Guest vulturash

citi sintem cu adevarat - nu vom stii niciodata :)

28 posts in this topic

suntem doar 32 de posesori de 850 inregistrati pe forum?? Sau ar fi corect sa intreb: atat de multi. Adevarul e ca in afara de al meu, in bucuresti am mai vazut inca unul, in zona mitropoliei, alb fara nr de inmatriculare si inca vreo doua, unul in zona eroilor( pe langa sectia de politie, iar altul in zona podului grand, la urcarea dinspre baneasa)

  Multi, putini, ce parere aveti? Daca suntem 32 pe forum, oare cati suntem in tara ( asta daca filtrul de cautare functioneaza cum trebuie-cautare dupa masina)?

 Ar fi o adevarata utopie sa imi imaginez o defilare a 20 30 de 850-uri, nu? Ar fi frumos sa aratam ca masina mare si puternica nu trebuie asociata neaparat prostului gust!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

da...mai interesant(ca sa nu zic trist) e ca sintem doar 4 sau 5 posesori de 850 care postam pe aici...incercind sa ajutam cu ce putem.

In tara nu cred ca sint mai mult de 50 - 850-uri. Asta e, nu fi trist - mai degraba fii mandru cu o asa frumoasa masina - care inca nu a aratat tot ce poate  ;)

  Si ca sa fii si mai atras de 850 - eu m-am urcat in toate modelele de la 850 in sus...bineinteles ca au tot felul de inovatii si sisteme noi, insa FEELING-ul este de nedescris cind ma intorc in a mea bijuterie si o conduc din nou...barbateasca,  fara fitze, fara figuri...

  Se intimpla de multe ori ca sa ma plictisesc, seara tarziu si atunci ies sa ma plimb prin oras, conducind linistit, simtind o bucurie stranie si tacuta in aceasta masina...si cind ma intorc (stau foarte aproape de autostrada "soarelui") ii trezesc putin turbina cu un boost maxim in citiva kilometri de autostrada. Stii cum adormi dupa aceea, cu aceste sentimente ? Ca la inceput de lume...fara griji, fara probleme de rezolvat...un inceput de vis in care au loc doar tu si EA.

Ti-a placut ?  :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt mai multe 850-uri Matrixxx, ca si 440-uri, s40-uri, s60-uri, v70-uri, v40-uri... etc.

Numai in ultimele luni am vazut 4-5 850-uri care circula des, bine merci, aici in Brasov... unul e cu nr de inmatriculare "ABA", merge bine si frumos... chiar tantos as putea spune.  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

10 prin Brasov 10 prin buc cateva prin Timis , Bihor si faci cateva zeci sute nu cred .

Share this post


Link to post
Share on other sites

oricum, sub o suta, sigur  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

2-3 la ploiesti, dar o sa fiu mai atent la numere, poate sint mai multe....

am mers si io cu un 851 (850+eu) e excelent la feeling !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma bucur ca ti-a placut, draga iulirx.  Sper ca era T5, nu ?  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

desigur !

ar fi putut fi viitoarea mea fosta masina, dar n-a fost sa fie....

Share this post


Link to post
Share on other sites

In Bucuresti sunt ceva mai mult de zece .... 6 sunt la mine in cartier si anume : Al meu 2.5 10V , Al unei prietene 2.5 10 V ( este break ) , un 2.5 cred ca 20 v si 2 T5 . so astea 6 + Tommytza si Matrixxx + inca vreo 4 de pe forum = 12 bucati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din ce am vazut prin tara, eu zic ca sunt minim 300-400 de bucati. Luand in calcul o medie aproximativa de 8-10 bucati/judet, inmultit cu numarul de judete...  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

In Ploiesti nu am vazut niciunu de ex .

Share this post


Link to post
Share on other sites

e unu parcat pe linga vagnetti

alti 2 i-am vazut prin oras cu numar de ph 9poate nu sint din ploiesti)

Share this post


Link to post
Share on other sites

hai, ca a inceput numaratoarea-vinatoarea  :D Cine mai stie, sa puna aici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hai, ca a inceput numaratoarea-vinatoarea  :D Cine mai stie, sa puna aici.

:)

Am vazut 850-uri,

cam cate 2-3 in:

Deva-Hunedoara;

Sibiu

Tg Mures

Ploiesti

cate 3-4 in Brasov si Cluj

2 in judetul Bacau

2 prin zona Petrosani-Petrila (unul am impresia ca e al unui coleg forumist)

1 in Oradea

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu vad un 340 GL in fiecare zi cand merg la scoala...mai nou il recunosc colegii si colegele prin oras si tin sa-mi spuna de fiecare data.  :D

Azi dimineata,in drum spre faculta,la o trecere de pietoni,imi astept frumos randu sa trec(e o zona cu 2 benzi si majoritatea masinilor circula cu viteza mare si nu este semafor)asa de tare m am bucurat ca singurul care a oprit era un domn imbracat la 4ace la volanul unui XC70 2008...am fost atat de incantat, incat l am salutat,cu mana  ;D.

Vad la fel de des un 440 verde si un S60(model 2008) ,tot timpul parcate in aceleasi locuri! Aaa,am vazut 2 850 uri,dar ambele doar in trecere...mai e un S80 Executive care imi lasa gura apa!  :D

Sper ca nu v-am plictisit ...

Aaa,si toate astea in Targu Mures  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

850 am vazut si eu doua dar cu nr de REPUBLICA MOLDOVA  :D . La GALATI e Prutul mai aproape  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

si inca un t5 verde din 96 in bucuresti B 14 KWG la intersectia antiaeriana cu ghencea (a fost al meu)

post-1151-12877854788868_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

In medias, pe langa s40-ul lu tata si 440-ul meu mai stiu 2 persoane cu 440 alb, unul cu 440 visiniu ca al meu si inca unul cu un 440 verde :D toate din medias :D mai sunt mai multe volvo-uri in medias dar dupa astea imi intorc capul cel mai repede ;;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

In Arad, stiu un S60 negru cu numar AR XX Txx care parcheaza pe bulevardul revolutiei pe la clubul Hazzard, luni in spatele meu era un S80 negru cu nr AR XX PVT ( sper ca mi-a vazut abtibiltul ca de aceea ma tineam in fata lui  ;D ), stiu ca mai sunt cel putin 2 S40-uri, unul alb si unul negru ambele credca 2.0D, mai stiu un C30 rosu 1.6i, un V40 dezafectat pe langa un supermarket cand mergeam la meditatii ( yuck, ce bine ca am scapat de liceu ), credca si un XC90 este in Arad, in rest din pacate chiar nu am vazut classics precum 440-uri, 850-uri prin Arad, mai putin atat cu numar de Arad, credca doar unu vazusem, nu stiu exact ce model era, era masiv cu acel look american, geamuri fumurii, culoare crem.

In schimb eu cum stau in apropiere de soseaua de centura ce duce spre vama Nadlac mai vad Volvo-uri din alte orase care vin sau pleaca, din pacate nici unul cu Volvo-Club.Ro in luneta  >:(  >:(.

Care mergeti prin Nadlac cand iesiti din Arad si ajungeti la sensul giratoriu ( unde e si Metro, Practiker, benzinarii ) parcati acolo inainte sa  luati stanga spre Nadlac si dati-mi un telefon ca vin in 10 minute sa bem un suc  ;D:D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volvo diverse, sunt in Brasov... Fara numar! Fara numar!  :D Mai ales din astea noi. Eu nu am drum prin oras, fie si numai de 1-2 km fara sa vad minim unul. Am incercat sa ii abordez pe cativa, sa le spun de club... dar slabe sanse. Ii vad pe unii ca se uita mai atent la masina mea... dar atat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu ce sa mai zic...in ultimele 6 luni am vazut maxim 5 bucati de 340-360. Majoritatea in trei usi. A, o singura data am vazut un 360 identic cu al meu (culoare, motor) al unui domn mai in varsta care m-a intrebat daca nu am o fuzeta pe dreapta.  :male:

Share this post


Link to post
Share on other sites

si inca un t5 verde din 96 in bucuresti B 14 KWG la intersectia antiaeriana cu ghencea (a fost al meu)

masina aia arata bestial, cand si cu cat ai vandut-o, a si app, eu stau tot prin acea zona,  stau langa antiaeriana

Share this post


Link to post
Share on other sites

am vandut-o acum vreo 3 ani cu 4900 euroi...dar colegul care a luat-o....nu stiu dar nu prea o mai tine la spa cum o tineam eu si primul proprietar...

oricum a fost cea mai tare din toate (si acum am s80 t6!!!!), din toate punctele de vedere

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu vad zi de zi cateva.... ca sa nu spun zeci. insa asta este o exceptie

post-0-12877854799766_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si in Suceava sunt cel putin 2 volvo 850, unul break si unul berlina, am vazut un 440 odata, cel putin 8 de S/V40, minim 2 de XC90, vreo 3-4 de V50, inca vreo 4-5 de S60 si tot pe atatea de S80. In judet posibil sa fie mai multe. Stiu ca sunt 2 S80 prin radauti si alte 2 in C-lung.

Din pacate nu  stiu cati din cei pe care ii vad zilnic in drumul meu spre servici sunt si pe forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now