Midnight Caller

Intrunirea nationala 2008

234 posts in this topic

Din pacate sunt nevoit sa dau si eu inapoi din cauza unei probleme medicale aparute recent. Saptamana viitoare voi infrunta o operatie simpla dar care ma va tine pt cateva zile la pat. Imi pae nespus de rau ca voi rata intalnirea.

Milioane de miliarde de scuze...  :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bai, da-o-n.... Ahhh nu mai zic nimic...  :angryfire: :angryfire: :angryfire:

Share this post


Link to post
Share on other sites

e grav ce se intampla...atitea coincidente nashpa...promit ca daca mai renunta citiva, ma duc si eu sa ma operez - de nervi  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Matrix  Nici nu banuiesti ce sechele apar dupa o astfel de operatie... :D Si da-mi, te rog,  un "allow" pe mess! >:( Vreau sa-ti trimit niste piese...le "lucrezi" cu niste VST-uri si nu mai ai nevoie de operatii! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inca nu m-am inscris dar daca nu apare ceva si mai raman cu lichiditati dupa acest week-end (se casatoreste vara mea) ajung!

Sper sa mai apara surprize de acest gen!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imı pare rau dar nu  maı pot tıne evıdenta partıcıpantılor la ıntrunıre .....sunt ıntr-o vacanta superba ın antalya , pe aceasta cale tın sa va spun ca masınuta mea a facut cu succes fata drumuluı pana aıcı ....peste 1800 km (dın cauza ratacırı prın bulgarıa) .

Daca nıcı la ıntoarcere nu face nazurı ...trece de testul suprem  ;D

Pt cıne maı pleaca la drumurı pe afara recomand carburant de la BP .....scoate untul dın masına  ;)

Abıa astept sa va ıntalnesc .....aıa care om maı fı ....sı sa bem o bere dupa canea aıa de PORC (m-au rupt astıa cu carne de puı sı vıta ).....va salut pe totı sı ne ıntalnım ın retezat  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aveti grija de voi, sa ne vedem sanatosi si o sa mancam porc pe saturate. Promit solemn. Daca pleci totusi pe 11 sept da-mi si mie un pm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Danyx  Ma bucur sa aud ca ca ati ajuns bine si sunteti ok ! Vacanta placuta in continuare si sa ne revedem sanatosi!

A...era sa uit... promit sa aduc la intalnire niste carnati de PLESKOI!  O fi bine ? ;)

Best, Florin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

uraaa...

io vin! m-au anuntat astia de la total ca ma cheama pe 22 sept. deci pot sta pina la sfirsit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

deci se vor putea "viziona" cam toate modelele volvo.

abia astept sa aud pareri live despre ele.

io ma simt ca si cum m-as intoarce acasa.

cam care ar fi traseul de urmat din ploiesti ? e cumva urmatorul?

Dacă veniÅ£i la noi dinspre BucureÅŸti, PiteÅŸti, Craiova sau alte oraÅŸe 

de la sud de  CarpaÅ£ii Meridionali, trebuie să treceÅ£i mai întâi prin

Târgu-Jiu ÅŸi să urmăriÅ£i indicatoarele cu PetroÅŸani. TraversaÅ£i Defileul

Jiului, iar la ieÅŸire – la prima interescÅ£ie semnalizată, înainte de

Petroşani – faceţi la stânga spre Cheile Buţii (34 km). Veţi traversa in

ordine oraÅŸele Vulcan, Lupeni, Uricani, satele Valea de Brazi, Valea De

PeÅŸti, Câmpu lui Neag.  Din Câmpu lui Neag mergeÅ£i înainte pe drumul

asfaltat până veÅ£i întâlni un indicator cu Cheile BuÅ£ii – la dreapta.

Ieşiţi de pe drumul asfaltat, iar de aici mai aveţi aproximativ 600m

până în curtea complexului. Drumul este accesibil  oricărui tip de

maÅŸină pe toata perioada anului.

    Dacă veniÅ£i la Chei dinspre oraÅŸele din nordul  CarpaÅ£iilor

Meridionali, punctul de reper este oraÅŸul PetroÅŸani. ÃŽl  traversaÅ£i, iar la

ieÅŸire, înainte de intrarea în Defileul Jiului trebuie să urmăriÅ£i

indicatorul cu Cheile Buţii – la dreapta. De aici veţi urma traseul

descris mai sus.

bucurestenii pe unde se duc acolo ?

as vrea sa ma intilnesc pe drum cu ei.

se poate stabili un punct de intilnire undeva pe drum ? (pitesti ?)

daca organizeaza cineva o plecare din bucuresti , pot si eu sa fiu contactat de cineva la telefon ? (v-as ruga...)

iulian neagu 0726 717 961

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am propus "...ora 08 sa plecam din Militari (deci la maxim 07:45 sa fim acolo,sa ne stringem). Cine nu poate ajunge in timp, telefoneaza ca sa nu-l asteptam. Cred ca e o ora potrivita. Ce ziceti ?"

si parca asa ramasese. Daca mai sint doritori pentru acest grupuletz, ii asteptam cu drag-vineri la 08 AM se pleaca din Militari-cred ca de la statia metrou Pacii - intersectia cu Valea Cascadelor, sau la prima benzinarie pe dreapta, ca-i mai mult loc.

Lista propunerilor ramine deschisa.

Pentru vineri si pentru cei care vor sa mergem impreuna din Bucuresti - putem fi contactati :

0723.213.705 - Midnight Caller

0722.816.249 - Matrixxx

Share this post


Link to post
Share on other sites

pt cei din sudul tarii

pe la cheile butii e un pic - nu mult 10 grade-mai frig decit pe la voi

sa aveti toale corespunzatoare sa nu muriti de frig

mai bine dai jos ceva de pe tine decit sa nu ai ce sa iei

Share this post


Link to post
Share on other sites

multumim pentru sfatul calduros  :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragi compatriotzi bucuresteni si zone limitrofe... Am analizat problema, si avand in vedere lucrarile ce se desfasoara pe Dealu Negru, eu zic sa evitam zona Rm. Valcea.

Astfel, traseul pe care mi l-a sugerat si dalin1970, ar fi Bucuresti-Pitesti-Slatina-Tg. Jiu. Se ocolesc cam 50-60km insa in loc sa murim la semafoare si la lucrari, putem merge mai liber si ajungem chiar mai repede. Aveti mai jos o harta aproximativa a traseului. De la Pitesti mai sunt cam 270km pe care eu zic ca in 4h ii facem.

[attach=1]

post-7-12877850050085_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dragi compatriotzi bucuresteni si zone limitrofe... Am analizat problema, si avand in vedere lucrarile ce se desfasoara pe Dealu Negru, eu zic sa evitam zona Rm. Valcea.

Nuuuuuuuu  :D))))

Nu stati chiar asa de mult pe loc acolo unde se lucreaza pe Dealu Negru, dar voi decideti  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu sint de acord cu traseul propus de Midnight, acum 3 saptamini am stat aproape jumatate de ora pe Dealul Negru - coada de 2 kilometrii de masini...bine, era si sambata, dar nu mai vreau sa stau cu T5-ul la relanti atita timp  ;)

  Acum, nu stiu cum e drumul spre Craiova, nu am fost de un an prin acea zona, sper sa nu fie vreun DN super carpit. Sa speram ca nu ne taraim pina acolo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi-a zis un coleg de serviciu care sta in Dragasani ca drumul spre Slatina e ca'n palma si poti merge linistit cu peste suta... Asa ca sustin in continuare ruta aceea.

Despre punctul de plecare... am pus pe pagina principala un anunt... Ne vedem la 8:00 in prima benzinarie cum vii dinspre Pasajul Lujerului si treci de Autogara Militari de pe stanga (imediat dupa intersectia cu Valea Cascadelor).

Pana acum suntem asa :

Tommytza

Matrixxx

Alexb

Midnight Caller

Cine se mai alatura ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trece cineva care participa la intrunirea nationala prin Reghin?

Share this post


Link to post
Share on other sites

m-a sunat iurlix si vrea sa se alature "caravanei Volvo" pe la punctul unde se intra dinspre Gaesti in autostrada spre Pitesti - el fiind din Ploiesti si nu vrea sa intre in Bucuresti. O sa ne mai sunam, eventual vineri dimineata.

- Cam putini bucuresteni, doar 4 dintre cei de pe lista ...sau mi se pare mie ?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

O sa facem oricum si un pit-stop la Bascov cum intram pe centura Pitestiului sa-mi salt si eu jumatatea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Banuiesc ca lista finala o vom avea la intalnirea de joi seara...care mai doreste, care mai pofteste...la Volvosica gogosica fitosica!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trece cineva care participa la intrunirea nationala prin Reghin?

Eu plec din Baia Mare vineri dimineata,daca crezi ca ne putem "intersecta" pe undeva,da un semn!

Uite tel meu

0744-693422-Florin

Share this post


Link to post
Share on other sites

cu cei din buc nu prea cred

eventual cu mine

dar eu plec pe la 10 dim

Share this post


Link to post
Share on other sites

drum bun celor care pleaca maine la CHEILE BUTII :happy12:. sper sa ne vedem anul viitor. beti o bere si pentru mine  :occasion14: . drive safe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

drum bun si distractie placuta !  :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.