kadudu

Intrunirea Nationala 2008

168 posts in this topic

pe asfalt a cistigat VOLVO !

si noi toti ne-am cistigat de prieteni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

vad ca cel putin 3 sferturi dintre voi aveti proiectoare  ;)

Asa e, ce se aseamana se aduna. Mai sunt cateva lucruri in comun pe care le-a observat prietena mea si pe care o sa le dezvolt in alt subiect  :P

Mie "nu" imi pare rau ca nu am venit.

va felicit!  :kiss2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

bai nene,de ce ma intreaba toata lumea pe mine?..... ;D

@danyx si kadudu .....va luati de batranele pe strada.... :razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

vad ca cel putin 3 sferturi dintre voi aveti proiectoare  ;)

poate una,MAXIM 2 nu au proiectoare ...in rest "dotati" baietii  :smile:

on

felcitarile mele inca odata...si multumim mult pentru poze,sunteti niste dulci!  ;D

ps,data viitoare promitem sa nu mai lipsim...  ::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am observat si eu proiectoarele din abundenta...si se folosesc numai pe timp de ceata..remember?  :D))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu, promit sa nu lipsesc. In limita a 350km, de la brasov...  ;D

Din experienta stiu ca atunci cand am depasit distanta asta, am avut probleme... Si nu vreau sa vb iar lumea (aiurea) de rau... ma refer aici la service-uri.

In rest... chiar resimt ,din poze... ca nu au fost mai multi cu "vechituri".

Astea dau spiritul "original".  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Adi 27272  :D :D :D...la o privire mai atenta vei constata ca aproape toate masinile de acolo au cam trecut de "prima tinerete"  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu spun ca a fost super.

In privinta celui mai bun dansator l-as nominaliza pe feraru (tatal dansului din burtic). Acum ce-i drept i-am batut pe benzinari dar asteptam provocarea. Si pana la urma urmei chiar ne trebuiau proiectoarele alea ........la cate capete erau in ceata pe acolo.....traiasca palinca.

Batranei si batranici.....VOLVO mari si VOLVO mici .......asteptam cu nerabdare.......intrunirea viitoare. ;D ;D ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cateva poze si de la mine

post-294-12877850509061_thumb.jpg

post-294-12877850515392_thumb.jpg

post-294-12877850524399_thumb.jpg

post-294-12877850529482_thumb.jpg

post-294-12877850532023_thumb.jpg

post-294-12877850534572_thumb.jpg

post-294-12877850537297_thumb.jpg

post-294-12877850539908_thumb.jpg

post-294-12877850542249_thumb.jpg

post-294-12877850544735_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ah,si sa nu uit,aici suntem toti... :hello2:

mai putin KPAX...

post-294-12877850560706_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

In primul rand vreau sa incep prin a-i multumi lui danyx pentru tot ce a facut ca aceasta superba intalnire sa devina cea mai reusita de pina acum-spusele si celor care au "recidivat": locatie de vis, camere si conditii de cazare foarte bune, masa foarte gustoasa !

  Am vazut doar bucurie si fericire pe fetele tuturor, grijile zilnice au fost date uitarii si Prietenia a unit toate inimile de acolo.

Chiar daca ploaia si-a facut aparitia destul de mult, noi nu am bagat-o in seama si am trait clipe de un real sentiment de BINE si liniste in suflet. S-a dansat, s-a strigat, s-au alergat si turat motoare, s-a stropit cu sampanie, s-a cintat VOLVO-In seara asta mare (pe melodia celor de la Compact-care poate deveni imnul viitoarelor intalniri). Tot ce s-a intamplat acolo a fost trait pe deplin de toata lumea care a avut curajul si demnitatea sa-si duca la capat promisiunea de a veni la aceasta Nationala.

  Daca anul trecut s-a intamplat un nefericit accident, intalnirea de anul acesta si-a cerut tributul si de data asta - prin ruperea unui furtun (filtrul de particule) de la bijuteria de masina a lui Iulirx. Am facut tot ce s-a putut face pe sosea pentru a-l ajuta - bagat sub masina, improvizat o legatura de furtun, tractare pina in Tirgu Jiu...Sper din tot sufletul ca s-a rezolvat cu bine problema in cele din urma, pentru ca l-am lasat in parcarea hotelului, el asteptind sa vina platforma. Iulirx, asteptam sa ne spui ca esti linistit acum, ca totul e ok.

Una peste alta, Spiritul Volvo cred ca s-a simtit mai mult decit niciodata pe tot parcursul acestei intalniri de neuitat.

  Poze sau facut in numar de 696 iar toate filmuletele le voi edita si le veti vedea. Pina atunci, ar trebui sa gasim o varianta de a le uploada (un link catre un ftp) pentru fiecare, materialul brut facind fiecare ce vrea cu el. Omul care a mers kilometrii intregi cu capul scos din masina, in curentul vintului pentru a filma se numeste Vali Negulescu-prietenul meu drag care isi doreste mai mult ca orice un T5 850 si care a tinut cu tot dinadinsul sa vina si sa simta ce se intampla la o intalnire VOLVO.

  Cu toate aceste randuri-ginduri, inchei aici aceasta scurta descriere a ceea ce s-a intamplat la Cheile Butii - Intalnirea Nationala VOLVO 2008.

                                                                                                   

- VOLVO      FOR      LIFE -

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va pun eu la dispozitie spatiu pe serverul meu daca doriti sa il folositi

Spatiu - cat vreti  ;D

Date de FTP

Host : volvo-passion.com

User : intrunire2008

Pass : Club-Volvo123

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vazand comentariile si pozele voastre, a celor care ati reusit sa ajungeti la intrunirea anuala VOLVO 2008, nu pot sa ma gandesc la altceva decat ca imi pare EXTREM DE RAU ca nu am putut sa ajung la timp in tara, pentru a participa si eu...Acolo unde eram, seara tot timpul ma gandeam daca o sa reusesc sa finalizez ce aveam de facut si sa ii presez pe ceilalti sa ne intoarcem mai devreme in tara, in asa fel incat sa pot veni la Cheile Butii...Din pacate,as fi putut ajunge sambata seara, insa nu am mai putut schimba biletele de avion....Asa ca...:(

Din pozele facute se poate vedea si simti intr-o oarecare masura, atmosfera pe care ati reusit sa o generati, pentru care meritati toate felicitarile!!!!....BRAVO VOUA!!!

Cu parerea de rau ca nu am putut sa fiu acolo fizic, va spun ca in fiecare seara a acelui weekend am baut in cinstea voastra cate un paharel de whisky (nu le-am numarat, fiindca nu stiam la acel moment cati ati participat, insa as fi vrut sa beau cate unul pentru fiecare din voi, in felul asta, macar spiritual sa fiu si sa cinstesc cu voi!). Sper din suflet ca, poate unuia dintre voi ia venit ideea de a inchina un pahar de palinca/sampanie si pentru cei care au vrut sa vina la intrunire si din motiva obiective, nu au putut...

Inca o data felicitari pentru aceasta intrunire si poate ca la urmatoarele vom reusi sa ne cunoastem life!...

Midnight, cum stai cu calendarul pe 2009?...

P.S. Ca o sugestie catre organizatori: am un prieten, tot posesor de Volvo, care speram ca o sa ajunga el la intrunire si sa-mi povesteasca cu lux de amanunte tot ce s-a petrecut, insa cand m-am intors am aflat cu dezamagire ca nu a fost din simplul motiv ca i s-a parut distanta prea mare pana la Cheile Butii. Avand in vedere faptul ca, in comparatie cu ceilalti paticipanti, drumul facut de aici (Constanta) si pana acolo e sensibil mai mare (aprox cu 250 km) decat cel facut de ceilalti, luand in considerare oboseala si ceilalti factori de trafic, sugestia mea este ca pe viitor sa aveti in vedere si acest aspect: ca sa alegeti o locatie in asa fel incat toti cei care vor sa participe sa strabata o distanta mai mult sau mai putin egala....No offence!

Felicitari organizatorilor, inca o data si la cat mai multe si mai frumoase!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte frumoasa locatie, mc imi cer scuze ca nu am ajuns. Sper ca v-ati distrat de minune.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru Nicu,cel mai mare dansator in viata.....Vali vrea un T5,nu GLT....:))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ah,si sa nu uit,aici suntem toti... :hello2:

mai putin KPAX...

Da sfc - KPAX la ora aia dormia dus, isi spusese cuvantul cele cateva mii de km facute doar intr-o saptamana in idea de a reusi sa termine totul la timp pentru a fi prezent la intrunire, asa ca sper ca pot fi iertat pentru lipsa de la poza generala.  :D

Cu toate astea cred ca ati fi putut incerca sa ma treziti un pc, nu cred ca v-as fi refuzat ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

mai baieti

dizelu a invins la paintball

pe asfalt tot benzina

intrebati-l pe tomitza

Benzina a invins . . . hm las ca incerc sa ma pregatesc penru intilnirea vitoare cu un diselar care sa faca fata benzinarei  ;D:P si mai vedem noi atunci

Asa cum ii spuneam prieteni mele la intoarcere, intrunirea a meritat tot efortul, ploaia nu nea stricat dispoziia ci poate nea facut pe unii ( adica pe mine) sa fie somnorosi si intr-o stare de latenta. In special as fi dort sa remarc spiritul de echipa asa cum a fact-o si Matrixxx si vreau sa zic ca chiar daca nu am avut imp faorabil am avut spiritul necesar iar pentu mine unul a contat faptul ca am vazut oameni adunai din diverse colturi si de varste diferite tinandu-se de mana si cantand un cantec care cred eu ca are toate sansele de a deveni imnul intrunirilor.

Astept cu nerabdare intrunirea viitoare si prom sa fiu odihnit, sa nu dorm, si sa nu lipsesc de la poza de grup cu masinuta :D;)

:kiss2: pentru buna dispozitie creata ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

am ajuns cu bine.

multumesc inca o data lui matrixx si celorlalti pentru ajutor si prietenie.

masina e in service la buc, asteptind kitul de de reparatie.

acesta va veni , probabil, in 8-10 zile, pina atunci :masinuta "pas" ca , parca, nu-mi vine sa ma mai sui in dacie....

Kadudu, tati...., noi doi nu murim in patul nostru...... ;D:D;)

(nici tu, nici io, n-ar trebui vreodata sa mergem cu motocicleta)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh, un pic de adrenalina nu strica niciodata, ne tine treji si cu fortele proaspete.

Bafta cu reparatia masinii si tine-ne la curent (si eu mi-am indoit usor suportul de la telescopul din dreapta fata, insa se rezolva ieftin). Se pare ca la intrunirea aceasta a venit randul S60- urilor la ghinion. Asta e, mergem inainte.

Volvo for life

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte frumoase pozele, mai ales IMG_0056. Imi pare rau ca n-am putut veni, poate la anul:(.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare,

Super intalnirea din acest an!!!!!!! Felicitari organizatorilor!!! Sa speram ca la anul o sa fie si mai frumos si tot asa de la an la an. ;)

Bravo Volvo-Club pentru intalnirea din acest an!!!

P.S.Asteptam cd-ul cu pozele si filmarea video!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.