Roberto

Berea preferata

57 posts in this topic

berea silva neagra! eu cred ca e cea mai buna bere romaneasca ce se poate cumpara cu bani!

Share this post


Link to post
Share on other sites

TIMISOREANA, STELLA, ZAGORKA (de la BG)

... Am baut cand am mai fost iesit din tara, TENENT's si CERES - VA RECOMAND!

(din 2 beri m-am culcat instantaneu! :) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tenents-ul este foarte tare,cand eram in anglia o ocoleam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Becks, insa dupa 10 doze merge orice fel de bere mai gasesc  ;D ;D ;D  :beertogether::occasion14:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Timisoreana ; Carlsberg (foarte reci, chiar si iarna ;))

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Toata lumea crede in ceva! Eu cred ca am sa mai beau o bere!"

;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha un post pe limba noastra . ;D

Lume eu beau de vro 8 ani LEFFE o bere belgiana foarte buna .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mmmm.... eu is ptr. Hatzegana =)) si dupa Timishoreana Tuborg Ursus etc etc... shi apoi vorba aia sa fie rece si cu 2-3 prieteni...

Dar totushi prefer parca un vin.... unu roshu... daca e shi de la Cricova shi mai bine.... shi cu una bucata domnishoara.... shi imaginatzie :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@nk_12321 se pare ca nu duci lipsa de imaginatie, ba chiar stai foarte bine ;D

"un vin.... unu roshu... daca e shi de la Cricova shi mai bine.... shi cu una bucata domnishoara"

Share this post


Link to post
Share on other sites

imaginatzia nu are limite....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ursus cu alcool si Bavaria fara alcool .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tuborg, Stella, Perroni si uneori Fischer( cea mai buna  :beertogether:).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preferatele: Tuborg, Carlsberg si Heineken. De uz curent: sa fie rece, si nu prea amara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mie imi plac berile nemtesti made in Deutschland si anume la Ingolstadt am gasit Dunkel Weitzen (la halba, nu ma intereseaza marca, imi plac toate) in Bamberg am gasit Bamberger Rauhbier (tot la halba, oricum sunt doar 2 marci, din care una nu mai este, a dat faliment cu recesiunea asta).

Prima este o bere neagra nepasteurizata, cu drojdia inca in ea, alcool aprox 9%.

A doua este o bere tot neagra, dar care este afumata, asa cum noi afumam carnatii, ei afuma si berea (este Dumnezeiasca), merge bine la orice mancare.

Mai imi place Pilz de la ei dar numai ala de la terase, cel din comert e ca berea de la noi.

A si sa nu uitam, mai ales cand conduc (tot in Germania) beau 1 bucata Radler (din nou nu-mi pasa marca, la halba ca-i mai buna).

In Romania nu mai beau bere, nu mai beau nimic, conduc aproape tot timpul, numai cand dorm nu conduc. Rar cand mai fac un grill sau o iesire in care nu sunt sofer beau un Paulaner.

Respecte!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ateo, da vad ca te respecti.

Eu dupa ce am cumparat masina (este mult de discutat pe tema asta, nici nu era momentul, nici situatia financiara-dar era VOLVO ;D) beau doar Becks si Timisoreana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Victor:

Daca ma respectam, ma mutam in Germania sau as merge mai des la grill, nu crezi?  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Golden Brau la doza si Ciuc la halba. Mai ales ca sunt bautor de bere le cunosc nu numai la gust. De exemplu de la Ursus am arsuri pe piept si vorbesc foarte serios si chiar si de la Tuborg. In germania imi place öettinger Export ca se aseamana la gust cu Golden Brau dar dimineata la 5 ma doare burta si bineinteles diaree. Acum beau Warsteiner pils. Daca e rece nu patesc nimic dar daca e calda ma apuca arsurile.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now