rushenescu

Romania asa cum este ea

229 posts in this topic

Io mi-am cerut scuze tu o tii pe a ta = a discuta "discutii"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Irina, ca sa nu poluam topicul, putem discuta prin intermediul mesajelor private ?

Chiar sint curios ce argumente ai ! Am sa-ti trimit asta si pe pm. Poti intreba : de ce ai mai scris aici daca vrei sa vorbim pe pm, corect ! pentru a te face sa vorbesti pe pm despre Romania si dusmanii ei!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vad ca sunteti pe echipe aici! Eu cu cine ma cert? >:D >:D>:D

Eu m-am nascut si sunt roman. Puteam sa fiu orice alta natie, ca tot la fel gandeam. Vreau doar binele meu si a celor din apropiere (familie si prieteni)! Atat! :evil6: :evil6: :evil6:

Share this post


Link to post
Share on other sites

SI ceilalti anonimi de pe strada au prietenii lor si familiile lor. Copii au parintii lor care au si ei parintii lor.....si cercul se poate inchide. Suntem niste amarati marunti in univers. Atat de mici ca daca maine pamantul dispare nici nu se observa macar in galaxia asta. Si noi nu vedem decat pana unde ni se termina degetele....Cat de ignoranti putem sa fim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vad ca sunteti pe echipe aici! Eu cu cine ma cert? >:D >:D>:D

Eu m-am nascut si sunt roman. Puteam sa fiu orice alta natie, ca tot la fel gandeam. Vreau doar binele meu si a celor din apropiere (familie si prieteni)! Atat! :evil6: :evil6: :evil6:

Cu mine, ZI ! Lui Parola i s-au terminat degetele. Mie nu. (gluma, in anumite conditii !)

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu mine, ZI ! Lui Parola i s-au terminat degetele. Mie nu. (gluma, in anumite conditii !)

Nu cu tine ca mai ai putin pana iesi la pensie ;D ;D ;D!!!

Cum zicea Chelo sau Ombladon de la Parazitii: daca as fi pentru o zi presedinte, as amaneta Romania fara cuvinte!!!" Pe bune :P

Vrei ceartă?! Te-ai gândit să-mi dai un telefon? ;D

Am cateva mai vechi, spunemi ce marca anume ai vrea si iti trimit!!!

ps:Sa stii ca zilele astea ma cam plictiseam si chiar ma gandeam sa te sun! Vorbim maine daca vrei :smile:

Edited by Andu G

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ce esti timpit ? Cum sa-i dai lui telefon, io ce-am sint homo ? Hai simte-te barbat ! :smile: Nu-l suna ca te considera animal !! (glumesc)

Andule, n-o mai "omori" , ZI ! Hai ca , la inceput, nu te violentez ! (e un cuvint, verb, inventat de mine !) Te las sa fii tu insuti, si abia dupa aia....

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ce esti timpit ? Cum sa-i dai lui telefon, io ce-am sint homo ? Hai simte-te barbat ! :smile:

Andule, n-o mai "omori" , ZI ! Hai ca , la inceput, nu te violentez !

Ce sa-ti spun Iulica? Ca sunt genul de persoana care as vinde orice si pe oricine in afara de cateva persoane?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frate, sunteti razna.

Consumati energie cat un reactor nuclear.....

Propun la nationala sa facem rost de doua perechi de manusi de box si cei care vor sa se bata, or sa aiba cate doua reprize de 3 minute fiecare.

Asteptam inscrierile... restul, pasnicii, facem pariurile....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Propun la nationala sa facem rost de doua perechi de manusi de box si cei care vor sa se bata, or sa aiba cate doua reprize de 3 minute fiecare.

La cum stie Iuli sa ia curbele , .....cine-l prinde ? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da cine se chinuie? Mai bine astepti sa ajunga el! Pe Chuck Norris nu il cauti tu, te cauta el!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa reluam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi-ar place un meci de box prietenesc cu : si acum sa insir: Alin... Buga Alin 007, Danyx, Bogdan G ,da' asta nu vine nici la cununia lui, Adi Brasov, asta chiar ma bate da-mi prinde bine la articulatii, Irina, io legat cu miinile la spatele ei, Glumesc!, si marele meci 1x2, io cu....Marius. Io nu dau cu mina el nu da deloc ! Daca nu sintem cuminti luam na-na de la Matrix. :smile:

Si nu 2 reprize a 3 minute, ce sintem pustani ? Trei reprize a cite 5 secunde ! E-adevarat, cu pauza 25-30 minute, da ' n-ai voie sa pleci la bere !

Prima data ma bat cu feraru ca el e mort si are si suprafata portanta ! Cu Andu nu ma bat ca nu vreau sa plinga nimeni ! Andule , ne facem ca tu cazi secerat, si io vin cu ciocanul !

Uite , pe parola l-am uitat. Da' el va fi arbitru ! Arunca prosopul, la tinta !

Bine-nteles, la gong va fi Heim. O s-ajugem niste animale !

Nu cunosc pe nimeni atit de curajos incit sa-l infrunte pe Laura.

Edited by iulirx
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu Andu nu ma bat ca nu vreau sa plinga nimeni ! Andule , ne facem ca tu cazi secerat, si io vin cu ciocanul !

Ma mai gandesc. Cu ciocanul vine Heimdallr ;D ;D ;D!!!

Legat de topic, Romania este tara tuturor posibilitatilor! Daca ai cap si ceva bani, poti face absolut orice!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta e Romania ! Asta e Romania pe forum! Asta e ! E bine !

Andule, hai ca destept esti, ce alte defecte mai ai ?

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta e Romania ! Asta e Romania pe forum! Asta e ! E bine !

Andule, hai ca destept esti, ce alte defecte mai ai ?

Nu ca devin off-topic si-mi iau warn ;D ;D ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sint cu un ochi pe voi, oricum s-a facut varza si topicul asta...

Deci, pentru cine mai bate in pieptul sau o inima de roman, sa strige aici. Pentru ceilalti, fuga (din tara) este rusinoasa, dar e sanatoasa.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ia uite unu' care a plecat mai demult din tara...cu tot cu "rahatul ala de mindrie nationala" si multi ajung ca el.

(atentie, limbaj vulgar !)

http://youtu.be/jTEU6Tl1hyY

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din ce imi dau seama pare un preot din Moldova de peste Prut.

Pacat.... se pare ca omul a cedat. In continuare.... nu il condamn... nu am de unde sa stiu de unde a adunat atata frustrare... si a ajuns sa reactioneze asa.

Trist....

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu nu pricep un lucru: va plangeti, ca in romania se fura, nu se respecta legile, oamenii sunt marlani etc. etc. etc. si toti va dati cu parerea cat de prost merge tara, dar aveti aici pe forum - sub nasul vostru - suficiente exemple de lipsa de inteligenta, de smecherie, de ilegalitate, de lasitate etc

deci stati cu acesti oameni pe forum de vorba si va intalniti cu ei la nationale dar totodata doriti sa fugiti de ei in alta tara...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu propun sa renuntam la acuzele directe.....

Pe bune acum... se inflameaza treaba si nu cred ca are rost

"fan-volvo" teoretic ar trebui sa fie un forum tehnic... deci nu neaparat si prieteni sau sa impartasim aceleasi idei, ganduri... etc.

Forumul strange oameni cu aceeasi marca de masina si in niciun caz prieteni, idealuri, moduri de viata, ganduri... etc... asta e o simpla discutie...

Propun sa renuntam la loviturile directe. Daca se poate discuta la modul general fara a ne mai jignii, putem continua, daca incepm sa judecam oamenii din spatele tastaturii.... mai bine inchidem topicul.

Nimeni nu e perfect iar forumul nu isi propune sa ajute oamenii sa socilizeze sau sa le stabileasca nivelul de inteligenta, bun simt sau cultura generala. Ca facem asta si pe langa..... este ca suntem latini deci, vorba multa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E frumos sa-ti curga prin vene patriotismul. Dar uneori nu se poate. Si evreii din Germania erau cetateni nemti, dar intre patriotism si moarte e clar ce sa alegi. Traim vremuri tulburi in care patriotismul se masoara in bani marunti nu in ideologie. Patriotismul este strans legat de nivelul cultural a unei natiuni. Cade una se duce si cealalta....E pur si simplu pragmatic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu vazusi bre ca-i facatura ?.... asa scrie la josul paginii ;)

Sau , ..... legasi cumva "facatura" cu subiectul nostru , deci implicit cu "Romania asa cum este ea "

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hai ca ati reusit sa ma enervati, cu plecarile voastre, cu neputinta voastra.

Plecati cu totii. Viitorul e sumbru doar daca si voi, astia mai tineri si cu capul pe umeri, care mai tin balanta, alegeti sa fiti sclavi in alta tara - adica "respectati in alta tara", auzi ce idee...

Merită subliniat.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now