frn

DONATII!!hai sa facem un subiect pentru donatii!!

797 posts in this topic

Problema consta in faptul ca ceasul de benzina ( computer-ul de bord !?)nu functioneaza.Este iluminat dar nu apare nici un scris pe el,nu indica nivelul benzinei din rezervor... absolut nimic mai exact :(

Am dat bordul cu ceasurile jos,am curatat contactele,e totu ok numai ca tot nu am remediat problema.

Care ar putea fii cauzele si cum as putea rezolva problema?

Eventual daca cineva are tot panoul cu ceasul/ceasurile m-ar interesa si contra cost .

Masina e din 1989 ,varianta 440 T,1721cmc benzina.

Am Atasat si o poza orientativa.

Multumesc Anticipat .

post-0-1287787017246_thumb.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

cine are 3 sau 4 jante de otel de volvo 460?...nu gasesc mai nicaieri

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am avut un nefericit incident in car am reusit sa imi sparg partea inferioara stanga a spoilerului de pe masina mea inclusiv proiectorul.

Masina e un S40 din '98, verde inchis.

Daca are cuneva asa ceva sau are vreo idee de unde as putea sa imi procur piesele astea la un pret rezonabil am sa rog sa imi dea o idee.

Multumesc anticipat!

T4 runs as it' s on tracks!  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multam kalyyyyyy pentru cric, e foarte handy.    ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Volvo16

Multumesc pentru telecomanda.

Azi am intrat in posesia ei.

:-*

Cu placere , sper sa-ti fie de folos  ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Donez telescoape sh V40 spate st-dr! Nu stiu cat de bune sunt! Eu le-am schimbat cad am luat masina cred ca sunt turing sau ceva de genul asta de confort! dati un tel sau mesaj!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Donez telescoape sh V40 spate st-dr! Nu stiu cat de bune sunt! Eu le-am schimbat cad am luat masina cred ca sunt turing sau ceva de genul asta de confort! dati un tel sau mesaj!

Telescoapele se vor duce maine la  "costic" din Constanta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca il vrei pentru masina din semnatura nu o sa se potriveasca pentru ca este modelul cu face-lift ca si in cazul meu.Daca nu e vorba de acea masina cu cea mai mare placere,dar vad ca esti din oradea si nu prea am timp momentan sa trec pe la posta, am o perioada mai aglomerata

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca il vrei pentru masina din semnatura nu o sa se potriveasca pentru ca este modelul cu face-lift...

In cazul asta, nu mai am nevoie de el.

Am verificat pe CD-ul cu accesorii si ai dreptate. La noi tunelul are linii drepte.

Multumesc, oricum. :salut:

Share this post


Link to post
Share on other sites

          Sal!Donez galerie de evacuare din fonta Mot B 5202 fs V 70 An '98.Daca e cineva interesat pun si poza :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut la toata lumea ... Am si eu mare nevoie de un releu ( cel ce se afla sub scaunul din stg.fata) cel ce incalzeste scaunul ( ii unul verde) Ma paote ajuta cineva .. sau sa imi spuna cum se numeste exact.... va multumesc..

Share this post


Link to post
Share on other sites

poate poti sa-i faci o poza si sa o pui aici, sau macar sa ne spui ce scrie pe el.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok.. o sai fac maine niste poze si o sa le trm... ms mult pt timpul acordat...

Share this post


Link to post
Share on other sites

aceasta este piesa de care am nevoie ..... Daca ma poate ajuta cineva de unde so cumpar sau cum se numeste si cat ar costa ( aproximativ) .... Va multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

pe ebay - mai are 10 bucati  - 21 de dolari, cu tot cu transport.

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Volvo-Relay-3523890-G-Cartier-Used-30-day-warranty_W0QQitemZ390033165822QQcmdZViewItemQQptZMotors_Car_Truck_Parts_Accessories?hash=item5acfc9cdfe

sau de pe la dezmebrari...se potriveste de la mai multe modele, chiar si de la Saab.

Dar al tau ce a patit, nu il ai sau s-a stricat/ars ?  Poate il reparam cumva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu mai merge... nu stiu ce are...:((... ms mult pt lincul de pe ebay... Raman dator.... Respect

Share this post


Link to post
Share on other sites

du-l la un electronist sa-i schimbe condensatoarele (2 sau 3 piese), de regula astea se usuca - nu te costa mult. Incearca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok o sa ma duc maine la unul sa vad daca se mai poate repara.... ms mult de sfaturi si raman dator ......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now