kadudu

Intrunirea Nationala 2008

168 posts in this topic

nu am spus ca sunt comod...sau ca nu as veni cu mare drag la intrunire...insa mi se pare cel mai corect ca in fiecare an sa se desfasoare in alta locatie...dupa cum am mai zis...un an in ardeal..unul in moldova etc...oricum nu stiu cat sunt eu de indreptatit sa imi dau cu parerea...sa hotarasca cei cu vechime :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

apropo alex...am vazut ca smarautz organizeaza pe la milano intruniri...daca tot avem pasiune..de ce nu mergem ? :D respect

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poate pentru ca forumul se numeste "Clubul Posesorilor de Volvo din ROMANIA" ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poate pentru ca forumul se numeste "Clubul Posesorilor de Volvo din ROMANIA" ?

nici o problema...mai adaugam si Italia la numele site'ului si rezolvam problema...ce Dumnezeu...doar pasiunea e aceeasi..:))

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmmm hai sa ne gandim 1 pic  tu crezi ca cei care am fost anul trecut la intrunire , am fost doar pt. ca suntem pasionati volvo ?.... sau crezi ca ne intalnim ca sa ne dam mari icu masinile , sa facem liniute si sa turam motoarele ? eu cred ca nu , deja multi din cei ce se intalnesc in fiecare sapamana au legat prietenii.

De prieteni noi oricine are nevoie , si sincer iti spun ca as fi capabil sa merg 500 Km sau chiaar mai mult pt a ma simti bine alaturi de ei. Daca ne mai leaga si o pasiune comuna, cu atat mai mult se garanteaza succesul.

Cei care au fost anul trecut isi amintesc cu un zambet pe buze de un participant care nu avea volvo , pe care nu il cunosteam si care nici macar pe forum nu are cont , asta l-a oprit sa se distreze ?.....sau cumva pe noi sa ne distram ...in nici un caz .

Deci cei care nu au mai fost pana acum au o oarecare reticenta in a participa deoarece se gandesc ca noi ne stim de ceva vreme iar ei nu cunosc pe nimeni ....aceiasi teama am avut-o si eu cand am participat la intalnirea de la Sibiu din 2007 , Alex poate confirma ca l-am intrebat inainte de plecare daca se "sparge" gasca in bisericute nu as prefera sa vin ....ca de ...nu aveam bisericuta  ;D

Sincer ....nu  ma intereseaza unde se tine intrunirea .....dar un lucru il stiu clar ....daca nu sunt probleme legate de sanatatea mea sau a familiei mele ...VOI FI PREZENT indiferent de situatia financiara  sau distanta .

Share this post


Link to post
Share on other sites

mai dragi mosului

eu am descoperit site asta din intimplare

am citit -anul trecut- ca va avea loc o intrunire ,intr-o locatie, undeva prin romania

am intrebat daca pot sa vin,si or zis ca DA

si m-am dus

nu cunosteam personal pe nici unul

si tare bine m-am simtit

nu-i asa baieti?

poate sa tina intrunirea oriunde in tara ca eu ma voi duce-numa sa nu fiu bolnav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nenica, io viu si bonlav. oricum am boala vitezei, asa ca , un guturai, o piatra acolo, nu mai conteaza....

as veni si fara masina, da' mi-e mila de ea, saraca, s-o las singurica acasa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma bucur ce 2 dintre cei care au venit prima data (feraru si iulirix) s-au simtit bine , asta ma ambitioneaza ca, in cazul in care ma voi ocupa si anul acesta sa o fac si mai bine .....tre sa nu insel asteptarile ....nu ?  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cine doreste sa cunoasca oameni noi,de treaba, de viata,si pasionati de volvo,se vor rupe de rutina zilnica si de weekend-urile obisnuite,si vor veni la intalnire.Pentru cei care n-au fost,sa stie ca au fost "multe impedimente"cu intalnirea de anul trecut,parca si vremea incerca sa fie impotriva noastra,si totusi,a fost ok, oameni de calitate si cu multa voie buna.Daca vrei sa te bucuri, o faci si cu putin.

Distantele nu cred ca mai conteaza daca vrei sa participi la o intalnire.Multi dintre participantii de anul trecut au facut peste 400 de km,si benzina era peste 4 lei!

Intotdeauna vor fi carcotasi,ca doar traim in Romania.Dar la intalnire vine cine vrea si cine poate!.Nu e obligatoriu.

Si eu zic ca ar fi cel mai bine sa fie stabilita intalnirea undeva pe la "mijlocul" tarii sa fie mai multi oameni,in sparanta ca va fi mai bine.Revin cu parerea de acum un an...putini si buni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

dar pina la urma sa stabilit ceva data ?sau nu am fost atent eu(scuze daca nu)as vrea sa vad daca ma pot incadra si eu ca tare as vrea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cel mai probabil va fi 4-5-6- septembrrie ....ca urmatorul uichend incep copii scoalele

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca e din august incolo, vin si eu  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Propunere:

Daca veti hotara in prima jumatate a lunii septembrie (cand sezonul e pe sfarsite, sau chiar sfarsit-depinde de vreme), pot sa vorbesc cu un proprietar de hotel+restaurant+parcare sa ne faca un pret. Deocamdata, as avea nevoie de un numar minim asigurat de persoane. Discutia pot sa o am, de principiu si zilele astea, urmand, daca veti fi de acord, sa dezvoltam discutia cu proprietarul, in anul urmator. Locatia ar fi in zona Mamaia Nord, putin dincolo de "La Scoica Land" spre Hanul Piratilor (pentru cei care stiu zona).

Avand in vedere ca pana acum nu s-a tinut nici o Nationala la mare, precum si faptul ca va fi in sezonul cald (sa speram ca va tine vremea cu noi), poate n-ar strica sa luati in considerare si aceasta varianta....Ca sa nu va mai detaliez cate se pot face pe plaja.....cu masinile, sau fara...:)

Astept un raspuns de la voi....

Salutari calde de la mare!

Share this post


Link to post
Share on other sites

De 2 saptamani am deschis un club in Sinaia, intr-o locatie de vis (in vecinatatea Pelesului). Mai precis in incinta hotelului Bastion.

De aceea vreau sa va propun si eu aceasta locatie. Hotelul nu este mare, insa are tot confortul, parcare mare, restaurant, pizzerie,... club ;) .... alaturi este si Cutitul de Argint (apartine acelorasi patroni - si e un concept fain, bunataturi all you can eat :D) unde putem face un MARE CHEF, etc.

Ce ziceti?

A, si nu ma refer doar la nationala. Putem face oricand un chef acolo. Chiar si in perioada asta, cand in Sinaia e o zapada fantastica. Va astept!

Si inca un A.

A, acum am si echipament profi de filmare, putem face filmari full-hd cu animalele suedezo-chinezesti prin zapada :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mmmh ! Suna... delicios ! Mi-e dor de o iesire la munte....Integrala, intermediara, alba cu cartofi, orice, numai sa ne intalnim, sa stam de vorba, sa ne plimbam.:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mda, e nasol la Sinaia acum... :P

... drumul pana la hotel...

post-77-013232900 1295961783_thumb.jpg post-77-050694800 1295961791_thumb.jpg

... parcarea ...

post-77-016260600 1295961802_thumb.jpg

... si vecinul, nea' Mişu ...

post-77-041697900 1295961989_thumb.jpg post-77-038146100 1295961993_thumb.jpg

... care a zis ca ne putem juca in curtea lui, doar sa nu dam cu bulgari in ferestre si sa trezim regina, ca arunca cu papucii in noi... :D

Poze din interiorul locatie, detalii despre distractii & stuff, mai incolo. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gata nu se mai face nici o adunare a Volvo-listilor? O propunere ceva?

Salut! Ce nerabdator esti! Se vor organiza intalniri, fii fara grija!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.