kadudu

Intrunirea Nationala 2008

168 posts in this topic

@iulirx  Ar fi fost bine sa fie castelul meu,faceam pe dracu in 4 si il renovam astfel incat sa fie apt sa ne gazduiasca si acum...dar este al unui prieten si sigur pt intrunirea din 2009 va fi gata...se situeaza in comuna Valisoara, in defileu, pe langa Turda..acu mi-e lene sa iti dau pozitia exacta dar gasesti pe google ....:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nenea tomytza ..... cum stam cu intalnirea pe 2009 ..... merem la castel ?.....sau incep pregatirile pt alta locatie ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu cred ca ar fi bine sa incepem de pe acum cu stabilirea unor detalii. Nu de alta dar cu cat ne apropiem de primavara cu atat mai multe planuri isi face volvistul de vacanta si apoi nu mai poate sa ajunga la intrunire. Insa as vrea sa fac o remarca vis-a-vis de masa festiva. Cred ca ar mai trebui un pic lucrat la aceasta idee si gasite poate solutii alternative. Nu de alta dar cred ca se cheltuie ceva in plus fata de cat se consuma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ all  Pentru programul muzical la masa festiva contati pe mine!  8)

Promit sa vin pregatit, nu ca la ultima intalnire cand am fost nevoit sa "improvizez" si sa ma "adaptez" conditiilor de mediu (neavand microfon am ragusit) ... :D :D :D

Pun "sculele" in masina si...al vostru sunt... (trebuie sa transporte si V-ul ala ceva, nu?)  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nenea tomytza ..... cum stam cu intalnirea pe 2009 ..... merem la castel ?.....sau incep pregatirile pt alta locatie ?

Mie imi place "castelul" ala, trec des pe acolo si l-am vazut de cateva ori. Cred ca ar fi OK. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca ar mai trebui un pic lucrat la aceasta idee si gasite poate solutii alternative.

de ce crezi ca incep de acuma sa intreb .....daca voi avea timp de organizare ......garantez 100% , ca va iesi superb.

Mie imi place "castelul" ala, trec des pe acolo si l-am vazut de cateva ori. Cred ca ar fi OK. :)

problema nu ie ca nu-i frumos castelul .......trebuie sa stim de acum daca se merge acolo ....in cazul in care se zice si anul asta pas la hotel ....am nevoie de timp sa pot organiza .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce am observat la voi pana acuma, e ca va ganditi prea mult la conditii, in ideea sa nu suparati pe cei care vor conditii mai generoase.

Dar sincer... nu cred ca ar refuza nimeni o iesire in aer liber cu cortul.

Conteaza cum o spui... si atmosfera.

Altfel poate fi plicticos si la 4-5 stele (margarete) si la un camping improvizat.  :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu, de exemplu vreau cel putin conditiile de la Nationala trecuta: camera decenta fara ifose, mincare buna si ieftina, frumusetea locatiei, liniste, etc.

Pretul total a fost ok, oamenii multumiti si fericiti.

In eventualitatea ca unii vor veni cu sotii si copii - nu cred ca un cort va fi foarte apreciat pentru 48-72 ore. Stiu ca e mai pitoresc cu cortul, am la activ zeci de iesiri de acest gen, insa pentru o Nationala nu se poate. Parerea mea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

adi ai pus ce sau spus? faza cu cortul sau vre-o locatie. Eu unu nu am inteles.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Locatia este foarte buna, obiective turistice sunt "la greu" (vulcanii noroiosi sunt la o aruncatura de bat, tabara de sculptura si manastirea Ciolanu, de asemenea & mmm), drumul de acces este FOARTE BUN, insa nu stiu care sunt conditiile de cazare/pret.

So, momentan sunt "blocat" la Brasov pana vineri, dar cand ma voi intoarce la Buzau trec EXACT pe acolo. Ma interesez si revin cu voi!  :-* 

Best, avx.

L.E.  Ady, cand mai scap de examene te sun sa ne intalnim in Brasov!  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa cum se spunea si in alte posturi,de mai multa lume,ar fi mai indicat o pozitie cat mai in centrul tarii,doar asa vor veni mai multi . Eu zic ,ca varianta cu cortul pica...daca aveam loganuri sau wv carawelle , mai era cum era... ;) dar sa nu sarim si pe partea ailalta...avem volvo...mergem la Dubai  ;D .Intalnirea din 2008 ,cred ca a satisfacut pe toata lumea,chiar si financiar.Ceva similar se poate cauta, si daca negociem ceva (ca doar e criza...) poate sa fie OK.

Locatia de la Valisoara, pare ok,mai ales ca si anul trecut a fost o locatie acceptata de multi.Daca s-a terminat renovarea si se pot da amanunte...nu ne ramane decat sa punem bani deoparte... :D

Lista locatiilor poate ramane deschisa:tara asta e frumoasa, noi suntem  8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozitia geografica ar trebui facuta la fiecare an, in functie de mai multe principii.

De exemplu: daca anul trecut s-a tinut in judetul hunedoara, anul asta ar trebui sa se tina in Bacau.

Daca la anul se va tine in Arges, peste 2 ani ar trebui a se tina in Bistrita... etc.

Parca asa ar fi cel mai fair...

Share this post


Link to post
Share on other sites

se va face o lista a participantilor si asa vom stii cu certitudine o locatie care sa fie fair, din punct de vedere al distantei.

  Momentan, lista cu locatiile acceptate este doar teoretica, de aceea o dezbatem aici - sint binevenite parerile celor care stiu acele locatii, au fost pe-acolo, etc - ca din poze si Google afara-i vopsit gardul si inauntru...

Share this post


Link to post
Share on other sites

poate sunt eu un pic rautacios (e o perioada stresanta probabil pt multi dintre noi) dar va spun sincer....e usor sa ne dam cu parerea pe forum, suntem toti zmei si interesati si cu idei bune...si parca vad ca apar 5 masini la intrunire...unul a uitat,unul are probleme familiale,unul are probleme la job,unul cica nu il lasa nevasta,unul are cainele in spital..si tot asa...din sute de membri inregistrati iar ne strangem o mana de oameni....ce va propun;cautati fratilor locatii pretabile,aranjati acolo si pe urma,vedem concret cine vine si cine nu....fapte ,nu vorbe!..:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pentru mine fair ar fi sa fie cit mai departe. sa ne plimbam cu masinile.

oricum voi veni daca sint acasa. oriunde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pentru mine fair ar fi sa fie cit mai departe. sa ne plimbam cu masinile.

oricum voi veni daca sint acasa. oriunde.

scuze ca intervin...as veni si eu cu cea mai mare placere la nationala ( daca ma primiti bineinteles ) insa nu stiu cat de ok va fi daca va fi tinuta pe la baia mare sau prin zona...nu e chiar placut sa te "plimbi" cu masina de la galati la baia'mare...am dat doar un exemplu...no offence..cred ca ar trebui , cum spunea si adi , organizata un an in ardeal...unul in moldova..etc...inca o data scuze pt interventie ( pt ca sunt relativ nou pe forum si nu stiu daca chiar sunt indreptatit sa imi dau cu parerea despre asta ) respect

Share this post


Link to post
Share on other sites

ai dreptate. mie imi place sa ma plimb, poate altora nu le place asa de mult. mea culpa.

dar, daca ar fi dupa mine, io as face intrunirea un "raliu volvo" prin toata tara, cu orpriri in locuri frumoase.

dar stiu ca nu se poate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

La intalnirea de maine de la polivalenta am sa propun, celor care vor veni binenteles ...o locatie ....daca si ei vor spune c aeste ok voi posta aici detaliile dupa cae voi incerca sa iau legatura cu ceei de acolo sa obtin o oferta .

Share this post


Link to post
Share on other sites

ai dreptate. mie imi place sa ma plimb, poate altora nu le place asa de mult. mea culpa.

dar, daca ar fi dupa mine, io as face intrunirea un "raliu volvo" prin toata tara, cu orpriri in locuri frumoase.

dar stiu ca nu se poate.

imi place f mult sa ma plimb cu masina...dar nu e vorba numai de plimbat...e vorba si de banuti cheltuiti..oboseala...daca tu stai la arad de ex...nu stiu daca ar fi ok pt tine sa vii pana la iasi...adica ar fi mult prea lung drumul si din pacate noi nu avem autostrazi...si daca tii la "abecedarul" tau ( permis ) nu cred ca mergi cu viteze de peste 100 prin toate satele si comunele...si sa faci un drum arad-iasi..cand ajungi acolo esti destul de obosit si nu prea iti mai arde de distractie..stat la taclale..etc..cel putin asta e punctul meu de vedere :D

iar despre opriri in diverse locatii ar fi super...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahem.... legat de oboseala, sa inteleg ca dictonul tau din semnatura "Conduci VOLVO ? Simti mereu placerea de a conduce!" nu este chiar valabil in acest caz ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahem.... legat de oboseala, sa inteleg ca dictonul tau din semnatura "Conduci VOLVO ? Simti mereu placerea de a conduce!" nu este chiar valabil in acest caz ?

se pare ca m'am facut gresit inteles...poate nu trebuia sa intervin...scuze ink o data pt ce am zis mai devreme si ignorati posturile mele din acest topic...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu te-ai facut gresit inteles, e dreptul fiecaruia sa-si exprime opinia, dar cand tot ne intalnim O DATA PE AN, nu cred ca se pune problema atat de tare de oboseala. Cei comozi pot sta in fotoliu acasa, cei care sunt cu adevarat pasionati vor bate si 500km pentru o intrunire... gresesc ?! :)

No hard feelings.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.