Roberto

Berea preferata

57 posts in this topic

E cald si in timp ce scriu stau cu o bere langa mine eu si un amic, certandu-ne pe tema "Care ii cea mai buna bere de la noi ?", asa ca m-am hotarat sa va cer si voua parerea  ;D ;D.

Personal imi place Becks, Carlsberg, ceva cu P parca, Heineken, dar in general acestea 3, sau pe moment nu imi mai amintesc care.

Voi ??

L.E - A, sa nu uit de Budweiser

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mie-mi place cea...rece...  ;) ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gosser, daca-i din Austria si mai bine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Becks,Carlsberg si Tuborg dar in special si cred ca sunt in asentimentul tuturor ..........cea rece chiar ffffffffff rece .

Share this post


Link to post
Share on other sites

ca si ceilalti cea rece.....intrebarea asta mi-au pus-o si mie multi englezi care beau bere ca pe apa,iar raspunsul a fost acelasi:cea rece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

REDD's (10x strikeman for the sample) ;D , Silva, Timisoreana... in general astea sunt mai putin amare...

Share this post


Link to post
Share on other sites

URSUS pentru ca-i amara. Da sa fie rece. SI KAMENITZA de la Bulgari daca e sa fie de peste hotare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Carlsberg. Si Kaiser era buna. Silva neagra. Cam astea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bere sa fie, si rece, ca e numa' buna :).

Dar EXCLUS Redd's  (sry alex :P ).

In schimb .. Becks Green Lemon e 'za shit' :). Are doar 2.5% alcool, deci la o masa copioasa merge si un Becks, ca nu se simte. Si seamana a draq de mult cu familia salitos/desperados/corona.

Totusi, un Carlsberg sau un Guinness ... fac seara ;) Si Timisoreana mi se pare super ok, in ciuda pretului mic. Pot sa zic ca e cea mai buna raport calitate/pret.

V.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu nu prea sunt bautor, insa la preferinte pot baga Tuborg si Carlsberg. Dar acum, ca am castigat premiul de aici (cel mai de jos, Echipa Castigatoare, al carei capitan si unic jucator am fost:D) , ce sa fac??? Beau Heineken.

PS - Pastrez si pt. intalnire ;) !

Share this post


Link to post
Share on other sites

in:

heineken 

redd's

tuborg

stella artois

corona

out:

rolling rock

dreher

pilsner urquell

grolsch

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tuborg, ÅŸi pt că o iau ca membru al clubului Tuborg, din benzinăriile Mol la preturi de mizerie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heineken, Timisoareana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nefiind mare consumator de paine lichida nu am favoriti........de cate ori parasesc tara si am ocazia sa dau de bere de peste hotare iau la nimereala cateva cutii......eu nu sunt mare cunoscator dar cele de acolo au gust de bere !!.....in rest rece sa fie cum stie toata lumea :occasion14:

Share this post


Link to post
Share on other sites

La intalnirea berarilor participa reprezentanti ai tuturor companiilor producatoare, iar la masa fiecare comanda berea produsa de firma lui. Reprezentantul berii Guinness cand este intrebat ce doreste sa bea, raspunde chelnerului ca doreste o cola. La privirea perplexa a ospatarului ii raspunde ca de ce se mira ca bea cola ca doar nimeni altcineva nu bea bere.

Asadar Guinness e preferata, dar doar la ocazii mai speciale, in rest Carlsberg si mai merge si Beck`s ( imi place mai mult la halba).

P.S. Imi place si cea nefiltrata (imi place chiar mult ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ah,am uitat,pe langa cea rece recunosc ca mai imi plac fetele de la Peroni.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citind postul lui alexb am realizat că uitasem de "cea mai fantastică" bere, dacă îmi permiteÅ£i să folosesc acest grad de comparaÅ£ie, cea de la Carul cu Bere, făcută în casă, slab alcoolizată ÅŸi bineînÅ£eles în halba de 1 litru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Timisoreana, dar prefer la halba. Caut de ceva vreme distibuitori de bere la butoi (mediu-20 l) si nu gasesc. Vreau sa-mi iau dozator acasa. Pina atunci ....RECE sa fie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu nu prea sunt bautor, insa la preferinte pot baga Tuborg si Carlsberg. Dar acum, ca am castigat premiul de aici (cel mai de jos, Echipa Castigatoare, al carei capitan si unic jucator am fost :D) , ce sa fac??? Beau Heineken.

PS - Pastrez si pt. intalnire ;) !

A venit si premiul :

f781879314975.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now