claudiupuiu

Bancuri

553 posts in this topic

*Cum face baie femeia*

Scoate hainele si le pune in cosul de haine, desparte hainele albe de cele colorate.

Pune halatul si se duce la baie.

Se uita-n oglinda sa vada daca s-a ingrasat, intra in cada.

Cauta buretele, se freaca cu el pe fata, pe spate si pe maini.

Se clateste pe cap cu un sampon de miere cu mere cu 83 de vitamine , si se clateste  bine.

Tipa ca o lupoaica cand sotul deschide apa rece la bucatarie si presiunea scade la robinetul din baie.

Mai clabuceste o data parul cu un sampon de piersici cu morcovi, 56 de vitamine , si se clateste bine.

Pune conditioner de plante si-l tine 10 minute.

Spala fata cu apa de fata pe baza de grapefruit si castraveti timp de 10 minute.

Isi face masaj cu sapun de nuci cu capsuni.

Se rade la subrat, pe picioare, mustata si sprancenele.

Iese din baie, se sterge bine, si se acopera cu un prosop urias.

Curata parul cazut cu hartie igienica, se uita in oglinda daca are cosuri si le inlatura cu grija.

Se intoarce in dormitor intr-un halat lung, si se imbraca timp de 3 ore.

*Cum face baie barbatul*

Scoate toate hainele de pe el, si le lasa pe jos in dormitor.

Merge in pielea goala pana la baie ... Daca o intalneste pe nevasta-sa in drum, ii arata scula ca si cand e un mare premiu, facand ca un elefant.

Se uita in oglinda, la pectorali si la cat de mare e penisul lui. Se scarpina la oua ..

Intra in cada, si din toti buretii nu alege nici unul.

Clabuceste locurile intime si in jur, lasand par pe sapun.

Rade zgomotos de vantul rupator pe care tocmai l-a tras.

Face clabuc in cap cu primul sampon pe care il nimereste.

Face pipi in cada.

Iese din cada si se sterge doar partial.

Se acopera la brau cu un prosop mic.

O ia inspre dormitor, si in drum lasa: presul din baie ud, podeaua uda, cada plina de par si jeg, lumina aprinsa in baie.

In drum spre dormitor , daca o vede pe nevasta-sa , îi arata din nou scula lui, si intra in camera.

Arunca prosopul ud pe pat, acolo ramane ud toata ziua, si se imbraca cu primele haine pe care le gaseste..

....................

Daca stergi acest mesaj dupa citire, vei avea un an de ghinion, vei ramane fara prieteni, te va calca masina, nu-ti va mai merge netu', nu vei mai putea bea si fuma, vei asculta numai Andreea Balan, vei munci 20h zilnic, te vei uita numai la "Ciao Darwin" (DA! cu Dan Negru), iti va creste par pe nas, nu vei mai putea face pipi zilnic, o sa ramai fara hartie igienica de 3 ori pe saptamana, te va musca cel putin un caine o data pe luna (locul de care te va musca nu se poate stabili cu precizie...),vor intra mascatii peste tine in casa si nu-si vor cere scuze; cand te vei plimba prin parc va incepe ploaia, te vei ingrasa peste masura, iti va creste colesterolul chiar daca vei manca numai soia, vei munci in week-end, te va calca masina (din nou!), nu-ti vor mai merge jocurile pe caculator, telefonul nu va mai avea semnal, se vor strica apometrele, vei avea atacuri de panica, te vei imbolnavi nasol si te vei chinui,vei avea diaree din 3 in 3 zile, vei fi al ergic la soare, televizorul iti va lua foc (ceea ce nu e asa rau, avand in vedere ca singura emisiune la care te vei uita e "Ciao Darwin " - tot cu Dan Negru), te vei electrocuta incercand sa-ti faci cafeaua, vei fi concediat!

Daca il trimiti prietenilor tai, vei avea automat NOROC trei ani!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sotul catre sotie: "Ai vazut-o, draga, pe tanara aceea care zambea la mine?"

Sotia: "Nu-i nimic iubitule, si pe mine m-a bufnit rasul cand te-am vazut prima oara."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intr-o statie de autobuz, Adrian Copilul Minune. Opreste autobuzul, se deschid usile, o blonda superba.

El: -Te dai jos?

Ea: - Da.

El: -Cu ce, ca miroase frumos?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un student ia nota 4 la examenul Logica si ii propune profesorului:

- Daca va pun o intrebare logica si nu-mi raspundeti imi mariti nota?

Profesorul:

- Da.

- Ce este ilogic dar legal, logic dar ilegal si totodata ilogic si ilegal?

Se gandeste profesorul.... nu stiu, si ii mareste nota.

Studentul raspunde:

- Ca dvs aveti 60 de ani si sunteti casatorit cu una de 24 - este ilogic dar legal; ca sotia dvs are un amant de varsta ei - este logic dar ilegal; ca dvs ii mariti nota amantului sotiei - este si ilogic si ilegal :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tare, tare!!!  :D  :D  :D

Stii cumva despre ce corporatisti e vorba? Stiu si eu treba din cateva corporatii aciuate in romanica, de te crucesti de ras.  :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Due to the current financial situation caused by the slowdown of economy

in US since last Christmas, Management has decided to implement a scheme

to put workers of 40 years of age on early retirement. This scheme will

be known as RAPE (Retire Aged People Early).

Persons selected to be RAPEd can apply to management to be eligible for

the SHAFT scheme (Special Help after Forced Termination).

Persons who have been RAPEd and SHAFTed will be reviewed under the SCREW

scheme (Scheme Covering Retired Early Workers).

A person may be RAPEd once, SHAFTed twice and SCREWed as many times as

Management deems appropriate.

Persons who have been RAPEd can only get AIDS (Additional Income for

Dependants or Spouse) or HERPES (Half Earnings for Retired Personnel

Early Severance.

Obviously persons who have AIDS or HERPES will not be SHAFTed or SCREWed

any further by management.

Persons staying on will receive as much SHIT (Special High Intensity

Training) as possible.

Management has always prided itself on the amount of SHIT it gives

employees. Should you feel that you do not receive enough SHIT, please

bring to the attention of your Supervisor. They have been trained to

give you all the SHIT you can handle.

Sincerely,

The Management

Share this post


Link to post
Share on other sites

[am facut topicul asta, ca prea le-am categorisit... e buna si indexarea, dar cu o limita :P. Cand aveti glumite mici, bagati aici]

Un copilas ii scrie lui Mos Craciun:

- Trimite-mi un fratior.

Mos Craciun raspunde:

- Trimite-mi-o pe maica-ta.

Un tip, orasean ... merge in Apuseni si ii zice unui cioban:

- Bai nene mai, dar saracie mare e pe aici ... sinteti inapoiati rau!

Zi-mi si mie o adresa de unde sa iau niste brinza!

- www.brinzadeoaie.ro... ii spuse ciobanul

Share this post


Link to post
Share on other sites

  :headbang: Bineinteles ca am dat clic pe www.brinzadeoaie.ro ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

:D

Daca iti tatuezi 100 euro pe... pendula  ;D ai 3 avantaje:

1 - in fiecare zi pui mana pe bani!

2 - Vezi cum creste euro!

3 - Dai bani cu imprumut la fete!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Copii ati citit "Capra cu 3 iezi?"

-Daaaaaaa...!!!!!!(raspunde clasa).

-Tu, asta mic din prima banca, ia spune-ne cati iezi avea capra...?

-Pai povestea se cheama "Capra cu 3 iezi", nu?

-Da

-Si acum ma intrebati "cati iezi avea capra"?

-Da..

-TREI,...in p**a mea....!!!!!!!!!!!

-Despot,stai jos, azi ai nota 2  :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un rabin si un preot ortodox aveau garaje alaturate. Din smerenie, preotul ii spala intr-o zi masina rabinului. A doua zi il vede pe rabin cum ii taie cu un bomfaier teava de esapament a masinii sale. Suparat intreaba: - Ce faci rabine acolo? La care rabinul raspunde: - Tu mi-ai botezat masina, eu ti-o tai imprejur.

Share this post


Link to post
Share on other sites

De ce Mos Craciun nu are copii?

.............................

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

raspuns:ca ´´isi da drumu´´ pe horn . ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Discutie intre doi detinuti, la inchisoare.

Unul catre celalalt: Cati ani ai de stat aici?

- 15 ani.

- dar ce ai facut de ti-au dat atata?

- am spart geamurile de la munca.

- si 15 ani ai primit???

-... lucram pe submarin.  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

- Bula, ti-am spus sa fii atent cand da laptele in foc.

- Am fost, mamico! S-a intamplat la 9:31

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tragedie in Romania.

50.000 de romani morti. Dupa 2 zile apar ajutoarele.

Americanii trimit 1 milion de dolari, chinezii trimit 1 tona de medicamente, italienii trimit 50.000 de romani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai venit la tanc, bunico - zise nepotelul deschizand usa - tata tocmai spunea ca numai dumneata mai lipseai.

si in aceeasi tema:

Examen la drept:

- Care este pedeapsa pentru bigamie?

- Doua soacre...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Medicul dupa consultatie:

- Doamna, am o veste buna.

- Domnisoara!

- Domnisoara, am o veste proasta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fabula crizei financiare... Morala o trageti singuri

A fost odata ca niciodata un biet lustragiu care isi castiga existenta, da, ati ghicit, lustruind pantofii domnilor care intrau si ieseau dintr-o cladire impozanta din centru.

Niciodata nu stiuse exact ce cladire este aceea in fata careia lucra de ani de zile, poate ere o banca, poate era o bursa, poate vreun minister important insa domnii bine imbracati care intrau acolo opreau adeseori la el pentru a-si lustrui pantofii.

Lustragiul nostru era priceput in ceea ce facea, folosea numai crema de pantofi de cea mai buna calitate si era vesel si optimist.

Intr-un cuvant era multumit cu munca lui iar clientii lui la fel asteptandu-si rabdatori randul la lustruit.

Intr-o zi insa s-a oprit la el un client nou, mai deosebit de ceilalti care l-a intrebat prietenos: "Ce faci aici? Ce-i cu tine asa de vesel? Nu ti-a spus nimeni de criza financiara?"

Ce-i drept nu-i spusese nimeni, nici unul dintre domnii aceia bine imbracati care intrau in banca sau ce-o fi fost acolo, probabil toti la curent cu criza.

"Poate nu le pasa de tine sau poate n-au avut suflet sa iti spuna insa criza financiara e pe drum si ne va afecta absolut pe toti, nu va scapa nimeni, nici macar tu un biet lustragiu. Asa ca daca ai un dram de minte iti iei masuri din timp, ca sa nu fi luat pe nepregatite.

Aceasta e meseria mea, sunt expert, stiu ce vorbesc."

Dupa plecarea domnului binevoitor lustragiul nostru ramase pe ganduri. Poate ca intradevar nici unul dintre clientii lui nu il considerase demn sa il puna la curent cu criza financiara. Noroc cu domnul cel prietenos care ii voia binele.

Asa ca lustragiul a inceput sa ia masuri incat sa nu fie luat pe nepregatite de criza financiara. Pentru început folosea mai putina crema de pantofi si mai de proasta calitate.

Apoi a inceput sa aloce mai putin timp fiecarui client, dupa cum se spune time is money. A inceput sa socializeze mai putin cu acestia, criza e criza, nu mai e timp de smalltalk.

Preocupat de criza financiar a devenise ingandurat, tacut si isi facea treaba de mantuiala.

Asa ca incetul cu incetul clientii care fideli carora le placeau veselia si calitatea muncii lustragiului au inceput sa se rareasca.

Iar lustragiul nostru cu fiecare client pierdut era multumit intr-un fel ciudat ca domnul cel binevoitor a avut dreptate.

"Ce m-as fi facut daca expertul nu m-ar fi prevenit la timp? Acum as fi fost probabil luat pe nepregatite de criza financiara."

Share this post


Link to post
Share on other sites
:D  super !  Probabil ca asa fac si cei de de la Dacia,  cu conserva aia de nu o mai vand, nu ?  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

mai pe romaneste:...o oaie cufurita..cufureste toata turma...

Asa se intampla cand suntem doar pe .."copy&paste"  ;D

Cei care vor avea "tarie" nu vor sti ce inseamna "criza" chiar daca e "mondiala".

Eu consider ca daca "mondiala  " nu ne-a lovit cu "binele" , nu avem de ce sa ne temem la "rau". Ce ziceti? ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

O femeie se duce la spital sa nasca insotita de sotul ei. Doctorul le spune ca a fost inventata o masina care poate transfera durerile nasterii de la mama la tata si ii intreaba daca vor sa incerce. Cei doi sunt de acord. Doctorul seteaza masina la un transfer de durere de 10% - sotul se simtea excelent si ii spune doctorului sa mai urce un nivel. Doctorul seteaza la 20% dar tatal se simtea la fel de bine. Doctorul ii controleaza tensiunea si seteaza masina la 50%. Sotul se simtea bine in continuare si ii spune doctorului sa seteze nivelul la 100%. Doctorul se conformeaza si femeia in final da nastere unui copil practic fara sa simta nici o durere. Sotii erau in culmea fericirii. Cand au ajuns acasa postasul zacea mort pe treptele casei…

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un tip statea cu nevasta in pat, duminica dupa amiaza se uitau la televizor pluctisiti. Tpiul zice catre ea la un moment dat:

- nu cred ca poti sa-mi spui un lucru care sa ma si bucure si sa ma si scoata din sarite in acelasi timp!

Sta tipa cateva secunde si zice:

- ai cea mai mare p... dintre toti prietenii tai.

Share this post


Link to post
Share on other sites

solutia anticriza:

Pe perioada crizei economice guvernul roman va asigura slujbe pentru someri.

Ele vor fi oficiate de preoti, episcopi si mitropoliti

Share this post


Link to post
Share on other sites

  :headbang: Bineinteles ca am dat clic pe www.brinzadeoaie.ro ...

poti da click si pe www.cimitir.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now