag in zona...si sincer va spun, chiar merita sa veniti cateva sute de km pentru aerul curat, linistea si peisajele din Cheile Butii si imprejurimi....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.