Midnight Caller

Intrunirea nationala 2008

234 posts in this topic

Dragii mei,

Deoarece a trecut destul de multisor timp de la ultima noastra intrevedere, am considerat ca este cazul sa "o punem" de nationala pe 2008.

Asadar "capii rautatzilor" ne-am adunat ieri la intrunirea saptamanala, si datorita, multumita, gratie (si multe alte cuvinte de multumire) lui tommytza si al sau prieten bun, se pare ca avem si unde !

Bon.... perioada in care ne vom vedea este fixa, neajustabila si bine batuta in cuie, si anume 13-14 Septembrie 2008 (Sambata-Duminica). Data NU se va putea modifica deoarece si noi depindem de altii si ce-a fost stabilit, ramane.

Pretul pe care il vom plati pentru cazare va fi in jur de 50-70RON pe noapte/camera. Este o suma modica si simbolica zic eu, si nu cred ca avem de ce sa o comentam.

Locul... este vorba de un castel in jud. Alba, in Valisoara, aici ar fi cateva detalii despre zona http://ro.wikipedia.org/wiki/Cheile_V%C4%83li%C5%9Foarei . Din cate am inteles va fi ceva destul de fara pretentii, deci aviz carcotasilor. Mergem sa NE INTALNIM, nu mergem in vacanta la Ultra All Inclusive.

Eu ma voi ocupa de lista cu inscrierile, si voi avea rugamintea la voi sa imi trimiteti un mesaj personal cu numele, prenumele, numar de persoane si un numar de telefon, pentru a va putea trece la "catastif". Nu mai are rost sa incarcam forumul degeaba zic eu, ca la intrunirea de data trecuta. Saptamanal va fi publicat un fisier Excel in care sunt trecuti toti cei inscrisi, ca nu cumva sa existe probleme la modul "eu am vrut si nu eram pe lista".

Acestea fiind spuse, cand vom afla mai multe detalii vi le vom comunica tuturor.

Sa ne vedem cu bine !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ce fain.........eu sunt la 20-30 km de aceasta locatie,imi  poti spune care este castelul,poate merg si fac niste poze pe care le voi posta pe site ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

O...MICA  intrebare..se poate cu familia(ma refer si copii)?Mai vin si altii cu copii? Sau lasam odraslele la ...babaci... ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu cat de ok ar fi sa vin (sau nu... ???) si eu, avand in vedere ca sunt pe acest forum doar ca pasionat al marcii Volvo. In principiu cred ca as putea sa ajung... as vedea eu cum, dar... nu stiu... ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

sper ca sunt in asentimentul tuturor cand zic ca intrunirea este intre iubitorii de Volvo nu intre masinile lor.

acuma ca vor avea si ele ocazia sa se cunoasca .... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

sper ca sunt in asentimentul tuturor cand zic ca intrunirea este intre iubitorii de Volvo nu intre masinile lor.

acuma ca vor avea si ele ocazia sa se cunoasca .... :D

ca bine zici!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si noi venim cu fetitele (2,5-6,5 ani)....eu cred ca au si ele nevoie de amintiri cu Volvo  ;)...si oricine e binevenit daca este un pasionat Volvo.... O0

Share this post


Link to post
Share on other sites

si eu am sa vin cu sotia.

(cunosc zona un pic- este superba. Am o casuta de vacanta pe o vale paralela (intregalde)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok,asteptam mai multe detalii...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Of,nu vine mai repede septembrie asta? Ca nou posesor de V am o mie si una de intrebari sa va pun. Sper sa va pot admira jucariile si sper sa si primesc cel putin 1001 sfaturi bune( desi sunt mai "tinerel" stiu sa ascult,mai ales ca mecanica,tehnica,...etc nu fac parte din hobbiurile mele....

Mi-as fi dorit sa pot veni la intrunirile voastre din B,dar sincer nu am avut timp,dar cu proxima ocazie sper sa pot...Cand?...Habar n-am.

Cu alte cuvinte am o bijuterie care necesita mici retusuri(reparatii) si sunt convins ca din experienta voastra si cu ajutorul vostru voi reusi sa o readuc la macar 90% din valoarea ei initiala...Aaah, trebuie sa intelegeti ca o iubesc, a fost "Love at first sight" , bineinteles putin sau mai mult influentati de un volvist convins, desi inactiv pe forum,are foarte putin timp liber,dar in acelasi timp trebuie sa recunosc ca imi va trebui un pic de timp si un strop de bani pentru a o readuce la ce a fost. Ma bazez foarte mult pe ajutorul vostru,deja am primit mai multe raspunsuri la subiect,pentru care va multumesc,dar si pe indrumarile pe care le astept. Cu stima tuturor,Calin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

poate da dumnezeu si voi fi si eu acasa, sa pot veni....

daca nu sint, oricum il trimit pe fii-miu.

ma puteti pune la socoteala cu (cel putin) 2 persoane.

{ori vine fii-miu cu sor'sa=2, ori io cu jumatatea=2,ori toti=4)

bani inainte, avans, ceva ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu, partea financiara va fi "la fata locului"... Tot ce trebuie este sa ma PM-uitzi cu datele de contact, ca sa pot face lista...

Share this post


Link to post
Share on other sites

    Dragii mei,

   

    Pretul pe care il vom plati pentru cazare va fi in jur de 50-70RON pe noapte/camera. Este o suma modica si simbolica zic eu, si nu cred ca avem de ce sa o comentam.

   

   

camera are un pat sau doua ? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cine se iubeste incape si intr-o cutie de chibrituri ;D Sau cu alte cuvinte inca nu stiu.... Tommytza ?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lista participantilor pana la 14.07.2008 este mai jos :

Va rog daca datele nu sunt corecte, lasati-mi un mesaj personal sa indrept lucrurile !

Multzam !

[attach=1]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce loc de intalnire super tare ati ales!

Este aproape de locul de unde e prietena mea. E de un pitoresc si de o liniste, iesite din comun. Am mers de la Turda pana la Brad pe drumul asta... si ma salutau oamenii de pe marginea drumului.  :D

E neasemuit de frumos.

Poate vin si eu. Va anunt mai incolo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se poate detalia locatia propusa?Am cautat cate cava pe net,daca am nimerit sper sa fie de ajutor ,daca nu e buna rog adminii sa stearga postul

[attach=#]

Muntii_Trascau_Cheile_Aiudului.pdf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sper sa ma primiti si pe mine  ;)

intrebare. ce se intampla daca cineva spune ca vine si nu poate sa vina? Vorbesc de mine. Astazi ma pot pronunta pro dar cu servicil meu nu pot sti ce si cum fac mai mult de o spatamana. De-ocamdata ma inscriu dar revin cu detalii ceva mai incolo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se poate detalia locatia propusa?Am cautat cate cava pe net,daca am nimerit sper sa fie de ajutor ,daca nu e buna rog adminii sa stearga postul

[attach=#]

Ai gasit exact ceea ce trebuie. Info perfect.

Din Aiud se fac aprox 10km in directia Buru - asta e locatia. Oricum MC va da detalii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

intrebare. ce se intampla daca cineva spune ca vine si nu poate sa vina?

In aceasi situatie sunt si eu. Si inca ceva: pana cand ne putem inscrie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sfarsitul lui August....

Share this post


Link to post
Share on other sites

@VOLVO16  Camerele au cate 2 paturi....dar ca sa fiu linistit,voi mai vorbi cu proprietarul sapt. viitoare cand revine din Germanica si voi posta numarul total de camere, paturi pe camere,alte detalii solicitate....ok?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@VOLVO16   Camerele au cate 2 paturi....dar ca sa fiu linistit,voi mai vorbi cu proprietarul sapt. viitoare cand revine din Germanica si voi posta numarul total de camere, paturi pe camere,alte detalii solicitate....ok?

noi am fi trei  :D de-aia am intrebat. eu, sotia si fetita de 4 ani daca nu intervine vreo schimbare

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ar fi ok daca vii si cu aia mica,si eu vin cu fetele si mezina e de o varsta cu a ta,o sa fie lumea lor... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.